Otac

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

User avatar
Otac
Posts: 319
Joined: Thu Jan 01, 2009 10:07 pm
Location: EU - ne mojom krivicom

Re: Otac

Post by Otac »

Samantha wrote:
kod kuce uz maminu suknju i tatin novcanik...
haj nemoj zezati sada. ima i mama novcanik :D
Sory, nisam tako mislio, ajd dobro... tatin novcanik kojim upravlja mama :D
KO NE POKUŠA 100% NEĆE USPJETI!
Samantha
Posts: 287
Joined: Sat Jan 21, 2006 8:27 am

Re: Otac

Post by Samantha »

popravljas se, moram malo mame da pravim vaznima..
Be Yourself. Everyone Else Is Taken!
User avatar
vudd
Posts: 2218
Joined: Fri Sep 26, 2008 6:06 pm
Location: Jugopotamija

Re: Otac

Post by vudd »

Oprostite gospodine, druze,Oce(sta je odgoj jebo majku,nigdje psovke)
Nisam procitao bas cijelu storiju,al' vidim da je sranje.
Sta rekoste,zbog cega se vas sin poceo drogirati?Kakav mu je ''karakter'',ka'ki je co'ek?
Fickt Euch,Ihr Mistgeburten....
User avatar
Otac
Posts: 319
Joined: Thu Jan 01, 2009 10:07 pm
Location: EU - ne mojom krivicom

Re: Otac

Post by Otac »

vudd wrote:Oprostite gospodine, druze,Oce(sta je odgoj jebo majku,nigdje psovke)
Nisam procitao bas cijelu storiju,al' vidim da je sranje.
Sta rekoste,zbog cega se vas sin poceo drogirati?Kakav mu je ''karakter'',ka'ki je co'ek?
Poceo se drogirati da bi i on bio cool kao njegovi prijatelji, decki stariji 2-3 godine od njega(poceo sa travom) Kakav je tip? Tvrdoglav kao mazga, kaki je coék??? Narkoman, laze ,krade.... susta suprotnost kad se ne drogira, vrijedan, dobar u skoli, bio je najbolji u razredu iz matematike, engleskog, njemackog (cak je imao bolju ocjenu iz engleskog od jednog engleza koji je isao s njim u razred) Jako je povodljiv... droga mu je jako promijenila karakter tako da nemogu vise tacno reci sta je on a sta je ponasanje prouzroceno drogiranjem...procitaj moj prvi post, tu dosta stoji...
KO NE POKUŠA 100% NEĆE USPJETI!
User avatar
vudd
Posts: 2218
Joined: Fri Sep 26, 2008 6:06 pm
Location: Jugopotamija

Re: Otac

Post by vudd »

E moj gospodine caca.Umjesto sto ovde prosipas ''halb yugo,halb pifke''sranja,pametnije bi ti bilo da sa sinom popravljas ono sto si zasro.
Ne znas zasto se poceo drogirati,ne znas kakav je kao covjek,osim da je narkoman,lopov i lazov,tvrdoglav kao mazga,i da je dobar iz engleskog,bolji od engleza,kad se ne drogira...Znas li sta ga muci,sta voli,ne voli,koji su mu snovi bili,osim da sa 13 postane ovisnik?Ne znas brale,jer si jurio da postanes privatnik,kupovao ga razno-raznim sranjima,koja ne mogu zamjeniti oca,vodio ga na tvoje moto-susrete,susrete prdonja koji bolesno mastaju da su ''easy rider's''ispijaju piva,zderu ''frankfurter'' i drugi dan uvlace se u supak nadredjenima....Sto roditelj zna usrat' dijete,i golub tavan...to je cudo
Fickt Euch,Ihr Mistgeburten....
User avatar
Otac
Posts: 319
Joined: Thu Jan 01, 2009 10:07 pm
Location: EU - ne mojom krivicom

Re: Otac

Post by Otac »

vudd wrote:E moj gospodine caca.Umjesto sto ovde prosipas ''halb yugo,halb pifke''sranja,pametnije bi ti bilo da sa sinom popravljas ono sto si zasro.
Ne znas zasto se poceo drogirati,ne znas kakav je kao covjek,osim da je narkoman,lopov i lazov,tvrdoglav kao mazga,i da je dobar iz engleskog,bolji od engleza,kad se ne drogira...Znas li sta ga muci,sta voli,ne voli,koji su mu snovi bili,osim da sa 13 postane ovisnik?Ne znas brale,jer si jurio da postanes privatnik,kupovao ga razno-raznim sranjima,koja ne mogu zamjeniti oca,vodio ga na tvoje moto-susrete,susrete prdonja koji bolesno mastaju da su ''easy rider's''ispijaju piva,zderu ''frankfurter'' i drugi dan uvlace se u supak nadredjenima....Sto roditelj zna usrat' dijete,i golub tavan...to je cudo
Oprostite cika Freud nisam vas prepoznao...
Naravno drogira se zbog mene , i ti zbog svog cace i ostali zbog svojih roditelja, nisam htio odmah priznati da vidim dali cete skuziti...
Pola vas se drogira sto su vam roditelji dali sve, a druga polovica zato sto nisu dobili nista od roditelja...Svi su krivi samo vi najmanje ili nikako...Vise necu komentirati nicije postove na ovoj temi ...Mentalne masturbacije pojedinih clanova ovog foruma mi nisu potrebne...Hvala svima koji su mi pomogli savjetom , svojim iskustvima ...
Pozdrav svima uz ISKRENU zelju da se izlijecite odnosno da se izlijece vasi najmiliji....
KO NE POKUŠA 100% NEĆE USPJETI!
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: Otac

Post by saša-ex »

vudd wrote:E moj gospodine caca.Umjesto sto ovde prosipas ''halb yugo,halb pifke''sranja,pametnije bi ti bilo da sa sinom popravljas ono sto si zasro.
Ne znas zasto se poceo drogirati,ne znas kakav je kao covjek,osim da je narkoman,lopov i lazov,tvrdoglav kao mazga,i da je dobar iz engleskog,bolji od engleza,kad se ne drogira...Znas li sta ga muci,sta voli,ne voli,koji su mu snovi bili,osim da sa 13 postane ovisnik?Ne znas brale,jer si jurio da postanes privatnik,kupovao ga razno-raznim sranjima,koja ne mogu zamjeniti oca,vodio ga na tvoje moto-susrete,susrete prdonja koji bolesno mastaju da su ''easy rider's''ispijaju piva,zderu ''frankfurter'' i drugi dan uvlace se u supak nadredjenima....Sto roditelj zna usrat' dijete,i golub tavan...to je cudo
Ma krivi su Austrijanci, Turci, Mongoli i stari Bog Perun...A meni keva,baba, komšiluk, Sloba, Vuk, Tuđman, Alija sevdalija i svi strani i domaći izdajnici...Ovaj Otac ovde, krenuo čovek u borbu, nije rekao boli me uvo, ova Njemačka je jedna divna i sređena zemlja, sve će se srediti samo od sebe i uz pomoć para. A sigurno je da je mrzeo svoje dete, ko i naši roditelji nas, jel da?
Ko je tebi kriv Vudd?
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
vudd
Posts: 2218
Joined: Fri Sep 26, 2008 6:06 pm
Location: Jugopotamija

Re: Otac

Post by vudd »

saša-ex wrote:
vudd wrote:E moj gospodine caca.Umjesto sto ovde prosipas ''halb yugo,halb pifke''sranja,pametnije bi ti bilo da sa sinom popravljas ono sto si zasro.
Ne znas zasto se poceo drogirati,ne znas kakav je kao covjek,osim da je narkoman,lopov i lazov,tvrdoglav kao mazga,i da je dobar iz engleskog,bolji od engleza,kad se ne drogira...Znas li sta ga muci,sta voli,ne voli,koji su mu snovi bili,osim da sa 13 postane ovisnik?Ne znas brale,jer si jurio da postanes privatnik,kupovao ga razno-raznim sranjima,koja ne mogu zamjeniti oca,vodio ga na tvoje moto-susrete,susrete prdonja koji bolesno mastaju da su ''easy rider's''ispijaju piva,zderu ''frankfurter'' i drugi dan uvlace se u supak nadredjenima....Sto roditelj zna usrat' dijete,i golub tavan...to je cudo
Ma krivi su Austrijanci, Turci, Mongoli i stari Bog Perun...A meni keva,baba, komšiluk, Sloba, Vuk, Tuđman, Alija sevdalija i svi strani i domaći izdajnici...Ovaj Otac ovde, krenuo čovek u borbu, nije rekao boli me uvo, ova Njemačka je jedna divna i sređena zemlja, sve će se srediti samo od sebe i uz pomoć para. A sigurno je da je mrzeo svoje dete, ko i naši roditelji nas, jel da?
Ko je tebi kriv Vudd?
Evo ga glas foruma,covjek-Bog...Sasa ,ja sam se poceo drogirati zato sto mi je zivot bio drag,jos od osnovne skole.Gdje roditelje spomenuh,nije mi stvarno jasno.Izvinite roditelji narkomana...Mi smo krivi,i sto bi moja stara rekla''to samo politi benzinom i zapaliti''U pravu je zena,ne
moze se sa nama drugacije.(ela ti pamet,eksice eksova)

Sasa,tvoja cinicnost te odaje,kao i moja mene.
Ko je tebi kriv,Sasa?Ti, jer si bio slabic,kompleksas etc.Zasto?Jer te Bog takvog stvorio,ili si se sam zajebo,pa nakon pakla,u komuni ti dali instant ljubav,paznju,prave vrijednosti covjekove..sto si rado prihvatio
Tvoje misljenje tebi,meni moje,a caci strijepnja,da li ce mu sin prezivjeti noc negdje tamo...ali covjek je krenuo u borbu,tako da, bravo caca,ne daj mu pardona,mozda i uspijes.Ja sam jednom rekao''dosta mi je drogiranja,jer me tata ne
pusta u kucu,i neda cenera...
Fickt Euch,Ihr Mistgeburten....
astrid
Posts: 132
Joined: Fri Jan 02, 2009 5:22 pm

Re: Otac

Post by astrid »

sda to je bas zanimljivo, svi mi kako god da su na s roditelji odgajali, reci cemo na kraju da su oni krivi. oni kojima su roditelji davali sve reci ce ja se drogiram jer su mi davali sve a nisu ljubavi, oni kojima roditelji nisu davali nista zlostavljali ih, reci ce ja se drogiram jer su me mucili, oni koji niu imali puno ali su imali ljubav, oni ce reci ja se zbog kompleksa siromastva drogiram, uvijek je netko drugi kriv, obicno roditelji, jer su nam oni najblizi. istina je ja isto mislim da nisu oni skroz krivi ali mozda malim dijelom, sto me nisu pripremili za zivot, sto me nisu pripremili da u datom trenutku kazem ne. ali malo je cudno davati analize ovako malo jace ovako preko neta, za otkriti tkoi sto je kriv za drogiranje, potrebne su godine psihoterapije, a vi ti puf na temelju par postova nekoga date cijelu psihoanalizu, nejde to bas tako. ja ne vijerujem u boga, to dam vec rekla, ja sam ateista, mislim krstena sam i sve to, ali nisam jako dugo bila u crkvi i to ne molim se bogu i tako, neki ce reci to mi je kazna sto ne vijerujem, neznam ja ipak nekako nvijerujem u sudbinu, ustvari u splet okolnosti. jer nemozete u nikoga uperiti prstom i reci e to i to je krivo, jednostavno nije to jedna stvar, to je puno, puno stvari. a i uostaqlom moje misljenje je da nije ni bitno sada ko je kriv ili nije, bitno je sada popraviti stetu, sprijeciti da to ode dalje, a ja mislim da je znak ljubavi gosp oca sto se egistrirao ovdije, sto trpi svakave uvrede, koje njemu sigurno netrebaju u zivotu, samo zato da bi pokusao pomoci sinu, cuo neki savijet, pa postujete to vise ljudi.

gosp oce, kako je, ako ste odlucili vise ovdije ne odg. sto vam nemogu zamijeriti odg.mi na pp, kako je sin, jeli se javljao, kako je mama, kcer, sto je sa poslom, nece ga primiti nazad?

pozdrav
jana
Posts: 585
Joined: Wed Sep 12, 2007 12:47 am

Re: Otac

Post by jana »

Cale,svaka cast!
Valja izdrzati u zivotu,i valja izdrzati ovo ovdje.
Drzite se!
Post Reply