pozitivan kraj?

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

Post Reply
User avatar
Lane_moje
Posts: 1
Joined: Thu Mar 05, 2009 2:10 pm
Location: Zagreb

pozitivan kraj?

Post by Lane_moje »

Pozdrav ljudi!
Već neko vrijeme vas pratim, pa evo da i ja ovdje ostavim dio svoje priče kojoj samo fali kraj, a nadam se, bit će sretan.
Upoznala sam ga preko nekih prijateljica. Iskren, otvoren, susretljiv i nježan, brzo me osvojio. Nije mi trebalo mnogo da shvatim da je po svemu dečko za mene... sve se činilo savršenim... ljubili smo se tih prekrasnih mjesec dana... uživali u slatkoj zaluđenosti... a onda mi je rekao ono što sam nekako i sama već bila naslutila. 2 godine je bio ovisnik o heroinu, zatim godinu dana na heptanonima. Rekao je da se želi skinuti, da ne može živjeti tako, a ja tako mlada, ako mislim da se ne mogu nositi s njegovim problemom neka ga ostavim što prije, ali ako imam snage, da mu dam priliku i da će se dokazati. Brzo se prijavio na lječenje u Vinogradsku bolnicu, na odjel psihijatrije i ovisnosti. Bio je tamo nešto manje od mjesec dana. Uspješno su izveli transfer na subutex. Ja sam ga vani čekala s nadom, vjerom, nisam ni u jednom trenu posumnjala u njegove namjere... Pisali smo si skoro svakog dana i izmjenili pisma kad je izašao van. Prvih tjedan dana sve je bilo u redu, a tada je počeo pucati. Nervoze, svađe oko sitnica... trebalo mi je vremena da se priviknem na grubu realnost, na to da ta borba nije tako laka kako se činila na početku... trebalo mi je vremena da shvatim da sam samu sebe uvjeravala da će biti jednostavnije. Ubrzo je napravio recidiv, pa još nekoliko puta... vidjela sam da se polako vraća svom problemu, da je nestao entuzijazam i svi oni planovi oko sretnije budućnosti. Što je najvažnije, u toj sam priči ostajala uz njega jer sam nekako shvaćala da to ne radi zato da bi povrjedio mene... jednostavno je ovisnost bila jača. I sam mi je nekoliko puta rekao da ne zaslužuje takvu kao što sam ja, tj da ja zaslužujem i trebam sigurnost koju mi on teško može pružiti. Rekao je da je moj problem što imam previše razumjevanja... s druge strane to mu je nekako i pomoglo. Neznam hoće li ovdje itko shvatiti što se to između mene i njega dogodilo, ali stvar je u tome da sam ja imala prema njemu pristup kakav njegova okolina nije. Nisam ga okrivljavala, postavljala ultimatume, provjeravala ga ili prjetila... bila sam strpljiva, kad bi mi došao nadrogiran pokušavala sam razgovarati s njim o tome na smiren način bez optuživanja. Uskoro mi je počeo sam govoriti kad ima želju uzeti heroin, nije to pokušavao sakriti... Jednom smo čak vodili razgovor o tome kako on misli da mi nije dovoljno stalo jer nisam "oštra" prema tome što radi. Tad sam mu rekla da mu želim pokazati kako se nitko oko njega neće boriti, toliko koliko on sam mora... Ja sam samo tu kao podrška, netko ko mu skrene misli kad ima loš dan... Ne pokušavam se praviti pametna, ali stvarno mislim da mu je to pomoglo. Sad je prošlo pola godine od cjele te priče. Zajedno smo. Sretni smo. Svjesna sam da tu nije kraj... dapače, mislim da nas čeka još mnogo težih situacija i da smo tek na početku prave borbe. Ali uz njega sam. I on je uz mene kada treba.
Tjeram i svoj život... studiram, družim se i volim. Redovno idemo na kontrole, negativan je na droge i bolesti. Dobro, jedina boljka mu je joint tu i tamo, ali i meni je :-D
Neznam što bih još rekla, osim da sam spremna boriti se ne protiv njega, već zajedno s njim protiv ovisnosti. I da, znam da će se naći onih koji neće razumjeti, ali nije poanta da netko razumije... neznam... samo želim ostaviti i jednu možda malo pozitivniju priču, koja će, nadam se, imati pozitivan kraj...
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: pozitivan kraj?

Post by saša-ex »

Lajne mojne...
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
azraaa
Posts: 407
Joined: Sun Apr 08, 2007 8:40 pm

Re: pozitivan kraj?

Post by azraaa »

hm, lijepa prica, ista ko moja na pocetku...
PDT_Love_07
eksica

Re: pozitivan kraj?

Post by eksica »

hahahaha ne znam kome se više nasmijah,Saletu ili Azri.

Drago mi je malena ako je kranulo na bolje ali uz sve to budi sebi na prvom mjestu,to je sve što ti mogu reći.
User avatar
netko
Posts: 187
Joined: Fri Nov 09, 2007 2:01 pm
Location: dvije obale

Re: pozitivan kraj?

Post by netko »

Znaš šta ti je to... početak.... tako piše....

Ja svoju priču nisam ni pisala već ih ih dosta ispisano ali nije ni zanimljiva da bi se pisalo.. ja sam također djevojka ex- ovisnika.... Kako da kažem u kratkim crticama....

nisam imala pojma šta je droga..
lik mi se dopao i kontala sam to je nešto što će ga proći..
nisam pridavala veliku važnost k tome..
početak veze bio je ujedno i početak heroina u njegovom životu...
tu je bilo naravno laži, prevare, izdavanja, traženja, odlaženja....



Sve ti ovisi o tvome duhu, ako ti imaš volje i snage da se peglaš i budeš ustrajna ti to možeš učiniti, plakati i patiti nad bilo kim takvim nemaš potrebe i ako to budeš radila od toga ćeš imat samo posljedice sebi po život.



Kolko imaš hrabrosti upustiti ćeš se u to. Ali znaj da će ti trebati i sve ovisi o tom tipu i njegovoj naravi da li je sposoban da se skine i održi se čistim i u daljnjem životu.

Bila sam čovjek do svoje granice tako da sam i dalje čovjek sa istim svojim sposobnostima.
Last edited by netko on Fri Aug 07, 2009 3:44 pm, edited 1 time in total.
....Ipak bit će bolje, naucila sam nesto iz proslosti one....
eksica

Re: pozitivan kraj?

Post by eksica »

Super što ti je sve tako dobro ispalo,netko a šta da on nije takav kakav je ipak je tvoj slučaj u manjini...koliko samo ovdje djevojka ima koje se pate ko isus na krstu,godinama...izgubile su vrijeme,prijatelje,vlastiti život zbog nekog slabića.....jeben je to posao biti suovisnik.
i na kraju je vrlo bitno koliko je na koga droga ostavila posledice,da li je skroz uradu sa psihom..ma zajebano,ja znam da kao bivši ovisnik,nikad ne bih ušla u vezu sa nekim sličnim.
User avatar
netko
Posts: 187
Joined: Fri Nov 09, 2007 2:01 pm
Location: dvije obale

Re: pozitivan kraj?

Post by netko »

...........
Last edited by netko on Fri Aug 07, 2009 3:43 pm, edited 1 time in total.
....Ipak bit će bolje, naucila sam nesto iz proslosti one....
eksica

Re: pozitivan kraj?

Post by eksica »

eto vidiš sad o čemu sam,između ostalog pisala.
u svakom slučaju žao mi je ako ti je teško ali možda bolje da ti je teško neko vrijeme nego cijeli život.
User avatar
netko
Posts: 187
Joined: Fri Nov 09, 2007 2:01 pm
Location: dvije obale

Re: pozitivan kraj?

Post by netko »

ma i nije mi baš teško, trebao je samo razlog,
tu si upravu pola vremena je bolje od čitavog.
....Ipak bit će bolje, naucila sam nesto iz proslosti one....
eksica

Re: pozitivan kraj?

Post by eksica »

Vrijeme je da počneš misliti na svoj život i nema ta zašta gristi savjet jer koliko sam shvatila ti si tom momku dala sve što si imala.To ne znači da mu ne trebaš biti podrška kao prijatelj,koliko imaš snage i volje za to ali imaj svoje prioritete...život je pred tobom.
Post Reply