Majka

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

eksica

Re: Majka

Post by eksica »

majka wrote:
eksica wrote:majko,nisam baš upućena i da ne bih čitala sve iz početka,koliko je on već odsutan od kuće i koliko ima godina?
Ima 22 god, u avgustu puni 23. A otisao je ima 10-ak dana. Na odredjenim postovima si me "kritikovala" da moram da stavim emocije po strani i budem odlucna:)

neka ga majko.....mnogima od nas je potrebno da osjetimo dno dna da bih shvatili nešto.....niko nema toliko prijatelja da ga mjesecima hrani i drži na nočenju.....samo hrabro i ustrajno.Činite pravu stvar za njega i za cijelu vašu obitelj.
User avatar
Otac
Posts: 319
Joined: Thu Jan 01, 2009 10:07 pm
Location: EU - ne mojom krivicom

Re: Majka

Post by Otac »

Za gospodju majku:
Odlicno ste postupili i nedajte se isprovocirati zlonamjernim komentarima ponekog pametnjakovica na ovom forumu. Nisu sposobni cak ni procitati nekoliko postova ili ne mogu upamtiti tko je tko pa pomijesaju sinove i mjesece , oceve i majke, i dane... puno informacija za malo mozga... nema to veze sa drogom... neki ljudi su jednostavno zli, losi, bezobrazni,glupi i uzivaju kada mogu vrijedjati ili ismijavati nekog... bez obzira dali se drogiraju ili ne oni su takvi.Imate ovdje na forumu dosta ljudi sa velikim "iskustvom" i dugim narkomanskim stazom koji vam mogu i hoce puno pomoci...i nama su , a nije ih tesko prepoznati kao i ove druge koji na sve imaju komentar... Nas sin je u komuni vec 10 dana... zivot se polako normalizira, kazne stizu ...pisma od policije ... 7 puta uhvacen bez karte u podzemnoj, tramvajima , autobusima, udario autom u drugi auto a nema vozacku... Vas sin je dobro odglumio kako je utucen i zalostan nebi li se vi sazalili i pustili ga unutra. Vjerovatno prica okolo kako je izbacen, jadan itd (iz osobnog iskustva) Vjerovatno ce optuzivati vas za sve i pokusati da vas prislili da ga primite "inace ce morati poceti da se bavi kriminalom da bi prezivio" sve smo to ja i supruga prosli... cesto se pokolebali ali nismo odustali i sretni smo zbog toga... Skoro uvijek se javljao nocu poslije ponoci... prvi put kad se javio danju rekao je da zeli da se lijeci i ide u komunu.Za dva dana je bio tamo. Ako vam se javi s namjerom da ide u komunu dajte mu broj neka ih nazove i nek ide sa ulice tamo ne pustajte ga u stan ... nece otici. Supruga i ja zelimo vam puno snage da istrajete i da postignete sto smo i mi... nije puno ali je barem dobar pocetak...
KO NE POKUŠA 100% NEĆE USPJETI!
jana
Posts: 585
Joined: Wed Sep 12, 2007 12:47 am

Re: Majka

Post by jana »

Jako mi je drago ,oce,da je prica sa vasim djecakom krenula u pravom smijeru.Nadam se da ce jednom doci vrijeme kada cu i ja imati nesto lijepo da vam kazem.I majka,takodje.
Slazem se sa vasim komentarom u dijelu u kojem se osvrcete na «ljude sa iskustvom« koji savjetuju uveliko sto i kako treba ciniti.Nazalost,nisu svi dobronamjerni.Lako ih prepoznati.Dosta je nama u vlastitom zivotu frustracija koje moramo izdrzati,i onda,ovdje ,kad jos u komunikaciji dobijamo isto,nije ni malo prijatno.Postoje ljudi koji kroz svoju bolest zaista prolaze stoicki,nose se sa njom gospodski,kao i sa svakom pokorom,a ima jedna manjina onih koji od vlastite nemoci ujedaju,namecu svoja razmisljanja i kapom i sakom,mjenjaju imena,a u stvari,jedna su te ista osoba ,koja u pomanjkanju zdravih kontakata u svojem okruzenju,posezu za ovakvim nacinom komunikacije,da ubiju dosadu,smanje vlastitu nervozu,ili jednostavno istresu kofer svojih frustracija.
Majka,ja devet godina cekam da dodjem do kakvog takvog rjesenja.Razumijem vas.Nije lako misliti gdje djete spava ovu noc,pogotovo ne u prvoj fazi,kada se preduzme radnja udaljavanja od kuce.To je najteza etapa bila u mojem zivotu.Molim vas,saberite svu svoju snagu i ostanite ustrajni.Vi znate da se vase djete drogira i da hitno treba pomoc.Da bi doslo do nje,morate tako,stegnuti srce i gurati do rjesenja.
eksica

Re: Majka

Post by eksica »

Znate da sam vam podrška,da sam znala maknut svoje dijete od sebe da bih porazmislila o vašim problemima i pokušala dati što korisniji savjet ali nemojte biti tako laki i žustri na osudama....jeste,mozgovi su ovdje svima po malo u autu ali ako vam koji se niste drogirali,nisu,zašto se onda spuštate "na isti nivo" Dragljuče niti je zao ni zlonamjeran....pobrkao je i tu nema ništa čudno...krenem u kuhinju pa zaboravim po šta sam pošla......nemojte tako dragi roditelji jer ne znate u kakvom će stanju sutra biti mozak vašeg djeteta.
User avatar
draguljce
Posts: 163
Joined: Fri Nov 24, 2006 2:54 pm

Re: Majka

Post by draguljce »

Hvala ti Eksice na odbrani mog mozga, hehe!!!
Ma ne sekiram se ja previse oko nihovih postova, neka pisu!!! DOCE CICA NA KOLICA KAD TAD!!!
E samo kad pocnem citati neke stvari ( droggira se travom, po nekad kokainom, otiso mi sincic od kuce i tako nesto), pravo mi smijesno, tako da se ne udubljujem u taj "tzv" problem!!! Ja sam u svojim problemima preko 10. godina i ovo mi dodje glupo i citati pa samo letimicno procitam!!
Jos jednom pozdrav za eksicu!!! (i ostale roditelje)!!

p.s. ovo nije zlonamjerno!!! :twisted: :twisted:
User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Re: Majka

Post by PsyTechGirl »

Vidi vidi ti oca ..
Kako je situacija počela da se popravlja kod njega, tako je on počeo da proziva po forumu ..
Bogami, to nisam očekivala od vas, dragi oče..
Ružno je tako osudjivati nekoga bez da znate išta o toj osobi i njenom pvt životu ..
Možda da malo razmislite o tome ?
Jer ipak, baš i niste uhvatili "boga za muda" sa celom pričom u vezi vašeg sina..
Ali, velika je razlika izmedju priče "ovisnika" i "suovisnika" očigledno.. Vi je stvarate !
I onda mi dodje tamo neko ko je juče čuo za drogu i problem narkomanije uopšte i počne tako da mudruje ..
Hmh ...... 8)
Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
User avatar
Otac
Posts: 319
Joined: Thu Jan 01, 2009 10:07 pm
Location: EU - ne mojom krivicom

Re: Majka

Post by Otac »

PsyTechGirl wrote:Vidi vidi ti oca ..
Kako je situacija počela da se popravlja kod njega, tako je on počeo da proziva po forumu ..
Bogami, to nisam očekivala od vas, dragi oče..
Ružno je tako osudjivati nekoga bez da znate išta o toj osobi i njenom pvt životu ..
Možda da malo razmislite o tome ?
Jer ipak, baš i niste uhvatili "boga za muda" sa celom pričom u vezi vašeg sina..
Ali, velika je razlika izmedju priče "ovisnika" i "suovisnika" očigledno.. Vi je stvarate !
I onda mi dodje tamo neko ko je juče čuo za drogu i problem narkomanije uopšte i počne tako da mudruje ..
Hmh ...... 8)
Ako smijem spomenuti i ja imam poduzi suovisnicki staz. Napisao sam vec da to sto smo postigli ni u kojem slucaju nije puno ali je svakako dobar pocetak. Dakle ne mislim da sam bilo koga uhvatio za bilo sta....
Sorry mozda sam prenaglo reagirao... uvijek me zivcirala povrsnost... ako mi se neda procitati o cemu se radi onda necu ni komentirati ... tako da nece doci do ovakvih nesporazuma..... medjutim ovdje se desava da neko procita jedan post i odmah komentira ,a nije se potrudio stvarno procitati o cemu se radi. Nekome je trava i kokain bezazleno drogiranje, ali ako neko s tim unistava svoj zivot i svoju egzistenciju, potkrada, prodaje stvari iz kuce...onda je vrag odnio salu....
Oprosti draguljce nisam bas tako mislio... Sto se tice stvaranja price izmedju ovisnika i suovisnika nju stvaraju i njom upravljaju ovisnici... Suovisnici se obicno ne snalaze i puste da ih voda nosi... srecom ne uvijek do kraja...
Pozdrav roditeljima i zlocestoj djeci!
otac
KO NE POKUŠA 100% NEĆE USPJETI!
kingofsnake
Posts: 77
Joined: Wed Feb 25, 2009 11:55 am
Location: Shangri-La

Re: Majka

Post by kingofsnake »

Otac wrote:uvijek me zivcirala povrsnost... medjutim ovdje se desava da neko procita jedan post i odmah komentira ,a nije se potrudio stvarno procitati o cemu se radi
al ste na osnovu par postova zaključili
Otac wrote:nedajte se isprovocirati zlonamjernim komentarima ponekog pametnjakovica na ovom forumu. Nisu sposobni cak ni procitati nekoliko postova ili ne mogu upamtiti tko je tko pa pomijesaju sinove i mjesece , oceve i majke, i dane... puno informacija za malo mozga... nema to veze sa drogom... neki ljudi su jednostavno zli, losi, bezobrazni,glupi i uzivaju kada mogu vrijedjati ili ismijavati nekog
tako da je po meni ovo dosta površno. Vi dajete sebi za pravo da ocjenjujete imal neko malo ili puno mozga? i da je neko zao, bezobrazan,glup... Nije vam to baš lijepo.

pozzdrav
Daily daily daily daily to dream like
Tom and jerry thing
And drink drink drink
And you go ping
User avatar
Otac
Posts: 319
Joined: Thu Jan 01, 2009 10:07 pm
Location: EU - ne mojom krivicom

Re: Majka

Post by Otac »

kingofsnake wrote:
Otac wrote:uvijek me zivcirala povrsnost... medjutim ovdje se desava da neko procita jedan post i odmah komentira ,a nije se potrudio stvarno procitati o cemu se radi
al ste na osnovu par postova zaključili
Otac wrote:nedajte se isprovocirati zlonamjernim komentarima ponekog pametnjakovica na ovom forumu. Nisu sposobni cak ni procitati nekoliko postova ili ne mogu upamtiti tko je tko pa pomijesaju sinove i mjesece , oceve i majke, i dane... puno informacija za malo mozga... nema to veze sa drogom... neki ljudi su jednostavno zli, losi, bezobrazni,glupi i uzivaju kada mogu vrijedjati ili ismijavati nekog
tako da je po meni ovo dosta površno. Vi dajete sebi za pravo da ocjenjujete imal neko malo ili puno mozga? i da je neko zao, bezobrazan,glup... Nije vam to baš lijepo.

pozzdrav
Otac wrote:
Otac wrote:
PsyTechGirl wrote:Vidi vidi ti oca ..
Kako je situacija počela da se popravlja kod njega, tako je on počeo da proziva po forumu ..
Bogami, to nisam očekivala od vas, dragi oče..
Ružno je tako osudjivati nekoga bez da znate išta o toj osobi i njenom pvt životu ..
Možda da malo razmislite o tome ?
Jer ipak, baš i niste uhvatili "boga za muda" sa celom pričom u vezi vašeg sina..
Ali, velika je razlika izmedju priče "ovisnika" i "suovisnika" očigledno.. Vi je stvarate !
I onda mi dodje tamo neko ko je juče čuo za drogu i problem narkomanije uopšte i počne tako da mudruje ..
Hmh ...... 8)

Sorry mozda sam prenaglo reagirao...
Oprosti draguljce nisam bas tako mislio...

toliko o povrsnosti citanja postova...
pozz
KO NE POKUŠA 100% NEĆE USPJETI!
eksica

Re: Majka

Post by eksica »

bravo....takve vas volim.....Draguljće,srce moje mlehno,zajebeš li sad šta,ja ću te po guzi :wink:

Mir,mir,mir,niko nije kriv....jer nitko ovdje nije došao što ga ljepota života naterala nego iz muke,tako da malo tolerancije neće falit.
Post Reply