Otac

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: Otac

Post by AnAna_mo »

Briga njega, vidim ne zanima ga nista. Ja sam barem nastojala stvoriti neki privid "normale", ono dolazila sam kuci na vrijeme i bila sam dostupna na telefon uvijek, vidim njega bas briga.
Potpis.
goldy
Posts: 333
Joined: Tue Nov 04, 2008 7:19 pm

Re: Otac

Post by goldy »

..
Last edited by goldy on Tue Jun 30, 2009 12:11 pm, edited 1 time in total.
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: Otac

Post by AnAna_mo »

Nismo se razumjeli...
U mojim pocetcima narkomanije, ja sam sve radila samo da me niko ne provali, razumijes? Nisam radila nista sto bi probudilo bilo kakvu sumnju, tipa dolazila sam kuci na vrijeme i javljala se na telefon gdje sam i s kim... To je ono fuj.
I tako je radila vecina koje ja znam... A on vidim da ne ferma nista, sve mu je ravno, ali ono bas ga briga...Samo onako bezveze govorim...
Potpis.
jana
Posts: 585
Joined: Wed Sep 12, 2007 12:47 am

Re: Otac

Post by jana »

Otac ne zove svecenika samo zbog svog sina.On ga zove zato sto je to njegov obicaj,i posto je u tom obicaju odgajao dijete,on zna koliko je vazno da tada cijela obitelj bude na okupu.
Mi koji se drzimo takvih obicaja ,oduvijek,nastavljamo ih drzati i dalje,bilo dobro,bilo zlo u porodici.Toliko od mene.
User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Re: Otac

Post by PsyTechGirl »

Uha .. Bla bla truc ...
Swi bi da kazu neshto, a u stwari niko nishta ..
Nego eto bar je dobra wolja neshto ..
Pozdraw ..
Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
goldy
Posts: 333
Joined: Tue Nov 04, 2008 7:19 pm

Re: Otac

Post by goldy »

..
Last edited by goldy on Tue Jun 30, 2009 12:12 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Otac
Posts: 319
Joined: Thu Jan 01, 2009 10:07 pm
Location: EU - ne mojom krivicom

Re: Otac

Post by Otac »

goldy wrote:
jana wrote:Otac ne zove svecenika samo zbog svog sina.On ga zove zato sto je to njegov obicaj,i posto je u tom obicaju odgajao dijete,on zna koliko je vazno da tada cijela obitelj bude na okupu.
Mi koji se drzimo takvih obicaja ,oduvijek,nastavljamo ih drzati i dalje,bilo dobro,bilo zlo u porodici.Toliko od mene.
Stvarno se slazem:mislim da je to dobro.Ali isto tako da se ne nadate da ce ga to i samo to spasiti.Ne znam,mozda sam ja zvucala provokativno,nije mi bila namjera.
Da pojasnim, kod nas katolika obicaj je da svecenik dodje jednom godisnje, obicno poslije Bozica (pozovemo ga) da blagoslovi stan ili kucu. To je igrom slucaja bilo danas i nema nikakve veze sa narkomanijom nasega sina niti pokusajem lijecenja.Nadamo se bozjoj pomoci ali smo svjesni da je trnovit put pred nama. Usput bilo bi lijepo da je taj dan obitelj na okupu , medjutim njega nije bilo.
KO NE POKUŠA 100% NEĆE USPJETI!
User avatar
Baba Naca
Posts: 1263
Joined: Thu Dec 20, 2007 5:42 pm
Location: Beograd

Re: Otac

Post by Baba Naca »

Dragi Otac, moja i Vasa prica je skoro identicna, sto se sinova tice, samo moj sin ima 22 godine.
Ja sam se pomirila sa tim da jedino on mora da pozeli da bude trezan i cist i da ja tu nista ne mogu, ako on NECE!
Ja se samo molim.
Clan sam udruzenja AA i NA, sto sam sigurna da ima i u Nemackoj, tako sebe spasavam,
a tamo sam naucila da SVAKO ima SVOJE DNO i da mu se tek tada kada dotakne dno javlja zelja za skidanjem.

Pogledajte i zainteresujte se ima li NA u Vasem mestu, pa moze da ode Vas sin i poslusa o cemu se radi.
Kod nas u Beogradu postoji i Al-Anon, to je mesto gde se sastaju roditelji ili deca ili bilo koji clanovi porodice zavisnika i alkoholicara, uceci da se nose sa problemom u porodici.
Iskren pozdrav od Bakute!
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan!
User avatar
Big Mama
Posts: 252
Joined: Tue Dec 30, 2008 5:41 pm
Location: HR

Re: Otac

Post by Big Mama »

Baba Naca wrote: a tamo sam naucila da SVAKO ima SVOJE DNO i da mu se tek tada kada dotakne dno javlja zelja za skidanjem.
e ovo ja potpisujem :-D

pusa babi PDT_Love_08
U tebi su 3 čovjeka
Jedan koji misliš da jesi
Jedan koji bi želio biti
I jedan koji si zaista
TOG JEDINO NE POZNAJEŠ
jana
Posts: 585
Joined: Wed Sep 12, 2007 12:47 am

Re: Otac

Post by jana »

Potpisujem i ja,ali kako prakticno prezivjeti vasa i nasa dna i ostati cio i u jednom komadu?
Post Reply