Majka

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

User avatar
majka
Posts: 58
Joined: Wed Feb 25, 2009 3:49 pm

Re: Majka

Post by majka »

Juce sam bila na poslu kad su mi javili da su mog sina zatvorili. U stanu u kom je bio sa jos par narkomana su nasli odredjenu kolicinu mrihuane. Posto je to drugi put da mu nalaze marihuanu, vrlo je ozbiljno. Za sad ne planiram nista da preduzimam, neka malo razmisli dok bude u zatvoru, a kasnije cu vidjeti.
User avatar
majka
Posts: 58
Joined: Wed Feb 25, 2009 3:49 pm

Re: Majka

Post by majka »

roda wrote:Najgore je nama majkama ,tesko je iskljuciti osjecaje i sutnuti djete na ulicu ljudi moji ja to nemogu. Evo cerka mi je prije nekoliko dana
pristupila u jednu tz i iz kontakata odgovornih ljudi cini mi se da je u dilemi da li da napusti ili ostane. Vjerujte da neznam sta cu dalje a da je izbacim na ulicu nemogu pozzzz
Ja mislim da je najteze nasoj djeci, unistavaju svoj zivot i zive zarobljeni drogama. I dok god su pod nasim okriljem, toga nece biti svjesni, tonu, a ne vide to. Jednom je Baba Naca rekla da ona svoje dijete ne moze izbaciti zbog svog ega. Hrabro od nje, zar ne?
Ne znam sta bih vam vise rekla, jer ni ja nisam postigla mnogo uspjeha sa mojim sinom. Pozdrav!
dadinja
Posts: 3
Joined: Wed Apr 15, 2009 5:07 pm

Re: Majka

Post by dadinja »

`Draga majko,sta reci?To je sve dio procesa koji prati zavisnike.Pricali smo o tome. Zelim samo da te ohrabrim i podrzim u tvom naumu. Drzi se i ne posustaj. Budi spremna na sve i ne daj da te iznenadi. Sada ,da kazem , mozda mozes na trenutak da budes mirna al ne opustaji se, Znas gdje je trenutno. nadam se da ce sada makar na trenutak razmisliti o sebi i eventualno makar na tren pomisliti da ima problem. Kada konacno shvati da je u problemu to je vec jedan korak, Jedan al vrijedan.
Nadam se i zelim da konacno odluci da ide u neki centar. Mozda sada Reto nije dostizan jer je van Crne gore, pa mislim da za pocetak ni centar u Podgorici nije lose resenje . Cula sam se sa slovencima pa ti javljam kad Borot dodje, mozda se konacno sretnemo, makar da nam da neki savjet.
Drzi se.
ljubac
User avatar
majka
Posts: 58
Joined: Wed Feb 25, 2009 3:49 pm

Re: Majka

Post by majka »

dadinja wrote:`Draga majko,sta reci?To je sve dio procesa koji prati zavisnike.Pricali smo o tome. Zelim samo da te ohrabrim i podrzim u tvom naumu. Drzi se i ne posustaj. Budi spremna na sve i ne daj da te iznenadi. Sada ,da kazem , mozda mozes na trenutak da budes mirna al ne opustaji se, Znas gdje je trenutno. nadam se da ce sada makar na trenutak razmisliti o sebi i eventualno makar na tren pomisliti da ima problem. Kada konacno shvati da je u problemu to je vec jedan korak, Jedan al vrijedan.
Nadam se i zelim da konacno odluci da ide u neki centar. Mozda sada Reto nije dostizan jer je van Crne gore, pa mislim da za pocetak ni centar u Podgorici nije lose resenje . Cula sam se sa slovencima pa ti javljam kad Borot dodje, mozda se konacno sretnemo, makar da nam da neki savjet.
Drzi se.
ljubac
Hvala ruzo!
Kiss!
User avatar
majka
Posts: 58
Joined: Wed Feb 25, 2009 3:49 pm

Re: Majka

Post by majka »

Petnaest dana je otkako je zatvoren. Nisam isla u posjetu, ostavila sam ga malo da razmislja. Advokat (kojeg je dobio po sluzbenoj duznosti) misli da ce lose proci,dobice veliku kaznu.Ne planiram za sada nista da preduzimam,ali imam informaciju od strazara koji ga vidja uvijek kad je u smeni, da je dobro,miran,trenira i ne uzima terapiju. I krize prosle nedelje je progurao bez terapije,ako je to moguce. Pisem ono sto mi prenesu. Ako neko ima iskustva ovog tipa,molila bih da mi napise i priblizi situaciju narkomana u zatvou. Toliko za sada. Pozdravljam vas !
karamut.stari
Posts: 51
Joined: Tue Feb 17, 2009 10:21 am

Re: Majka

Post by karamut.stari »

poštovana gospođo
dugo nismo čuli kako se rešava vaš problem
nadam se da ide na bolje
pozdrav
User avatar
majka
Posts: 58
Joined: Wed Feb 25, 2009 3:49 pm

Re: Majka

Post by majka »

Srecna NOVA GODINA svima!
Dugo me nije bilo,tehnicki razlozi....da vas sad ne davim, Sanela je to rijesila, naravno.
Pocecu da pisem sta se desava kod nas......
User avatar
majka
Posts: 58
Joined: Wed Feb 25, 2009 3:49 pm

Re: Majka

Post by majka »

U zatvoru je jos uvijek. I dalje sam pri onom stavu .....ne idem cesto....ne nosim hranu,novac......Baba je tu naravno, koja moje planove kvari, ja ne mogu nista uraditi po pitanju toga...a nemam vise ni snage za toliko frontova...Mladji sin nije isao da ga posjeti, nije zelio, a ja sam ostavila njemu da sam donese odluku.
U zatvoru je sve to prebrodio bez ijedne tablete. Soba u kojoj je bio su stariji ljudi, koji su mu dali podrsku u tim momentima. Trenirao je...i dalje trenira i izgleda kao nekad. Kad ga vidim mnogo sam radosna , ali i dalje sam vrlo oprezna. Sta kad izadje? Dok razgovaramo, ne osjecam odlucnost u njegovom glasu....ali.....nadam se da su samo to moji bespotrebni strahovi.
Razgovarali smo o tome , da kad izadje ide u reto.....sta ce biti, vidjecemo.
Kod nas se u praksi ne sprovodi ona zakonska mjera,obavezno lijecenje ....mada i advokat , koji je po sluzbenoj duznosti, nije bas vjest. Ali, tako je kako je, ne mogu finansijski, a i da mogu ne bih mu placala advokata.
Cesto razmisljam sta da uradim kad izadje. Ako se sjecate, nije bio sa nama nekih mjesec dana kuci, jer sam ga bila istjerala. Nekad razmisljam da mu kazem da se ne moze vratiti kuci kad izadje iz zatvora, a nekad mislim da je bolje da ga pustim i dam mu sansu. Do tada cu, nadam se donijeti najbolju mogucu odluku.
Sad vas sve pozdravljam i hvala svima koji su se interesovali. :D
jana
Posts: 585
Joined: Wed Sep 12, 2007 12:47 am

Re: Majka

Post by jana »

Draga majko,imam i ja jednu babu koja mi kvari sve moje planove,koja zamislila da je mojem djetetu majka,a ja maceha,koja ne poznaje narkomaniju kao bolest,ali se uvijek busa u prsa svojim materinim srcem.I uz to ,to je jos moja majka.Tako,da vam kazem da niste sami ,da je nerazumjevanja mnogo,i mnogo ,mnogo kusnje u obitelji kad je narkomanija u pitanju.
Mnogo snage i strpljenja Vam zelim.Pozdrav!
ivon
Posts: 157
Joined: Thu Jan 21, 2010 8:44 pm

Re: Majka

Post by ivon »

MOŽDA JA DOBRO NE RAZUMEM ALI ČINI MI SE DA KAŽNJAVAŠ MLAĐE DETE ZBOG STARIJEG.NE ZNAM GDE JE OTAC TE DECE DA TI POMOGNE(PREŠLA SAM NA TI JER SAM I JA MAJKA) ALI MI SE ČINI DA GREŠIŠ,TREBA POMOĆI I MLAĐEM DA IMA SVOJ MIR KAKO SI I SAMA REKLA I NE ZABORAVI DA OVISNICI UVLAČE U TAJ ZAČARANI KRUG PRVO SVOJE NAJBLIŽE (BRATA,SESTRU,PRIJATELJE) DA BI VALJDA IMALI OPRAVDANJE ZA ONO ŠTO ČINE.RAZDVOJ IH AKO IKAKO MOŽEŠ,POZ
Post Reply