Majka

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

ivon
Posts: 157
Joined: Thu Jan 21, 2010 8:44 pm

Re: Majka

Post by ivon »

MOJE VELIKO IZVINJENJE.BRZINSKI SAM PRELISTALA TEKST I NISAM PROČITALA DA JE U ZATVORU.IZVINI MAJKO.MOJA GREŠKA.A ŠTO SE BABE TIČE,SVE SU ONE MANJE VIŠE SLIČNE,POGOTOVU AKO SU ČUVALE UNUČIĆE KADA SU BILI MALI.ONDA MENJAJU ULOGE I MISLE DA SU VEĆI RODITELJI UNUCIMA NEGO SAMI RODITELJI,NIJE UTEHA,ZNAM,ALI JE TAKO.POZ. I JOŠ JEDNOM IZVINI ZA MOJU NEPAŽNJU
User avatar
majka
Posts: 58
Joined: Wed Feb 25, 2009 3:49 pm

Re: Majka

Post by majka »

ivon wrote:MOJE VELIKO IZVINJENJE.BRZINSKI SAM PRELISTALA TEKST I NISAM PROČITALA DA JE U ZATVORU.IZVINI MAJKO.MOJA GREŠKA.A ŠTO SE BABE TIČE,SVE SU ONE MANJE VIŠE SLIČNE,POGOTOVU AKO SU ČUVALE UNUČIĆE KADA SU BILI MALI.ONDA MENJAJU ULOGE I MISLE DA SU VEĆI RODITELJI UNUCIMA NEGO SAMI RODITELJI,NIJE UTEHA,ZNAM,ALI JE TAKO.POZ. I JOŠ JEDNOM IZVINI ZA MOJU NEPAŽNJU
Hvala na javljanju, Ivon. U redu je zbog komentara.
Zapravo, ja zelim pisati veceras. Nema nista novo, moj sin je jos uvijek u zatvoru. Citam vas sto pisete....
Tesko mi je......nisam bila kod sina skoro dva mjeseca. Posjete su bile zabranjene zbog virusa, a od 01.02. je moguce dobiti posjetu. Imao je sudjenje 29. 01. i naravno baba je bila. Rekla mi je da je njegovo ponasanje bilo cudno, da je dosao neuredan.......da je advokat prije sudjenja bio u posjetu kod njega, ali da on nije ustao, jer je noc predhodnu legao kasno..... Zbog svega toga sam bila ljuta, pa nisam otisla da ga posjetim kad je to bilo dozvoljeno.
Osjecam se veoma lose......kao da sam napustila svoje dijete, ostavila ga kad sam mu najvise trebala....a ima samo mene....
ivon
Posts: 157
Joined: Thu Jan 21, 2010 8:44 pm

Re: Majka

Post by ivon »

NE NISI GA NAPUSTILA,DA JESI NE BI SADA PISALA KAKO SE OSECAS.BABE,EH TE BABE...PUSTI IH...ZASTO JE NEUREDAN,ZASTO NE SPAVA,HILJDU ZASTO...E MOJA MAJKO NISI I NIKADA NECES DICI RUKE OD SVOG DETETA.SVAKA TVOJA RECENICA,REC ODISE BRIGOM,STREPNJOM I SLUTNJOM.NE DAJ SE,PISI OVDE SVE STA OSECAS,SVE STA TI NA UM PADNE SAMO SE NE DAJ I MOLIM TE BUDI DOBRA I HRABRA ONAKO KAKO SAMO TI ZNAS DA BUDES...JAKO MI JE DRAGO DA SI SE JAVILA...PISI...POZDRAV,BUDI MI DOBRA MOLIM TE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
User avatar
Otac
Posts: 319
Joined: Thu Jan 01, 2009 10:07 pm
Location: EU - ne mojom krivicom

Re: Majka

Post by Otac »

majka wrote:
ivon wrote:MOJE VELIKO IZVINJENJE.BRZINSKI SAM PRELISTALA TEKST I NISAM PROČITALA DA JE U ZATVORU.IZVINI MAJKO.MOJA GREŠKA.A ŠTO SE BABE TIČE,SVE SU ONE MANJE VIŠE SLIČNE,POGOTOVU AKO SU ČUVALE UNUČIĆE KADA SU BILI MALI.ONDA MENJAJU ULOGE I MISLE DA SU VEĆI RODITELJI UNUCIMA NEGO SAMI RODITELJI,NIJE UTEHA,ZNAM,ALI JE TAKO.POZ. I JOŠ JEDNOM IZVINI ZA MOJU NEPAŽNJU
Hvala na javljanju, Ivon. U redu je zbog komentara.
Zapravo, ja zelim pisati veceras. Nema nista novo, moj sin je jos uvijek u zatvoru. Citam vas sto pisete....
Tesko mi je......nisam bila kod sina skoro dva mjeseca. Posjete su bile zabranjene zbog virusa, a od 01.02. je moguce dobiti posjetu. Imao je sudjenje 29. 01. i naravno baba je bila. Rekla mi je da je njegovo ponasanje bilo cudno, da je dosao neuredan.......da je advokat prije sudjenja bio u posjetu kod njega, ali da on nije ustao, jer je noc predhodnu legao kasno..... Zbog svega toga sam bila ljuta, pa nisam otisla da ga posjetim kad je to bilo dozvoljeno.
Osjecam se veoma lose......kao da sam napustila svoje dijete, ostavila ga kad sam mu najvise trebala....a ima samo mene....
Vrlo mi je poznat taj osjecaj, sretao sam sina po gradu dok je bio vani, smrznut i slabo obucen, stanovao je navodno kod nekog prijatelja ali je morao uvijek cekati dok ovaj dodje jer nije imao kljuc.....sada je u komuni i dobro mu je ,sinoc smo pricali s njim, strah jos uvijek postoji ali na najboljem je putu da se izlijeci ...zelim vam puno snage ....potisnite emocije koliko je moguce , isplacite se kad vam je tesko ali budite odlucni prema njemu , nece ostati vjecno u zatvoru , a kad izidje ako ga objerucke prihvatite sigurno ce nastaviti po starom...
KO NE POKUŠA 100% NEĆE USPJETI!
User avatar
majka
Posts: 58
Joined: Wed Feb 25, 2009 3:49 pm

Re: Majka

Post by majka »

Evo me veceras posle pauze.......
Sjutra idem kod sina da ga obidjem. Prosle nedelje je bilo izricanje presude. Dobio je tri god i dva mjeseca.
Ne znam sta osjecam.....sve je pomijesano...ali mnogo sam tuzna sto ce na takvom mjestu provesti toliko vremena.
Iskrena da budem nisam sigurna ni sta i kako da ga savjetujem i na koji nacin da razgovaram sa njim.
Sjutra cu vidjeti sta on misli, kako se osjeca........a onda cu valjda znati i kako da mu pridjem.
Toliko za sada :cry:
Post Reply