evo mene ponovo-POMOZITE MI!!!!

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

dete svemira
Posts: 938
Joined: Thu Oct 04, 2007 12:05 pm
Contact:

Re: evo mene ponovo-POMOZITE MI!!!!

Post by dete svemira »

Sta ce biti sa njim,to je pitanje....

Razmisli sta TI zelis od SVOG zivota....Zivot je samo jedan....

Moja prica je pak drugacija:On nije mogao da prebrodi moje ostavljanje,nije mogao da podnese da nisam sama,da sam ok i cista,mrtav je i to je to....

Moras sama odluciti....

Ali 9 godina cekati da nekom dodje iz....u glavu.....Pao bi mi saka na jedan....

Sory....nisam ti od pomoci ovog trenutka....

Adame!
Ona voli njega,a on voli gudru...Da se nesalimo....Lik nece da dodje sebi i amin....Pa za ovih 9 god se mogao skinuti 20.000 puta!
Misli koje misliš
su život koji živiš.
User avatar
misty
Posts: 201
Joined: Thu Feb 21, 2008 9:02 am
Location: Srbija
Contact:

Re: evo mene ponovo-POMOZITE MI!!!!

Post by misty »

Kod nas je i dalje grozna situacija...
Bio je miran dok je imao taj skank i naravno čim mu je nestao ponovo histerija.Kriza neviđena, ne može da spava, da sedi, ama ništaAli ni na jedan način ne pokušava da prebrodi krizu, nego ide po kući guta lekove za smirenje koji ga više ni ne smiruju i viče kako mora da uzme ili kokain ili heroin.Izgleda mi kao da je ponovo počela da ga puca paranoja kao kada je bio na speedu.Onda pominje kako će da se ubije, da se uništi sa drogom i da sam sebi tera neki inat.
Pošto ga naravno u kući niko nije konstatovao zgrabio je kompjuter i vikao da će da ga proda kako bi nabavio pare za drogu.Ali on nema hrabrosti ni za to.Čini mi se kao da je to sve bila predstava za nas.Video je da kod nas nije izazva nikakvu reakciju, ostavio je komjuter i počeo da kuka kako on ima veliki problem, da hoće da razgovara sa psihologom, da samo on može da mu da savet šta da radi.Brat je dugo razgovarao sa njim, tada se malo smiri pa opet počinje da histeriše.Reakcije i raspoloženje mu se menjaju iz minuta u minut.
Na kraju je opet uspeo da završi skank i onda se primirio, krenuo je ponovo sa pričom o lečenju, da shvata da je u ozbiljnom problemu, da mu je potrebna pomoć i tome slično.Ali to ga je kratko držalo.Tu noć opet nije mogao da spava i ujutru se iskrao iz kuće, pokupio je neke pare i otišao.Javio mi se samo da je u selu kod njegovog brata.Nisam htela da ga slušam, spustila sam mu slušalicu.
Taj brat mu se ne drogira i nije u opšte iz te priče, ali ne kapira taj problem i ne može ništa pametno da mu kaže.
Posle sam čula da se napio sa njim, nisam ni mislila da može nešto pametno da uradi.
Još uvek nije ni došao kući...Ja sam na nervnoj bazi dobila temperaturu.U kući je grozna situacija svi su na ivici živaca.Plašim se mnogo....
User avatar
misty
Posts: 201
Joined: Thu Feb 21, 2008 9:02 am
Location: Srbija
Contact:

Re: evo mene ponovo-POMOZITE MI!!!!

Post by misty »

Čitam sve ovo što ste mi pisali i znam da ste u pravu...
Ali lomim se strašno....Jedan deo mene zna da moram da ga ostavim, da pobegnem što dalje ali....nešto mi se ne da...Ne mogu....
I Jano znam da sam ja uvek dete mojih roditelja i naravno da uvek mogu da se vratim kod njih, ali plašim se sebe.Već sam im jednom napravila problem i jedva su prešli preko svega..Plašim se da moja luda glava opet ne poželi da mu se vrati i da ih opet ne povredim.
Zato moram da bude na čisto sa sobom.Ne znam, ne mogu još uvek....
Mislim da je JEDINO rešenje za njega komuna, ali kako ga naterati na to?
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: evo mene ponovo-POMOZITE MI!!!!

Post by saša-ex »

Pored tog rešenja, tj. komune, drugo je da i ti kreneš sa psihoterapijom, mislim da ti je potrebna. Ovde se definitivno ne radi o ljubavi...I nisam uopšte ciničan, vrlo sam ozbiljan. Ako nešto ne uradiš i sa sobom, pući ćeš.
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
misty
Posts: 201
Joined: Thu Feb 21, 2008 9:02 am
Location: Srbija
Contact:

Re: evo mene ponovo-POMOZITE MI!!!!

Post by misty »

Uh Sale kako ti znaš da pogodiš pravo u centar..
Da u pravu si skroz i osećam se kao da ću svakog sekunda pući.Analiziram svoje ponašanje od juče, od kad sam se probudila takav me nemir obuzeo, ne mogu da se svrtim na jednom mestu.Ne prija mi ni da sedim ni da ležim ni da šetam, ma ništa živo i onda kao neki strašni pritisak, kao da ću eksplodirati, onda se malo primirim pa opet sve ispočetka.
Jako mi je potrebno da se sa nekim ispričam, onako iskreno, da me neko sasluša ali nemam sa kim.Ne postoji niko kome bih mogla skroz da se otvorim.
Moguće je da je i meni potrebna psihoterapija i spremna sam na to.Šta misliš kome da se obratim, bilo kom psihijatru ili?
I da znam da nisi ciničan, shvatam te vrlo ozbiljno.
jana
Posts: 585
Joined: Wed Sep 12, 2007 12:47 am

Re: evo mene ponovo-POMOZITE MI!!!!

Post by jana »

Prvo se distanciraj iz tog kosmara na bilo koji nacin.Fizicki se distanciraj,da mozes normalno da spavas,dises,jedes.Da se izmaknes od tih uzasnih slika.To je prvi uslov.Kad to odradis,i dodjes makar koliko toliko u jednu ravan,naci ces nekoga strucnog da ti pomogne da izadjes na kraj sa svojim emocijama.
Kazes da si svojim stavom vec jednom povrijedila roditelje,ali oni su isto samo obicni mali ljudi koji grijese.Sigurna sam da su ti oprostili,i da ce biti sretni da pridrze svoju malu mysty,sada u ovoj situaciji.
User avatar
misty
Posts: 201
Joined: Thu Feb 21, 2008 9:02 am
Location: Srbija
Contact:

Re: evo mene ponovo-POMOZITE MI!!!!

Post by misty »

Jano, rasplakali ste me....
Hvala vam puno na savetima.Vaši postovi odišu toplinom i velikom ljubavlju koja mi je sad i te kako potrebna.Mislim da bi me i moja mama isto tako posavetovala kada bi sve znala.
Definitivno moram da se distanciram od svega i da se sredim da bih znala šta dalje...
jana
Posts: 585
Joined: Wed Sep 12, 2007 12:47 am

Re: evo mene ponovo-POMOZITE MI!!!!

Post by jana »

Hajde,hajde..To ti je kao vir u bujici mutne vode.Vija te,mala moja mysti,pa ne znas naci obalu i cvrsta tla.Hajde,valja tebi preko rijeke.U tvoj mali,mirni zivot.Sigurna sam da ti to mozes.
fridriceva
Posts: 90
Joined: Tue Dec 23, 2008 11:00 pm

Re: evo mene ponovo-POMOZITE MI!!!!

Post by fridriceva »

Koliko se god radilo o njemu, radi se i o tebi! O vama! Razumijem dobre namjere svih ovih ljudi koji su te savjetovali da ga ostavis i da spasavas sebe! Ali... Ja sam sestra desetogodisnjeg zavisnika od heroina. Bog je dao da se trgne i da krene na lijecenje... Vec cetiri mjeseca je u jednoj komuni i, hvala Bogu, odlicno mu ide... A ja sam i dalje sestra... I dalje cu i biti... Uprkos svemu, a ti to razumijes. Bila sam tu i kad me je trazio i kad nije htio. Kada je bio najgori! Najtezi! Kada me je unistavao zajedno sa sobom. Kad sam mislila da cu od bola, ocaja i ne znam cega jos, samo prestati da govorim. Toliko je boljelo, ali, nisam ga napustila. U stvari, nisam htjela jer sam, ipak, vjerovala da ona stari, moj dobri brat, treba pomoc. Koliko god je puta odbio, on ju je trebao!
Ti treba da zaronis u svoje srce i da cujes sta ono zeli! Toliko godina si sa njim, ako ga volis, pokusaj jos jednom da mu pomognes. On je bolestan!!! Ali, to ne znaci da je los covjek. Sve to sto radi, ne radi da bi TEBE povrijedio! On se predao tom crnom moru iz kojeg, naravno, moze izaci, ali uz pomoc ljekara, porodice... Svi vec znamo da je njihova volja presudna. Ali, treba nekako probuditi tu volju.
On je uplasen! Bjezi u svoj svijet u kojem je "jak", "postovan"... u kojem moze da govori... "vlada"... Sve je to lazno, ali to samo MI znamo. On to tek treba da sazna. Mislim da bi mozda trebalo sama da odes kod ljekara i da se konsultujes sa njim. Mozda mu on i ne prija. Ako je doktor, ne znaci da je dobar!
Mom bratu je pomogla grupna terapija sa anonimnim (lijecenim i u vecini slucajeva izlijecenim) narkomanima. Toliko OGLEDALA na jednom mjestu! To je mnoge podstaklo da krenu!
Kad se otrijezni, razgovarajte polako, bez vike, optuzivanja... Ponudi mu pomoc... Da pokusa... Nemoj mu davati novac, vracati dugove, pokrivati ga! Time mu samo skodis! Neka shvati da u tome nema na koga da se osloni!
Sve to sto je bilo sinoc, bila je kulminacija njegove krize. Ta kriza traje svega TRI dana!!!!! Mislim na najjacu. Ukljuci ga na ovaj forum!
Mislim da sam u ovoj prici bila toliko izgubljena, zato mi ne zamjeri. Tako bih voljela da mogu bilo kako da pomognem!
Neka vas Bog cuva! Ja sam u mom problemu sa bratom imala samo njega i majku. Oca - tu i tamo. Svi su nas drugi odbacili, mnogi su mislili "nije to tako strasno"... Neki vjerovatno nisu htjeli da se "mijesaju".
Ali, uprkos svemu, USPJELI SMO da krenemo. Dao Bog to i vama i svima!
Timi
Posts: 30
Joined: Sun May 13, 2007 4:24 pm
Location: BG

Re: evo mene ponovo-POMOZITE MI!!!!

Post by Timi »

misty dusho zovi me chim prochitash ovo...pa jbt nisam znala za sve ovo shto se deshavalo...uzas! Znash i sama koliko sam bila zauzeta na poslu... :(
Image
Post Reply