Tata mi se drogira!

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

User avatar
nowa
Posts: 90
Joined: Tue Jul 29, 2008 2:42 am
Location: BiH

Re: Tata mi se drogira!

Post by nowa »

CAO svima!!!!
Vidim da vas je zainteresovao moj problem.Zelim samo da pozzz sve koji su tu.Pisem sutra nesto vise o svemu tome,sad sam umorna kao pas,upravo sam dosla s posla.
P.S.
Sagi zasto mi ne vjerujes??? :?
Mirna i spokojna........?????????????????????
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: Tata mi se drogira!

Post by Sagitarius »

Čudno mi to,
al' oprosti,moja predrasuda
User avatar
nowa
Posts: 90
Joined: Tue Jul 29, 2008 2:42 am
Location: BiH

Re: Tata mi se drogira!

Post by nowa »

Pa da nastavim...
Ne znam ni sama odakle bih pocela.U ratu mi je mama poginula i tata i ja smo ostali sami.On se ponovo ozenio pa sam dobila i sestru.Sve je funkcionisalo krasno dok ja nisam malo skrenula sa puta i otisla u svijet droge,sto bi se reklo.Necu o sebi i svom osmogodisnjem drogiranju ni pisati jer to nije tema.
Nakon povuci potegni,sranja i pakla kroz koji sam prosla i kroz koji je i moj tata zajedno sa mnom prolazio,poceo je da smrce bijelo.U pocetku je to bilo pomalo,kad se cuga,da bi mogao vise popiti,kako on kaze,ali sada svaki puta kad se izlazi uz alkohol se obavezno kupuje i koks na koji se daju ogromne pare,jer se mora i drustvo zgotiviti.U nedostatku bijelog i para,kupuje sebi spid.Koristi moje stare seme da bi sebi nabavio,jer zivimo u malom gradu i uglavnom se svi poznajemo.Ne ustrucava se nimalo ni da povuce predamnom iako mi smeta da uopste gledam necije drogiranje jer sam cista malo vise od godinu dana.Znam da ne bi trebao poci po zutom,ali me je strah jer sam cula da su krize na bijelom isto strasne,ali u sustini ne znam ni koliko bi mu vremenski trebalo da se navuce ako ne uzima svakodnevno.
To je to u kratkim crtama.
Mirna i spokojna........?????????????????????
User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Re: Tata mi se drogira!

Post by PsyTechGirl »

Mislim stvarno strašno šta su sve roditelji u stanju da urade svojoj deci.. Pa ja ne znam stvarno ..
Draga, ja bukvalno ne znam šta bih ti napisala!!
Veruj, ovo nije ni malo naivan problem.. Naprotiv!!
Vrlo zamršeno ..
Nadam se da će se naći neko iskusniji od mene da zajedno nadjemo način kako pomoći tvom tati i tebi.. Jer vam je oboma pomoć preko potrebna !!
Što se mene tiče, ja sam tu za tebe uvek.. Ali u granicama mojih mogućnosti i sposobnosti ..
Dakle, verujem da je sad ključna stvar da nas upoznaš sa što više detalja ..
Oke, rekla si (tj napisala) uopšteno o svemu, ali daj malo udji u sebe, i vidi šta ćeš tamo naći ..
Veliki pozdrav od mene i čuvaj se molim te !!
Vidiš li da je kod nas sve obrnuto ..
Ako već on ne može tebi da bude primer, makar ti pokušaj njemu.. Pa kad vidi da se njegovo dete bolje jače i hrabrije bori protiv tog sranja, valjda će mu i doći nešto iz... u glavu.
Tako je moj tata ostavio alkohol (bar tvrdi da jeste) ..
Sad smo kao jedno drugome podrška, ali videćemo šta će i od toga biti.. Ja sam mnogo nepoverljiva na tu temu, ali o tom po tom.. Bar je nešto počelo da se dešava nakon godina i godina alkoholisanja ..
Dakle, želim reći da je bitno da što pre nešto započnemo, tj prekinemo njegovo drogiranje ....
Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
User avatar
nowa
Posts: 90
Joined: Tue Jul 29, 2008 2:42 am
Location: BiH

Re: Tata mi se drogira!

Post by nowa »

Mislim da njemu uopste nije jasno da je u problemu.Ne priznaje to nikome pa ni sebi.Vjeruje da moze prestati kad zeli,ato trenutno ne zeli.Uostalom znate da smo svi takvi bili u nekom momentu.
Mirna i spokojna........?????????????????????
User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Re: Tata mi se drogira!

Post by PsyTechGirl »

Da .. A zašto baš sada ne želi ??
Aj neka ti dokaže (i tebi i sebi) da može uvek i to, pa neka ostavi sada, pa se lako uvek može ponovo navući, ili kako on to već zove (drogirati ponovo) ??=!!
Mislim, nije mi jasno kako jedan tako odrastao čovek nije shvatio koliko je to zlo gledajući i spašavajući tebe .. ??
A jesi pokušala ti da mu kažeš da ako on nastavi tako kako je krenuo, nema sumnje da ćeš i ti ??
Makar na tu kartu da igraš ??
Naravno, tebi ne treba da pada na pamet ništa slično, nego ono samo pedagogije i psihologije prema njemu radi.. ??
Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
User avatar
nowa
Posts: 90
Joined: Tue Jul 29, 2008 2:42 am
Location: BiH

Re: Tata mi se drogira!

Post by nowa »

Znas kako mila?Dok se niko nije drogirao trava mu je bila zlo,medjutim kad sam se ja navukla na dop i on poceo s koksom,od tada mu je samo zuto teska droga a sve ostalo nesto sto uvijek mozes prestati.Inace je jako tvrdoglav i na neke fore da ga navlacim je jako tesko jer je prosao sito i reseto.Ni ne zivimo zajedno vec dugo,ali se redovno srecemo po gradu,kaficima i ostalim javnim mjestima.Odnos nam je mozda malo cudan gledajuci sa strane,ali smo najbolji prijatelji.Stvar je u tome sto se on i ponasa prema meni kao prema drugu,a ne kcerci.
Mirna i spokojna........?????????????????????
User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Re: Tata mi se drogira!

Post by PsyTechGirl »

nowa wrote:Znas kako mila?Dok se niko nije drogirao trava mu je bila zlo,medjutim kad sam se ja navukla na dop i on poceo s koksom,od tada mu je samo zuto teska droga a sve ostalo nesto sto uvijek mozes prestati.Inace je jako tvrdoglav i na neke fore da ga navlacim je jako tesko jer je prosao sito i reseto.Ni ne zivimo zajedno vec dugo,ali se redovno srecemo po gradu,kaficima i ostalim javnim mjestima.Odnos nam je mozda malo cudan gledajuci sa strane,ali smo najbolji prijatelji.Stvar je u tome sto se on i ponasa prema meni kao prema drugu,a ne kcerci.
Da.. To nije samo "stvar", kako ti kažeš, nego i problem ..
Ne znam koliko ti imaš godina, ali kako god, roditelj ti je svakako potreban ..
Pogotovo u ovoj situaciji kada je na žalost jedini !!
I šta znači, po ovom tvom ili njegovom, njemu nebi smetalo sad ti da se klepaš sa koksom ili šta ja znam čime ???
Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
User avatar
nowa
Posts: 90
Joined: Tue Jul 29, 2008 2:42 am
Location: BiH

Re: Tata mi se drogira!

Post by nowa »

N bi mu smetalo da se lupam bilo cime osim dopom.Vise puta smo vukli zajedno koks dok me moj decko u tome nije sprijecio.Od tada vise ne uzimam nista.
Mirna i spokojna........?????????????????????
User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Re: Tata mi se drogira!

Post by PsyTechGirl »

nowa wrote:N bi mu smetalo da se lupam bilo cime osim dopom.Vise puta smo vukli zajedno koks dok me moj decko u tome nije sprijecio.Od tada vise ne uzimam nista.
Interesantno .... :? 8)
Draga, vidi.. Moraš shvatiti da sad TI imaš posla sa narkomanom .. I da ti je on OTAC !!
Ne znam, ti ga najbolje poznaješ .. Nadji neki način da dopreš do njega kroz razgovor i da mu makar malo skreneš pažnju ..
Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
Post Reply