Problem sa HEROINOM

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

engel
Posts: 12
Joined: Fri Jun 27, 2008 11:12 am

Re: Problem sa HEROINOM

Post by engel »

Da li ti, Zona sumrakav vidiš u nekim od mojih postova da on treba da čeka?
Ako pažljivo pročitaš videćeš da to nije bio moj savet, već da razgovara sa njom i da pokušaju da nadju izlaz...

Videli smo šta je odlučio i ako je to tako neka se zaista okrene detetu...Ne zaboravite da kod ove bolesti ne strada samo ovisnik, tako da ako reli već misli da nema izlaza neka povuče dete, u ovoj celoj priči ipak mislim da je mala ta koja mora da se skloni...
bekim remar
Posts: 13
Joined: Fri Sep 26, 2008 1:54 pm

Re: Problem sa HEROINOM

Post by bekim remar »

reli nemoj da dozvolis da droga pobjedi u tvom i njenom zivotu, djete ce ispastat za sve ,a moramo se borit za nasu djecu poslusaj savjete dobrih ljudi i pomozi joj kako znas i umjes ona i nezna sta radi ko to nije iskusio nemoze ni znat .inace su svi bivsi ovisnici dobri ljudi .bas zbog toga i naude sebi .nemojmo im otezavat .daj joj neki uslov bilo sta samo nek se izvuce .nadji stranicu >elvira prilika >tu je svjedocanstvo jedne bivse ovisnice koja je mnogo u zivotu prosla :P
engel
Posts: 12
Joined: Fri Jun 27, 2008 11:12 am

Re: Problem sa HEROINOM

Post by engel »

Ja sam na strani devojčice, mislim da je ona najvažnija...trebalo bi i njoj kao majci da je njeno dete najvažnije...ja bre kapiram i bolest i ove i one stavove i vrlo sam širokih vidika ali da prelaziš preko sopstvenog deteta, e to ne mogu da skapiram nikako...
Ne znam ko je pomenuo ali slažem se da su komune možda spas, pa reli ako još uvek imaš snage popričaj sa njom o tome...
bekim remar
Posts: 13
Joined: Fri Sep 26, 2008 1:54 pm

Re: Problem sa HEROINOM

Post by bekim remar »

meni dok sam bio u takvom stanju bila preca droga nego moja mala ,a sad bih dao sve za nju. treba svako pomoc ko je u takvoj situaciji ,jel da mogu sami nebi ni uzimali zato reli nemoj se predavat tako lako nego joj pomozi pricaj sa njom
User avatar
sargman
Posts: 103
Joined: Sun Sep 21, 2008 7:20 pm
Location: banja luka

Re: Problem sa HEROINOM

Post by sargman »

koliko sam shvatio ona se počela drogirati u braku a ne prije braka,znači da joj nešto tu nije odgovaralo i da je počela da bježi u drogu,zašto ne porazgovarati na tu temu,narkomana je najlakše ostaviti a strašno teško mu je pomoći da se izliječi,vjerovatno zbog toga su narkomani neizmjerno zahvalni ljudima koji im pomognu da se isčupaju iz tog zla
bekim remar
Posts: 13
Joined: Fri Sep 26, 2008 1:54 pm

Re: Problem sa HEROINOM

Post by bekim remar »

to si upravu ja sam zahvalan bas svima koli su me shvatili i pomogli u prvom koraku ,a zahvalan sam najvise bogu sto ima milosti sa mojim zivotom i sto sam ziv, zato sam se i prikljucio ovom forumu da bi uspio dat neki savjet od onog sto sam prozivio .tamo gdje sam bio u komuni rade ljudi koji su prosli pakao droge nemozete svatit niko sta je to ko nije to proso citao sam razne teme i stvarno su zanimljive ali ova tema je opasna zena je u velikom problemu treba joj pomoc ako dopusti
reli
Posts: 28
Joined: Tue Aug 19, 2008 8:57 am

Re: Problem sa HEROINOM

Post by reli »

sargman wrote:koliko sam shvatio ona se počela drogirati u braku a ne prije braka,znači da joj nešto tu nije odgovaralo i da je počela da bježi u drogu,zašto ne porazgovarati na tu temu,narkomana je najlakše ostaviti a strašno teško mu je pomoći da se izliječi,vjerovatno zbog toga su narkomani neizmjerno zahvalni ljudima koji im pomognu da se isčupaju iz tog zla
Počela je da se drogira u braku i to iz hira i dosade. Pričali smo o tome milion puta jer sa mnom u braku nije imala nikakvih problema (ne kažem da sam ja cvećka) ali nikada nismo imali ozbiljnih svadja. Trudio sam joj da joj pružim sasvim dobar život ,letovanja,zimovanja,dobru garderobu,auto mislim sasvim jedan normalan život. Jedino nije bila zadovoljna svojim poslom jer je imala malu platu ali i to smo se dogovorili da je bitno da radi nego da sedi kući dok joj ne nadjem bolji posao da joj je plata i više nego dovoljna za šminku i po neku garderobu a sve ću ostalo ja obezbediti. Kaže da je počela tako što joj je neki prijatelj ostavio uveče u kaficu par paketića dok je bila racija. Ona mu je sačuvala jer nju nisu pretresali policajci jer neki od njih zna da mi je ona žena. Ona mu je vratila sve to sutra ali je uveče probala. Pa onda je on sutra častio u znak zahvalnosti što ona nije odbila jer je mislila da se neće navući i tako je sve krenulo.
reli
Posts: 28
Joined: Tue Aug 19, 2008 8:57 am

Re: Problem sa HEROINOM

Post by reli »

Mislim da sam našao neko rešenje. Pošto danima ja i supruga pričamo i ona kaže da neće više ( po ko zna koji put) ja i dalje ostajem pri stavu da odlazim sa maleckom. Rekao sam da će od mene imati podršku kako moralnu tako i finasijsku i da uvek može da viđa malecku ali ćemo živeti odvojeno. Želim da je ostavim samu pošto vidim da je to boli ali ne da bih joj naudio nego da shvati da joj nešto značimo u životu (nadam se da govori istini) znači sve kao i ranije samo što ćemo biti odvojeni. Biće malo teško za malecku ali mislim da je to ujedno i jedno prilagođavanje za nju da ako se mama ne skine, dete je već sa mnom i naviklo je na odvojeni život. Ako sve bude u redu posle nekog vremena može da nam se vrati i da nastavimo život zajedno. Znam da će svi rastanci kada ona bude dolazila kod nas biti veoma teški za sve nas ali to je ujedno i dokaz da vidimo koliko je spremna da izađe narkomanije a ako ne ja i malecka nastavljamo život sami.

IZVINITE LJUDI ŠTO VAS GNJAVIM ALI STAVRNO MI JE TEŠKO JA IPAK NJU VOLIM (SVOJU ŽENU)ALI SE OVDE TAKOĐE RADI O JEDNOM MALECKOM ŽIVOTU KOJE NIJE NIŠTA KRIVO I ZAŠTO DA IMA KASNIJE TRAUME A VEĆ JE UKAPIRALA DA SE NEŠTO DEŠAVA.
Ja jesam da ljudima treba pomoći pogotovu najmilijima i porodici ali kada neko preteruje i ako u njegovom mozgu ne postoji ništa osim droge onda stvarno mislim da nema smisla pokušavati nešto i produžavati agoniju.

HVALA VAM NA SAVETIMA!!! [troest]
engel
Posts: 12
Joined: Fri Jun 27, 2008 11:12 am

Re: Problem sa HEROINOM

Post by engel »

Svaka čast na hrabrosti...Ja se iskreno nadam da će ovaj metod uroditi plodom zbog svih vas.
KajuSHka
Posts: 7
Joined: Wed Oct 01, 2008 7:09 am
Location: Novi Sad

Re: Problem sa HEROINOM

Post by KajuSHka »

bekim remar wrote:meni dok sam bio u takvom stanju bila preca droga nego moja mala ,a sad bih dao sve za nju. treba svako pomoc ko je u takvoj situaciji ,jel da mogu sami nebi ni uzimali zato reli nemoj se predavat tako lako nego joj pomozi pricaj sa njom
samo da tako i ostane jer ipak je mala najvaznija.... lepo od tebe sto si se osvestio
Post Reply