MOLIM vas pomozite...

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

User avatar
ani
Posts: 14
Joined: Sat Aug 22, 2009 2:13 am

Re: MOLIM vas pomozite...

Post by ani »

dita wrote:Nisu to nikakvi intervali, uzeo je nešto. Vidiš i sama i nemoj zatvarati oči u želji da mu vjeruješ. Postavi mu uvjet da ćeš biti s njim samo ako će se liječiti (najbolje u komuni) i pod stručnim nadzorom. Odluka je ionako na njemu. Ako se ne želi liječiti, bolje ti je bez njega. Znam da ti je teško...ali može te lagati i obmanjivati godinama. Potrošit ćeš se i možda upropastiti i svoje zdravlje kao i ja. Pretpostavljam da si još mlada i život je pred tobom, ako se on ne želi liječiti i ti ćeš skupa s njim tonuti. Drži se i misli na sebe.
znam da je nesto uzeo samo sam htela da mi to neko potvrdi jer vise ne znam ni sama u sta da verujem i kako da se postavim prema njemu...draga dita mlada sam i suvise,18 mi je godina a njemu 25...znam da je ovo najmanje sto zelim u zivotu i da je zadnja stvar koju bih htelA U SVOJOJ BUDUCNOSTI...ali ne mogu,ne mogu da dignem ruke i kazem mu zbogom,bori se sam jer ja nisam dovoljno hrabra da ti dam sansu i budem uz tebe...nije tu u pitanju ni ljubav ,ono volim ga pa ajde guram s njim pa kako bilo bice,jednostavno zelim i hocu da mu pomognem...znam da me voli,obozava me i tu sumnje nema,srecna sam s njim i ispunjena maksimalno ali eto mora nesto da koci ni manje ni vise nego HEROIN :!: procitala sam o tvom problemu,i ja kao i ti nisam nikada nista uzimala,ja nisam cak ni travu probala iako sam celi zivot u drustvu navucenih...on je nekada bio dobar decko,sportista,faca grada(mada je i sad ali gledan sa onim jednim ALI) :!: upao je u nazovimo lose drustvo,....i zatvor...odlezi godinu,izadje cekajuci pravosnaznu pa opet da odlezi i preostale tri...bez posla,grad prica,porodica ga odbacuje,osudjuje,nazvan je propalim,vise ga niko ne gleda kao pre...ali ja sam tu,svetla tacka i dobro mu je jer me ima,dobro je i meni ali sad vec to ne mogu reci...koliko samo ne prospavanih noci zbog te neizvesnosti kada ce mu stici poziv da se spakira i da ide na izlezavanje kazne...trenutak slabosti i zagazio je...ja kao nesto naslucujem jer primecujem promene u njegovom ponasanju ,ali cutim...kontam depresija,tesko mu...kaje se,napravio sebi sranj* od zivota...i bal bla...ali on ne moze dalje i kaze mi NAVUKAO SAM SE :!: JA :?: :?: :?: hiljade pitanja i hiljade verzija odgovora...za sedmicu,dve on ce otici,ja ostajem,cekam ga...i sad pitanje vredi li,vredilo je do juce a sad...da li cu docekati mog marka kakvog ga pamtim,ili narkomana sa kojim cu svoj zivot da prospem u prasinu...moji roditelji nisu uz mene,nisu za tu vezu i nikada nece biti,on je za njih kriminalac i ostat ce zauvek a puno bi mi lakse bilo da imam nekog i ja pored sebe ko ce da me podrzi u toj prici...vecina mojih prijatelja doslovno mi je okrenula ledja...ali ja i dalje vidim neki smisao..ne znam ni sama kako...nadam se boljem...idem sad na fax,,cekam njega i eto...ali samo da mi je da ovo par sedmica sto je na slobodi da nekako pomognem ,da budem uz njega sto jaca...znas li dita,imaju li neke tablete koje se mogu dobiti bez recepta za smirenje,ono da ga u onim krizama umrtvi,da malo zaspi i sl.da sacuva koliko toliko zdrav razum...kao sto sam spomenula on je na heroinu tri meseca,sto nije ni puno ni malo...komuna ne dolazi u obzir,jer on mora nazad u zatvor,tako da nam preostaje da se borimo sami zajedno...izvini molim te,ali ispraznila sam se i mnogo mi je lakse...veruj da se nisam ni presvukla,dosla sam iz grada i odma na forum evo sad vidim da mi je torba jos uvek na ramenu :idea: hvala ti hvala do neba...znam da me mozes razumiti jer si nekada bila ovo sto sam sad ja i prezivila si mnogo toga...zelim ti srecu,i nadam se da ce tvoj dragi da uspije,i da ce te ostatak zivota provesti srecni promatrajuci svoju decu kako zdravo rastu i napreduju,idkreno ti to zelim od srca!
dita
Posts: 476
Joined: Thu Jul 23, 2009 2:38 pm

Re: MOLIM vas pomozite...

Post by dita »

Ne znam, bez recepta teško ćete nešto dobiti. Obratite se barem liječniku opće prakse, ako nemate Centar za ovisnost, pa neka mu prepišu terapiju da se skida... Svakako se obratite liječniku.
User avatar
ani
Posts: 14
Joined: Sat Aug 22, 2009 2:13 am

Re: MOLIM vas pomozite...

Post by ani »

dita wrote:Ne znam, bez recepta teško ćete nešto dobiti. Obratite se barem liječniku opće prakse, ako nemate Centar za ovisnost, pa neka mu prepišu terapiju da se skida... Svakako se obratite liječniku.
sutra cu porazgovarati s njim o tome,jer tesko da ce ovako uspeti!
dita
Posts: 476
Joined: Thu Jul 23, 2009 2:38 pm

Re: MOLIM vas pomozite...

Post by dita »

Neče bez liječničke pomoći moći sigurno. Uvjeri ga da se javite liječniku. Nema tu više sramote i skrivanja. Ionako kažeš da se već sve zna. Skrivanje samo još više otežava. Drži se... i kad si tako odlučila bori se...Ali čuvaj sebe
User avatar
ani
Posts: 14
Joined: Sat Aug 22, 2009 2:13 am

Re: MOLIM vas pomozite...

Post by ani »

dita wrote:Neče bez liječničke pomoći moći sigurno. Uvjeri ga da se javite liječniku. Nema tu više sramote i skrivanja. Ionako kažeš da se već sve zna. Skrivanje samo još više otežava. Drži se... i kad si tako odlučila bori se...Ali čuvaj sebe
sad kada sam precesljala forum fakat mi je lose,citam sudbine i sta sve ljudi prozivljavaju,koliko daju i prokockaju...ne zelim to od svog zivota,ne zelim roditeljima tako da vratim za sve dobro sto su ucinili!sutra cu mu jasno dati do znanja da ne zelim isparavati boreci se za njega,da se javi lecniku i da pocnemo sa mrtve tacke!a tebi hvala mnogo,jer doista si mi pomogla
lela
Posts: 187
Joined: Mon Aug 18, 2008 11:20 pm

Re: MOLIM vas pomozite...

Post by lela »

ja ne znam sta je s vama zene,devojke,devojcice...
probajte nekad da stavite razum iznad emocija. ti dete imas 18 godina!
pun gas i pali! bolje da propadne jedan zivot nego dva.
ja licno se nikada ne bih upustala u takvu borbu jer znam da je ne bih dobila. a ulaziti u unapred izgubljen rat je besmislica.
verujem da ga volis, ali valjda ipak malo vise volis sebe!
karamut.stari
Posts: 51
Joined: Tue Feb 17, 2009 10:21 am

Re: MOLIM vas pomozite...

Post by karamut.stari »

нисам хтео да будем први који ће да саветује али морам да подржим лелу
ако већ пропада један живот онда спашавај што се спасити може
младост је увек пуна елана и жеље да се помогне али искуство ми говори да није увек и свакоме могуће помоћи
дете не постоји ни вечни пријатељ ни непријатељ тако ни вечна љубав само је вечан интерес
твој интерес је да живиш нормално и здраво па ако неко може да се уклопи то је добро
помоћи треба само ономе ко тражи помоћ и то онолико док прихвата помоћ
у живот дроге твој момак је ушао свесно или полусвесно а ти ниси крива због тога и немој да више испашташ него што већ јеси
knesa
Posts: 6
Joined: Tue Oct 13, 2009 11:44 am

Re: MOLIM vas pomozite...

Post by knesa »

lela wrote:ja ne znam sta je s vama zene,devojke,devojcice...
probajte nekad da stavite razum iznad emocija. ti dete imas 18 godina!
pun gas i pali! bolje da propadne jedan zivot nego dva.
ja licno se nikada ne bih upustala u takvu borbu jer znam da je ne bih dobila. a ulaziti u unapred izgubljen rat je besmislica.
verujem da ga volis, ali valjda ipak malo vise volis sebe!


potpisujem!!!
aqvrius
Posts: 2
Joined: Sat Oct 17, 2009 1:37 pm

Re: MOLIM vas pomozite...

Post by aqvrius »

NEMAS PREDSTAVU U STA SE UPUSTAS. MOJ TI JE SAVET DA OD NJEGA BEZIS GLAVOM BEZ OBZIRA, BRZO KOLIKO TE NOGE NOSE. JA SAM SA NARKOMANOM VEC GOD IMAMO I DETE. TO JE PAKAO NE ZIVOT. SVE SAM POKUSALA DA URADIMNE BIH LI MU POMOGLA, ALI TO JE JEDNOSTAVNO NEMOGUCE. NARKOMANIJA JE JEDNA OD NAJTEZIH BOLESTI ZAVISNOSTI I MOJE LICNOMISLJENJE JE DA NEPOSTOJI TRAJNO IZLECENJE. VEROVATNO CE USPETI DA APSTINIRA NA KRATKO, AKO TI BUDES DOVOLJNO JAKA DA GA NATERAS DA ISTRAJE, ALI CE SE PRE ILI KASNIJE PONOVO VRATITI U SVOJU HEROINSKU STVARNOST I UNISTAVACE NE SAMO SEBE, VEC I SVE LJUDE KOJI SE NALAZE U NJEGOVOM BLISKOM OKRUZENJU. SVE VISE VERUJEM, A I NEMAM SNAGE DA SE BRIM SA TOM AVETI VISE, DA NEMA LEKA..... MOJA BORBA NIJE DALA NIKAKVE REZULTATE. SAMO JE SVOJU PORODICU VUKAO SA SOBOM SVE DUBLE U PROPAST. JA SAM NA ANTIDEPRESIVIMA VEC MESECIMA, JER VISE NEMOGU DA PODNESEM TAJ PRITISAK I PAKAO KOJI SVAKODNEVNO PRIREDJUJE. BEZI, BEZI I NEOSVRCI SE. TI MOZES, JER JOS UVEK NISTE STVORILI PORODICU, A JA PONOVO PRIKUPLJAM SNAGU DA KRENEM U JOS JEDNU BORBU SA VERTRNJACAMA, JER OSECAM MORALNU OBAVEZU DA MU POMOGNEM, ZBOG NJEGA, ZBOG NAS, ZBOG DETETA. SVI SU MU OKRENULI LEDJA, SVI OSIM MENE, A ON IAKO SAM MU JA ZADNJA SLAMKA SPASA ZA KOJU MOZE DA SE UHVATI, TO NEVIDI I NASTAVLJA DA TONE SVE DUBLJE. NEMAS POJMA KOLIKO TO BOLI..... GLEDAS COVEKA KOGA VOLIS I SA KIM IMAS DETE, A NEMOCAN SI DA MU POMOGNES JER ON NI SAM NEZNA VISE NI KO JE NI STA JE. NEPOSTOJE VISE ZA NJEGA GRANICE NITI BILO KAKVE MORALNE VREDNOSTI, NEPOSTOJI PORDICA, DETE,..... NISTA..... SAMO HEROIN....BEZI.....
User avatar
ani
Posts: 14
Joined: Sat Aug 22, 2009 2:13 am

Re: MOLIM vas pomozite...

Post by ani »

aqvrius wrote:NEMAS PREDSTAVU U STA SE UPUSTAS. MOJ TI JE SAVET DA OD NJEGA BEZIS GLAVOM BEZ OBZIRA, BRZO KOLIKO TE NOGE NOSE. JA SAM SA NARKOMANOM VEC GOD IMAMO I DETE. TO JE PAKAO NE ZIVOT. SVE SAM POKUSALA DA URADIMNE BIH LI MU POMOGLA, ALI TO JE JEDNOSTAVNO NEMOGUCE. NARKOMANIJA JE JEDNA OD NAJTEZIH BOLESTI ZAVISNOSTI I MOJE LICNOMISLJENJE JE DA NEPOSTOJI TRAJNO IZLECENJE. VEROVATNO CE USPETI DA APSTINIRA NA KRATKO, AKO TI BUDES DOVOLJNO JAKA DA GA NATERAS DA ISTRAJE, ALI CE SE PRE ILI KASNIJE PONOVO VRATITI U SVOJU HEROINSKU STVARNOST I UNISTAVACE NE SAMO SEBE, VEC I SVE LJUDE KOJI SE NALAZE U NJEGOVOM BLISKOM OKRUZENJU. SVE VISE VERUJEM, A I NEMAM SNAGE DA SE BRIM SA TOM AVETI VISE, DA NEMA LEKA..... MOJA BORBA NIJE DALA NIKAKVE REZULTATE. SAMO JE SVOJU PORODICU VUKAO SA SOBOM SVE DUBLE U PROPAST. JA SAM NA ANTIDEPRESIVIMA VEC MESECIMA, JER VISE NEMOGU DA PODNESEM TAJ PRITISAK I PAKAO KOJI SVAKODNEVNO PRIREDJUJE. BEZI, BEZI I NEOSVRCI SE. TI MOZES, JER JOS UVEK NISTE STVORILI PORODICU, A JA PONOVO PRIKUPLJAM SNAGU DA KRENEM U JOS JEDNU BORBU SA VERTRNJACAMA, JER OSECAM MORALNU OBAVEZU DA MU POMOGNEM, ZBOG NJEGA, ZBOG NAS, ZBOG DETETA. SVI SU MU OKRENULI LEDJA, SVI OSIM MENE, A ON IAKO SAM MU JA ZADNJA SLAMKA SPASA ZA KOJU MOZE DA SE UHVATI, TO NEVIDI I NASTAVLJA DA TONE SVE DUBLJE. NEMAS POJMA KOLIKO TO BOLI..... GLEDAS COVEKA KOGA VOLIS I SA KIM IMAS DETE, A NEMOCAN SI DA MU POMOGNES JER ON NI SAM NEZNA VISE NI KO JE NI STA JE. NEPOSTOJE VISE ZA NJEGA GRANICE NITI BILO KAKVE MORALNE VREDNOSTI, NEPOSTOJI PORDICA, DETE,..... NISTA..... SAMO HEROIN....BEZI.....
evo javljam se posle dugo vremena...resila sam...ostavila sam ga i lakse mi je,mada slomljena srca ipak guram dalje jer sam uvidila da mu nema pomoci...hvala vam svima koji ste mi isto savetovali a ja vas nisam uzimala za ozbiljno...ipak bili ste u pravu
Post Reply