Samo da olaksam dusu

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

Post Reply
Marijica
Posts: 2
Joined: Thu Jul 31, 2008 12:59 am

Samo da olaksam dusu

Post by Marijica »

Pozdrav svima. Imam 27 godina i prvi put pisem i moram reci, dosta sam toga procitala ovde..moja situacija je slicna ostalim situacijama na forumu i imam zelju samo da je ispricam, jer znam sta treba da uradim, ali jos uvek nisam skupila snage za to. Sa momkom sam vise od 6 godina, on je na heroinu 4.. Jednom se "skinuo".. ali.. bilo je kratkog daha. Kako vreme prolazi, ja vidim kako on tone, a ne mogu da mu pomognem. Same moje reci nisu dovoljne. Moja podrska ne znaci nista. Sada sam pocela da gubim sebe. Vecinu noci provedem uplakana ne znajuci kako da mu pomognem. Za mene bi bilo najlakse da odem, ali ne znam kako bih sebi oprostila.. Poslednjih pola godine slusam razna obecanja, ali sam svesna da nema nista od toga. Znam da ne moze sam da se skine, iako to zeli. Pokusavam da ga nagovorim da ode na lecenje.. ne znam da li cu uspeti.
Ovo sam imala potrebu da izbacim iz sebe. Osecam se bar malo jaca da nastavim da se borim.
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: Samo da olaksam dusu

Post by saša-ex »

OK, probala si sve, samo 4 godine je puno i za najokorelijeg mazohistu. Pocni da brines i o svom zivotu.
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: Samo da olaksam dusu

Post by Modesty »

Ako ne pristane na liječenje,kako ćeš oprosti sebi što si svoj život upropastila ni kriva ni dužna?
jana
Posts: 585
Joined: Wed Sep 12, 2007 12:47 am

Re: Samo da olaksam dusu

Post by jana »

Sigmund Frojd je izrekao jednu misao koju jako cijenim:«Nas obicaj je nas zatvor«.
Isto je i sa onim sto nazovemo ljubav.
hopeless
Posts: 7
Joined: Fri Jul 25, 2008 3:02 pm

Re: Samo da olaksam dusu

Post by hopeless »

Totalno te razumijem, mada je u mom slucaju u pitanju moja starija sestra, ali princip je isti...ovi ljudi gore, koji kazu da je vrijeme odustati, sigurna sam da su,pa barem 90% upravu, ali ni ja nemam snage za to.
Samo se zapitam, da li bih tada bila sretna...ne znam da odgovorim :( Ali evo trudim se da sve to pocnem gledati iz nekih drugih prespektiva, onih sa kojih nisam gledala, pa se nadam da cu skupiti snagu.
Zelim ti svu srecu ovog svijeta :)
justme
Posts: 119
Joined: Sat Apr 12, 2008 10:56 am

Re: Samo da olaksam dusu

Post by justme »

joj mila ne znam otkud ti tolika energija..
ja sam za samo godinu dana,pocela da gubim sebe i da cmizdrim po cijelu noc..na kraju sam isla logikom ako ti neces pomoc,potrazicu je ja za sebe,ja sam odabrala zivot...ti ili me stigni ili smo na razlicitim putevima...ne znam sta bih ti rekla...sebe cuvaj draga.
Marijica
Posts: 2
Joined: Thu Jul 31, 2008 12:59 am

Re: Samo da olaksam dusu

Post by Marijica »

Covek nije ni svestan koliko je snazan, ali takodje nije svestan situacije kada je nemocan da sam bilo sta promeni, pa se vrti u krug.
Svaka cast svima onima koji su se izvukli! Bicu optimista...

Pozdrav svima, zelim vam svu srecu da vidite lepsu stranu zivota. Ja pocinjem da radim na tome.
Post Reply