Otac

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

jana
Posts: 585
Joined: Wed Sep 12, 2007 12:47 am

Re: Otac

Post by jana »

Na kojoj je drogi,to je sada manje vazno.Vazno je sada,u ovom trenutku pokusati naci ga,staviti ga u auto i odvesti natrag,u Centar za rehabilitaciju.
Ljudi koji nisu prosli suovisnicki kosmar,ne mogu razumjeti kako je tesko racionalno djelovati u ovakvim uslovima.
Oce,pokusajte sacuvati mir i sposobnost racionalnog rasudjivanja.Ovo je samo etapa.Vi ste vec prosli mnogo toga.
Pawa
Posts: 472
Joined: Fri Jul 10, 2009 7:00 pm

Re: Otac

Post by Pawa »

toto-rina wrote:Kako ljudi ovde znaju sve dal bi prsao ili ne bi i od cega bi a od cega ne bi.
Decko je 90% na kokainu.
O tome koliko ovde ljudi znaju ili ne znaju je suludo raspravljati sobzirom da ni sam Otac jos uvek nema nikakve pouzdane informacije o sinu. Tako da ni tvoje "znanje" u prilicno visokom procentu, po meni, ne znaci bas previse. Ako cemo iskreno ja tu informaciju i ne vidim kao neku koja bi mogla biti od prevelike koristi ili pomoci.

Ne znam da li pravilno razmisljam, ali... Pod pretpostavkom da je momak ponovo poceo da se drogira, zar je toliko bitno da li to radi heroinom ili kokainom? Kakav god izbor, od ta dva, da je napravio - los je u svakom slucaju. Valjda je poenta price kako ga naci i sta nakon toga uraditi kako bi sto pre prestao sa drogiranjem, a ne lupati glavu pretpostavkama koje se lako mogu utvrditi kada se on pojavi.
outlow
Posts: 54
Joined: Fri Jan 29, 2010 11:52 pm

Re: Otac

Post by outlow »

ciao otac,
kako je,ima li novosti?
zao mi je shto se stvar opet zakomplikovala,znam da je teshko i da je potrebno puno snage da se ostane pribran.
mislim da je vash sin "dobro",mislim nije sigurno u zatvoru ili tako neshto,negdje se smuca izdrogiran.
u pravu ste da se opet upecao,to je evident,ali isto tako znate da nemozete naci nikoga ko nezeli da bude pronadjen
nekako mi se cini da je t-rino u pravu,ko zna?
zajebano je izaci nakraj sa samim sobom,griznjom savjesti...,pojaviti se kuci nakon dugo vremena i glumiti kao da nije nishta bilo.
vi bi trebali da budete vishe radikalni
ipak on zivi kod vas,vasha supruga pati i svi ste kao na iglama
on nema pojma kako je vama
ja bi mu picku razbio kad se vrati,nebi ga pustio u kuci,samo zbog toga shto mu majka pati u nedogled dok on pije "kafu"
mozda pretjerujem ali sam siguran da morate neshto konkretno da poduzmete
to su igre bez granica,koliko dugo mozete vi i zena da igrate tu igru
samo vash sin moze da rjeshi svoj problem ,ali vi to vec znate i kao brizan roditelj mislite pozitivno,nadate se boljem i zeliyte najbolje za vasheg sina
nije on toliko bolestan,izbite se iz tog filma
mi smo samo manje ili vishe ograniceni,ali sasvim normalni
nije droga to shto vam nanosi bol,nego jedno tipicno narkomansko ponashanje
jasna strategija,shta uciniti kad se pojavi kuci
nepopushtajte,da li zaista zasluzuje svu vashu brigu i patnju?
nedaj se tata
od sveg srca vam zelim da prebrodite sve loshe
User avatar
klara60
Posts: 550
Joined: Wed May 14, 2008 8:42 am

Re: Otac

Post by klara60 »

Otac wrote:potpuno smo bespomocni, strah me za suprugu, ne prestaje plakati...
Probajte se umiriti (znam-lako je to reci, ali drugog izlaza nemate). Ako ne znate gdje da ga trazite, sta vam preostaje, nego da ga cekate da se sam javi. Smirite se-njemu se nista nije desilo, jer ne daj Boze da jeste-takve vijesti se brzo cuju. On je sa tim nekim drustvom i na zalost drogira se-no ni to nije smak svijeta (jeste strasno, jeste porazavajuce, jeste ocajno itd.itd.) ,ali probajte na to gledati kao na kratkotrajni recidiv (kazem kratkotrajni, jer pretpostavljam da cete sada promjeniti oruzje u ovom teskom ratu, a jedno od njih je na primjer: da od trenutka kada ponovo pokaze volju za apstinecijom i izlijecenjem izricito trazite da znate njegove drugove, kretanje i sl. ali o tom po tom)...
Otac wrote:dali se on nekad sjeti obitelji, dali je toliko egoista i govno ili je u pitanju samo droga?
U pitanju je droga-ne stigne on razmisljati o vama i o tome da vas povredjuje. Nije on egoista, on je rob droge, malo uziva u njoj a mnogo joj sluzi.
Nije vase dijete zlo dijete! On je slabo dijete, osjetljiva dusa, on je ocajnik koji pokusava da sve svoje probleme rijesi jos vecim problemom-on je u lavirintu, a izlaz iz njega moze pronaci samo uz vasu pomoc i pomoc strucnjaka.

Ohrabrite svoju suprugu, ohrabrite sebe, probajte se smiriti jer tek vam predstoji borba kad vam se vas sin vrati da zajednicki krenete u bitke koje vode pobjedi na tim zlom. Mnogo ste ucinili do sada, nesto nije stimalo, sada naslucujete sta i to cete morati zajedno ispravljati.
Smirite se i probajte prikupiti snagu...

Svako dobro i javite se...
User avatar
Otac
Posts: 319
Joined: Thu Jan 01, 2009 10:07 pm
Location: EU - ne mojom krivicom

Re: Otac

Post by Otac »

Danas oko podne se javio, nazvao me i trazio da se nadjemo. Saalusali smo ga ... slozio je pricu... puko je, previse trazimo od njega, veliki je pritisak na njega, bio je u hotelu 2 dana, isao u kino, NIJE SE DROGIRAO, novaca jos ima dosta na tekucem... pustili smo ga da isprica svoju pricu pa smo mu tek onda rekli da znamo da laze, zeli kuci i s nama na godisnji, pare mu nisu vazne, (treba ici sa sestrom na more, a nema ni kinte) ... Dosli smo kuci , pokusali smo razgovarati ali je brzo prekidao, izlazio iz sobe,vikao, rekli smo mu ako zeli sa nama na godisnji mora ici i sa nama na more prvih 5 dana , a kasnije sa sestrom ostaje jos 7 dana bez nas. Ne zelim ga u ovakvom stanju ostaviti mojim roditeljima ili punici na brigu, znam da bi lumpovao i tulumario... kategoricki je odbio da ide sa nama na more, rekli smo ako zeli da ide sa nama na godisnji moze samo pod tim uvjetom, poceo je vikati i otisao u svoju sobu... kasnije je dosao ponovo... ponovo sam mu rekao isto... rekao je da nece sa nama na godisnji...Ja sam mu rekao da mi sutra ujutro krecemo, ako ne prihvaca nase uvjete onda ce ujutro van iz stana... Rekao je da onda ide odmah, zastao je na vratima valjda ocekujuci da ga molim da ostane... gledao je i pitao me :"Sta je" kratko zastao i izisao. Supruga ga je zatekla na stepenistu sa suzama u ocima... otisao je , nije odnio nista , samo mobitel i 50-ak eura sto mu je jos ostalo...Mi se pakujemo za ujutro... dali cemo otici? neznam...
KO NE POKUŠA 100% NEĆE USPJETI!
User avatar
vudd
Posts: 2218
Joined: Fri Sep 26, 2008 6:06 pm
Location: Jugopotamija

Re: Otac

Post by vudd »

toto-rina wrote:Kako ljudi ovde znaju sve dal bi prsao ili ne bi i od cega bi a od cega ne bi.
Decko je 90% na kokainu. Tipicno za kokainske zavisnike, nemogucnost razgovaranja od kocenja, iskljucuje se telefon da ne bi mucao preko telefona i jer smetaju razgovori i objasnjavanja a i dejstvo kokaina posle samo pola grama vise se ne moze sakriti odljudi koji i ne znaju sta je narkoman vide da nesto nije u redu.
Ja sve koje znam kada se kriju od zena odlaze od kuce na 2-3 dana i radi se koka. Zene kukaju zovu zene od drugih i onda se mazu krecom kao krecili gajbu od ortaka i slicne stvari. Najcesce ih provale kada se onesveste posle 2-3 dana nespavanja i spuste bensdinima. Sve sto je roditelj rekao vuce na kokain. Da je na dopu verovatno bi non stop bio dostupan i objasnjavao bi sta i kako ubedjivao da nije drogiran. Na kokainu to ne mozes. Jednostavno ne znam davam dam dobar saveti,svi koje znam da su na koki ne razmisljaju da je ostave, ne slusaju druge zavisnike pogotivu heroinske a i kokain je problem jer neko ga ne uzima po nekoliko nedelja nema nikakve zelje a onda dodj zuta minuta i teraj nekoliko dana. Do zadnjeg atom snage. Svi pokusavaju da bude sto redje to.
Ja licno nisam u stanju ni poruku da iskucam na belom a ne nesto drugo.
Kokain nije droga koju se radi ako zivis sa nekim ili taj neko ne zna. Jednostavno je nemoguce sakriti. Mnogima i ne prija drustvo ljudi koji nisu na kokainu zato se organizuju samo ti sto rade i to treba videti ustajanje raspravu, soba sa 3 ljudi a komsije bi pomislile da ih je 30. Jos ako se pusi pa greju u rertni to pa se od kuce napravi sauna a znoj samo lipti sa njih i drolje obavezno.
Samo to sam hteo da kazem verovatno ocajnom roditelju i ljudima koji razbijaju glavu sta je u pitanju.
Sada vise ne razbijaju glavu...90% je prilicno jasan i ohrabrujuci podatak.Jos ako puse pa to zagrijavaju u rertni...A sporet ''smederevac''...stvarno to treba vidjeti
Fickt Euch,Ihr Mistgeburten....
User avatar
7474
Posts: 653
Joined: Tue Dec 15, 2009 11:28 pm
Location: Novi Sad, Voša

Re: Otac

Post by 7474 »

mi sad ovde palamudimo i mudrujemo i stvarno ne znam koliko to vama, Otac, konkretno znači.

makar se javio, videli ste ga, razgovarali. sada ZNA NA ČEMU JE. mislim da ste postavili granice kako treba.
uslovi su pošteni. a njemu se na odmor sa vama ne ide iz očiglednih razloga..

ja sam opet za tu varijantu da ga se dograbite, na ovaj ili onaj način i da ga izvučete iz grada..

pa na "neutralnom terenu" započnete ozbiljniji razgovor..

ne mogu da zamislim koliko je ovo vama strašno..gledamo stvar iz različitih uglova..

puno sreće vam želim i kvalitetan porodični odmor!
"this is my final fit, my final bellyache with no alarms and no surprises, no alarams and no surprises, no alarams and no surprises, please!"
User avatar
klara60
Posts: 550
Joined: Wed May 14, 2008 8:42 am

Re: Otac

Post by klara60 »

Otac wrote:Danas oko podne se javio, nazvao me i trazio da se nadjemo
:prayer: :prayer: :prayer:
Za ostalo trenutno nemam neki komentar, osim da su mi dogadjanja kod vas vratila neka ruzna sjecanja i bas me izbacila iz ravnoteze...
Ne znam ni sta bi vam rekla za odmor-odluka je vasa, ali je i cinjenica da jos treba raditi na izgradnji licnosti vaseg sina...

PS-Ko zna zasto je ovo dobro (sto se desilo)?! Bilo je iscrpljujuce za vas, ali bar ste otkrili da se ne smijete uljuljkivati u tu nenamjerno stvorenu laznu sliku idile i da je sve OK.

Ne gubite nadu-uspjet ce te vi!
User avatar
Otac
Posts: 319
Joined: Thu Jan 01, 2009 10:07 pm
Location: EU - ne mojom krivicom

Re: Otac

Post by Otac »

evo pakujemo se, i nadamo da ce se javiti.....igra zivaca...
Gledam 2 Karte za Ozzy Osbornea u vitrini...kupili mi on i kci za rodjendan... trebali smo ici zajedno.. gdje cemo biti u septembru? Trebali smo zajedno ici na Deep Purple prije 2 godine situacija slicna ovoj, nije se pojavio .....sve se vrti u krug...
KO NE POKUŠA 100% NEĆE USPJETI!
toto-rina

Re: Otac

Post by toto-rina »

Ne daj boze da nikad otkrijete kako heroin i kokain nisu isto jer ce vam se sadasnje vreme ciniti kao raj ako vam sin predje na iglu i pocne da uzima dop. Povremeni kokainski izleti ne mogu se meriti sa svakodnevnim pacovskim ponasanjem heroinskih zavisnika.
Sada istina je ako je tako kao sto kazete decko preteruje ali verujem da se ne pojavljuje kuci dok ga ne uhvati raspolozenje i dok se ne odmori od koke za to je potrebno neka 4 dana posle drogiranja. Tada si ponovo pun snage , energije, sa povecanim apetitom i zeljom da radis nesto sa dosta ideja u glavi.
Samo tu je i u pitanju verovatno drustvo koje ga vuce sigurno, kazete mozda neko koga je upoznao u RETU skinuo se sa dopa pa sada ima uz koga da radi kokain.
Takvih znam milion donesem ranije kuci dop i koku, koku za mene dop za druga jer me je molio da se odradi a koka ga ne zanima i sve vreme prica kako bi 100 gr koke da ima odmah menja za ne 100 nego 50 gr dopa(u krizi je nema pare a ako ja trazim dileru heroin za sebe kao da se spustim dace mi za dzabe sobzirom koliko para ostavljam) a onda kada se pukne tim dopom onda trazi i belo iako zna da treba da dodje neko svaki cas ne mogu da ih izbacim.
Post Reply