Da li se drogira?

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

StanicaZoo
Posts: 3
Joined: Tue Mar 31, 2009 10:37 pm

Da li se drogira?

Post by StanicaZoo »

Nedavno sam dobila informaciju od pouzdane osobe da mi se dečko drogira.
Ja sam znala da je on ranije duvao travu. Priznao mi je to, ali kaže da je sad prestao, da je to bilo pre dve-tri godine. Onda sam čula da je počeo da šmrka, međutim, to mi je rekla osoba u koju nemam baš poverenja i nisam uopšte mislila na to. A onda ovo...
Nikada nije bio agresivan ni prema kome, a kamoli prema meni. Nikada se nije čudno ponašao, nije mi tražio pare, baš nikada. Otkako sam ovo čula, krišom mu se zagledam u oči ili u vene na rukama, jer mi je ta pouzdana osoba rekla da je na igli, ali nema nikakvih tragova. On diže tegove, svaki dan trenira, jede puno, izgleda normalno, koristi one preparate za mišićnu masu, efedrin, depo i tako to... Međutim, počinjem da sumnjam. Najviše zbog toga što se ta osoba bavi takvim poslom da zna sve o tome i verujem joj, ali ne vidim nikakve tragove, nikakve dokaze.
Bojim se da je ova informacija tačna. Bojim se da ga pitam, jer znam da mi ništa neće reći. Volim ga, i ako je istina da se drogira, želim da mu pomognem, ali kako kad ne vidim je li to istina?
User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Re: Da li se drogira?

Post by PsyTechGirl »

Reci mu da si načula tako nešto i ponudi test ..
Totalno jednostavno ..
Ne znam koliko ste vi dugo zajedno i kakva vam je komunikacija, ali ako je o nekoj ozbiljnijoj vezi reč, mislim da tu nebi trebalo da bude problema da sve to odradi, ako se ne drogira ..
Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: Da li se drogira?

Post by Sagitarius »

A jebote,ovo k'o da su pitanja za Žuži Jelinek.
Ako ga voliš,pitaj ga,ponudi test,ako odbije,znači da se gudra i ne voli te.Točka.
User avatar
nowa
Posts: 90
Joined: Tue Jul 29, 2008 2:42 am
Location: BiH

Re: Da li se drogira?

Post by nowa »

Surova realnost :-D
Mirna i spokojna........?????????????????????
eksica

Re: Da li se drogira?

Post by eksica »

potpisujem sve gore navedeno...zašto bi se mučila i razbijala glavicu,reci lijepo da si čula,slobodno reci i od koga jer će to sigurno pitati,zahtjevati i da nebi komplicirala ti reci ali za uzvrat traži test...svako ko je čist,uradiće ga 1/1
User avatar
Baba Naca
Posts: 1263
Joined: Thu Dec 20, 2007 5:42 pm
Location: Beograd

Re: Da li se drogira?

Post by Baba Naca »

Sagitarius wrote:Ako ga voliš,pitaj ga,ponudi test,ako odbije,znači da se gudra
Potpisujem.
Ovo dalje sto sam izvadila iz konteksta uopste za mene nije vazeca cinjenica.
Najjednostavnije je otvoreno i ISKRENO!
Ljubi babac :wink:
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan!
StanicaZoo
Posts: 3
Joined: Tue Mar 31, 2009 10:37 pm

Re: Da li se drogira?

Post by StanicaZoo »

Pa, pitala sam ga. Ali nije mi priznao. A ja i dalje sumnjam. Test nisam ni smela da mu predložim, jer me napravio ludom što sam ga uopšte i pitala. A i dalje se ponaša normalno...
jana
Posts: 585
Joined: Wed Sep 12, 2007 12:47 am

Re: Da li se drogira?

Post by jana »

Pa,ako te «napravio ludom« sto si ga uopste pitala,mozda je vrijeme da se zapitas koja je sustinska vrijednost vaseg odnosa.U mladim godinama vazno je imati decka,potvrditi se kroz tu dimenziju postojanja,ali sta covjek moze da radi sa njim u buducnosti,ako si vec sada izblamirana na takav nacin zbog svoje sumnje i misljenja?
vjetrovit
Posts: 2
Joined: Thu Apr 16, 2009 2:28 pm

Re: Da li se drogira?

Post by vjetrovit »

Djevojko ostavi ti njega-on ako sada smrce u buducnosti ces i ti to poceti, jer vrsit ce na tebe pritisak i onda ces morati odluciti, ali bit ce kasnooo... osobe kao taj decko su u stanju i na silu te natjerati a sto ti to treba ako si razumna osoba...U buducnosti ako stupite u brak, bit ce i tu posljedica - djeca itd...
pajdoubulju
Posts: 5
Joined: Fri Apr 24, 2009 9:44 am

Re: Da li se drogira?

Post by pajdoubulju »

vjetrovit wrote:Djevojko ostavi ti njega-on ako sada smrce u buducnosti ces i ti to poceti, jer vrsit ce na tebe pritisak i onda ces morati odluciti, ali bit ce kasnooo... osobe kao taj decko su u stanju i na silu te natjerati a sto ti to treba ako si razumna osoba...U buducnosti ako stupite u brak, bit ce i tu posljedica - djeca itd...
Alo! Da li si, pitam, da li si normalan? Stvarno si vjetrovit, u vugla.

Znači prosuo si remix urbanog mita o "Čikama koji dele bombone sa DROGOM", gde god se okreneš na silu teraju ljude da uzmu drogu, posebno neko ko:
StanicaZoo wrote:Nikada nije bio agresivan ni prema kome, a kamoli prema meni. Nikada se nije čudno ponašao, nije mi tražio pare, baš nikada.
Pročitaj celu diskusiju još jednom, pa se zapitaj gde je to implicirano da je sto posto istina da se dečko drogira.

Nigde.

Mislim možda lik puca 3 grama dnevno u vrat, a možda nije pipnuo opijate u životu, ali na osnovu dobijenih informacija nikako ne može da se izvede zaključak da dečko sasvim sigurno uzima drogu.

Nego Zoo,
vidim čitala si knjigu, verovatno. Umeš li da prepoznaš "urađenu" osobu?
To što je neko rekao da se on drogira i što je momak reagovao tako kako je reagovao, uopšte ne utiče na istinitost onoga što ti je ta osoba rekla. Jesi li videla nekada nekog urađenog? Da li možeš da povučeš neke paralele?

Neki klasični znaci su:

1. Bude budan po dva-tri dana pa onda spava 15+ sati.
2. Sklanja se kad razgovara na mobilni. Često telefonira, uglavnom kratki pozivi.
3. Češka se često, deluje blago usporeno, visina glasa mu je odjednom niža nego uobičajeno.
3. Zenice su mu male poput čiode.
4. Često kasni, iznenadno menja planove, "nestane" na x sati itd.


Ali sve ovo može a ne mora da bude indikator da se neko drogira, recimo na jakom svetlu zenice će prirodno biti male, tako da ih treba porediti sa recimo vlastitim pri recimo standardnom dnevnom svetlu bez direktnog svetla u oči. A nekim ljudima oči jednostavno drugačije reaguju na svetlost, mada opijatu uzrokuju konstrikciju zenica u svakom slučaju.
Post Reply