Otac

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

User avatar
Otac
Posts: 319
Joined: Thu Jan 01, 2009 10:07 pm
Location: EU - ne mojom krivicom

Re: Otac

Post by Otac »

Vec nekoliko dana je kod kuce, dodje iz skole i ode u svoju sobu, obicno spava do 19:00 sati onad se istusira i ode...Cura dodje po njega, dodje obicno oko 23:00 sati. Kontaktiramo samo koliko moramo... cini mi se da je nocas povracao, nisam siguran , mozda je nesto konzumirao???...Obicno kad dodje kuci gleda u pod da mu ne vidimo zjenice, sinoc kad je dosao ja sam mu otvorio, gledao me pravo u oci(oduzeo sam mu kljuc od stana posto ga je cesto gubio ) Ujutro ga ne budimo , ustane sam i ode u skolu, rekao je da ce se slijedeci mjesec odseliti, novac mu i dalje ne dajemo, vise i ne trazi, cini mi se da je jucer odnio desetak igrica za PSP vjerovatno ih je prodao. Ne primjecujem ni da ide pusiti...Danas nismo bili kod kuce kad je dosao iz skole, zaspao je u dnevnoj sobi, jos uvijek spava, obicno tako pokusava da nam se priblizi kad zabrlja.....Zahvaljujuci Vama i telefonskom razgovoru sa Sasom ja i supruga prvi put smo zauzeli cvrst stav i nedamo se zavaravati.... Mnoge stvari, mnogi njegovi postupci postali su nam jasniji...Borimo se dalje....
KO NE POKUŠA 100% NEĆE USPJETI!
goldy
Posts: 333
Joined: Tue Nov 04, 2008 7:19 pm

Re: Otac

Post by goldy »

..
Last edited by goldy on Tue Jun 30, 2009 12:15 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Otac
Posts: 319
Joined: Thu Jan 01, 2009 10:07 pm
Location: EU - ne mojom krivicom

Re: Otac

Post by Otac »

sinoc dosao oko 1, jutros otisao u skolu, nasao sam mu rizle u dzepu....
KO NE POKUŠA 100% NEĆE USPJETI!
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: Otac

Post by AnAna_mo »

E sad nemojte nasjesti na pricu: "To mi je odprije", "Cuvam prijatelju" ili "Mislio sam ih baciti, ali su mi ostale u dzepu".
Potpis.
User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Re: Otac

Post by PsyTechGirl »

Otac wrote:05.01.2009
Nocas je prvi put od Bozica (25.12) spavao kod kuce. Jutros je ustao sam, inace smo ga mi budili jer je uvijek poslije budilice odspavao jos malo i onda frka...zakasnit cu.... posto sam privatnik i nisam vezan za radno vrijeme mjesecima sam ga vozio u skolu (znam da sam blesav.....al ajd...)ili sam mu dao novac za taksi......Prije sam ga testirao na drogu (THC i COC) no u zadnje vrijeme je odbijao pa vise i ne pokusavam , ako nesto uzme primjeti se po ponasanju pa nema potrebe da ga testiram.... Jutros je usao u spavacu sobu i trazio 5 eura "za skolu", rekao sam da nemam sitno i da mu nedam novce.... bio je ljut , rekao je da ce ponovo leci i nece ici u skolu.... nisam reagirao.... Nakon par minuta cuo sam vrata ... otisao je u skolu. Nesto jos u vezi novaca... U njemackoj je malo drugciji sistem skolovanja nego kod nas u ex yu.... On ide u skolu i radi , zaradjuje mjesecno oko 600 eura (u 12.mj je dobio oko 950)Zivi kod nas bez ikakvih troskova, od svoje place treba da ima za izlaske, cigare,McDonalds itd....Obicno mu placa traje 5-6 dana.Dobio je placu 28.12 a vec je svorc...Npr.dodje kuci pogleda u kuhinju sta ima za jesti , i naruci si 2 Pizze...pojede 1 a druga se povlaci po njegovoj sobi dan - dva dok je mi ne bacimo, kad izidje i napije se ili nadrogira ne dodje kuci jer kako kaze nema volje da se raspravlja sa nama ode u hotel , plati sobu 60 eura i spava tamo...Kad nakon desetak dana dodju racuni , posto isprazni ziroracun pa mu ne mogu odbiti za mobitel i fitnes (ide trenirati 2-3 puta pa onda mjesec ili 2 ne, ali nece da se ispise - do sada sam ja placao 40 eura mjesecno ali vise ne placam)onda kuka moli pa sam mu cesto puta ja platio "da bude dostupan kad ga nazovemo" jer mu blokiraju telefon. Inace kad ode od kuce ili iskljuci mobitel ili nece da se javi, ponekad danima....Davao sam mu par puta novac za mjesecnu kartu a on je nije kupovao.Za 18.rodjendan sam mu uplatio vozacki, 1000 eura , nakon par mjeseci ukrao mi je kljuceve od BMW-a i oko 2 sata nocu ga je uhvatila policija, dobio je zabranu polaganja i mora na psiho-test za koji mora dokazati da je godinu dana bio cist od droge. Imamo 2 auta i dva motora, njegovi prijatelji svi voze , a on pjesaci...Ovaj put smo cvrsto odlucili,nema popustanja ili ce prestati i nastaviti terapiju u savjetovalistu za drogu ili ce zavrsiti na ulici. Rekao sam mu da trazi stan pod hitno i da ce onoga trena kada izostane iz skole ili sa posla izletiti iz stana - i to ovaj put mislim ozbiljno.Ne moze me prevariti posto poslovno saradjujem sa firmom koja ga skoluje znam za svaki njegov izostanak.A novaca vise nedam , ni centa... Da nebi bilo sve negativno o njemu moram napisati da je jako omiljen i na poslu i u skoli, da je na poslu izuzetno vrijedan i pomaze svima,u skoli je uvijek medju najboljima u razredu , najbolje mu idu njemacki, matematika i engleski koji prica tecno kao i hrvatski i njemacki (a onda ne izidje na ispit pa unisti sve). U kvartu u kojem stanujemo znaju ga svi i starci i djeca i nerijetko me ljudi zaustavljeju i hvale ga , pitaju za njega, i govore: "Blago tebi sto imas takvog sina " a meni dodje da vristim.....
Eh kako mi to zwuchi poznato.. I mene swi u mestu gotiwe - pogotowo stariji ljudi, bake i deke.. a i ostali ..
I isto tako swe zaustawljaju moju mamu i kao "kako diwnu cerku imate, tako je prijatna, ljubazna, bla bla bla.. Werujte mi da i meni dodje da se izwrishtim na swe !!
Nemate pojma kako ubija ta laz i ironija .. Mene bar, a werujem da i njega pomera iz dnewng reda..mislim na washeg sina !!
Eto kako ja sad swe owo mudro pishem, a i sama sam napreawila greshku pre neki dan.. Ponowo sam uzela hemiju .. Na srecu ne heroin, nego speed..
Tako da ne znam shta sam htela sa owim da Wam kazem..
Mozda da bi i wi bili swesni toga da on mozda i zna mnogo wishe o swemu tome, nego shto wi mislite, ali jednostawno ne zna kako da se nosi sa tim..
Weliki pozdraw od menr i samo pishite ..
Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Re: Otac

Post by PsyTechGirl »

Samo josh neshto da dodam.. Drago mi je jako da ste se zauzeli za njega u tolikoj meri ..
I koliko sam ja upoznala owe ljude na forumu, smatram da ste se obratili prawoj osobi (mislim na Sašu..) !! Ima i swog teshkog iskustwa a i umnogome je upoznat i sa tudjim ..
Josh jednom, zelim Wam swu srecu sweta i puno mislim na Was !!
Drzite se i Wi i zena i primite ogroman pozdraw i zagrljaj od mene ...


N.
Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
User avatar
Otac
Posts: 319
Joined: Thu Jan 01, 2009 10:07 pm
Location: EU - ne mojom krivicom

Re: Otac

Post by Otac »

AnAna_mo wrote:E sad nemojte nasjesti na pricu: "To mi je odprije", "Cuvam prijatelju" ili "Mislio sam ih baciti, ali su mi ostale u dzepu".
Upravo tako je bilo... dosao je kuci iz skole oko 19:00 , za rizlu je rekao da mu je od prije...jeo i u 19:30 opet otisao...
KO NE POKUŠA 100% NEĆE USPJETI!
goldy
Posts: 333
Joined: Tue Nov 04, 2008 7:19 pm

Re: Otac

Post by goldy »

..
Last edited by goldy on Tue Jun 30, 2009 12:16 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Big Mama
Posts: 252
Joined: Tue Dec 30, 2008 5:41 pm
Location: HR

Re: Otac

Post by Big Mama »

Stvarno Vam svaka čast...divim Vam se kao što se divim i svojim roditeljima :-D

SRETNO!
U tebi su 3 čovjeka
Jedan koji misliš da jesi
Jedan koji bi želio biti
I jedan koji si zaista
TOG JEDINO NE POZNAJEŠ
User avatar
Otac
Posts: 319
Joined: Thu Jan 01, 2009 10:07 pm
Location: EU - ne mojom krivicom

Re: Otac

Post by Otac »

Jucer (petak) je ujutro otisao u skolu jos ga nema (subota 15:30), danas dolazi svecenik da nam blagoslovi stan...
KO NE POKUŠA 100% NEĆE USPJETI!
Post Reply