evo mene ponovo-POMOZITE MI!!!!

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

stelijum
Posts: 7
Joined: Tue Dec 16, 2008 12:24 pm

Re: evo mene ponovo-POMOZITE MI!!!!

Post by stelijum »

Pozdrav Misty,

Da ti se predstavim, jer sam nova na forumu. Majka sam narkomana u apstinenciji, tako da mogu da razumem kroz šta prolaziš. Sve što su ti napisali ljudi je apsolutno tačno.
- On trenutno ne želi da se leči, a po ponašanju mi se čini da nije u pitanju samo trava.
- Uceni ga, kaži mu da si razgovarala sa roditeljima i ukoliko ne želi da se menja tj.leči da ćeš ga i ostaviti
-Ako pristane idi sa njim na terapiju

Pošto ste iz Beograda probaj sa grupnom terapijom u Centru za prevenciju narkomanije u Ustaničkoj 189
telefon je 011 3475 657 i grupe su 3 puta nedeljno od 17-20 časova.Dobri su , veruj mi a pomoći će i tebi jer jedan od osnova terapije je porodična terapija.

Poslušaj ljude, nedaj mu pare, ne nasedaj na ispade tipa uradiću se, ubiću se , samo još jednom itd...sve su to izgovori da se ponovo uradi.

Ja ne umem da delim savete, ne umem rečima da izražavam osećanja ali iskreno saosećam sa tobom.
Čuvaj sebe, jer tako ćeš moći i da pomogneš drugima.

Veliki pozzzz
User avatar
misty
Posts: 201
Joined: Thu Feb 21, 2008 9:02 am
Location: Srbija
Contact:

Re: evo mene ponovo-POMOZITE MI!!!!

Post by misty »

E pa da vas ne nabrajam sve, plašim se da nekog ne izostavim, hvala vam svima na javljanju i podršci!!
Nisam se javljala nekoliko dana...
U međuvremenu on je došao kući, naravno napravio je recidiv sa kokainom, pio je, nagutao se raznoraznih lekova za smirenje.Čim je stigao kući zvao je doktorku i odmah je otrčao kod nje.
Posle toga smo razgovarali, po prvi put sam kod njega videla želju da hoće da se izleči.Sam mi je rekao da je svestan da mu neće biti lako ali da ako hoće da uspe da mora ''spartanski'' da se bori (tako je on to nazvao).U slučaju da napravi bilo kakav recidiv ide u komunu, takav smo dogovor postigli.
Rekla sam mu da mi ne priča prazne priče i obećava kule i gradove, nego da se pokaže na delu, ne mora mi ništa govoriti sama ću ja već videti da li ide u pravom smeru.
Danas mu je treći dan, drma ga kriza neviđena, ali za sada mi deluje da se trudi.Izmišlja sebi raznorazne poslove po kući kako bi prekratio to vreme, idemo u šetnju, isplanirao je da krene na bazen na plivanje i tako...videćemo...
Danas ide ponovo kod doktorke, ovoga puta sa mamom i bratom, pa će nam reći šta dalje, mada ja kako sam shvatila mislim da će ga ona uputiti negde drugde, za dalje lečenje.
Imam neku preporuku da ide u Klinički centar na Institut za psihijatriju koji vodi doktor Dimitrijević.Šta mislite o tome?Ima li neko bilo kakvo iskustvo sa njima?
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: evo mene ponovo-POMOZITE MI!!!!

Post by AnAna_mo »

Malo mi je smijesno kad kazes da je napravio recidiv sa kokainom.
Recidiv je kada je covjek skroz cist, pa onda uzme jednom drogu.
A tvoj momak se stalno drogira, nije to recidiv, nemoj se zavaravati.
Potpis.
User avatar
misty
Posts: 201
Joined: Thu Feb 21, 2008 9:02 am
Location: Srbija
Contact:

Re: evo mene ponovo-POMOZITE MI!!!!

Post by misty »

Mhm..da u pravu si pogrešno sam se izrazila..Moja greška!
Otprilike po nekom mom proračunu, on uspe da sastavi oko dva meseca čist ( tu ne računam lekove, koje mu prepisuje psihijatar) i onda pukne!
User avatar
misty
Posts: 201
Joined: Thu Feb 21, 2008 9:02 am
Location: Srbija
Contact:

Re: evo mene ponovo-POMOZITE MI!!!!

Post by misty »

Pozdrav Stelijum i dobrodošli na forum!

Koliko je Vaš sin u apstinenciji?
Ako Vam nije teško ispričajte nam vašu priču, kako se on odlučio na lečenje?
Pozdravljam Vas i hvala na javljanju!Svako dobro!
User avatar
Big Mama
Posts: 252
Joined: Tue Dec 30, 2008 5:41 pm
Location: HR

Re: evo mene ponovo-POMOZITE MI!!!!

Post by Big Mama »

pozdrav...samo sam te htjela pozdraviti i pružiti ti podršku u tvojoj borbi...ja sam bivša ovisnica i skinula sam se tek kada sam otišla u komunu...ali onako stvarno- za sva vremena...još jednom veliki pozdrav od mene i želim ti puno sreće- šta god odlučila!

:smt006
U tebi su 3 čovjeka
Jedan koji misliš da jesi
Jedan koji bi želio biti
I jedan koji si zaista
TOG JEDINO NE POZNAJEŠ
User avatar
Infusia
Posts: 4
Joined: Sat Jan 03, 2009 7:24 pm
Location: Croatia

Re: evo mene ponovo-POMOZITE MI!!!!

Post by Infusia »

Mila ostavi deckica
Ja sam se skoro ubila zbog ljubavi.....
Bila sam prestala i sa drogom a on nije....
Vidi se ko je koga vise volio...
Nemoj se zrtvovati i trositi mladost doci ce drugi ja sam mislila da nema tome kraja ali ima....
Svatko se moze skinuti ako to zeli ja sam zivi dokaz
sada imam decka a opet sam na svemu da me zamoli da se skinem ostavila bi ga jer ga ne volim dovoljno tako da ne gubi vrijeme vidim da si dobra dusa :)
Pozdrav i zelim ti sve najbolje
A ja samocu zenim, kumove mi tuga bira, napola se dijelim, droga mi u krvi svira....bojim se u crno.....
User avatar
Big Mama
Posts: 252
Joined: Tue Dec 30, 2008 5:41 pm
Location: HR

Re: evo mene ponovo-POMOZITE MI!!!!

Post by Big Mama »

Infusia wrote:...Svatko se moze skinuti ako to zeli ja sam zivi dokaz...
...sada imam decka a opet sam na svemu da me zamoli da se skinem ostavila bi ga jer ga ne volim dovoljno tako da ne gubi vrijeme vidim da si dobra dusa :)....
ne kužim?????
U tebi su 3 čovjeka
Jedan koji misliš da jesi
Jedan koji bi želio biti
I jedan koji si zaista
TOG JEDINO NE POZNAJEŠ
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: evo mene ponovo-POMOZITE MI!!!!

Post by AnAna_mo »

Evo nje kao sto je onaj rekao: "Ne gutam nista, ustvari svasta pomalo"..
Potpis.
User avatar
Big Mama
Posts: 252
Joined: Tue Dec 30, 2008 5:41 pm
Location: HR

Re: evo mene ponovo-POMOZITE MI!!!!

Post by Big Mama »

:rolleyes:
U tebi su 3 čovjeka
Jedan koji misliš da jesi
Jedan koji bi želio biti
I jedan koji si zaista
TOG JEDINO NE POZNAJEŠ
Post Reply