Problem sa HEROINOM

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

User avatar
sargman
Posts: 103
Joined: Sun Sep 21, 2008 7:20 pm
Location: banja luka

Re: Problem sa HEROINOM

Post by sargman »

ja imam sličnu situaciju klinca od dvije godine koji živi sa ženom a imam i komunu iza sebe i čist sam ne drogiram se zato sam ti rekao da popričaš sa njom na temu braka jer niko se ne drogira iz dosade,ako se i drogira nije mu problem to ostaviti,problem leži negdje u njoj i možda ti je to dobra odluka da se odvojite,samo se trudi da se baš ne udaljite.....pun o sreće
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: Problem sa HEROINOM

Post by AnAna_mo »

Reli, sta se sada dogada,Kakvo je trenutno stanje?
Kako ti je zena?Kako si ti?Pisi! :smt024
U svakom slucaju,drzi se!!!
Pozdrav iz Mostara!! :smt039
:heart:
Potpis.
reli
Posts: 28
Joined: Tue Aug 19, 2008 8:57 am

Re: Problem sa HEROINOM

Post by reli »

AnAna_mo wrote:Reli, sta se sada dogada,Kakvo je trenutno stanje?
Kako ti je zena?Kako si ti?Pisi! :smt024
U svakom slucaju,drzi se!!!
Pozdrav iz Mostara!! :smt039
:heart:

Sa sada je sve Ok komuniciramo ona se ponaša normalno videććemo još koliko dugo. Ovih dana treba da se preselim dok pronađem adekvatan stan ali ne stižem jer sam non-stop na putu. Ona ponovo počinje istu priču da ostanem da probamo ponovo samo što ja više to ne želim. Rekao sam da je najbolje da ja i malecka malo odemo odnosno malecka će biti i kod mene i kod nje pa ona ako hoće neka dokaže da može. Umoran sam više od lažnih obećanja a i ne mogu da dozvolim sebi da još jedanput puknem jer stvarno meni padnu roletne i ne kontrolišem se kada me iznerviraju pogotovu kada je dete u pitanju.

Kako je u MOSTARU? Moja žena je rodom iz MOSTARA baš sam prošle godine bio tamo 5 dana. MNogo mi se sviđa ono mesto gde izvire BUna ili Bunica gde se kupaju derviši (odnosno gde su oni nekada živeli).

Hvala ti što se BRINEŠ za mene! PDT_Love_22
engel
Posts: 12
Joined: Fri Jun 27, 2008 11:12 am

Re: Problem sa HEROINOM

Post by engel »

Kako je devojčica?
reli
Posts: 28
Joined: Tue Aug 19, 2008 8:57 am

Re: Problem sa HEROINOM

Post by reli »

Devojčica je dobro ide u vrtić i dalje živimo zajedno jer ja nisam stigao da iznajmim stan.
mama.king
Posts: 40
Joined: Wed Aug 06, 2008 4:47 pm

Re: Problem sa HEROINOM

Post by mama.king »

Poydrav reli !Nisam dugo bila tu a prvo sam procitala tvoj post i vidim da se svasta desilo u medjuvremenu.Sokirana sam bila kad sam procitala da je tvoja supruga krila heroin kod deteta ! STRASNO! Netrebas je napustiti trebas joj pomoci jer vidm kolika je tvoja ljubav prema njoj a ona nemoze sama odluciti ispravno i pod dejstvom narkotika ovisnici nemogu ispravno razmisljati -to moras ti SHVATITI!Tvoja supruga da je imalo razmisljala nebi drogu krila kod deteta.NIJE U STANJU DA RAZMISLJA NI O SEBI A KAMO O VAMA-U GLAVI JOJ JE SAMO TO ZLO! Ako imas mogucnosti skloni dete kod rodbine (baka.sestra .brat .bilo ko kome verujes da ce te shvatiti) i nemoj kriti kakav problem imas .Molim te ako mozes tako ucini! Tad ces moci potpuno da se posvetis nacinu na koji ces joj moci pomoci i bolje ti je novac davati za izdrzavanje deteta nego supruzi,Ona ce uvek to iskoristiti da kupi drogu i dalje ce te ubedjivati da je cista i manipulisati sa tobom na milion nacina,Dobro bi bilo da ako mozes koristiti godisnji odmor i non-stop biti uz svoju voljenu i za to vreme pripremi je za komunu. Opet ti savetujem da je komuna jedino resenje .Postavi joj USLOVE i pitaj je koga vise voli-DETE I TEBE ili drogu !? NOVAC-nedaj ; iz kuce-bez tebe ni na ulazna vrata ni na balkon :rukovnje i zagrljaji -nislucajno-:wc-bez zakljucavanja:prati je i posmatraj i kad jede i kad vodu pije: 24 sata oci otvorene:oduzmi telefon,kljuceve.zakljucaj fiksni telefon !?OPREZNO SA LEKOVIMA!? KOMUNA-KOMUNA-KOMUNA !!!Veruj mi sve sam to radila sa svojim sinom a bio je ovisnik 6-7 godina.SAD ZNAM GDE JE I DA JE SA LJUDIMA KOJI MU POMAZU a mi se polako oporavljamo i normalizujemo svoj zivot. I jos pusti je neka cita ovaj forum ispovesti mozda uvidi sama mnogo toga i vidi kao su mnogi prosli i izlecili se i kako su mislili na BOLJE SUTRA ZA SEBE I ZA SVOJE NAJVOLJENIJE!Pozdrav i sretno i nadam se daces me poslusati !????????????
reli
Posts: 28
Joined: Tue Aug 19, 2008 8:57 am

Re: Problem sa HEROINOM

Post by reli »

Mama.king hvala na savetima!!!!! PDT_Love_27 :smt056

Imam ja gde da smestim malecku kuca preko puta nas je tast i tašta. Ali iskreno da ti kažem lomim se da li da probam ponovo. Mislim da je najbolje da odem sa maleckom ne želim više da dolazim u situaciju da mi pukne film ili da me opet laže. Ovih dana sam bio kući malo doduše više na putu ali kao nešto funkcionišemo. Nisam primetio neke simptome ali ću je danas testirati. Ona se nada kao da ću joj oprostiti i da ćemo živeti zajedno mada ja furam priču da idem samo dok nađem odgovarajući stan. Rekao sam čak i njenima da je najbolje da bude kući u karantinu ali oni misle da to nije rešenje jer će možda izgubiti posao. JA SAM REKAO DA JE BOLJE DA IZGUBI POSAO NEGO ONI DETE (ĆERKU) ali neka ih.
Iskreno ne mogu više da se borim sa VETRENJAČAMA. Volim je ali umoran sam od svega i nesiguran da će me opet slagati.

SVE NAJBOLJE TEBI I TVOJOJ PORODICI!!!
User avatar
sandrina
Posts: 12
Joined: Mon Oct 06, 2008 1:02 pm

Re: Problem sa HEROINOM

Post by sandrina »

Mnogo je tuzna tvoja prica, reli...
Ali ako ti je stalo do zene i ako zelis da je spases, nemoj je napustati nikako...za jednog narkomana je najteze kad ostane bez igde ikoga...bojim se da ce je to dotuci...
Nego, posto je relativno kratko zavisnik (sudeci po onome sto ti znas), mozes je spasiti, ali ti treba mnooogo strpljenja...treba joj potpuna izolacija...govorim iz sopstvenog iskustva...i neko ko ce bez prestanka, i dan i noc biti uz nju, pratiti svaki njen korak...
Primer, moja majka je napustila posao da bi skoro dve godine bila uz mene...i ja sam napustila svoj, naravno, i to jako dobar posao koji mozda vise nikada necu imati...ali, vredelo je...
Dobro je i da promenite sredinu, drusvo...pomoci ce joj razgovori sa psihijatrom...bivsim narkomanima koji ce joj ispricati svoje tuzne price...
Tesko je...mislim na ne postoji nista teze u zivotu nego boriti se protiv toga...

Pozdravljam te i srecno...
jos jedna mama
Posts: 1
Joined: Sun Oct 12, 2008 1:30 am

Re: Problem sa HEROINOM

Post by jos jedna mama »

Kao suovisnik, posle svega dozivljenog i procianog na ovom forumu, pozelela sam da se registrujem i uradila sam to.
Toliko pitanja, toliko nedoumica ima u meni i posle 5 godina zivljenja sa time a treba drugome dati podrsku. Podrske nikada dosta i drago mi je sto toga ovde ima.
Za neko moje prvo javljanje, toliko od mene a svima nama puno srece i snage ubuduce.
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: Problem sa HEROINOM

Post by sunrise »

Hallo Reli

Znala sam da si drot! hej,sto ti nju malo ne stavis u zatvor i uplasis time? pusti je tamo u nekoj celiji par dana da ne zna sta je ceka i da se dobro uplasi....je moguce tako nesto napraviti?
vidim da ti je stvarno stalo do nje i da ju volis i da je taj stan samo opet pokusaj pomoci njoj.doprijeti do nje i njene svijesti, natjerati je da shvati i stane...jedna stvar,niej ona tek tako iz dosade pocela, ne vjerujem bas u to. terapija, terapija,psihijatri,psiholozi ili komuna...jednu od tih solucija se moras prihvatiti ako joj zelis pomoci. najozbiljnije razmisli o tome,kako bi i gdje bi s njome.
dosta si dominantan pa mislim da bi te mogla i poslusati i da bi to sve moglo cak i imati neki plod.

sretno
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
Post Reply