Majka

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

eksica

Re: Majka

Post by eksica »

majka wrote:Meni licno ne polazi za rukom da postavim iskljucive limite. Nadam se da ce mio Bog podariti snagu i umijece da to uspijem. Mada, ucim i jaca sam iz dana u dan. U tome mi pomaze i ovo ovdje, gdje vidim i saznam mnogo toga.
Use i u svoje kljuse...vrijeme leti a štata je nenadomjestiva.
User avatar
majka
Posts: 58
Joined: Wed Feb 25, 2009 3:49 pm

Re: Majka

Post by majka »

Citam svoj prvi post ovdje i samoj sebi sam smijesna. Podstakla bih sve, tra la la......... Sjednem i krenem da pisem, a onda blokada. Sve ono o cemu bih pisala, jednostavno nece da izadje. Uzas.... Sta cu ovdje? Da vas smaram a nisam u stanju ni da iskreno i otvoreno napisem par redaka. Citam postove, vas koji se skidate, koji ste cisti, oceva, majki,
zelim napisati nesto,ali zar ja, koja ne moze ni bar na tren biti iskrena sama sa sobom, da dajem savjete i bilo sta drugo. U potpunom sam haosu. Valjda se i to mora proci. A ako sam dosadna i smorna , izvinite.
jana
Posts: 585
Joined: Wed Sep 12, 2007 12:47 am

Re: Majka

Post by jana »

Niste ni dosadni,ni smorni.Haos koji osjecate normalan je u vasoj situaciji.Razapet izmedju onoga sto mu govori svijest i spoznaja,i emocija na drugoj strani,svaki covjek se tako osjeca.
Majka,niste sami,drzite se.To je jedan hod izmedju glave i srca,gdje dugo,vrlo dugo ,tapkamo u mjestu i samo gledamo.Vremenom,u ponavljanju stvari,naucimo pravila«igara manipulacije« i pocnemo da se organizujemo sami sa sobom.Ono,kao ,to se nekom drugom dogadja,pa niti sam ja ,ja,niti radim ono sto je blizu mene,ali instiktom samoodrzanja pocinjemo da djelujemo u samoodbrani ,prvo,a onda sve konstruktivnije i konstruktivnije.
User avatar
majka
Posts: 58
Joined: Wed Feb 25, 2009 3:49 pm

Re: Majka

Post by majka »

Danima nisam pisala. Bilo je uzasno ovih dana. Svadje, neprespavane noci... Ali, o tome necu pisati, jer svi znate sta se desava u kuci gdje imamo narkomana.
Jedno jutro upala je policija u kucu. On je spavao, probudili su ga i krenuli sa pretresom. Nasli su, odveli ga. Bio je u pritvoru dva dana. Nije poslat u istragu, ali mislim da je malo uplasen. Prvi put mi kaze da je svjestan da ima problem i da oce da ide na lijecenje. Po meni, komuna ili neki takav centar bi bio najbolji. On se slaze sa tim i misli da bi Split bio najbolji. Danas mi je rekao da je razgovarao sa nekim ko je bio u retro centru i da mu se to svidja. Rekao mi je da bi trebao da izvadi nalaze na HIV i hepatitis. To cemo sjutra da radimo. Nadam se da ce i sjutra zvati covjeka koji taj program vodi kod nas. Cini mi se da je stvarno prihvatio cinjenicu da mora da se lijeci. Sad sam ja pokazala da zelim da budem uz njega i trudim se da mu to pokazem. Ovdje sam procitala komentare koji su pozitivni , ali i one negativne kad je takav vid lijecenja u pitanju. Ako ima neko ko je konkretno prosao taj program, molila bih da mi napise nesto blize o svemu tome.
karamut.stari
Posts: 51
Joined: Tue Feb 17, 2009 10:21 am

Re: Majka

Post by karamut.stari »

sad ne gubite vreme
to je trenutak koji ne smijete propustiti
nesmijete sad nekom galamom ili nesmotrenim potezom da ga iznervirate
ako nema mesta u splitu trazite drugi centar
zapamtite njegova svest je pomucena ali jedan momenat koji je pozitivan za njegovo lecenje je sad
iskoristite obadvoje taj trenutak i
neka vam Bog pomogne sada
zelim vam da uspete i radujem se vasem uspehu
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: Majka

Post by saša-ex »

Imate teme u TERAPEUTSKIM ZAJEDNICAMA i na mojoj temi koja se zove NARKOMANIJA JE IZLEČIVA BOLEST. Ja sam bio u Reto centru.
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
YugoStar
Posts: 757
Joined: Wed Mar 05, 2008 4:35 pm
Location: Evropa

Re: Majka

Post by YugoStar »

Pozdravljam.
Da,stari Karamut je u pravu.
Sad dok je jos pod utiskom,pretres,policija i to.,jos ako je prvi put,sad je vrijeme.
Nedajte da se sabere i da zaboravi dogadjaje od prije par dana !

Sve najbolje !
User avatar
majka
Posts: 58
Joined: Wed Feb 25, 2009 3:49 pm

Re: Majka

Post by majka »

Izvadio je nalaze,svi su ok. Cuo se i vidio sa covjekom iz Retro centra. Mora da produzi pasos i ide za Split.
Za nekih desetak dana bi vec trebao krenuti. Toliko od mene za veceras. Pozdrav !
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: Majka

Post by Sagitarius »

Sretno mu bilo,RETO u Splitu je odličan,samo neka ne kuka u početku,kako mu je teško,naviknit će se.
karamut.stari
Posts: 51
Joined: Tue Feb 17, 2009 10:21 am

Re: Majka

Post by karamut.stari »

sada oprezno
i ovo je iz iskustva
na par dana pre kretanja na lecenje moje dete je pocelo da se koleba
mislim na dva dana pre
tad treba i neznost i odlucnost
sve je dozvoljeno ako je cilj lecenje
ne smete se razocarati
pravite kombinacije
ne kupujte nista za put do polaska
neka neko od bliznjih uvek bude blizu i koliko toliko drzi ga pod kontrolom ali ne da izazove revolt
ne gledajte koliko kosta put nego najbrzi naxccin najbolje autom
razgovor tokom puta samo o temi koju prihvati sam
neka zna da sve je za njega dobro ako se leci
mozda neznam opisati kako treba ali znam da vam zelim srecu
jedan momak iz mog mesta je nedavno dosao iz splita i cujem da je dobro
nemojte slusati lose komentare jer vazno je da se leci
a narkomani koji ne zele lecenje za svaki centar nadju lose price
ne postoji losa komuna nego samo ljudi koji ne zele da se lece
ja sam za svoje dete izabrao ono sto sam mislio da je najbolje
i mislim da nisam pogresio.neka vam Bog pomogne i imate moje najlepse zelje da sutra i vama bude ljepsi dan
Post Reply