Majka

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

Samantha
Posts: 287
Joined: Sat Jan 21, 2006 8:27 am

Re: Majka

Post by Samantha »

haj dobro je. darguljce pomjesao oca i majku, otac nesto prebrzo reagovao i to je to.
ne vidim neki problem.

@tata: bilo je i drugih jacih postova slicnog sadrzaja, narocito upucenih tebi pa nisam primjetila ovakvu zustru reakciju??
Be Yourself. Everyone Else Is Taken!
kingofsnake
Posts: 77
Joined: Wed Feb 25, 2009 11:55 am
Location: Shangri-La

Re: Majka

Post by kingofsnake »

ja nemam namjeru sad s tobom oće da se natežem, ko je šta napisao itd... da ti pravo kažem boli me k.... ali ću te još samo jednom napomenuti na sljedeće
Otac wrote:ponekog pametnjakovica, Nisu sposobni, ne mogu upamtiti, neki ljudi itd...
dakle sve množina a ne samo draguljče kojem si se izvinuo, mada si napao momka iz čista mira. Ne želim više zasirati ovde ženi temu, al zapamti, da i pored droga i svega ostalog što si naveo, ljudi ovde nisu toliko glupi, bezobrazni, neinteligentni i sve ostalo što si ti napomenuo. Mnogi su ovdje izvojevali svoju bitku, a ti svoju još biješ. Sin ti je tek otišao u komunu(ja mu želim sve naj,naj) pa se zato nemoj počinjat kurčit tako rano. Možda opet(ne daj Bože) dođeš ovamo tražit savjete.

Ne zatvaraj vrata dupetom

Pozzdrav
Daily daily daily daily to dream like
Tom and jerry thing
And drink drink drink
And you go ping
User avatar
Otac
Posts: 319
Joined: Thu Jan 01, 2009 10:07 pm
Location: EU - ne mojom krivicom

Re: Majka

Post by Otac »

kingofsnake wrote:ja nemam namjeru sad s tobom oće da se natežem, ko je šta napisao itd... da ti pravo kažem boli me k.... ali ću te još samo jednom napomenuti na sljedeće
Otac wrote:ponekog pametnjakovica, Nisu sposobni, ne mogu upamtiti, neki ljudi itd...
dakle sve množina a ne samo draguljče kojem si se izvinuo, mada si napao momka iz čista mira. Ne želim više zasirati ovde ženi temu, al zapamti, da i pored droga i svega ostalog što si naveo, ljudi ovde nisu toliko glupi, bezobrazni, neinteligentni i sve ostalo što si ti napomenuo. Mnogi su ovdje izvojevali svoju bitku, a ti svoju još biješ. Sin ti je tek otišao u komunu(ja mu želim sve naj,naj) pa se zato nemoj počinjat kurčit tako rano. Možda opet(ne daj Bože) dođeš ovamo tražit savjete.

Ne zatvaraj vrata dupetom

Pozzdrav
ima nas svakakvih....glupih, pametnih , zlih.... i ovdje na forumu...ili hoces reci da su svi andjeli i nobelovci?
neke izjave se citiraju djelomicno i komentirajuci svjesno vade iz konteksta i drugima (npr meni) pripisuju izjave koje ne stoje ... al ajd ...odustajem od diskusije jer ne vodi nicemu....a i ne zelim da se ponavljam...
niti se kurcim niti sam Boga uhvatio za .... sretan sam sto je bar trenutno bolje nego zadnjih godina i to je sve ...
pozz
KO NE POKUŠA 100% NEĆE USPJETI!
kingofsnake
Posts: 77
Joined: Wed Feb 25, 2009 11:55 am
Location: Shangri-La

Re: Majka

Post by kingofsnake »

Vjerovao ili ne meni je zaista drago da si bolje.

Nisu sve andjeli i nobelovci, ali generalizacija ne vodi nićemu dobrom. Nikad.

Ti si motorista. Većina motorista su kriminalci, narkomani i barabe. Ne zvući fino zar ne.(molim te da se ne hvataš za ovaj primjer. nema veze s tobom, ali ja o motoristima znam toliko. imam ih par u okruženju, gledo malo filmova i dokumentaraca. generalizujem.)

Sve najbolje
Daily daily daily daily to dream like
Tom and jerry thing
And drink drink drink
And you go ping
User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Re: Majka

Post by PsyTechGirl »

Otac wrote:Ako smijem spomenuti i ja imam poduzi suovisnicki staz. Napisao sam vec da to sto smo postigli ni u kojem slucaju nije puno ali je svakako dobar pocetak. Dakle ne mislim da sam bilo koga uhvatio za bilo sta....

"Poduži ovisnički staž" ???
Dva meseca, tri ??
Pa vi onda nemate pojma šta "poduži suovisnički" staž znači.. Daj bože da nikada i ne saznate !!
Otac wrote:Sorry mozda sam prenaglo reagirao... uvijek me zivcirala povrsnost... ako mi se neda procitati o cemu se radi onda necu ni komentirati ... tako da nece doci do ovakvih nesporazuma..... medjutim ovdje se desava da neko procita jedan post i odmah komentira ,a nije se potrudio stvarno procitati o cemu se radi. Nekome je trava i kokain bezazleno drogiranje, ali ako neko s tim unistava svoj zivot i svoju egzistenciju, potkrada, prodaje stvari iz kuce...onda je vrag odnio salu....
Oprosti draguljce nisam bas tako mislio...
Iskreno, reagovali ste baš bzvz.. Iznenadila me količina bezosećajnosti i nekakve samonaklonosti jer to nekak nisam od vas očekivala ..
Ispadne da ste bili ljubazni i fini dok vam je pomoć trebala i svi su vam se našli, a sada kada ste smestili sina na lečenje počinje "iživljavanje" nad nama "narkomanima" , ili šta je već to ??
Jesu to možda neki zaostali osećaji, nervoza i ljutnja koja je možda trebala vašem sinu da se prosledi a nije ??
Kako god bilo, lepo bi bilo da svoje takve osećaje zadržite ipak za njega ili za sebe a ne za nekoga ko ih nije zaslužio .. (kao što je ovog puta DRAGULJČE) ..

Neću preskočiti to da je veoma lepo od vas da umete da se izvinete.. To cenim!

Otac wrote:Sto se tice stvaranja price izmedju ovisnika i suovisnika nju stvaraju i njom upravljaju ovisnici... Suovisnici se obicno ne snalaze i puste da ih voda nosi... srecom ne uvijek do kraja...

A sa ovim se delimično slažem.. Mada ja ne bih iskoristila "stvaranje priče", nego ipak "stvaranje razlike i podele" na koju sam ja ovaj put mislila i odnosilo se na ovaj forum ..

Anyway .. Sve najbolje vam želim i to ne može niti jedan post promeniti ali opet volim da kažem svoje mišljenje jer mislim da nije bilo lepo ..
Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Re: Majka

Post by PsyTechGirl »

kingofsnake wrote:Ti si motorista. Većina motorista su kriminalci, narkomani i barabe. Ne zvući fino zar ne ?
Good point ..
Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
User avatar
Otac
Posts: 319
Joined: Thu Jan 01, 2009 10:07 pm
Location: EU - ne mojom krivicom

Re: Majka

Post by Otac »

kingofsnake wrote:
Sve najbolje
Hvala takodjer
KO NE POKUŠA 100% NEĆE USPJETI!
User avatar
Otac
Posts: 319
Joined: Thu Jan 01, 2009 10:07 pm
Location: EU - ne mojom krivicom

Re: Majka

Post by Otac »

PsyTechGirl wrote:
Otac wrote:Ako smijem spomenuti i ja imam poduzi suovisnicki staz. Napisao sam vec da to sto smo postigli ni u kojem slucaju nije puno ali je svakako dobar pocetak. Dakle ne mislim da sam bilo koga uhvatio za bilo sta....

"Poduži ovisnički staž" ???
Dva meseca, tri ??
Pa vi onda nemate pojma šta "poduži suovisnički" staž znači.. Daj bože da nikada i ne saznate !!
Sin mi se drogira 7 godina na to sam mislio... ili mozda mislis da sam suovisnik otkako sam registriran na ovom forumu??? mozda sam u zabludi....nebi mi bilo prvi put...
PsyTechGirl wrote:
kingofsnake wrote:Ti si motorista. Većina motorista su kriminalci, narkomani i barabe. Ne zvući fino zar ne ?
Good point ..
2 kingofsnake
ovo je smijesno i nema nikakve veze sa dosadasnjim postovima, da sam generalizirao napisao bih vecina kao ti o motoristima , medjutim ja sam napisao neki sto znaci manji dio...
neznam zasto okreces smisao napisanog .... a vidim imas i navijace.... sve je cool ... ako se neko osjeca povrijedjenim ovim putem mu se jos jednom izvinjavam , nije mi bila namjera...posto smo debelo u off topicu odustajem od dalje diskusije ...
Last edited by Otac on Tue Apr 07, 2009 12:21 am, edited 1 time in total.
KO NE POKUŠA 100% NEĆE USPJETI!
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Majka

Post by sanela »

Hajmo malo da pišemo o sebi, a ne o drugima... okrenite se sebi i onom šta vi proživljavate, umjesto da se kačite jedni za druge. Samo ste odgovorni za sebe i svoje ponašanje. Nemojte se nalaziti u tuđim pričama i pisanjima, jer svi mi pišemo ono što u tom trenutku osjećamo i pišemo. Najlakše je svoju frustraciju istresti na nekog nepoznatog na nekom forumu, umjesto je usmjeriti na neke konstruktivnije stvari. Ljudi, gledajte kako da vama bude bolje, umjesto što kritikujete druge.
Ako vas neki post iznervira, pročitajte ga još dva puta, pa onda smireno odgovorite, umjesto da flejmate jedni na druge.
User avatar
Otac
Posts: 319
Joined: Thu Jan 01, 2009 10:07 pm
Location: EU - ne mojom krivicom

Re: Majka

Post by Otac »

Ima li novosti? Javlja li se sin? Vidja li ga neko?
KO NE POKUŠA 100% NEĆE USPJETI!
Post Reply