dajte mi savet!

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

User avatar
starkid
Posts: 136
Joined: Fri Sep 02, 2005 2:36 pm

Post by starkid »

... em ćeš imati priliku da sretneš puno novih, interesantnih ljudi (sigurno i nekih neinteresantnih - ali i u tome je čar).. i onda, ko zna gde te život odnese :)

ja mislim da je možda bolje da probaš da nađeš posao u nekom office-u, jer, noćni poslovi nikada nisu dugoročno rešenje, a i uvek su potencijalna opasnost... možda ovo sada i čitaju neki poslodavci koji bi pružili priliku dragoj osobi koja je na početku svog novog života? trep, trep.. :) ili sam preveliki optimista?! :lol:

Uglavnom, nadam se da ćeš već nešto pametno smisliti.

A ovo oko keženja - samo tebi može da donese dobro. Prvo što naučiš da savladaš samu sebe, jer, jebi ga, takav je život... znam mnogo ljudi koji su dosta propatili što nisu mogli/umeli/hteli da se nasmeju kad je potrebno... pa i ja sama sam se jedva "istrenirala".. na jednoj strani se smeškam, a u sebi psujem i pljujem.... naravno, sve ovo radim na poslu, u "stvarnom životu" se ne smeškam ako mi nije do toga... znaš, čovek treba da zna kada može a kada ne može da pravi kompromise.. na žalost, ti si sada u prilici da nemaš mnogo prostora za manevar. ali shvati to kao trenutno stanje u životu... :( i budi optimista!!! PDT_Love_06

Želim vam svima lep dan! :smt049
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Daću sve od sebe,obećavam :!:
User avatar
starkid
Posts: 136
Joined: Fri Sep 02, 2005 2:36 pm

Post by starkid »

Naravno, opet je uzeo heroin. Navodno, samo jednom. Ništa mu ne verujem.

Ne mogu da verujem, šta je to toliko jako da ga, nakon onih silnih obećanja, ubeđivanja, kajanja... nakon svega toga, da ga opet natera da to uradi?

Ubeđena sam da nije samo jednom, već da se krug opet zavrteo. Čini mi se da sam sada razočarana mnogo više nego kad sam prvi put saznala.
Kaže "ne može normalno da živi" - a obzirom da mu je sve sređeno -od dugova koji su u međuvremenu nastali - roditelji su sve isplatili - preko maksimalne udobnosti u kući, svi mu se samo smeškaju i udovoljavaju mu - jedino što je meni logično da "ne funkcioniše" je njegova psiha...

Da budem vrlo direktna, rekoh da ima neku devojčicu koja nema pojma šta je sa njim - i iskreno rečeno - nešto mi je palo na pamet da sada ne može da ima normalan sex, između ostalog...

Daj recite mi, jel lupam ili šta?! Mislim, čak i da je to jedno od opravdanja - nije nikakvo!

Jebiga, uvek se trudim da budem puna razumevanja, ali sam skroz pukla od ove informacije...

Svi u porodici su naravno u šoku, premda je to bilo za očekivati... ali ja sam toliko vere polagala u njega...

... bezveze.
User avatar
starkid
Posts: 136
Joined: Fri Sep 02, 2005 2:36 pm

Post by starkid »

I evo Vedade, opet čitam tvoj post... ne verujem da ništa od onoga što si ti rekao, nije bilo ispoštovano. Doslovno: ništa!

Prvo, svi su se maksimalno zaštitnički postavili prema njemu - posao koji je pre prvog skidanja radio je ostavio - što je ok, obzirom da je radio u kafiću, gde je čitava ekipa ustvari navučena... ali, nikakav drugi posao mu nije "dodeljen", nikakva obaveza... osim da bude straight....

Drugo, ovo mu je prvi recidiv, a svi smo digli najstrašniju frku, iako smo trebali da budemo spremni... pa barem ja, koja sve postove na ovom forumu "upijam" i baš sam obaveštena o tome koliko su recidivi česta i "normalna" stvar....

Treće, nismo našli psihologa.

Četvrto, nismo ga izdvojili iz stare sredine...

I ko zna šta još sve što treba da uradimo, nismo....

Jebi ga.
Post Reply