Tata mi se drogira!

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Re: Tata mi se drogira!

Post by PsyTechGirl »

tanjab wrote:Čitam ove postove i plačem. Sve je otišlo u k...
Ja nisam ovisnik iako znam neke od njih držim ih dalje od svog života.
Ovdje sam došla samo da bih napisala seminarski iz socijalne psihologije i prosto se zakačila.
Majka sam i sad stvarno neznam kako da izvedem ovu svoju djecu na pravi put. Gdje god se okreneš neka tužna priča.
Žao mi je tvog života. Žao mi je što nisi mogla prživjeti lijepo djetinjstvo i lijepu mladost. Žao mi je što jedini čovjek u tvom životu tvoj tata uništava vaš život. Znam da si mlada i da se teško živi, ali probaj da odeš od svega tog. Ako imaš neke rodbine u drugom gradu probaj da odeš kod nji, probaj novi život. Ljudi su čudo ima normalnih i dobrih ljudi nisu svi monstrumi. Drži se dalje od droge.
Kako je ovo lepo..
Znam da me se ne tiče, ali morala sam da prokomentarišem ovaj post jer mislim da odavno nisam pročitala iskreniji, nežniji i zabrinutiji post u isto vreme ..
Svaka čast što mislite na svoju decu unapred i nadam se da ćete uspeti.. Pa nisu baš sva deca narkomani :lol:
Veliki pozdrav ..
Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
tanjab
Posts: 2
Joined: Sat Apr 04, 2009 2:24 pm

Re: Tata mi se drogira!

Post by tanjab »

Ma ja sam baš imala sreće kao i moj muž. Ili smo baš toliko snažne osobe. Ja sam sa 17 godina hodala sa teškim narkomanom tj. tad je tek počinjao sa heroinom i to sve na moje oči. A ja mlada luda zaljubljena za dlaku se izvukla iz svega toga. Meni nekako bio u to vrijeme važnije da dobro izgledam :lol: , a u mom gradu su bili poznati par narkomana koji su baš na sve ličili osim na ljudska bića. I onda sam ja sebi zacrtala da se to meni ne može dogoditi. I evo me poslije skoro 20 godina. Ni travu ne pušim to mi nekako nikad nije sjelo, a tablete sam probala i bilo mi super, ali brzo sam ispala iz tog sranja i počela studirati, ma sve se promjenilo opametila se. Iako sam do svoje 25 god. znala povremeno duvati ili uzeti neke tabl. ali ništa strašno. Muž isto najbolji drug sam živio sva droga njihovog naselja išla preko njega. Sreća muž je jaka ličnost i tad sa 16 nije dao da ga ponese to sranje. Sestra mu se mlada sa 17 zatrudnila i udala se i on sebi postavio prioritete. Škola, posao, djeca i sve što uz to ide, samo ga rat zeznuo pa je sve te prioritete pomjerio za završetak rata.
Sad kad sagledam čitave ove godine sa mužem sam pričala o svemu tom i kako je bilo i šta se sve moglo desiti i sreća nije, mi se nikad ali nikad nismo napili zajedno, ma i on se sa društvom možda napio 2 puta, a ja ni toliko. Jednostavno nisam činimi se taj tip.
Poslije 10 godina pušenja i cigare bacila. Reklo bi se da živim zdrav život. Jedno sam totalno navučena na nes kafu, to ti meni dođe ko droga, prvo se ujutro puknem sa 2 dcl, pa oko 12 opet i naravno za kraj tamo predveče, inače ako malo preskočim razvali me glava, i zaspa. Ma navučena totalno :lol:
Malo ja sad miniram temu!!!
Sad ću da vas molim sve ovako zajedno za uslugu.
A jesam pokvarena :snakeman:
Pošto sad ponovo studiram, i što rekoh za psihologiju pišem seminarski rad na temu narkomanija i mladi i sad mi treba neka ispovjest. Čitala sam ali nema baš puno vremena da pročitam sve, i sve što sam pročitala me jako ganulo, i sad moram da vas pitam da mislim na one koji su pisali ispovjesti da li mogu neke da upotrijebim za svoj rad. Imena neću pominjati ako nisam nigdje ni jedno vidjela, ja bi to malo i preradila jer su duge ispovjesti a meni treba nešto skraćenija verzija. Rad će pored mene vidjeti i moj profesor i to je to.
User avatar
nowa
Posts: 90
Joined: Tue Jul 29, 2008 2:42 am
Location: BiH

Re: Tata mi se drogira!

Post by nowa »

Sto se mene tice-slobodno prepisi.Ovo ionako moze da vidi ko god zeli.Mislim da smo htjeli da sakrijemo nesto ne bi to tipkali po forumu.Pozzzzzzzzz za tebe i hvala na iskrenim rijecima.Caos :D
Mirna i spokojna........?????????????????????
User avatar
nowa
Posts: 90
Joined: Tue Jul 29, 2008 2:42 am
Location: BiH

Re: Tata mi se drogira!

Post by nowa »

tanjab wrote:Čitam ove postove i plačem. Sve je otišlo u k...
Ja nisam ovisnik iako znam neke od njih držim ih dalje od svog života.
Ovdje sam došla samo da bih napisala seminarski iz socijalne psihologije i prosto se zakačila.
Majka sam i sad stvarno neznam kako da izvedem ovu svoju djecu na pravi put. Gdje god se okreneš neka tužna priča.
Žao mi je tvog života. Žao mi je što nisi mogla prživjeti lijepo djetinjstvo i lijepu mladost. Žao mi je što jedini čovjek u tvom životu tvoj tata uništava vaš život. Znam da si mlada i da se teško živi, ali probaj da odeš od svega tog. Ako imaš neke rodbine u drugom gradu probaj da odeš kod nji, probaj novi život. Ljudi su čudo ima normalnih i dobrih ljudi nisu svi monstrumi. Drži se dalje od droge.


Nisam bila na forumu vise od godinu dana i sad sam dosla i procitala ovaj post.Boze kako vrijeme leti...I ja sad imam dijete i cesto razmisljam o tome ka,ko da zaobidje ovaj put kojim sam ja isla?!kako ga navesti da kroz zivot ide pravim putem???Moj zivot kakav god bio,a bilo je padova i padova,koliko toliko se normalizovao imogu reci i da sam srecna.Imam jednu sasvim normalnu porodicu za koju niko ne bi rekao da je bila u problemu,tj.da sam ja bila u problemu.Polako idem dalje i cesto se zapitam da li sam to nekad bila uopste ja ili sam to sve sanjala???Kao da sam oduvijek zivila najnormalnijim zivotom...
Mirna i spokojna........?????????????????????
User avatar
selma
Posts: 807
Joined: Thu Oct 11, 2007 2:52 pm
Location: Beograd

Re: Tata mi se drogira!

Post by selma »

Varila si se na forum??? Mislila sam da neces... :smt038
Pozdrav za tebe i malca..kiss od mene :)
Grad razoren bez zidina, takav je čovjek koji nema vlasti nad sobom.
User avatar
nowa
Posts: 90
Joined: Tue Jul 29, 2008 2:42 am
Location: BiH

Re: Tata mi se drogira!

Post by nowa »

Da vratila sam se...znas onu ko ce kome ako nece svoj svome :mrgreen: sad mi glupi ovi postovi o tati ali kako je tako je.Sta cu mu ja,imam svoj zivot i nemam vremena da razmisljam o tudjim problemima,madA je to prilicno pod kontrolom.Da li ovo zvuci sebicno? :smt105
Pusa za tebe drugariceeee...
Mirna i spokojna........?????????????????????
User avatar
selma
Posts: 807
Joined: Thu Oct 11, 2007 2:52 pm
Location: Beograd

Re: Tata mi se drogira!

Post by selma »

nowa wrote:Da vratila sam se...znas onu ko ce kome ako nece svoj svome :mrgreen: sad mi glupi ovi postovi o tati ali kako je tako je.Sta cu mu ja,imam svoj zivot i nemam vremena da razmisljam o tudjim problemima,madA je to prilicno pod kontrolom.Da li ovo zvuci sebicno? :smt105
Pusa za tebe drugariceeee...
:D Dobodosla nazad!
Ne vidim zasto bi bilo sebicno..ti mu svakao ni ne mozes pomoci, ionako si se i sama izvukla iz onog shita...
imas sad novi zivot, klinca, porodicu...znas kako kaze...''ne okreci se sine''
On sam treba htjeti...
Kad vidis one ljude dole... :roll: ...samo nam moze biti motivacija za zivot, za borit se...
Pusa i tebi stara drugarice :)
Grad razoren bez zidina, takav je čovjek koji nema vlasti nad sobom.
Post Reply