TREBAM SAVJET-POMOĆ

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

Post Reply
srdela
Posts: 2
Joined: Thu Jan 22, 2009 12:07 am

TREBAM SAVJET-POMOĆ

Post by srdela »

Prije nekoliko mjeseci uhvatila sam brata kako kljuca pred tv-om.Odmah sam skužila da nije samo napušen.On često duva, danas rjeđe nego prije,ali nekad je to radio skoro pa svaki dan.
Kad sam ga pitala šta je uzeo jedva da je otvorio usta.Kao uzeo je jedan xsanax.Možeš mislit!
Nisam toliko glupa da bi popušila foru da od jednog xanaxa možeš biti tako smlavljen.
To je prošlo,nisam ga takvog više vidjela,ali sam sumnjala.
Tata mu je jučer našao dvadeset tableta Normabela i limunsku kiselinu.Nastao je pakao.On naravno tvrdi da nije njegovo i ne pristaje na testiranje.
Danas je samoinicijativno otišao u ljekarnu po test i napravio ga doma.
Doamultignost 6 i sve je negativno!?
Ne vjerujem mu, ne možeš jedan dan odbijat testiranje,kao iz principa ,a drugi dan sam inzistirat na tome.

Je li ga prevario?Kako? Gotovo je pa nemoguće da je podvalio tuđi urin.Mislim da ne uzima te normabele i xanaxe svaki dan.Koliko uopće treba proći dana da se ne vide u urinu?

Očajna sam,očajna.Ne mislim da uzima bilo što drugo,sigurno se ne bode, za bijelo nema love.Ne znam šta da radim.Starci su mirni.Njima je dovoljno da je test negativan.Ja ne vjerujem.Znam da guta te tablete.Poglupavio je,ima promjene raspoloženja.Ili priča sto na sat ili šuti.Ili spava po cijele dane ili ga jebe nesanica.Bojim se za njega.

Jel ja pretjerujem?Jesam li normalna?
jana
Posts: 585
Joined: Wed Sep 12, 2007 12:47 am

Re: TREBAM SAVJET-POMOĆ

Post by jana »

Ne pretjerujes.Tvoja su pitanja koja ovdje postavljas normalna i logicna,s obzirom na situaciju koju opisujes.
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: TREBAM SAVJET-POMOĆ

Post by saša-ex »

Ne preteruješ. Brat ti je narkoman. Limunska kiselina je dokaz da se najverovatnije bode.Sačekaj još par dana, kupi test koji reaguje na više supstanca i iznenadi ga. Svako odbijanje i odlaganje je dokaz da se drogira.
SAMO CEO ŽIVOT...
fridriceva
Posts: 90
Joined: Tue Dec 23, 2008 11:00 pm

Re: TREBAM SAVJET-POMOĆ

Post by fridriceva »

Slazem se sa Sasom! Uzmite test na sve droge i provjerite! I ne padajte na pricu "nije moje", "nisam lud da to uzimam", "nisam zaglibio kao sto mislite"... ili kad mu kazete da se pomokri, nmojte dozvoliti da manipulise sa vama sa pricom "zar mu ne vjerujete" i sl.
Sta god da bude u pitanju, ima lijeka! Javi nam, pa cemo naci resenje...
Budi jaka i ne bjezi od istine!!! Ma koliko boljela, za svaki dan drogiranja potrebni su mjeseci lijecenja!
Mi smo tu!!!
srdela
Posts: 2
Joined: Thu Jan 22, 2009 12:07 am

Re: TREBAM SAVJET-POMOĆ

Post by srdela »

sad kada pogledam ovaj datum s kojim sam se prvi put registrirala,ne mogu vjerovat da je prošlo već dvije godine.
dvije godine jada,tuge,razgovora....dvije godine laganja,otkrivanja stvari za koje nikad nisam mislila da bi se mogle dogoditi,muke,liječenja....
koliko sam toga naucila o drogama koje nikad u zivotu nisam taknula,koliko sam puta isčitala ovaj forum,vaša iskustva i priče.koliko sam puta morala starcima objasnjavat da nije vazno sto se ne bode,da je šmrkanje heroina isto govno,da se poslije sedam dana opet moze biti negativan na testu...
i opet nakon te dvije godine,uspona i padova i opet smo na pocetku.
cak i sad kad su sve karte na stolu,kad se sve zna,moj brat i dalje zivi u svom talogu narkomanskih laži,uvjeren da je jako pametan i da nitko nista ne kuži....
ja ne znam sta da radim,lijepim nacinom,razgovorom,uvjeravanjima,ruznim nacinom,prijetnjama...nista nisam postigla....iskreno,bojim se da mi jedno jutro zazvoni telefon i da mi kazu da su ga nasli mrtvog,jer ja ga na lijecenje natjerat ne mogu..ubija sebe i sve oko sebe polagano,ali sigurno i pitanje je koliko ce jos vremena proci i hoce li to ikada proci....
cemu onda sve to kada mu pomoci ne mogu jer on sam ne zeli??sada kod kuce imam jednog narkomana i dva psihička bolesnika koja ne mogu prebroditi dan bez tableta za smirenje.

sasaex- nemas pojma koliko sam ti beskrajno zahvalna za tvoj komentar na moj prvi post,bez uljepsavanja i direkt u glavu.ustedio si mi puno vremena i postedio me samozavaravanja.bio si prvi i bio si odrjesit.
bez ikakve patetike,da nije bilo ovog foruma,svih vasih iskustava mogao me lagati jos godinama.
Post Reply