Kucna izolacija

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

Post Reply
User avatar
Toshiba Koloodo
Posts: 5
Joined: Sun Mar 15, 2009 1:35 am

Kucna izolacija

Post by Toshiba Koloodo »

Da li bi neko mogao da me posavetuje kako je najbolje da sprovedemo kucnu izolaciju?
Ovo bi bio prvi put da tako nesto radimo i nismo sigurni kako ce osoba reagovati...
Ne znamo cak ni kako da se postavimo u komunikaciji sa osobom, tipa:
-da li da prikrivamo da smo iznervirani ako nas laze
-kako da izvucemo sto vise informacija ako nece da saradjuje,
-da li da iskljucimo fixni,
-da li da zakljucavamo vrata,
-sta da radimo ako pobegne,
-kako da saopstimo da nece moci da se vidja sa osobom s kojom je u vezi,
-na sta sve treba da budemo spremni (na doturanja gudre preko terase, otiraca....),
-da li da sumnjamo da postoji neki shtek u kuci
-da li da je pratimo do toaleta :)
-koliko dugo takav vid izolacije uopste moze da traje.....
-kakve sve promene raspolozenja treba da ocekujemo
-kako da se postavimo ako preti samoubistvom
-kako da budemo "srca kamenoga" :) ako pocne da nas vrbuje da je sve u redu i da je pustimo napolje...
Pritom, u ovom slucaju izolacija ne bi bila jedini vid lecenja, kombinovali bismo implant+ izolacija+psihoterapija, opciju komune jos uvek cuvamo kao kec u rukavu...
Znaci, znam da je nemoguce "zarobiti" nekoga ukoliko on to sam ne zeli, ali slozicete se da bas ne bi trebalo ni da ga pustimo na slobodu vec pri prvom pokusaju manipulacije....
Sory, ako ovakav topic vec postoji....dosta citam ovaj forum i do sada nisam nasla bas konkretne odgovore na ova pitanja
Pozz
kingofsnake
Posts: 77
Joined: Wed Feb 25, 2009 11:55 am
Location: Shangri-La

Re: Kucna izolacija

Post by kingofsnake »

Toshiba Koloodo wrote:Da li bi neko mogao da me posavetuje kako je najbolje da sprovedemo kucnu izolaciju?
Ovo bi bio prvi put da tako nesto radimo i nismo sigurni kako ce osoba reagovati...
Ne znamo cak ni kako da se postavimo u komunikaciji sa osobom, tipa:
-da li da prikrivamo da smo iznervirani ako nas laze
-kako da izvucemo sto vise informacija ako nece da saradjuje,
-da li da iskljucimo fixni,
-da li da zakljucavamo vrata,
-sta da radimo ako pobegne,
-kako da saopstimo da nece moci da se vidja sa osobom s kojom je u vezi,
-na sta sve treba da budemo spremni (na doturanja gudre preko terase, otiraca....),
-da li da sumnjamo da postoji neki shtek u kuci
-da li da je pratimo do toaleta :)
-koliko dugo takav vid izolacije uopste moze da traje.....
-kakve sve promene raspolozenja treba da ocekujemo
-kako da se postavimo ako preti samoubistvom
-kako da budemo "srca kamenoga" :) ako pocne da nas vrbuje da je sve u redu i da je pustimo napolje...
Pritom, u ovom slucaju izolacija ne bi bila jedini vid lecenja, kombinovali bismo implant+ izolacija+psihoterapija, opciju komune jos uvek cuvamo kao kec u rukavu...
Znaci, znam da je nemoguce "zarobiti" nekoga ukoliko on to sam ne zeli, ali slozicete se da bas ne bi trebalo ni da ga pustimo na slobodu vec pri prvom pokusaju manipulacije....
Sory, ako ovakav topic vec postoji....dosta citam ovaj forum i do sada nisam nasla bas konkretne odgovore na ova pitanja
Pozz
Da na meni sprovodite kučnu izolaciju bez moje volje, pobio bih vas prije ili kasnije. Sumnjam da prisilna izolacija može donijet nešto dobro. Prije ili kasnije će prestat i djaba sve. E sad ako osoba pristaje na to, to je već druga prića.
Daily daily daily daily to dream like
Tom and jerry thing
And drink drink drink
And you go ping
User avatar
draguljce
Posts: 163
Joined: Fri Nov 24, 2006 2:54 pm

Re: Kucna izolacija

Post by draguljce »

Dobro si to rekao stari. Da me neko tako maltretira i vrsi torturu na meni, ne vjerujem da bi živio duže od 1. dan!!
Okanite se takvih ideja!!! kućni tvorza!!!
BUDALEŠTINA!!!!! :evil:
User avatar
Toshiba Koloodo
Posts: 5
Joined: Sun Mar 15, 2009 1:35 am

Re: Kucna izolacija

Post by Toshiba Koloodo »

:D Ok, ok...mozda sam stvarno zvucala surovo...Ja samo pitam sta i kako treba.
Verujem da ne treba da izlazi bez pratnje za prvo vreme i da ne treba da ima mobilni....
Ja kapiram da ce ona pristati na varijantu izolacije, ali isto tako shvatam da je to nece dugo drzati i da cemo imati krize u komunikaciji...
Sta da radimo i sta podrazumeva jedna 'zdrava izolacija' po vama...znaci da je izolovana, a da to ne izgleda kao maltretiranje?
Nismo zadrti u stilu da je vezujemo za radijator :axe: , ali kapiram da ne treba da je pustimo u grad posle 3 dana...
Tek sam 5 dana u ovom biznisu :) i ne znam sta nam je ciniti...
Sta preporucujete? :D
pozz
User avatar
YugoStar
Posts: 757
Joined: Wed Mar 05, 2008 4:35 pm
Location: Evropa

Re: Kucna izolacija

Post by YugoStar »

Cao.
Kucni zatvor ili izolacija je moguca ali uz punu saradnju sa zatvorenicom.
Saradnja izolovane osobe je jedino moguca ako je ona motivisana.

Izvini na filozofiranju,znam nisam ti puno pomogao,ali ipak je njen motiv presudan.
Kako je motivisati,pitanje je ?!

I pisi malo o sestri,o njenom karakteru,ponasanju,kako je pregurala ova,cinimise 3 dana.Koji su njeni planovi i programi,ima li zelje i volje....i ne otvaraj topice,nego pisi sve na jednom mjestu.

Pozdravi,lijepe zelje,podrske i te stvari.
:?: :arrow: :!: :arrow: :idea:
Post Reply