Ispovest jedne ovce/krave muzare

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

StatTrek
Posts: 7
Joined: Mon Mar 16, 2009 12:16 pm
Location: Beograd

Ispovest jedne ovce/krave muzare

Post by StatTrek »

Kao prvo, veliki pozdrav svim članovima ovog veoma poučnog foruma! :)
Kao što se može videti u naslovu imam mali problem sa jednim ortakom. Naime, poznajemo se već neko vreme, upoznali smo se u vojsci, varili smo zajedno n puta, sve je bilo manje više normalno, sve dok njemu nisu počeli da isrsavaju različiti "problemi". Prvo su mu (kao) isključili struju, pa mu je bilo potrebno 2000 dinara. Pošto lika viđam svakodnevno, naravno, dao sam mu. Onda mu je crkao telefon, nema problema, dao sam mu svoj stari. Posle sam išao na kraći poslovni put, i čuli smo se par puta. Tada mi je rekao da mora da se zaposli, i da mu je za posao bio potreban depozit od 3000 dinara. OK, rekao sam da ću mu dati, samo da se vratim. Tom prilikom mi je rekao, vrlo "uvijeno" da mora da ide kod nekog lika da pozajmi 300 evra sa kamatom. Instinktivno sam mu ponudio da mu ja dam bez kamate, kad se vratim. Otišao sam, vratio se i dao mu kintu. On je posle bio miran dva dana, šatro njegovi su mi veoma zahvalni, zvao me na ručak kod svojih (naravno, do toga nikada nije došlo :-D ), ne lezi vraže, posle dva dana evo njega opet. Sada mu je ćale trebao da ide na "operaciju ramena", trebalo mu je 6000 dinara, iste večeri je kobajagi dobio temperaturu 41, trebalo mu je 800 dinara za lekove. Stvar mi je postala sumnjiva, i ja sam se lepo ponudio da mu ja uzmem lekove. Ne, kao keva će po "lekove", daj bar 500 dinara. Da se rešim bede dao sam mu. E pa sve mogu da verujem, ali da neka porodica ne može da napabirči 800 dinara, e to ne mogu... Kada evo njega sledeći dan, šalje SMS "jesi li ljut na mene". Ja sam ga pitao na čemu je, a on se šatro uvredio, kao nemamo šta da jedemo, moj pas dva dana ništa nije jeo. Ja sam mu ponudio da odem do radnje, da mu kupim sve šta mu treba. Pristao je, pa sam mu kupio dosta hrane, što je on preuzeo odmah ispred, nije hteo da idem do njega, jer šatro videće komšije, pa da ne pukne bruka... :roll: Naravno, kontam da je rekao svojim da ide u kupovinu, uzeo je kintu, a od mene robu, pa je imao za još jedan shot.
OK, i toga sam se rešio, ali evo njega juče opet. Ja bio sa ortakom, išli smo u pozorište, eto opet njegov SMS, pas mu je uganuo šapu, pa je on u frci, jer kobajagi nema kinte za veterinara. Ja isto imam psa, pa kontam da je to još jedna lukava emocionalna navlakuša. Ignorišem ga, eto njega opet sutra, treba mu 400 dinara za fudbal. Tu stvarno idemo, ali kontam da uzima od svojih istu svotu, pa onda mu ja platim fudbal, a on ima 400 da se uradi. Ovo se sve dešava od 25. februara, znači nema ni mesec dana, on je spičkao 300 Evra, i preko 5000 dinara (ne računajući šoping koji sam odradio za njega). Pa mislim, ako u tako kratkom roku ne može da stane na noge sa tolikom sumom, onda stvarno i treba da nestane sa lica zemlje, da ne kvari genetsku sliku ove ionako retardirane zemlje. :axe:
Juče sam ga elegantno odjebao, a on je počeo da mi šalje srceparajuće SMS-ove, "moji nisu buržuji kao nekom", "dođe mi da skočim sa mosta" i tako to... Uz sve to plaćao sam mu i telefon, samo u Februaru je spi3dio 3300 din (uplaćivao sam mu kredu preko SMS), i oko 1000 u Martu. Ukratko, lik je vreća bez dna (da sam barem gej, pa da mi je plaćao u "naturi", ali, jbg, nisam :mrgreen: ). Onda je tražio cigare, ja kažem nema frke kupiču ti cigare, posle od njega stiže SMS "jebeš cigare, daj mi za fudbal". Lik je uneverovatnom spidu, šalje mi i po 10 poruka dnevno, pokušava da me navlači na razne "ganutljive" fazone, još to traje. Poslao sam mu broj telefona generacijskog odgovora drogama, od onog Ivana Radojčića koji vodi onu emisiju na radiju 202, i juče mi stiže poruka da se skida sa vutre. Ali, ja kontam da je na nečemu žešćem od trave, jer i ja povremeno duvam, tako da sam jako dobro upoznat sa tim, tako da kontam da je na dopu. Dečko izgleda sasvim normalno, i vrlo je pristojan, gledam da ga odjebem, ali opet me malo grize savest. Nije da mi nije stalo do njega, ali jednostavno ne znam kako da mu pomognem. Čitajući vaše ispovesti, čini mi se da je to nemoguće. Šta da radim? Da se elegantno povučem i ignorišem ga, ili šta?
Ned Flanders uvek najebe!
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: Ispovest jedne ovce/krave muzare

Post by AnAna_mo »

Hahaha ovo je smijesno.. :D Svega na ovom poucnom forumu... :D
OK, fore za izbit pare su mu mastovite, nema sta, a tek to skidanje sa trave..
Joj, sto te ja nisam znala kad sam se pucala, dobro bi mi doso, ja izmisljam bolje fore, meni bi cak i povjerovao...
Paaa, mogla bi te "musti" jedno pola godine.
A da, i ja "izgledam sasvim normalno i vrlo sam pristojna", kao sto kazes... Svi smo mi takvi kada nam treba...
Joj, nemoj mi nesto zamjerit, ali jednostavno mi je smijesno..
POZZ
Potpis.
kingofsnake
Posts: 77
Joined: Wed Feb 25, 2009 11:55 am
Location: Shangri-La

Re: Ispovest jedne ovce/krave muzare

Post by kingofsnake »

Ti si stvarno dobar drug :-)

Ma mislim tek je mjesec dana rano je reći bilo šta. Možda fakat uopšte nije gudra, možda ti se drug npr. kocka. Ne trči pred rudu.
Ali ako je gudra, daj bože da mu ti šta možeš pomoći. Ne kažem ja da mu trebaš okrenut glavu, ali prvenstveno misli na sebe jer će i on početi da misli samo na sebe i zamjenit ćete sa drugom muzarom.
Daily daily daily daily to dream like
Tom and jerry thing
And drink drink drink
And you go ping
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: Ispovest jedne ovce/krave muzare

Post by saša-ex »

Vidi, ribice u akvarijumu su prestale da mi jedu, kaže mi veterinara da tu pomažu samo tartufi, to će jesti sigurno.Pa se pitam, bi li mogao da mi pozajmiš 200 evra, vraćam ti sutra...
Ortak se verovatno drogira, to su sitni iznosi za kocku. Pomoć? Pitaj ga da li mu treba,ako ti kaže da je sve u redu, toliko, nemoj se više uzbuđivati.
SAMO CEO ŽIVOT...
StatTrek
Posts: 7
Joined: Mon Mar 16, 2009 12:16 pm
Location: Beograd

Re: Ispovest jedne ovce/krave muzare

Post by StatTrek »

@AnAna_Mo
Ne zameram ti ništa, zaista sam ispao glup k'o noć :-D

@kingofsnake
Kockar skoro sigurno nije, oni uglavnom smaraju o ruletima, kombinacijama, kvotaa, fudbalu, on to ne radi. Zašto mislim da je dop? U mom miljeu droge ima ohoho mnogo, istini za volju, najviše vutre, ali radi se i acid, speed, ekseri, itd. Dop još nisam video u "ponudi". Ja samo varim, i utalim se za džokavac sa društvom dva ili tri puta mesečno, nekad ređe, nekad češće, kako kad. E sada, ovaj lik uvek se ubacuje, uvek se žali da se drugi ubacuju, džokavac je kod njega ubedljivo najduže (i primećujem da ga najmanje radi), ukratko, uglavnom grebator je što se tiče duvanja. Evo još jedan primer, vraćamo se mi sa fudbala, i naletimo na tri ortaka koji su išli da završe neku vutru, lepo se ispirčamo, pozdravimo, a kada su otišli, počeo je da mi se žali kako, eto oni "nisu dobri ortaci", da su "pi4ke", jer eto neće da nas pozovu i podele sa nama (čitaj: ne može da se ogrebe, i stondira za džabe :roll: . Možda sam ja naivan, ali, ako očekuje drugarstvo i kolegijalnost kada je droga u pitanju, onda je on stvarno Alisa u zemlji čuda :-D ).Šta da vam pričam, tipično detinjasto preseravanje, uostalom, većini vas je to više nego dobro poznato.
Bilo kako bilo, čini mi se da je dop, jer jbg. ipak je velika lova u pitanju da bi bilo samo za vutru ili za neku kladionicu, naročito ako se uzme u obzir da se sve odigralo u tako kratkom periodu. Mislim do sada sam mu dao koliko je tražio da reši svoje "probleme", ali, uvek traži još. I za tu kintu je mogao da kupi dovoljno vutre da se ne trezni mesec dana. :rolleyes: :snakeman:
I taktika mu je ista, kao što mogu da pročitam u ispovesti Saše-ex, pokušava da manipuliše mojim emocijama. Ah da, ima još jedna stvar: lik je u Decembru bio 45 dana u prdekani. Razlog je, prema njegovim rečima, bio taj što je bio u kolima sa još par likova i 5 kg gandže. Muriji je kao izjavio da je to sve njegovo, kobajagi da bi spasio tog lika, jer on je bio neosuđivan, a taj lik je već imao podeblji dosije. Naravno, kada malo bolje razmislim, za tu količinu bi odležao daleeeko više, znači bio je u posedu nečeg drugog. A i sama priča je za malu decu. :mrgreen:
Odjebao sam ga, do sada sam mu "učinio" više nego dovoljno, sam je uleteo u to sranje, neka se sam i izvlači. Sa lovom sam se oprostio, jbg. you live and learn... :twisted: :roll: Samo mi ga je žao, bio je dobar dečko...
Kada složim kockice, i pogledam ceo mozaik te priče stvarno sam ovca.
Pozdrav i jedno veliko beeeeee! :P :lol:
Ned Flanders uvek najebe!
StatTrek
Posts: 7
Joined: Mon Mar 16, 2009 12:16 pm
Location: Beograd

Re: Ispovest jedne ovce/krave muzare

Post by StatTrek »

saša-ex wrote:Vidi, ribice u akvarijumu su prestale da mi jedu, kaže mi veterinara da tu pomažu samo tartufi, to će jesti sigurno.Pa se pitam, bi li mogao da mi pozajmiš 200 evra, vraćam ti sutra...
Ortak se verovatno drogira, to su sitni iznosi za kocku. Pomoć? Pitaj ga da li mu treba,ako ti kaže da je sve u redu, toliko, nemoj se više uzbuđivati.
Hehehe, pa traži on pomoć, ali u kešu, u tome je bio problem. :axe: :lol:
Hvala vam svima! Pozdrav! :)
Ned Flanders uvek najebe!
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: Ispovest jedne ovce/krave muzare

Post by AnAna_mo »

To za kockare si u pravu, prica im je moronska,, non-stop ponude, joj kako me sjeba Arsenal dvije minute prije kraja, igro aparata karta mi falila za fleša, umalo ne dobih 2-3-5 milja maraka na ruletu, ovo-ono..
A ovaj samo trazi li trazi, i to stalno neki šareni razlozi, tipicno narkomanski.
Ma nista, ako ti se da izigravati dobrog Samarićanina, "pomazi" mu, samo pitanje je kako.
Nego druže, idi ti svojim poslom, pusti tude probleme..
Pozdrav! :D
Potpis.
StatTrek
Posts: 7
Joined: Mon Mar 16, 2009 12:16 pm
Location: Beograd

Re: Ispovest jedne ovce/krave muzare

Post by StatTrek »

AnAna_mo wrote:To za kockare si u pravu, prica im je moronska,, non-stop ponude, joj kako me sjeba Arsenal dvije minute prije kraja, igro aparata karta mi falila za fleša, umalo ne dobih 2-3-5 milja maraka na ruletu, ovo-ono..
A ovaj samo trazi li trazi, i to stalno neki šareni razlozi, tipicno narkomanski.
Ma nista, ako ti se da izigravati dobrog Samarićanina, "pomazi" mu, samo pitanje je kako.
Nego druže, idi ti svojim poslom, pusti tude probleme..
Pozdrav! :D
Hvala ti na savetu! :D
Ne mogu mu pomoći, dok on ne shvati da mora prvo da pomogne sam sebi! Odjeb'o sam ga, jer se naše prijateljstvo svelo na žicanje love. Šta da vam pričam, samo u Martu, mesecu koji jedva da je i počeo, uplatio sam mu kredit za telefon preko SMS-a u iznosu od oko 2000 din (imam postpaid), jbg, što je mnogo, mnogo je, čak i za retardiranog Samarićanina. :vom: :mrgreen:
Beeeeeeeeee... :P :mrgreen:
Ned Flanders uvek najebe!
kingofsnake
Posts: 77
Joined: Wed Feb 25, 2009 11:55 am
Location: Shangri-La

Re: Ispovest jedne ovce/krave muzare

Post by kingofsnake »

saša-ex wrote: Ortak se verovatno drogira, to su sitni iznosi za kocku. Pomoć? Pitaj ga da li mu treba,ako ti kaže da je sve u redu, toliko, nemoj se više uzbuđivati.
Možda si upravu da se drogira(nadam se da nisi), ali vjeruj mi da kocka može odnijeti bruke para. Poker aparati su čudo za to
Daily daily daily daily to dream like
Tom and jerry thing
And drink drink drink
And you go ping
StatTrek
Posts: 7
Joined: Mon Mar 16, 2009 12:16 pm
Location: Beograd

Re: Ispovest jedne ovce/krave muzare

Post by StatTrek »

Evo mali update. :)
Posto sam doticnom zavrnuo slavinu za kesh, da, pogodili ste, nije mi se neko vreme ni javljao. To sam i ocekivao, i zivot je tekao dalje. Ali, ne lezi vraze, javio mi se da hoce da mi vrati lovu. Ok, nema frke, mozes i na rate, ako ti je frka. OK, on se slozio, vratice mi sto ojra. Ali, posto je na poslu, samo da mu uplatim kredit. Nema problema, uplatio sam. Posle razvlacenja od nekoliko dana, on meni javlja da je izgubio novcanik, i, naravno lovu. I to sam ocekivao, pa se nisam nesto preterano uzbudjivao. Bio je i u urgentnom centru (dobio je batine), i tada sam mu jos jednom sms/om uplatio kredu. E, sada dolazi najbolji deo. Neko me zove, a na ekranu pise witheld, ja se javim, cujem njegov glas, kaze imas 10 minuta da mi doneses pare na mesto x, inace cu reci tvojima da duvas. :) :rolleyes: Zovem ja njega na njegov broj, iskljucio telefon, ali posle manje od dva minute, opet stize "misteriozni" poziv, i ponavlja istu pricu.
Tada sam se raspao od smeha, i uzvratio da ima jedan sekund da ode u, znate vec gde... :axe: :-D Posle se javlja i kaze da me on nije zvao, vec da je bio na fudbalu. Providan je kao casa. :roll:
Od tada mi se nije javljao, jedino se ponekad vidimo na ulici, ali me izbegava. Boze, koja budala... :rolleyes: :-D
Ned Flanders uvek najebe!
Post Reply