Problem sa HEROINOM

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

reli
Posts: 28
Joined: Tue Aug 19, 2008 8:57 am

Re: Problem sa HEROINOM

Post by reli »

Ma bili smo mi i kod psihijatra kažu navukla se iz dosade (što je možda tačno). Samo ne razumem kako bre iz dosade znači treba da joj oduzmem lagodan život. Kao OK je ona svesna je svojih grešaka probajte sa lekovima za smirenje i nekim Zolfaksom i držite je pod nadzorom. Kada sam napomenuo krizu mislim da je ona prosla znaci 7 dana je bila kao prebijeni pas jedva je hodala stalno se preznojavala pricala o samoubistvu stalno je plakala i bilo joj je žao. Sada je mislim bolje ili se zavaravam ali ću je ipak pratiti. Inače mi smo iz Niša i ako ima neko neku preporuku.
User avatar
C21H23NO5
Posts: 13
Joined: Thu Aug 14, 2008 12:48 pm
Location: Beograd

Re: Problem sa HEROINOM

Post by C21H23NO5 »

ih pa to je formula za dop kako ne možeš da zapamtiš??? :P Ej jeste psiha gora zato ja sebi nisam jasna jer mene ne vuče nešto bogzna šta a ipak se radim,ali moja dijagnoza je debil 1. klase tako da je uzaludno tražiti objašnjenja za moje stanje :-D
I'm livin' on chinese rock all my best things are in hock :p
User avatar
misty
Posts: 201
Joined: Thu Feb 21, 2008 9:02 am
Location: Srbija
Contact:

Re: Problem sa HEROINOM

Post by misty »

e stvarno nisam znala da je to formula, svašta ću ja naučiti ovde c,c,c,... :wink: a ja se baš pitam od kud takva ideja za nick..a sad mi je jasno...
Nemoj tako mila molim te,nisi ti debil, treba to svoje stanje da prihvatiš kao bolest i da bezuslovno prihvatiš pomoć, ne znam koja je tvoja priča ali mi mnoge priče ovde potvrđuju da izlaz postoji, postoji izlečenje samo je potrebno mnogo volje, truda, nema kompromisa...
Ne predaj se i imaj u glavi da je kao što sale-ex kaže narkomanija je izlečiva bolest...
User avatar
amor_omnia_vincit
Posts: 10
Joined: Thu Aug 14, 2008 11:59 pm

Re: Problem sa HEROINOM

Post by amor_omnia_vincit »

xax kako sam znala da je formula za dop...
narkomanima je to profesionalna deformacija da se u farmaciju bolje razumeju od farmaceuta... :?
Im going to show the world.
A world without rules and controls.
A world without borders and boundries.
A world where anything is possible...anything is possible...anything is possible
User avatar
C21H23NO5
Posts: 13
Joined: Thu Aug 14, 2008 12:48 pm
Location: Beograd

Re: Problem sa HEROINOM

Post by C21H23NO5 »

Kao što već rekoh,kad ti nešto postane prvo glavna preokupacija u životu pa kasnije i najveći problem,lako iskopavaš razne informacije vezano za to,a u farmaciju se razumem odlično jer me oduvek interesovala a sad u zadnjih 2 godine naročito od kako sama sebi smišljam terapije kad kriziram jer mrzim narkomane koji sline pred dilerom za ter pre ću da opljačkam kao što sam nekad radila nego da molim,a pošto mi je partner i saučesnik u svim zločinima mrtav okrenula sam se drugim rešenjima jer ne verujem nikome,i axaaa narkomanija jeste izlečiva bolest ali samo je pitanje na kolio dugo,ja sam godinu i po bila strejt bez blokova i počela sam opet,ne tražim opravdanje prosto jako sam bila pogođena,slomljena ma ubijena u jednom momentu i eto desilo se,navukla sam se opet a tugu nisam izlečila,sve u svemu ne verujem u priču da ozbiljan narkoman može da se izleči zauvek da se više nikad ne navuče pa makar to bilo na nedelju dana,kad ga okusiš opet posle dužeg vremena eeee to je jako jebeno
I'm livin' on chinese rock all my best things are in hock :p
reli
Posts: 28
Joined: Tue Aug 19, 2008 8:57 am

Re: Problem sa HEROINOM

Post by reli »

Cekajte ljudi meni nije jasno kako neko ko se skinuo godinu dana ponovo proba. Pa gde je tu savest,karakter,želja za životom. Ja sam u mladosti radio mnoge užasne stvari koje nisu baš za priču doduše nikada se nisam drogirao iako sam imao milion prilika ali mi nije jasno da neko ko ima 28-35god.počne da se drogira. Razumem kada je neko mlad ima 18god.pa hoće sve da proba ali neko ko ima porodicu postane narkoman to ne mogu da razumem. Da li ima nesto SVETIJE od PORODICE i DECE. Kako može da izdrži da se ne drogira godinu dana pa posle opet počne da se drogira? Tu mi nešto ne štima. Ja od kada sam se oženio totalno sam se promenio nisam više problematičan imam stalni posao i jedino me porodica zanima.
reli
Posts: 28
Joined: Tue Aug 19, 2008 8:57 am

Re: Problem sa HEROINOM

Post by reli »

C21H23NO5 wrote: axaaa narkomanija jeste izlečiva bolest ali samo je pitanje na kolio dugo,ja sam godinu i po bila strejt bez blokova i počela sam opet,ne tražim opravdanje prosto jako sam bila pogođena,slomljena ma ubijena u jednom momentu i eto desilo se,navukla sam se opet a tugu nisam izlečila,sve u svemu ne verujem u priču da ozbiljan narkoman može da se izleči zauvek da se više nikad ne navuče pa makar to bilo na nedelju dana,kad ga okusiš opet posle dužeg vremena eeee to je jako jebeno
C21H23NO5 valjda sam pogodio tvoj nick nije mi jasno zašto si godinu dana bila strejt pa si ponovo počela. Koja je svrha tvog života? Zašto si samoživna zašto ne pokušaš da nadješ decka da probaš da formiraš porodicu.NAJLAKŠE JE U ŽIVOTU PRAVITI LOŠE STVARI I BITI PROBLEMATIČAN ALI USPEH JE KADA NAPRAVIŠ NEŠTO DOBRO. I meni se smuči ovaj život gledam kako se drugi ubijaju od para koje sam ja naučio poslu i uveo ih u posao a ja radim za redovnu platu. Ali kada pogledan moju ćerkicu i kada vratim svoj život ipak mi je sada mnogo bolje. Jesam ranije mnogo imao para i svega ali koliko bi živeo dugo? I sve to mogu imati sad ali ne želim želim da imam PORODICU da se njoj posvetim jer oni su jedini u koje imam POVERENJA i oni su jedina dobra stvar koja mi se desila i za koju se vredi boriti.

PS: C21H23NO5 ne želim da te uvredim i nemoj se ljutiti samo mi daj jedan dobar razlog zašto to radiš?
User avatar
misty
Posts: 201
Joined: Thu Feb 21, 2008 9:02 am
Location: Srbija
Contact:

Re: Problem sa HEROINOM

Post by misty »

Reli kako si?
Kako ti je supruga?
reli
Posts: 28
Joined: Tue Aug 19, 2008 8:57 am

Re: Problem sa HEROINOM

Post by reli »

Misty hvala na pitanju i Tvom interesovanju polako se vraćamo u normalu.
Mislim sada je sve OK ponovo je ona stara zezamo se po kući idemo u šetnje čak je i vodim na pecanje i njoj je to počelo da se dopada. Inače sada je kao ona stara po ceo dan se igra sa ćerkicom. Čak je i Bensandine ostavila jedino pije Zolfaks. Pre dva dana je popila samo jedan Bensedin od 5mg. i to me je pitala da li može da popije pošto pošto je bila kao nešto napeta inače nije ih pila pre toga jedno 7 dana. Mislim da odlično napredujemo. Nema više onih tromih pokreta ,spavanja za stolicom ili stolom,usporenog govora nepovezanih priča.

HVALA TI NA BRIZI I INTERESOVANJU!!!! :partyman: :prayer: :smt057
User avatar
misty
Posts: 201
Joined: Thu Feb 21, 2008 9:02 am
Location: Srbija
Contact:

Re: Problem sa HEROINOM

Post by misty »

Reli baš mi je drago i za tebe i tvoju suprugu da ste dobro i da je za sada sve pod kontrolom! :D
Neka provodi što više vremena se ćerkicom, šetajte se i uživajte!
Budi uz nju, pružaj joj podršku ali se ne opuštaj, moraš je stalno držati pod kontrolom...ne bih da te sada plašim ali...budi jako jako oprezan...
Mislim da bi ipak bilo dobro. bez obzira što se ona sada dobro oseća, da krenete zajedno kod nekog psihijatra ili psihologa...Mislim da si negde napisao da su ti psihijatri rekli da je počela da se drogira iz dosade...ne verujem...niko nije počeo iz dosade...uvek postoji neki mnogo jači razlog što neko u opšte počinje sa tim a on je sakriven negde duboko u njima-ovisnicima...i vrlo je važno i potrebno da otkrije taj razlog..
Ja na žalost ne znam ko ima od dobrih lekara u Nišu odakle ste ali verujem već da će se neko sa foruma javiti ko zna...

Ljubim te i puno te pozdravljam, ti si stvarno divan suprug!
Piši!
PDT_Love_18 PDT_Love_18
Post Reply