DALI SE IMA SMISLA BORITI?

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

peter
Posts: 101
Joined: Fri Aug 06, 2010 8:14 pm

Re: DALI SE IMA SMISLA BORITI?

Post by peter »

BRAVO
Borba i dalje traje!
Borba traje do kraja!
Borba svakog dana!
User avatar
tina77
Posts: 6
Joined: Fri Feb 05, 2010 2:22 am
Location: tamo negdje....

Re: DALI SE IMA SMISLA BORITI?

Post by tina77 »

Pozdrav ljudi, nije me dosta dugo bilo, jednostavno sam se više koncentrirala na neke druge stvari. kod mene ništa dobrog ni pametnog, nije se još uvijek skinuo, bio je čist neko vrijeme, pa opet počeo i sad vodimo borbe s tim dopom,zaposlili smo se oboje i slabo se viđamo i to ga deprimira i tak se ponovo navuko, i opet pakao.pa plus sve to ga čeka još i suđenje jer je u međuvremenu i pao s dopom i sranje živo, da oprostite na izrazu.za sebe nemogu reći baš da sam dobro jer nisam, ali ga neću ostaviti, nema šanse i točka.možda me neko popljuje sad ali to je moj izbor i s tim ću se nosit dokad god mogu.vidim kolko mu je teško skinut se i znam da mu osim terapije i njega samog ništa neće pomoći, ali ću ostati tu za njega jer ak nekog voliš voliš ga i u dobru i zlu i ne napuštaš ga kad mu je najteže, a znam da mu je svaki dan borba sa samim sobom.u posljednje vrijeme ipak se nešto kreće na bolje i trudim se svim silama da ga odvučem od tog pakla, i onog trena kad sam odlučila ostati spremila sam se na to da će trajati vjerovatno godinama, al neću odustati od njega,jer je on moj život i borit ću se za njega.narkoman je ali je moj i neću ga napustiti isto kao što i neki roditelj ne napušta svoje dijete u takvoj situaciji.
veliki pozdrav svima, čujemo se, sve najbolje vam želim!
ps Dragance, ovim putem te pozdravljam i zahvaljujem na svemu, puno si mi pomogao, javim ti se, pozdrav
dragance72

Re: DALI SE IMA SMISLA BORITI?

Post by dragance72 »

Važi Tina žao mi je što je tako i on je pravi srećnik što ima tebe neki će reći , većina i Sanela da si po njihovim merilima glupa jer uništavaš sebi život ne znam i ja bih ostao uz nekoga koga volim. Možda smo emotivni zavisni sve oni to svrstaju u svoje naučne retorte. Koliko god je racionalizam odigrao ulogu u napretku nauke u evropi i umanjenju uloge crkve tolike je štete pričinio ukidajući svaki oblik "onosttranog" "nedokučivog" metafizičkog slobodan sam reći a ima toga dosta a ne znamo oko nas je a ne vidimo. jer je svo od vrtića, škole, fakulteta samo ubijanje naše prave prirode i pravljenje od nas modernih robota, vojnika, službenika samo što manje razmnišljanja svojom glavom jer pobogu kako društvo da funkcioniše sa toliikim slobodoumnim ljudima koji su van šablona. Ne može!! E to njih jebe. I zato ljude trpaju u zatvore(mnoge sasvim opravdano) ludnice (mnoge sasvim neopravdano osim ako tako njih čuvaju od nas napolju "normalnih). Svejedno ja to mogu da razumem da nekoga toliko zavoliš da jednostavno da propada propašćeš sa njim ne namerno nego u želji da mu pomogneš ići ćeš do kraja pa ako ne uspete propadate zajedno. Sve ostalo je sebičnost kapitalističkog društva, gubitnika i pobednika. Moja se devojka nije vratila naravno nije ni mogla da me razume osim što se bila zaljubila na početku kad je prošlo bio sam suviše dobar nikad se nisam izdrao, nikad opsovao, uvek odmeren sa njom i bilo joj je žao na kraju kao da je počela da me mrzi kao vidi šta m,mu radim neću da mu kažem, da ga volim neću da živim sa njim a on to želi i neće da me ostavi bože kakav je muškarac. Da me je pitala rekao bih joj ono što znam, neko ko voli UPRKOS A NE ZBOG NEČEGA, nešto što je ona često pisala kao lepu frazu ali nikada nije uspela ili da razume ili joj se samo svidjala da ljudi misle kako je mudra a nije htela da je primeni. Ja sam joj oprostiosve i laž na kraju i odlazak kad mi j ebilo najteže u poslednjih godinu dana ima prava da ode kada hoće ali ako pre toga deset dana ni toliko kažeš kako ti je prosto sudbina da budeš uz nekoga ovak ili onako i to makar na drugom kntinentu bila a onda prestane i da se javlja nije u redu. Ali ok oprostio sam naravno, jesam učinio neke stvari lažne prema njoj da bih je zamrezeo i da bi ona mene zamrezela da se više ne vraća jer mi je bilo dosta dva tri puta nisam mogao više počeo sam da pucam nisam mogao da odem jer sam je previše voleo, više od sestre, od oca od majke ne znam. I danas moja osećanja nisu ni za milimetar drugačija isto odnosno čini mi se i više je volim ili mi samo više nedostaje makar i ne bili dečko i devojka voleo bih povremeno popričati videti je, makar imala dečka i to je normalno, ja nekako ne mogu pridje i meni neka pruži se šansa ja nisam spreman bukvalno bežim sklanjam se. Nek misle šta hoće. Večeras sam posle dugo vremena jeo nešto što smo uvek spremali uglvnom subotom uveče testeninu sa mesom zapečenu sa kačkavaljem i presela mi je ne mogu jdva sam par zalogaja pojeo. SVaki zalogaj me podsećao koliko mi nedostaje i na kraju mi j edošlo da povratim. Drži se Tina i pozdrav
User avatar
tina77
Posts: 6
Joined: Fri Feb 05, 2010 2:22 am
Location: tamo negdje....

Re: DALI SE IMA SMISLA BORITI?

Post by tina77 »

Pozdrav ljudi,
evo me nakon 2 duge godine, nevjerojatno kolko je vremena prošlo od kad sam se ovdje javila, a kao da je bilo jučer....eto nakon svega lošeg i dobrog, teškog i preteškog što se dešavalo u ove 2 godine, htjela sam sa vama koji ste me saslušali i javili se podijeliti 'ishod' moje situacije.
Sjećate se da sam odlučila ostati uz dečka i pokušati mu pomoći u njegovoj borbi, koja je postala i moja životna borba, i neću nikada žaliti što sam tako tada odlučila.Ukratko, dop nije taknuo sigurno više od godinu dana, znam jer vidim, testiram ga, redovit je i na kontrolama kod doktora, a i sad bi već svaki 'znak' primjetila na njemu tako da sam u to sigurna.Još je uvijek na terapiji, samo što se sa suboxona prebacio na subotex, radi jedne druge bolesti koju ima nevezano za narkomaniju.Početnu dozu od 2 suba, po 3 puta dnevno, smanjio je na pola suba po 2 puta dnevno, i ide prema tome da se i toga rješi.Zna još uvijek se prisjetiti svega kak mu je bilo na dopu al nema želju vraćat se u taj pakao, i čak i kada imamo nešto love 'viška' nije mu palo na pamet uzeti to i otići u nabavku smeća.Sam je izrazio želju doktoru da mu smanjuje terapiju pa polako kolko ide.
Bilo je stvarno loših dana u početku te naše borbe, al o tome sam već pisala u zadnjem postu, nakon toga više nije bilo ispada, i ja vjerujem u njega da će se i tih tableta riješiti, naravno niko umjesto njega nemože tvrditi da neće nikad više krenuti tim putem, ali kako sad izgleda posložio si je kockice u glavi i shvatio da ima zašto živjeti i osjećati život oko sebe punim plućima i bistre glave.U svem tome mi smo se još više zbližili i očvrsnuli, bilo mi je zaista ponekad teško, ali se isplatilo.I uz sve što sam prošla s njim još uvijek mi nije jasna okolina koja ne razumije kako to da sam još uvijek s njim, ali se više ni netrudim opravdavat ikome i pokušavat objašnjavat nešto što oni očito nemogu shvatit.Bio mi je i ostao prioritet u životu, i nisam sebe za ništa zakinula, jednostavno sam prihvatila da osoba koja je dio mene ima problem za koji mu između ostalog treba podrška i puno ljubavi da ga riješi, i smatram da smo na dobrom putu do konačnog izlječenja.Ne zavaravam se da je to gotovo, da on više nije ovisnik, je, ovisnik je još uvijek, ali o tabletama koje su zapravo lijek i koje mu pomažu, i daleko je lakše sada kada mu se život ne svodi na heroin i ono što takav 'život' nosi.
Iskreno se nadam da ima i da će biti više ljudi koji su se stvarno izlječili ili su na dobrom putu prema tome jer nije istina da se baš nikako nemože, al naravno sve ovisi od osobe do osobe i želje, kao što je većina vas i meni to odavno rekla.Svima vam želim sve najbolje u životu, i ovisnicima i vama koji skupa s njima prolazite taj pakao, imajte prvenstveno vjere u sebe i puno istinske ljubavi u srcu,nije lako ni malo ali može se, sretno! Pozdrav :smt039
dina_d
Posts: 265
Joined: Sun Mar 10, 2013 1:44 am

Re: DALI SE IMA SMISLA BORITI?

Post by dina_d »

citala sam postove izpocetka ..vdim da s evis eljudi nejavljaju i da mozda i vise nisu na forumu..drago mi je zbog vas tina ..i javi s eopet sad ce skoro godina dana od zadnjeg javljanja..jeli prekinu skroz sa subotex..nadam se da ste sretni ..nadam se da je kraj ipak sretan ..pozdrav
Hemfri
Posts: 206
Joined: Mon Feb 06, 2012 5:49 am

Re: DALI SE IMA SMISLA BORITI?

Post by Hemfri »

Ne verovatno,kako neki imaju srece da je pored njih devojka kao tina77,a mnogi u stvari vecina nema ne neku tinu pored sebe nego nikoga i nikakvu podrsku ,vec umesto toga "od drsku",spoticanja ,odmaganja,i slicno... :( ...
kad bih ja imao neku "tinu" pored sebe,-kunem se da ne bih ni pomisljao na,ne H,vec ni na sub,buprenorfin ili bilo kakvu hemiju ,vec bih se "drogirao" tom ljubavlju koja je po meni ULTIMATIVNI "narkotik" ,zaista ne mogu da opisem koliko zavidim tom momku sto ima tu devojku pored sebe,...valjda je to ironija zivota -da mi koji bi umeli da to cenimo ,"bas zato to i nemamo",za razliku od onih koji muke priredjuju emotivnim partnerima koji ih obozavaju i svoj zivot ,bukvalno ,podredjuju njihovim.....nemam komentar,sem da je mozda stos u tome da budes toooliko samozivi egocentrik ,i da ces dobiti neku "tinu",koju neces ceniti koliko zasluzuje-sto se vidi iz ponasnja i toga kako vracas toj nekoj koja je sebe potpuno predala tebi,cini mi se da svako ko bi umeo da ceni neku takvu osobu kao tinu-je nikada ,i to bas zato i NECE ni doziveti pored sebe...irony of life.... :roll:
"Ne ljutim se ja Što TI Mene Lažeš-Već Što Misliš da ti ja Verujem!" - (PRA stara Kineska poslovica)
ivanaa
Posts: 2
Joined: Thu Jul 25, 2013 3:10 am

Re: DALI SE IMA SMISLA BORITI?

Post by ivanaa »

Tina procitala sam tvoje postove.Svaka ti cast i zelim ti puno srece i uspeha u daljoj borbi.Moj verenik se takodje drogira.I ja sam spremna da stanem uz njega i da mu budem podrska.Ali iskreno,plasim se te borbe.Plasim se da bi te neke godine bile bacene.Plasim se da on ne bi mogao da straje, i da bi se vratio na staro.Ne zelim ponovo da prolazim kroz razne lazi, manipulacije, kradje, prevare i dr gluposti.Ne kaze se bzvz jednom narkoman-uvek narkoman.
dina_d
Posts: 265
Joined: Sun Mar 10, 2013 1:44 am

Re: DALI SE IMA SMISLA BORITI?

Post by dina_d »

ivanaaa..mislim apsolutno da je ova zadnja tvoja recenica bila totalno bezpotrebna ,u krivo vrijeme na pogresnom mjestu ..bezveze …cuj jednom narkoman uvijek narkoman …pa covjece jel ti vidis koliko ovdje raje ima koji su bili narkomani i to vise nisu i nece nikada to vise biti ….kakav je to nacin da pises takve gluposti na stranici gdje se treba dati podrska ..
Post Reply