DALI SE IMA SMISLA BORITI?

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

dragance72

Re: DALI SE IMA SMISLA BORITI?

Post by dragance72 »

Pa u principu tih 5 godina sam našao drugu opsesiju pošto tako funkcionišem kroz opsesije. ne umem ništa umereno da radim nego se dajem 100% samo je šteta što nisam bio zainteresovan za neki poslovan uspeh. Inače za to vreme sam živeo sterilno bez emotivnih veza čuvao sam se svega što može da me gurne nazad. A tačno sam znao da je samo pitanje vremena. A ta druga opsesija je bila teretana. Vežbao sam maltene kao profi i tako se hranio i živeo. Onda sam počeo da živim sa nekim i tu su moje mane došle do izražaja prvo počeo da pijem po malo i opijam se kada su nastupili problemi a onda kada je puklo vratio sam se i drogama. Tačnije heroinu. Kada je jedna opsesija prestala vratila se ona stara nažalost. I pokušavao sam ali ne vredi ta bolest duboko u meni me je terala nazad. Iako sam išao i na N.A i nije ni to vredelo. A ta moja bolest je takva da bez opijata ja nekako nisam svoj. Počeo sam u srednjoj školi sa pićem i tabletama tako da izgleda nikada nisam emotivno odrastao. Ostalo je već istorija i uglavnom šablon.Sada sam na ovoj terapiji i nadam se da ću lagano uspeti i posao da nadjem opet i počnem da se vraćam u koliko toliko normalno funkcionisanje.
ivon
Posts: 157
Joined: Thu Jan 21, 2010 8:44 pm

Re: DALI SE IMA SMISLA BORITI?

Post by ivon »

Ne vičem,pišem malim slovima,ali ipak više volim velikim,lakše mi je i brže.hahaha.Draganče,ne znam šta da ti kažem osim pamet u glavu i budi ovaj put istrajan u nameri da se izlečiš.Te opsesije nisu bezazlene,ali sam sigurna da ćeš ih prevazići.SAMO NAPRED(opet velika slova :D ).
dragance72

Re: DALI SE IMA SMISLA BORITI?

Post by dragance72 »

Hvala ti na lepim željama i zaista ovaj put neću uprskati. I znam da danas šta god da se dogodi ja neću uzeti heroin. Za sutra ne znam budućnost je misterija ali duboko verujem da ću i sutra kad se probudim reći sebi opet: danas ne uzimam heroin i ne pijem alkohol i tako dan po dan..
ivon
Posts: 157
Joined: Thu Jan 21, 2010 8:44 pm

Re: DALI SE IMA SMISLA BORITI?

Post by ivon »

verujem da će tako i biti,ok si ti momak :D :D :D
dragance72

Re: DALI SE IMA SMISLA BORITI?

Post by dragance72 »

Hvala, nadam se i ja.. :D
ivon
Posts: 157
Joined: Thu Jan 21, 2010 8:44 pm

Re: DALI SE IMA SMISLA BORITI?

Post by ivon »

nemoj samo da se nadas,nago budi siguran u to...meni si pomogao savetima,znaci ti mozes sve samo zavisi od tebe...budi mi dobar,poz...pisi kako si,javi se
astecc
Posts: 1
Joined: Tue Dec 07, 2010 4:33 pm
Location: beograd

Re: DALI SE IMA SMISLA BORITI?

Post by astecc »

zelim da pitam par stvari ..jednostavno sam u nekoj situaciji koju ne umem sebi da objasnim ..ali moram predociti situaciju ...da bi me razumeli ..pocela sam vezu ..sa deckom od 33 godine ..za koga sam znala da je bivsi narkoman ...sve je govorilo da vise nije u tome ...medjutim posle 3-4 meseca ..sam shvatila da to nije gotovo..pokusala sam da to presecem i da odem od njega ali je uzeo over i na srecu ili nesrecu neznam roba je bila losa ..nista se strasno nije desilo..razgovarali smo ..skinuo se fizicki na suvo ..ne znam koliko verujem ili ne ..mislim zelim da verujem ali ne verujem ..imam dokaz da je cist ..ali ...
ne znam kako da se nosim sa tim niti kako da pomognem ..sebi i njemu ..ne treba spominjati da mi je jako stalo ..mozda bi mi neki savet pomogao..kako da prepoznam ..da li koristi ili ne ..sta da radim ocajna sam!!!
peter
Posts: 101
Joined: Fri Aug 06, 2010 8:14 pm

Re: DALI SE IMA SMISLA BORITI?

Post by peter »

Lepo ste/smo se ispricali ovde,ali osobe koja je zapocela ovu temu nije tu. Sada je decembar,ona je pocela pocetkom februara.
STA JE SA NJOM? nIKO DA PITA?
a,PRICE O TOME KRIZA,DEVIJANTNO/KRIMIGENO PONASANJE JE SKROZ OUT.
zASTO?!
pA, I JA KADA SAM POCINJAO,NISAM IMAO POTREBE DA RADIM ISTA OD ONOGA STO JE NEKO NAVEO,(MAMA OBOLELA-UZASNA TRAGEDIJA)!
pA,BILA JE DROGA I SKUPLJA ,DRUGA POLOVINA 80-IH,ALI JE BILO I LOVE,MALO DILERA,BILI SU TO NARKO-DILERI. nARKOMANI KOJI SU PUTOVALI PO DROGU CAK I U INDIJU ,PAKISTAN,TAJLAND(RETKO),TURSKU NAJVISE,NIKAKO U bUGARSKU,ILI pAZAR ILI kOSOOVO!
sTA JE POENTA!/!!!!?
pA,TADA SU NARKOMANI KRALI PO KUCAMA,APOTEKE SU PUCALE,CAK I ONI KOJI SU KRALI,MOGLI SU TO PRODATI ZA TRECINU VREDNOSTI,KRAlo se preko,a trosilo ovde.
PA,ZAR STE VI ZABORAVILI RATOVE I TALASE-CUNAMIJE NASILJA,I OGROMNE KOLICINE ORUZJA?
dA LI SE POTVRDJUJE DA JE LJUDSKO PAMCENJE KRATKO I POVRH SVEGA PLITKO.

dA,UMALO DA ZABORAVIM,kokain nije droga,kazu novine. Kao uzimaju je politicari,advokati(sljam ljudski),profesori(moram da pittam tatu za semu i kada je poceo,mora da zato ima dva tumora i ne raspolozen je,utrnuo od koke,skida se...............
Pa,jedan je otimao iskljucivo prateci starije zene iz banke Sosiet zeneral u Beogradskoj,i ubio od udaraca tri bake,nije narkoman................
ima jos toga ,ali da se malo podsetimo pre uzmemo da pisemo,a?
Sta mislite?
interesuje me.!
niko nije sam uzeo tek tako
pawa,pawa,ni sada ne mislim da ti je bas sve jasno,kao i vecini majki koje su ovde.
Ne zameram,samo da napomenem.
Tesko da cete ikada znati za uzas kroz koji,pakao,prolaze vasi sinovi,i cerke pogotovo.
Sreca nema vise Slobodana -Tadije,i Pedje Direktorra (pravog-koga jednu noc rodjeni sin moli na ler polutku, a ovaj kaze ;nema frke,ali skini lanac,ne moze oba. I,polutkau pola tri i lanac oko vrata od 70-80-gr.
..............???????????????????????ima svega
DOKAZ,PA GDE JE OSOBA KOJA JE SVE ZAPOCELA ,OVU TEMU I STA JOJ SE DOGODILO?
KOje od Vas cuo da je pre kraja ,91 iko imao pistolj,osim Ranka Rubezica,i ostalih evropskih kriminalaca koje je drzava slala preko da pljackaju pumpe i poste,ne zlatare,i banke!?
Pre rata su pistolje i svo oruzje imali samo oni ciji su roditelji bili policajci ili vojna lica,pa im deca maznu tetejca da se hvale i malo pucaju u vazduh dok ih cale ne provali i umlaTI IH DOBRO.
gLUPO BI BILO NABRAJATI CIJI SU ,OD KRIMINALACA,OCEVI BILI POLICAJCI BAS. vOJNA LICA...
SAMO DA NAPISEM aRKAN,DOVOLJNO,A?
ZABORAVILO SE.
A,sto se tice mladih narkomana,pa oni i neumeju da kradu,naucili uz surovo odrastanje da samo otimaju. kada,kome,KRIZA IM NEDA DA RAZMISLJAJU,cinjenica.

Steta,ali da se nekome ko je bio u zatvoru izmedju ostalog i zbog otimanja starijoj zeni-baki tasne,nije taj boravak bas bio prijatan ako nije imao prevelike pakete,cesto kupovao mob. tel. i bio drug sa svima.
U nasim zatvorima vlada totalni ustajalo-melanholican haos,ali je beda velika,i sve se placa,SAMO D TI OSETE SLABU TQACKU. kO JE BIO MAKAR U cz-U POZNATO MU JE SVE.
TUGA PREGOLEMA,A DA SU NARKOMANI DOBILI STA SU I TRAZILI NIJE TACNO.
kAKO JE MOGUCE DA DO 90-E JE BILO MALO TEZE NACI ZA KUPITI H.,A SADA GA IMA DOSTA,MADA SADA PRODAJU PROFESIONALNI DILERI KOJI MRZE NARKOMANE. a,KOLA SE KUPUJU,STANOVI I ZGRADE GRADE,ULAZI SE U LEGALNA POSLOVANJA,MADA I DALJE PO KAFEIMA I KLADIONICAMA,ALI TAKO JE.
pLITKO PAMCENJE DRUGARI,I KOD VAS KOJI BAS I NISTE POVRSNI,BAR SAM VAS TAKVE PROCITAO PO POSTOVIMA.................
Borba i dalje traje!
Borba traje do kraja!
Borba svakog dana!
peter
Posts: 101
Joined: Fri Aug 06, 2010 8:14 pm

Re: DALI SE IMA SMISLA BORITI?

Post by peter »

Interesuje me ,kako to na sajtu ovakve sadrzine i naslova,da se nekome moze uputiti post;dobar si ti momak!?
Momka ne poznajem,ni preko ekrana-monitora,ali me interesuje kako se to otkrije da je neko dobar?
Nikakva losa namera,samo se pitam!?
Borba i dalje traje!
Borba traje do kraja!
Borba svakog dana!
dragance72

Re: DALI SE IMA SMISLA BORITI?

Post by dragance72 »

Preko privatnih poruka i čatovanja preko gmail chata, može se i tako, ako su ljudi iskreni a ja sam bio znam sigurno sebe naročito, bio i tako se može neko upozbnati i iz ove virtuelne dimenzije često i bolje nego uživo jer ovde jednostavno , rekao bih, ljudi su slobodniji da mnogo toga kažu, priznaju, izb ace iz seb e jer nema nikoga pored njih oni i ekran i čovek kojih ih "čita".ETO KAKO.
Post Reply