JANUAR 2007.

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

Timi
Posts: 30
Joined: Sun May 13, 2007 4:24 pm
Location: BG

JANUAR 2007.

Post by Timi »

Ufff, pa da pochnem...
Bilo je to bla bla bla, nego prodje i ta srpska NG, jutro nemilosrdno, ja palim na posao, a radim od 6h i to 16 sati... On ostade sa njih dvoje, onako "naslikani" i odoshe kod nje kuci da izbleje.. Me@work, nemam predstavu shta se deshava, kao i prethodnih pola godine, od tada, jer sve vreme radih po 16 sati svaki drugi dan...Fuck, mnogo vremena na poslu ja, on kuci bleji i nish' ne radi... Klasichna dosada... To jutro on ode posle tog famoznog chill-a da zavrshi ujdo, da se spusti. Naravno ja to ne znam... Proshlo je dve nedelje od tada ili 3, vishe se i ne secam, prizna mi...
Panika, kompletna...shta raditi???? Sazivam "skup njegovih najboljih "prijatelja"...!" da bi mi pomogli, da znam shta dalje, bila sam van sebe....

Njihove reakcije, ukratko, KATASTROFALNE..." Znash necemo se druziti sa ljudima koji se rade dopom...!" Toliko o prijateljstvu...
E tu krece njegov revolt, zbog njihove reakcije, naravno ja ispadoh kriva shto sam ih pozvala...Ali rekoh tad, a ponovicu i josh 100 puta ako treba, KO ZNA ZASHTO JE TO BILO DOBRO...! A ispostavilo se kao dobro, bar je shvatio da mu njegovi "najbolji prijatelji" ma nisu ni blizu poznanika....
Tu se ubrzo prekida svaki kontakt sa tim ljudima, ostajem sama s njim...i tu krece borba...
Vracaju mu se njegovi stari drugari, sa kojima se josh pre pre pre mene radio dopom u drugoj drzavi gde je ziveo, oni pochinju da dolaze za BG konstantno, i on nastavlja konstantno da se radi...Krije...a ja ga ne provaljujem, nemam kad...sve je super, sve je strava, volimo se i to...ja u zanosu ljubavi naravno, VERUJEM U SVE SHTO MI PRICHA...Klasichan verbalna manipulacija pajdomana!
Image
Timi
Posts: 30
Joined: Sun May 13, 2007 4:24 pm
Location: BG

Re: JANUAR 2007.

Post by Timi »

Da ne bih davila sa prichom, to se sve oteze i oteze, ja ga sve vishe i vishe provaljujem, posle 2 meseca, kachim se ovde na forum, u magnovenju, da nadjem SPAS! Ovde upoznajem dotichnu osobu, koja mi ukazuje na tzv. prechice da bih ga provalila brze, lakshe...daje mi samopouzdanje...
Borim se i dalje sama sa sobom ali i sa njim, ne znam gde cu shta cu, a i dalje radim...po 16 sati...krio se od mene dobro, bash, shtekovao je sve dobro, bash!

I tako jedno veche on u kupatilu, maaaaloooo duze... Smrdelo mi je na gan... Tako i bi... Ali ne saznah odmah, nego opet posle nekog vremena...
Tada je vec bio na 2 grama dnevno, chini mi se...ako ne i jache...
U julu pochinjem da dobijam prve simptome panichnih napada, na poslu....i sve mi je bilo gore i gore...
Ok necu da greshim dushu, nije kriva samo njegova narkomanija, nego je i moja... Radila sam se speedom intezivno 4 meseca, 2006. i acid-ima, i tako svashta neshto, osim dopa, koji nisam probala, do jednog momenta... Taj kritichni momenat je bio jedno veche s njim, kad vishe nisam znala shta cu sa njim sa sobom, sa svojim misterioznim napadima (simptomi jako slichni badtrip-u), ucenim ga da ako ja povuchem dop, da on prekine...
Tako i bi...al on nije prekinuo...i tako drugi i treci put sa moje strane... Ali ja se nisam radila, konstatacija je bila moja da ne postoji bolji flash od acid-a...
I dalje stojim pri tome... U novembru 2007. god. odlazim na sve zive i ne zive pretrage u bolnicu, da bi videli shta mi je... Ja ok kompletno, chak ni mozak nije bio oshtecen ni najmanje...odem kod neuro psihijatra i i i ANKSIOZNOST SA PANICHIM NAPADIMA I AGORAFOBIJOM....!
Borila sam se za sebe...pila odredjenu terapiju, on se i dalje drogira, ja to ne znam, krije se... Kao da mi ne bi bilo josh gore...
Prestala sam da radim taj famozni posao od 16 sati dnevno u avgustu, moram se vratiti par meseci u nazad....i onda sam bila free do novembra... Bio je u medjuvremenu neki poslic grozan i kratak, a on i dalje nije radio... Dajem otkaz zbog svog psihofizichkog stanja... Malo pred novu godinu, dobijamo oboje posao u istoj firmi, i ja naravno pomislih da ce ga to izvuci, ali nishta....ON JE I DALJE NA GANU...!
Pucam sve vishe, ali me odrzava psihostabilizator i antidepresiv koji su mi prepisani u Pasterovoj, na psihijatrijskoj klinici (nije Laza), ambulanti deo...
U martu ove godine...PUCAM, OSTAVLJAM GA, ODLAZIM, OSTAJE SAM... Zovem njegove roditelje, oni dolaze, on se i dalje opire za lechenje, jer to nije nikada hteo da chuje, govorio je uvek MOGU JA SAM, JA KONTROLISHEM...Nikada nije.. Da je kontrolisao ne bi se navukao... I dalje radimo zajedno, u bunilu nalazim novog dechka, ali ISTO PROKLETOG PAJDOMANA KOJI TEK LAZE! Proshlo je mesec i po, on se skinuo, sredio, ishao u najbolju kliniku, lechen je subotexom....Mirimo se... U julu pochinjemo ponovo da zivimo zajedno kao nekada....i dalje zivimo zajedno...i ja sam mu sada saradnik u lechenju, tj. U PSIHOTERAPIJAMA, koje mora da gura josh godinu dana...i za pohvalu naravno, radicemo predbrachne seanse, poshto planiramo da se uzmemo sledece godine...
Ah da propustih, pa verili smo se ove godine u avgustu...
Last edited by Timi on Wed Oct 29, 2008 9:13 am, edited 1 time in total.
Image
Timi
Posts: 30
Joined: Sun May 13, 2007 4:24 pm
Location: BG

Re: JANUAR 2007.

Post by Timi »

Mozda sam preskochila po neshto ali stvarno ne mogu da se setim bash svega...
P.S. Dragi moj, kad prochitash ovo sve, nemoj se bedachiti, nego probaj da napishesh i ti svoju zavisnichku ispovest...mozda ti bude malo lakshe... :smt058
Image
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: JANUAR 2007.

Post by Sagitarius »

Sve najbolje Vam želim.
Ne bih htio nikoga uvrijediti,ali ovo mi je "najjača" suovisnička priča,koju sam ovdje pročitao.
Mnogo je slučajeva,parova,gdje jedna strana zaglavi na dopu,a druga stane sa svim,uvidjevši šta dop čini od čovjeka.

:finga:
Timi
Posts: 30
Joined: Sun May 13, 2007 4:24 pm
Location: BG

Re: JANUAR 2007.

Post by Timi »

E fala, i da, prestala sam pre mesec dana, da kazem PRE ROKA, sa antidepresivom, koji se za anksioznost pije godinu dana, shto je za svaku pohvalu, ostao je samo psihostabilizator u jako maloj dozi, do tamo nekog februara sl. godine... :)
Image
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: JANUAR 2007.

Post by Sagitarius »

Timi wrote:E fala, i da, prestala sam pre mesec dana, da kazem PRE ROKA, sa antidepresivom, koji se za anksioznost pije godinu dana, shto je za svaku pohvalu, ostao je samo psihostabilizator u jako maloj dozi, do tamo nekog februara sl. godine... :)
Drago mi je,evo ja još cca. 2 mjeseca na subu,pa "grizem" dalje bez farmacije :lol:
Timi
Posts: 30
Joined: Sun May 13, 2007 4:24 pm
Location: BG

Re: JANUAR 2007.

Post by Timi »

GO ON!!!! I sve u zivotu pokushaj da radish (citirala bih psihijatra) "...BEZ NEGATIVNE KONFROTACIJE...!" I mislim da tako sve i uspeva...
Image
User avatar
AnaGram
Posts: 70
Joined: Sat Nov 01, 2008 11:47 pm
Location: blokovi n bgd;-)

Re: JANUAR 2007.

Post by AnaGram »

Draga/i Timi,
od srca :heart: ti preporucujem NA i AA sastanke,naravno,ako nisi bila.
A i ako si bila,ne mari.Samo napred!
Tamo si uvek dobrodosla.
Ovo ne pisem da bi smo se svadjale,ili ti ja solila pamet,nego pisem i zbog sebe.
Pomazuci drugim ljudima, koji su u problemu zavisnosti, JA pomazem sebi.
Ne znam,koliko imas vremena za citanje postova?
Jer ako ga nemas,potrudi se da ga nekako napravis.
Ja sam,ovde, na forumu,za ovih par dana procitala
puno izuzetno korisnih,interesantnih,pametnih textova.
Probaj sa sastancima,plus,mozes da nastavis da ides i kod neuropsihijatra,
i na ostala mesta koja ti pomazu u oporavku.... itd itd...
Timi wrote:GO ON!!!! I sve u zivotu pokushaj da radish ( "...BEZ NEGATIVNE KONFROTACIJE...!" I mislim da tako sve i uspeva...
[/quote]
timi,stvarno je od srca
pozdrav i laku noc
ovo je prica samo o meni.tik-tak
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: JANUAR 2007.

Post by AnAna_mo »

Ja koliko sam skontala citajuci Timi, ona je vise suovisnik i suradnik u lijecenju. Nije ovdje radi svoje ovisnosti, nego deckove...Ili sam ja nesto propustila? :smt017
Ali ipak,savjeti su dobrodosli. (samo oni pametni, a tvoj je takav) :D
Pozdrav i sve naj!!! PDT_Love_08
Potpis.
Timi
Posts: 30
Joined: Sun May 13, 2007 4:24 pm
Location: BG

Re: JANUAR 2007.

Post by Timi »

Tnx, narode, gde, shta, kako, AA?
I da AnaMo, nisi pogreshila, rech je o meni kao sada vec saradniku, tj. suovisniku, i njemu koji je bio narkoman...ali mi idemo i dalje na psihoterapije zajedno, naravno...I MISLIM STVARNO DA JE JAKO PAMETNO SHTO NAM DRAGA DOKTORKA FORMIRA, PREDBRACHNE SEANSE, s obzirom da sam rekla da cemo se uzeti sl. godine...i stvarno bih svima posavetovala koji to planiraju, da krenu kod doktora koji lechi narkomana, a planiraju brak ili neshto sl. sa njim, da krenu na iste PREDBRACHNE ILI KAKO GOD SEANSE...To je velika stvar, nije zajebancija, jer treba ziveti sa tim ljudima narednih ihahaj...
Najlakshe je da se samo udamo/ozenimo...i kao super, al ne...Treba raditi sa nama dosta i sa bivshim zavisnicima i suovisnicima...jel smo svi po malo chuknuti u glavu zbog svega shto smo zajedno proshli...

Hvala na podrshci :D
btw. ja sam girl!
Image
Post Reply