evo mene ponovo-POMOZITE MI!!!!

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

User avatar
misty
Posts: 201
Joined: Thu Feb 21, 2008 9:02 am
Location: Srbija
Contact:

evo mene ponovo-POMOZITE MI!!!!

Post by misty »

Nisam neko vreme pisala po forumu, čak nisam mnogo ni čitala,šta drugi pišu..Ne znam nekako sam se umorila od svega.
Ali od sinoć se situacija drastično promenila..

Za one koji ne znaju ili nisu pratili moju priču, ukratko ću reći da moj dečko ima problem sa drogom, pa unazad skoro 8 godina.Mi smo u vezi 9 godina a od pre dve godine i živimo zajedno.On je uzimao ja mislim skoro sve što postoji, počev od trave, heriona, speeda, eksera, kokaina.Sa heroinom je prestao čini mi se negde 2002.godine i od tada ga više nikad nije uzeo.Ali ga je vrlo brzo zamenio speedom i svim ostalim ali pretežno speedom.Na speedu postaje nepodnošljiv, da vam ne pričam ponovo, svi vi sigurno znate posledice dugogodišnjeg uzimanja.Usled niza problema i haosa, po prvi put kreće sa lečenjem 2007.godine i uspostavlja apstinenciju, koja traje nekoliko meseci i tada pravi recidiv sa kokainom.Odlazi na bolničko lečenje u Drajzerovu i tamo ostaje oko mesece dana.Nakon izlaska se oseća dobro, bolje se ponaša, ali ponovo nakon par meseci kreće da uzima travu svakodnevno, koja mu pravi haos u glavi.Ponovo odlazi u Drajzerovu ali tamo ovaj put ostaje samo desetak dana i izlazi svojom voljom jer nije mogao više da izdrži.Dešava se da su mu tamo lekari dali neke ludačke lekove od kojih se još gore osećao, ukočio se.Ali to je posebna priča...Ne bih da dužim...
Od tada prestaje da ide u Drajzerovu, ja pokušavam da krenemo u Singudunum, ali mi tamo daju savet da on ipak nije za njih nego da se obratimo kliničkom centru i da tamo nastavi lečenje.Na kraju on se odlučuje za totalno neku treću doktorku i kreće kod nje, ima zajedničke terapije sa psihijatrom i psihologom, od pre dva meseca.Međutim po meni on ne pokazuje nikakvu inicijativu, odnosno izgleda mi kao da krene napred jedan korak pa tri unazad i sve tako.Ali ja se tešim da je to sve noramalan tok, da se stavri ne dešavaju preko noći, da je potrebno puno strpljenja i vremena.Međutim on počinje sve više da me smara da uzme kako on kaže ''samo jedan paket skanka''.Ja mu naravno ne dozvoljavam, on se jedno vreme smiri pa ponovo i tako u krug.
A sinoć se dešava kulminacija događaja...Izlazimo uveče zajedno u grad na večeru, ja, on i njegov rođeni brat i on počenje ponovo, trava, trava, trava...Mi mu naravno ne dozvoljavamo i krenemo da se vraćamo kući.On počinje u kolima bukvalno da histeriše, ako ne uzme večeras travu napraviće sutra haos, završiće heroin, speed, preti svim i svačim.
Dolazimo kući histerija i dalje traje, u kući nalazi neku flašu vinjaka i počinje da pije.A da inače zaboravila sam da kažem da pije i esperal, blokator za alkohol.Ja u šoku krećem bukvalno da se rvem sa njim dotrčava i brat i mama njegova i svi se otimamo.Nekako uspevamo da mu uzmemo flašu, on vrišti po kući hoće da izađe da uzme bilo kakvu drogu da se uništi tako kaže.Uzima kuhinjski nož i preti prvo ako mu ne damo pare da će izaći obiti neku prodavnicu posle da će se ubiti...ma haos....od tog alkohola što je uspeo da popije počinje skroz da crveni, da dobija neke tačkice po licu, sav se naduo.ja hoću da zovem hitnu pomoć a on ne da i preti ako dođu da će napraviti haos.Mami njegovoj kreće da bude loše inače je jako ozbiljno bolesna, a on joj mrtav hladan kaže, ma daj nemoj da se foliraš!!!Ej!!!
Međutim kad se slučajno pogledao u ogledao i video na šta liči čini mi se da se malo uplašio, i uzeo je da pojede grejfrut, jer je kao navodno čuo da se time prekida dejstvo esperala.Pokušava da nas ubedi da mu dozvolimo da uzme skank večeras i da će onda biti sve u redu nastaviće sa lečenjem i sve će biti kako treba, a ako ne napraviće svašta.I dalje kreće da vrišti kako će kao da završi 10 grama kokaina i još ne znam čega i da će da uzima celu noć dok ne umre.Na kraju se ne znam ni ja kako smiruje ali i dalje preti da će sutra tj. danas uzeti ko zna šta sve.Nekako odlazi u krevet i uspeva da zaspi.
Ja sam skroz istraumirana...Ne znam kako će se dalje ponašati, da li je to možda njegova manipulacija, ne znam šta da radim, plašim se jako jako...Plašim se da će nešto da uradi sa sobom, da će se ubiti ma ne znam ni ja ne smem ni da mislim...
U haosu sam, ne mogu ni normalno da razmišljam...
Molim vas pomozi te mi bilo kakvim savetom, predlogom ma bilo čime...Recite mi vaše mišljenje, vaša iskustva, šta uraditi?
HITNO MI JE POTREBNA POMOĆ, BILO ŠTA MOLIM VAS!!!!
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: evo mene ponovo-POMOZITE MI!!!!

Post by AnAna_mo »

Prvo zelim da te pozdravim i da ti izrazim iskreno divljenje jer, iako nisi osobno u problemu, osam godina si uz osobu koja jeste. Za to nemam rijeci, znam samo da ja vjerojatno nikad ne bih tako mogla, i mora da je potrebna velika snaga za sve to!!!
Drugo, nemoj se brinuti previse zbog tih prijetnji da ce se ubiti. Naravno da je sve to manipulacija.
On bi nadrogiro guzicu, ali nema para niti moze izaci i hvala bogu pa ima vas dvoje da ga sprijecite. Ustvari kada malo bolje razmislim, mozda je u neku ruku dobro sto mu branite te neke stvari, ne dajete mu pare, ne dajete mu da izlazi i slicno. Ali cemu to sve kad on hoce da se drogira i gotovo? Vidis i sama da je totalno rastrojen, da prijeti svakakvim glupostima, da ce se ubiti (a vjeruj mi, sigurno nece jer previse on sebe voli). Mislim, daba je vama sve to dok on ima tu zelju i nece da se promijeni, on SAM. Bez toga nista, mozete vi moliti, plakati i preklinjati, ali dok on sa sobom ne rijesi- nista! Nazalost, tako je. E sad da ti kazem za to ucjenjivanje i prijetnje da ce da se nadrogira, unisti, olesi, ubije... Sve su ti to jadni izgovori u trenutku ocaja i nemoci (nema para da zavrsi, niti moze izaci, vi mu "visite nad glavom", "pametujete mu", "gnjavite ga"...)On se u tom trenutku osjeca tako jadno - odvalio bi se, a ne moze, pa pravi scene i histerise uokolo. Govorim ti sto posto istinu jer sam ja to svojima priredivala mnogo puta. U tom trenutku nemoci on i nije bas sav svoj, ja sam se cesto kasnije, kad se smirim udarala u glavu i bilo bi me stid svega. Tada ga ti i njegov brat namojte napadati, jer ces time samo jos vise pogorsati stvar, postat ce jos gori. Nego pokusaj to nekako mirno rijesiti, sve blago i lagano. Ta psihoterapija ocito ne funkcionira kako treba, vidis to sigurno i sama. Ustvari on se nimalo ne trudi. Ne znam sta pije od lijekova, ali mozda bi mu trebalo nesto za smirenje. Ili otidite zajedno doktoru, jer mozda mu on presucuje mnoge stvari. Ti reci jasno i otvoreno kako se on nekada ponasa u tim napadima ludila, pa cete to vjerojatno tako rijesiti. A to "samo cu veceras uzeti, od sutra nastavljam sa lijecenjem" ne pije vode. Time ustvari vidis njegove prave namjere.
Sto se tice tog alkohola, ne znam sta reci jer s tim nikad nisam imala dodira. To je vec zaseban problem i isto treba rada i muke. Ne znam, nisam vise pametna. Ne mogu rijesiti ni svoje probleme da valja, tako da ... Znas vec.
Valjda ces u ovim mojim skrabotinama naci nesto sto ce ti biti od pomoci.
I nemoj ocajavati, jer samo pribrana mozes pomoci i njemu, a i sebi!
Sve najbolje,
ANA
Potpis.
goldy
Posts: 333
Joined: Tue Nov 04, 2008 7:19 pm

Re: evo mene ponovo-POMOZITE MI!!!!

Post by goldy »

..
Last edited by goldy on Mon Jun 29, 2009 8:24 pm, edited 1 time in total.
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: evo mene ponovo-POMOZITE MI!!!!

Post by AnAna_mo »

Ja sam vec napisala da se Misty stvarno divim kako sve to moze trpiti, ejjj 9 godina, pa to je puno vremena!
Ja to najvjerojatnije ne bih niti mogla, a sumnjam i da bih htjela, a opet ko zna!
I brate nije to sebicnost, nego samo gledanje vlastitog dobra. Da ja sebi izmisljam probleme radi nekoga, ne hvala!
Ali ja ne znam kakav je vas odnos, vas zivot i sve ostalo - tako da...kul.
Potpis.
User avatar
misty
Posts: 201
Joined: Thu Feb 21, 2008 9:02 am
Location: Srbija
Contact:

Re: evo mene ponovo-POMOZITE MI!!!!

Post by misty »

Draga Ana hvala ti na brzom odgovoru..Iskreno želim da verujem da si u pravu da je sve to njegova manipulacija, i ja sam u jednom momemntu pomislalila da je to to i verovatno i jeste.Ali isto tako nije mi u tom trenutku sve jedno, plašim se ufff ne smem ni da mislim na to!
Da apsolutno si u pravu da verovatno on i ne želi da se leči, tako i meni sada deluje i izgleda da je sve do sada i što je išao na lečenje išao zbog nas a ne zbog njega samog...A od toga onda nema ništa.Ne znam u opšte kako ga motivisati da on sam dobije želju da se leči, da se promeni, ne znam lupam glavu ali nemam odgovor.
Dođe mi bukvalno da mu kažem izvoli drogiraj se, pa kad bude u bukvalnom smislu dotakao dno, možda i shvati da treba da se leči!
Drugo i ja takođe mislim da izbor doktora nije baš najsjajniji ali sam mislila ajde on je to odlučio bitno je da njemu odgovara a ne meni...Užasno sebi zvučim, čini mi se kao da mi se ni jedan doktor ne dopada i kao da ih sve krivim.Ma ne krivim ih, znam da bez njegove volje niko mu na ovom svetu ne može pomoći, ali mi se čini da mu ni oni baš ne pomažu na pravi način, nego eto nekako kao da otaljavaju svoj posao.A čak sad da treba i da se opredelimo za nekog drugog nisam pametna kod koga ići.A da čini mi se da si mi rekla da je potrebno da i ja idem sa njim kod doktora, da idem i to svaki put, i uslov je da mora da dolazi sa mnom kao sa saradnikom.Što se tiče lekova trenutno sada pije largaktil, bromazepan i antidepresiv, naravno i taj blokator.
Upravo sam se čula sa njegovim bratom, rekao mi je da spava, da je ustao na kratko popio sam lekove i vratio se u krevet.Noćas je slabo spavao, celu noć se nešto prevrtao i uzdisao.
Ne znam kakva će situacija biti danas, odnosno po podne kad ja dođem kući sa posla.Ali neću ga ništa napadati, kao što si mi ti i rekla.

Hvala i tebi Goldy na javljanju.A što se tiče tvog pitanja ne bih želela da patetišem, volim ga...bla, bla, bla...Ne znam ni ja šta da ti odgovorim.Nekako nisam još spremna da ga ostavim.Mi smo se jako rano upoznali, on mi je bio da kažem bukvalno prva ljubav, uz njega sam odrastala, svašta smo pršoli zajedno.Možda se zavaravam ali sve mislim da će uspeti da će se izvući...ne znam ni ja.Jesam ga jednom ostavila, nekoliko meseci nismo u opšte bili u kontaktu, tada je on i počeo da se leči i onda smo se pomirili.A i zapetljana mi je situacija sa mojima, ne bih sad o tome ovde, jedva su već prešli preko svega ovoga.Ako bi ga sad ostavila, morala bih definitivno u svojoj glavi da raščistim jer bi to bio kraj za sva vremena...a nekako nisam još sigurna....Uf verovatno užasno glupo zvuči sve ovo ali...
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: evo mene ponovo-POMOZITE MI!!!!

Post by AnAna_mo »

Ma ne zvuci glupo, meni je to samo strano, ali mogu ja sve to shvatiti i razumjeti.
A sto se tice doktora...oni su tu za nas da nam pomognu, kada mi odlucimo da tu pomoc iskreno prihvatimo. Oni svoj posao dobro obavljaju ako im mi to dopustimo. I nista mimo toga. Za lijecenje se on treba sam odluciti. Boze dragi ova recenica je na forumu napisana milijun puta, ali je tako i gotovo. Pitas sta ga moze motivirati na lijecenje. Pa gledaj, mene nista nije moglo smeksati. Mirno sam gledala kako sve prolazi pored mene, kako mama place i pije antidepresive, kako se brak mojih roditelja gasi jer zbog mene nisu imali vremena za sebe, kako se cijela kuca raspada, kako umire moja veza sa najboljim deckom kojeg mogu zamisliti, pogađas - opet zbog mene. I ne znam ni sama sta se tocno dogodilo, nije u pitanju bio jedan trenutak, ali ja sam se samo lagano pocela mijenjati. Pocela sam shvatati sta radim od sebe i od obitelji (oni su mi pored decka najvazniji, drugi manje-vise). Ne znam, kao da sam udahnula onaj zadnji sakriveni djelic snage i krenula, kao sto bi nasi dragi Anonimni rekli, dan po dan. Nije lako, nije ni sekunde lako, ali sad sam na niskoj terapiji metadona i ne uzimam heroin, sto je s obzirom sta sam (ne tko, nego sta) bila prije samo pola godine, veliki, ogroman, divovski napredak i promjena. I na to sam ponosna. Znaci, svi smo razliciti i svako ima drugaciji put oporavka. Ako je promijenio mnogo doktora bez uspjeha, neka proba komunu. Ili ako to ne zeli ili ako je bio, sta misli o AN sastancima? Kada sam rekla da zajedno idete kod doktora, mislila sam da ti tu budes kao suradnik, pratilac ili kako vec, da iznesete sve probleme, kako bi bili sigurni da nista ne presucuje, da ne petlja gluposti i slicno.
Ajde pa javi sta je bilo danas!
Ja sam tu citav dan i nije mi mrsko pisati, naravno!
Potpis.
User avatar
misty
Posts: 201
Joined: Thu Feb 21, 2008 9:02 am
Location: Srbija
Contact:

Re: evo mene ponovo-POMOZITE MI!!!!

Post by misty »

Ja sam isto mišljenja da bi mu komuna najviše pomogla, ali ne vredi on neće i gotovo, takođe ga ne zanimaju ni AN sastanici.Jedino još što prihvata su doktori i to vidiš kako i njih prihvata.
Samo se molim Bogu da sve bude u redu!
Hvala ti Ana na podršci i savetima, još malo krećem kući pa ću videti kakva je situacija i pišem naravno kasnije!
Plašim se.....
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: evo mene ponovo-POMOZITE MI!!!!

Post by Boban »

Pozdrav misty.On bi se uradio i konjskom balegom da mu je pri ruci jer se ocito pokusava pokriti tim skankom koji trazi.Pokriti od cega???Da li se zaista drzi svoje terapije?Ajde iznenadite ga jednim testom.
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: evo mene ponovo-POMOZITE MI!!!!

Post by AnAna_mo »

Pozitivan bi bio na nesto, sad je pitanje na sta?
Potpis.
User avatar
misty
Posts: 201
Joined: Thu Feb 21, 2008 9:02 am
Location: Srbija
Contact:

Re: evo mene ponovo-POMOZITE MI!!!!

Post by misty »

Pozdrav i tebi Bobane!
Što se tiče tog iznenadnog testa, upravo sam ga pre nedelju dana iznenadila i bio je negativan na sve.Malo mi je izgledao čudan, a jedan test imam uvek u rezervi, tako da sam ga uradila.A kao što kažeš sinoć bi verovatno uzeo i konjsku balegu samo kad bi mogla da ga uradi.

Što se tiče današnjeg dana kad se probudio ponovo je počeo da pravi haos po kući i na kraju je otišao i uspeo da završi jedan paket skanka.Brat nije imao šanse da ga zadrži.
E sad je naravno raspoložen, raspričao se, kaje se što je to sve napravio...Sam potencira da razgovaramo o njegovom lečenju i šta da radi dalje.Hoće da nastavi sa lečenjem ali bi želeo da promeni doktora i da ide negde privatno.
Ne znam više kako da se postavimo prema njemu.Uspe da održi apstinenciju nekoliko meseci i onda napravi recidiv i sve tako u krug.Ne vidim kod njega neki veliki motiv za lečenjem.Deluje mi kao da još nije dotakao dno, odnosno da nije osetio sav pakao drogiranja.Valjda me razumete šta hoću da kažem.
Ne znam ni gde da ga vodimo privatno, ma nemam pojma, umorila sam se više od svega.
I kako, kako probuditi tu želju u njemu, kako da shvati da mora da se promeni skroz, svoj život da promeni iz korena?
Kako da se ponašamo prema njemu?

Hvala vam svima na javljanju i svaki savet mi je od velike pomoci!
Post Reply