majka konacno otkrila bolnu istinu

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

User avatar
vivin
Posts: 61
Joined: Thu May 17, 2007 5:21 pm
Location: Banja Luka
Contact:

Re: majka konacno otkrila bolnu istinu

Post by vivin »

Poštujemo namjeru, samo mala ispravka:
Ne postoji samostan Marjanovac u Hrvatskoj ali preporučujemo i "Zajednicu Susret"
karamut.stari wrote:brižna majko nemojte čekati sedite i razgovarajte sa mužem
taj pakao sam preživeo kad jedno ne shvata problem
sad kad želi da se leči pokušajte komunu
ne mogu vam preporučiti koju jer nemam podatak koja vam je bliža po mnogo kriterija
ali važno je da se leči
ako ste sa ter hrvatske onda je to reto ili marjanac
ako ste iz republike srpske onda bastasi,marjanac ili kovilj
ako ste iz federacije bih onda reto, marjanac ,bastasi ili u sarajevu ako primaju devojke
ovo nije obojeno ničim drugim nego željom da vam pomognem jer važno je da izolacija uspe a da je možete posećivati a i novac je bitna stavka
takođe najvažnije je vreme
što pre to bolje
vaš muž greši kad računa na njeno rasuđivanje
kućni pritvor mož trajati kratko vreme a posle se svi zamore i dođe do većeg pada
Savjetovalište za prevenciju i tretman zavisnosti "VIKTORIJA"


Srđe Zlopogleđe 27. Banja Luka

++ 387 (0)51 467 462 SOS linija

tel./fax. : ++ 387 (0)51 43 43 00

viktorija@spinter.net

http://www.izaberi-zivot.rs.ba
User avatar
klara60
Posts: 550
Joined: Wed May 14, 2008 8:42 am

Re: majka konacno otkrila bolnu istinu

Post by klara60 »

Mnogo hvala na savjetima. Vec danas sam zvala komunu i sada vodimo razgovore s njom.Ne zelimo da nas ponovo iskoristi.Prosto se bojim da ona i komunu ne shvati nesto kao "cooll" da bi poslije mogla pricati u tom svom drustvu "Kao ona je bila i tamo, zeznula ih i evo opet se drogira!". Pukao mi je danas film, sve mi se skupilo pa sam ocajna, zato ovako pisem.
Taj infektolog je divna doktorica ,koja je htjela pomoci svojim savjetima, jer se u svom poslu susrece sa predoziranim, sa hepatitisom zaradjenim na igli i sl. Bliska joj je mlada populacija, imamo zajednicku prijateljicu i sama je ponudila pomoc ....Vodila sam ja moju kcerku psihijatru i psihologu i ona je njih hvatala na sarm, pricala o svemu samo o igli ne.Kad se lijecila od bulimije, kontaktirala je svakodnevno sa psiholozima, socijalnim radnicima, psihijatrima i sad kaze da je njima rekla za heroin, ali da je trazila da to oni nama-roditeljima ne kazu! Ona tvrdi da je to pocela uzimati iz hira i da je taj osjecaj hira jos uvijek prisutan...Bojim se da sve uradimo za tu komunu i da ona tamo provede mjesec i odustane....
Jos su mi zbrkane misli.Prekinuli smo joj posao, drzimo je u izolaciji (trenutno joj to ne smeta, godi joj da spava i lijencari jer u petak je uzela heroin).Znam da ne moze tako dugo trajati i svakako cemo traziti pomoc, sto prije, samo da udahnem malo vazduha, na tren napunim baterije.
Inace iz sjeveriostocne Bosne smo.
Mnogo,mnogo hvala sto aktivno ucestvujete u rjesavanju ovog naseg problema
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: majka konacno otkrila bolnu istinu

Post by Boban »

klara60 wrote:Prosto se bojim da ona i komunu ne shvati nesto kao "cooll" da bi poslije mogla pricati u tom svom drustvu "Kao ona je bila i tamo, zeznula ih i evo opet se drogira!".


Ne brinite za to tamo su oni koji su bili kao i ona i koji poznaju svaki momenat u oporavku.Tesko ce moci da vara tamo jer tamo nema raspolaganja sa emocijama sto svaki aktivan narkoman radi.Jedno je sigurno da je niko nece preterano zadrzavati ako ne zeli da se leci i zeli da ide kuci.Pozdrav i puno srece vam zelim.
User avatar
klara60
Posts: 550
Joined: Wed May 14, 2008 8:42 am

Re: majka konacno otkrila bolnu istinu

Post by klara60 »

Hvala Bobane, zato ja planiram obaviti jos razgovora s njom (ponavljam,danas sam bijesna ,pa cim se smirim krecem u te razgovore). Sad je planiram poslati na selo, par dana,njenu tetku sam upoznala o svemu, pa ce mi ona na svoj nacin pomoci. U medjuvremenu pocet cu sa organizacijom odlaska, administracijom, zakazivanjem pregleda i sl.
Hvala.
karamut.stari
Posts: 51
Joined: Tue Feb 17, 2009 10:21 am

Re: majka konacno otkrila bolnu istinu

Post by karamut.stari »

да марјановац је у околини бања луке а не у хрватској
то је католички центар и ја имам сазнања да има један од најбољих програма за лечење наркомана
знам сигурно да прима и девојке
сад кад географски знамо шта вам је најближе онда мислим да марјановац или ковиљ су решење за ваш проблем
комуна у ковиљу је БЕСПЛАТНА и мислим да се мање чека него у истој комуни за мушкарце
User avatar
klara60
Posts: 550
Joined: Wed May 14, 2008 8:42 am

Re: majka konacno otkrila bolnu istinu

Post by klara60 »

Kontaktirala sam Marjanovac, imaju mjesta. Sada moramo poceti vaditi potrebne nalaze i da odemo tamo na dogovor. Srecom, ona se ne dvoumi,hoce da ide. Cak je pocela citati i ovaj forum i o toj komuni. Sinoc smo smireno razgovarale, priznala mi je kako nema emocija, kako je prazna, te kako zeli da izbaci tog tzv.crva koji joj je glavi u vezi sa heroinom. Da ga je ranije uzimala da dobije energiju, a sad u poslijednje vrijeme (vece doze) da je umrtvi. Kad je pricala o savjesti (kao,otkud narkomanu savjest) rekla je kad i osjeti trun toga, zbog brata, nas onda izlaz ponovo nalazi u heroinu.Shvatila je jedino da sad bira izmedju zivota i smrti. Ona prica neku teoriju, kao koliko si vremena bio na necemu, toliko ti treba da skines. Ja mislim da je to individualno.
Pozdrav svima
User avatar
klara60
Posts: 550
Joined: Wed May 14, 2008 8:42 am

Re: majka konacno otkrila bolnu istinu

Post by klara60 »

Moja kcerka je cetiri dana u totalnoj izolaciji. Od juce boravi u za nju, skoro nepoznatom selu, pod budnim okom tetke,koja je upoznata sa problemom.Njena tetka tvrdi da se ponasa dobro,pomaze joj oko organizacije djecijeg rodjendana, prica sa njom i danas je trazila da me pozove na posao, nakon sto je saznala da sam ugovorila termin za odlazak u komunu. Iznijela je teoriju, da ona nije fizicki ovisna o herioinu, nego kao samo psihicki(?!) :?: te kako zeli jos samo jednu sansu da joj pruzimo, da je stavimo u potupunu izolaciju,moze u selu da bude mjesec dana, da uci ispit i da se svima dokaze, jer sada kad joj nevjerujemo to za nju predstavlja izazov za dokazivanje.Ja joj kazem da smo joj i previse sansi pruzali i da je htjela, do sada bi se rijesila droge, a ona rece:"Pa,do sada nisam htjela, a sada hocu". Jos je dodala da joj komuna ne bi pomogla, iste price svaki dan, rad, a vrijeme prolazi, kao dovoljno je vremena protracila u svom zivotu itd.itd...Ne mogu da joj vjerujem, ogorcena sam na nju, a opet bojim se svojih emocija. Srecom tamo je, i telefonom mi je lakse da odrzim cvrst stav. Za sada maximalno sto mogu da popustim je da je ostavim koji dan vise na selu. Pricala mi je kako je gledala zalazak sunca, zivotinje,tetka planira s njom setnje po sumi, davanje raznih zadataka,a uz sve to otvorenu pricu o svemu. Voljela bih cuti vase misljenje o svemu.
jana
Posts: 585
Joined: Wed Sep 12, 2007 12:47 am

Re: majka konacno otkrila bolnu istinu

Post by jana »

Nista,prolazite tesko vrijeme i jednu od mnogih manipulacija koje su vas snasle i koje ce vas snaci.Ostavite joj na volju,izvozat ce vas da ne znate kako se zovete.To je bordel emocija,draga klara!To je ,kao kad date volan nekome ko ne zna da upravlja,a misli da je sveznajuci i ceka jos jednu priliku.
Hvatajte dah dok ste sami,jer ceka vas duga i iscrpljujuca borba.
karamut.stari
Posts: 51
Joined: Tue Feb 17, 2009 10:21 am

Re: majka konacno otkrila bolnu istinu

Post by karamut.stari »

malo me zbunjuje njena želja za lečenjem i oduševljenost prirodom i mislim da je to dobar znak
a opet priča kao može bez komune i o samo psihihičkoj zavisnosti su po meni manipulacija i ja bih proverio da nije šta ponela na selo
morate ostati čvrsti ali pošto je u pitanju devojka morate proceniti šta da činite
ja sam bio odlučan ili lečenje ili napolje iz kuće i vredelo je
ali svaki slučaj je poseban
i kod mene je reč o muškom detetu
u svakom slučaju boravak na selu neće škoditi i samo proveriti da li može nabaviti drogu tamo i da li ima kod sebe a ako nema onda dati šansu da radi i da popuni vreme a da ima vremena i da razmisli kad se umori gde je bila i gde je mogla stići ako se ne leči
oprez samo jer na svakom selu u vašem okruženju ima narkomana i oni se prepoznaju lako između sebe
sa željom da koliko sutra pišemo o ljepšim stvarima mogu vam reći da ipak nije kasno da vam kćer bude opet zdrava i dobra jer ste na vreme počeli da se borite
User avatar
klara60
Posts: 550
Joined: Wed May 14, 2008 8:42 am

Re: majka konacno otkrila bolnu istinu

Post by klara60 »

karamut.stari wrote:malo me zbunjuje njena želja za lečenjem i oduševljenost prirodom i mislim da je to dobar znak
a opet priča kao može bez komune i o samo psihihičkoj zavisnosti su po meni manipulacija i ja bih proverio da nije šta ponela na selo
Provjerila sam prije odlaska tamo, cak sam i tablete koje pije zbog bulimije dala njenoj tetki da od nje uzima terapiju.Tetka je ne smara, nego joj dozvoljava da prica,tj.da se ispovjeda i na razgovor je podstice kratkim pitanjima u stilu>zasto, koji je razlog, kako si se tad osjecala i sl ,a uz to joj je povjerila skoro svu organizaciju rodjendana za klince uzrsta 7 godina.Izgleda ju je sve to, kao i vijest da je zagovoren termin za komunu, natjeralo da pocne razmisljati.Oprezna sam ja, i te kako! Veceras je izrazila zelju da dodje malo kuci.Ja sam je docekala rezervisana i sa pricom da sam cvrsto odlucila da ide u komunu.Ona nece.Navodi razlog da tada ne bi nikada zavrsila fax. a da ONA sada zeli da studiraJ a sam na sve njene price odgovarala da vise niko nema povjerenja u nju i da dajuci njoj jos jednu sansu mi ostali se ponovo zrvujemo i patimo....Nesto kasnije,kad smo spustile lopticu u razgovoru, mi je rekla da mora traziti od doktorice neke tablete za smirenje, ako joj bude tesko. Ne izrazava zalju za gradom i sasvim pomirljivo pristaje da je ujutru vozimo kod svekrve (dok smo mi na poslu).Osim toga rekla je da hoce ponovo na selo za dva dana,dok prikupi knjige.
u svakom slučaju boravak na selu neće škoditi i samo proveriti da li može nabaviti drogu tamo i da li ima kod sebe a ako nema onda dati šansu da radi i da popuni vreme a da ima vremena i da razmisli kad se umori gde je bila i gde je mogla stići ako se ne leči
oprez samo jer na svakom selu u vašem okruženju ima narkomana i oni se prepoznaju lako između sebe
sa željom da koliko sutra pišemo o ljepšim stvarima mogu vam reći da ipak nije kasno da vam kćer bude opet zdrava i dobra jer ste na vreme počeli da se borite
.To selo je specificno po tome, sto se razlikuje od sela u okruzenju, sto je bas tipicno selo, brdovito,sa rijetkim kucama, skoro bez saobracaja, gotovo idealno za ovu vrstiu izolacije.Hvala Vam na dobrim zeljama, mi smo se ukljucili u borbu za svoju djecu i sada kada smo progledali i u tom ratu smo, mozemo gubiti pojedine bitke i dobijati, ali znam sigurno da cemo rat dobiti i da cemo sigurno pisati o ljepsim stvarima.
Sve je bolje od neznanja-eto prezivjela sam i tu vijest o heroinu. Znam da je protivnik tezak, i nepredvidiv ,ali sada imam prednost jer znam protiv koga se borim.Nece vise proci mnoge price tipa takve su mi oci jer nosim sociva, jer je Sunce sijalo ovako ili onako, itd.itd. Test je u kuci!A i nju cu drzati u kuci-prvi kiks-pravac komuna.
Post Reply