Majka

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

Post Reply
User avatar
Zona Sumraka
Posts: 1552
Joined: Fri Apr 15, 2005 10:50 pm
Location: SA/USA

Re: Majka

Post by Zona Sumraka »

Ma...ne znam, volila bih da grijesim, ali meni ocev sin po svoj prici djeluje kao da je vec zaglavio na tezim gudrama...svo to zicanje i vucanje po ulicama zbog vuje? sumnjam....
User avatar
majka
Posts: 58
Joined: Wed Feb 25, 2009 3:49 pm

Re: Majka

Post by majka »

Juce se javio babi.Rekao joj je da je dobro. Mene razdire sumnja da sam mozda pogresno postupila. Svakog sekunda mislim gdje je......Osjecanje da sam svojem djetetu okrenula ledja me razara. Shvatam ja da obicno to navede narkomane da mijenjaju zivot, ali.....On se ipak snasao , vec peti dan otkako je otisao. Nisam sigurna da cu izdrzati. Ima momenata kad pozelim da ga nadjem, da ga zagrlim i da mu kazem da mi je najvazniji na svijetu. Osjecam grizu savjesti zbog svega. Zasto je usao u drogu....sta ga je to slomilo.....mozda ja imam veze sa tim. Mozda nisam bila dobra majka i pruzila mu ono sto sam trebala... Uh, stvarno sam u bedaku, velikom.
User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Re: Majka

Post by PsyTechGirl »

majka wrote:Juce se javio babi.Rekao joj je da je dobro. Mene razdire sumnja da sam mozda pogresno postupila. Svakog sekunda mislim gdje je......Osjecanje da sam svojem djetetu okrenula ledja me razara. Shvatam ja da obicno to navede narkomane da mijenjaju zivot, ali.....On se ipak snasao , vec peti dan otkako je otisao. Nisam sigurna da cu izdrzati. Ima momenata kad pozelim da ga nadjem, da ga zagrlim i da mu kazem da mi je najvazniji na svijetu. Osjecam grizu savjesti zbog svega. Zasto je usao u drogu....sta ga je to slomilo.....mozda ja imam veze sa tim. Mozda nisam bila dobra majka i pruzila mu ono sto sam trebala... Uh, stvarno sam u bedaku, velikom.
Draga moja.. To svaka majke koja ima dete narkomana misli.. Baš iste stvari kao i vi ..
Dakle, ako ste već doneli neke odluke (a čini mi se da jeste) i ako ste već preduzeli mere, držite ih se.. Držite do sebe i nemojte sad popuštati..
Mislim da niko nije rekao da će biti lako, ali su mnogi rekli da će biti učinkovito..
E sad, šta je važnije od te dve stvari ??
Da bude lako ili korisno ??
Nemojte trošiti vreme na plakanje i kukanje nad sobom, već radite nešto konkretno i sadržajnije ..
Pozdrav, čuvajte se
Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
jana
Posts: 585
Joined: Wed Sep 12, 2007 12:47 am

Re: Majka

Post by jana »

Nemojte samo da sa babom pocne krug manipulacije.Babino unuce uvijek ostaje malo.Vi znate da je izmedju vas i djeteta stala droga.Borite se svim sredstvima da je se on odrekne i da sacuvate vlastitu kozu.Stali ste na stranu istine,ma koliko ona bila bolna.To nije lako,ali jedino moze pomoci.Te nase oscilacije emocija traju jako dugo poslije nase odluke da se konacno izmaknemo sa svim svojim «podupiracima« kojima smo ih sakrivali,pomagali,urazumljavali...Nije lako,ali mora se tako.Ili,priznajte mu da ste pogrijesili,vratite ga kuci,pa nastavite drugu rundu .Vjerujte,ja sam sve to prozivjela.Bilo je gore nego prvi puta.
User avatar
draguljce
Posts: 163
Joined: Fri Nov 24, 2006 2:54 pm

Re: Majka

Post by draguljce »

Ja ipak mislim da je "borba" njegova, ima tu svasta, ali dok se on ne pocne boriti i ne prizna sebi neke stvari, džaba se svi oko njega bore!! Dakle, ON TREBA DA POCNE DA SE BORI, ali ne za svoje ideale, nego protiv svoje bolesti!!! ( ma da prvo mora priznati sebi da je bolestan)!! Bez toga VELIKO NISTA!!!!! Tako ja mislim.

Pozdrav... SRETNO!!
User avatar
Otac
Posts: 319
Joined: Thu Jan 01, 2009 10:07 pm
Location: EU - ne mojom krivicom

Re: Majka

Post by Otac »

majka wrote:Juce se javio babi.Rekao joj je da je dobro. Mene razdire sumnja da sam mozda pogresno postupila. Svakog sekunda mislim gdje je......Osjecanje da sam svojem djetetu okrenula ledja me razara. Shvatam ja da obicno to navede narkomane da mijenjaju zivot, ali.....On se ipak snasao , vec peti dan otkako je otisao. Nisam sigurna da cu izdrzati. Ima momenata kad pozelim da ga nadjem, da ga zagrlim i da mu kazem da mi je najvazniji na svijetu. Osjecam grizu savjesti zbog svega. Zasto je usao u drogu....sta ga je to slomilo.....mozda ja imam veze sa tim. Mozda nisam bila dobra majka i pruzila mu ono sto sam trebala... Uh, stvarno sam u bedaku, velikom.
Kupite knjigu "Igre koje igrajú narkomani" od Dr.Zorana Milivojevica , ja sam je cekao 2 mjeseca na knjigu (narucio iz Sarajeva a oni iz Beograda i koje li ironije - taj dan kad sam vozio sina u komunu stigla je), supruga je pocela citati kaze da je super, prepoznat cete i sebe i svog sina ... Otidjite zagrlite ga , oprostite mu sve - ili bolje receno kupite mu novu drogu, dokle cete izdrzati vi ili on neznam... ali mogu vam reci da smo bili u vasoj situaciji i znamo vrlo dobro sta osjecate i kako vam je... vec jednom sam negdje napisao - borimo se protiv jakog protivnika koji ne poznaje fair play , koristi prljave trikove i niske udarce ali nije nepobjediv.Kada razum nadvlada ljubav i zablude u dobroj smo poziciji... Strah oprez i neizvjesnost ostaju ... vjerovatno vjecno...Trazite uzalud razlog zasto se drogira... pitajte ga... Neki pocmu jer su siromasni, drugi jer su bogati, jednim su roditelji preblagi , drugima prestrogi.... Nas sin je nedavno rekao da sam ja razlog... na putu u hrvatsku prije dva dana ponovo sam ga pitao... rekao je da je htio da me povrijedi pa je to rekao, ustvari poceo je pusiti travu da se dokaze starijim deckima kako im je dorastao...Sretno!
KO NE POKUŠA 100% NEĆE USPJETI!
jana
Posts: 585
Joined: Wed Sep 12, 2007 12:47 am

Re: Majka

Post by jana »

Da,hoce da narastu brzo,prebrzo.Poslije,kako ulaze u «semu« gube se u svojem personalitetu ,i misle da su ostavljeni od nas.Redovno nas dozivljavaju kao protivnike.Teska je to borba,dok ne shvate i polako se otrgnu i sa te druge strane.
Drago mi je zbog vaseg sina ,oce.Valjda ce i majke,ovdje imati neku dobru novost uskoro.Nadu nam niko nikada ne moze oduzeti.
User avatar
Baba Naca
Posts: 1263
Joined: Thu Dec 20, 2007 5:42 pm
Location: Beograd

Re: Majka

Post by Baba Naca »

Majka, kraljice,
nek te razdire i bol i sumnja, ti si za mene PRAVA majka.
Moj sin je kuci i drogira se sve vise i sve lakse i sve brze tone....
Zbog svog licnog EGA, samosazaljenja i sebicnosti.... da prodjem tu patnju....
ja njega ne izbacujem.
Ne jos, ali kad vidim tvoj i Otac primer, sve sam bliza toj odluci! :smt023


E, sad evo radi MOJA bolest, jbg pa ja sam alkos i zavisnik (cista i trezna naravno), dakle ne mogu da odolim da ovo sto sledi ne postavim, sorry, jos jednom:
eksica wrote:čale,Lizard je spuer
eksica wrote:svo e postupke
eksica wrote:vi pišete vrloy rsumljivo
eksica wrote:te detlajke koje sta sad napisali
eksica wrote:čitaj te pa tek onda iznostite svoja mipljenja,
:shock:
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan!
jana
Posts: 585
Joined: Wed Sep 12, 2007 12:47 am

Re: Majka

Post by jana »

Bako Naco,to se nasa Modesty malo igra!
User avatar
bojanol
Posts: 2268
Joined: Sat Jan 20, 2007 11:16 am
Location: V O J V O D I N A
Contact:

Re: Majka

Post by bojanol »

Taj rad.
Post Reply