Majka

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

User avatar
majka
Posts: 58
Joined: Wed Feb 25, 2009 3:49 pm

Re: Majka

Post by majka »

Juce me zvala jedna njegova drugarica. Rekla mi je da joj je rekao njihov drug, kako je otisao za Beograd. On ga je vidio prije par dana, da je izgledao jako lose, mrsav,......Bilo mi je veoma tesko,mucila sam sebe raznim pitanjima, odgovarala na njih.... Mnogo se plasim za njega, ali nisam odustala od namjere da bidem istrajna. Inace mi smo iz Crne Gore. Pojma nemam kod koga je mogao otici.
User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Re: Majka

Post by PsyTechGirl »

majka wrote:Juce me zvala jedna njegova drugarica. Rekla mi je da joj je rekao njihov drug, kako je otisao za Beograd. On ga je vidio prije par dana, da je izgledao jako lose, mrsav,......Bilo mi je veoma tesko,mucila sam sebe raznim pitanjima, odgovarala na njih.... Mnogo se plasim za njega, ali nisam odustala od namjere da bidem istrajna. Inace mi smo iz Crne Gore. Pojma nemam kod koga je mogao otici.
Iz Crne Gore ??
Ajde ako želite napišite mi nešto više na tu temu na pp pošto i ja živim u CG zadnjih par godina, možda vam mogu pomoći ili bar pokušati da vam pomognem svojim nekim "iskustvima" u ovim krajevima..
Uostalom, možda smo i vršnjaci (nisam pratila skroz priču kao što već negde rekoh, možda ste i napisali), možda se i znamo, a možda se i ne znamo a opet dovoljno znamo jedno o drugome da bih vam ja mogla biti od koristi ..
Anyway, pozivam vas da mi kuckate malo više o vama na pp ..
Veliki pozdrav
Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
User avatar
majka
Posts: 58
Joined: Wed Feb 25, 2009 3:49 pm

Re: Majka

Post by majka »

Juce je zvao ujaka,moga brata od tetke koji je bio tu kad je trebalo. Taj moj brat me je jedini podrzao u svakoj mojoj namjeri i odluci. Ujaka je pitao da li bi isao sa njim da produzi pasos . To je bilo oko podne i ujak mu je rekao kad god bude htio poci ce sa njim,samo da mu se obrati. Zvao i mladjeg brata, trazio da se vide neki dan. Nadam se da ce se brzo odluciti da nesto preduzme.
User avatar
Otac
Posts: 319
Joined: Thu Jan 01, 2009 10:07 pm
Location: EU - ne mojom krivicom

Re: Majka

Post by Otac »

Drzimo vam palceve.... moze jos potrajati ali mislim da cete uspjeti... SRETNO!!!
KO NE POKUŠA 100% NEĆE USPJETI!
User avatar
draguljce
Posts: 163
Joined: Fri Nov 24, 2006 2:54 pm

Re: Majka

Post by draguljce »

Na dobrom je putu izgleda. Vidi se da mu falite. Hajde dace Dragi Bog da on malo skonta sebe.
Puno srece vam zelim!!!!

pozdrav!!!
karamut.stari
Posts: 51
Joined: Tue Feb 17, 2009 10:21 am

Re: Majka

Post by karamut.stari »

nadam se da cete ovoga puta imati srece i vi i on
nemozete razumeti koliko zelim da vam sin odluci da se leci jer znam sta sam sve ja preziveo
iskoristite podrsku vasega brata jer deca cesto moraju naci ujaka ili strica koga ce poslusati
mladjem detetu recite da bude obazriv i da mu jasno da do znanja da samo ako se leci ima
i brata i majku i ostale
ne ocekujte da svaka rec ili gesta budu normalne jer ipak je bio ili je jos pod opijatima
moze sad da vas mrzi ili nekoga drugoga ali vazno je da ga neko prati na lecenje pa ako je to vas brat opet je dobro
a kad bude zdrav onda ce vam se i izviniti i pokajati se i bice to dobro
sa zeljom da izadjete iz kosmara poz od starog oca ciji je sin na lecenju i nadam se svaki dan sve bolje
User avatar
majka
Posts: 58
Joined: Wed Feb 25, 2009 3:49 pm

Re: Majka

Post by majka »

Uskrsnji praznici su. Svima onima koji slave Vaskrs, cestitam praznik!
Prvi put moj sin nije sa porodicom za praznike. Sigurno mu je tesko, a i meni je. Tako bih voljela da ga nazovem, vidim, dam mu jaje koje sam za njega obojala. Nisam sigurna da li da mu posaljem poruku ili ne..
Iskrena da budem ja sam ocekivala da ce on posle par dana nazvati, traziti pomoc. Hvatam se u kostac sa realnoscu,cinjenicom da ce to ipak duze potrajati. Ali , nadam se , to je ono sto uvijek imam. Nadu!
User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Re: Majka

Post by PsyTechGirl »

majka wrote:Uskrsnji praznici su. Svima onima koji slave Vaskrs, cestitam praznik!
Prvi put moj sin nije sa porodicom za praznike. Sigurno mu je tesko, a i meni je. Tako bih voljela da ga nazovem, vidim, dam mu jaje koje sam za njega obojala. Nisam sigurna da li da mu posaljem poruku ili ne..
Iskrena da budem ja sam ocekivala da ce on posle par dana nazvati, traziti pomoc. Hvatam se u kostac sa realnoscu,cinjenicom da ce to ipak duze potrajati. Ali , nadam se , to je ono sto uvijek imam. Nadu!
Samo lagano, bez žurbe ..
Na žalost, ja mislim da su ovakvi periodi najosetljiviji i što ih je više to je vaš korak koji ste preduzeli kosrisniji ..
Strpljenja samo..

Veliki pozrdav od mene i Hristos Vaskrese :wink:
:heart:
Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
User avatar
majka
Posts: 58
Joined: Wed Feb 25, 2009 3:49 pm

Re: Majka

Post by majka »

PsyTechGirl wrote:
majka wrote:Uskrsnji praznici su. Svima onima koji slave Vaskrs, cestitam praznik!
Prvi put moj sin nije sa porodicom za praznike. Sigurno mu je tesko, a i meni je. Tako bih voljela da ga nazovem, vidim, dam mu jaje koje sam za njega obojala. Nisam sigurna da li da mu posaljem poruku ili ne..
Iskrena da budem ja sam ocekivala da ce on posle par dana nazvati, traziti pomoc. Hvatam se u kostac sa realnoscu,cinjenicom da ce to ipak duze potrajati. Ali , nadam se , to je ono sto uvijek imam. Nadu!
Samo lagano, bez žurbe ..
Na žalost, ja mislim da su ovakvi periodi najosetljiviji i što ih je više to je vaš korak koji ste preduzeli kosrisniji ..
Strpljenja samo..

Veliki pozrdav od mene i Hristos Vaskrese :wink:
:heart:
Vaistinu Vaskrese!
Danas je zvao babu. Otekao mu je zub ,ne moze da izlazi....Rekao joj je da mora da produzi pasos i da hoce da ide u reto.
Baba mu je savjetovala da pozove mene, da se samnom dogovori. Rekao joj je da hoce...ja ocekujem poziv.
dadinja
Posts: 3
Joined: Wed Apr 15, 2009 5:07 pm

Re: Majka

Post by dadinja »

Zdravo svima. Često sam na ovim stranicama, čitajući ih, al sam se tek nedavno registrovala. Ja nisam suovisnik al imam da kažem dosta iskustva sa ovisnicima psihoaktivnih supstanci, Inače sam sociolog po struci i volim rad sa ljudima a posebno humanitarni rad. A po meni sam rad sa ovisnicima psihoaktivnih supstanci je jedna vrsta humamniteta, jer te u trenutku zabluda i zanosa posrnule ljude treba vratiti na pravi put ako ga danas u sistemu ovakvih posrnilih vrijednosti uopšte ima.
neću vas sada mnogo daviti, al cu Vam svima poželjeti da smognete snage i ne izgubite nadu i želju i volju da se borite za vašu djecu jer ako vi izgubite bitku oni su izgubili rat.






Naša vrlina nije u tome da ne padnemo, vec da ustanemo kad padnemo.
Post Reply