POMOZITE NAM!

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Nema sada plakanja,znam da vam je teško ali sada je na redu borba za vašu ćerku,plakanje je gubljenje vremena a i ne rešava ništa. Znam u kakvom ste stanju jer sam svoju majku takvu gledala, noćima je plakala...bilo mi je teško ali kao što sam već rekla nije mi to bilo na prvom mestu,a bilo mi je žao mnogo,mnogo žao...
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

tesla nije bio na heroinu.....
kad izgubis nadu u samog sebe sto ti droga ucini vremenom...onda ti treba nesto dobroda se dignes...ja ga u sebi nisam imala...ni snage ni volje ni nicega. ALi neko ko ima mi moze pomoci da to sve povratim. Meni je tako....pa vidite, narkoman si, sjeban, nemas nista, sve si izgubio, i pare i nadu i volju i zelju za zivotom....i onda pogledas oko sebe i vidis da su svi digli ruke od tebe i izgubili nadu...pa zato postoji veliko broj narkomana koji i danas zive na ulicama i ubijaju sve osjecaje i emocije kako bi mogli izdrzati. neki se traznu...neki ne....droga ti pojede puno toga pa tako i nadu i volju i snagu...kad se neko nada i nije digao ruke od tebe to ti vrati volju za zivotom-ono"pa ok...mozda i mogu ja to ili jeste upravu si bila sam tako sretna prije"...podsjeti te da si bio ok prije...i da to mozes opet biti. pa da ljudima ne treba neko da vjeruje u njih i ne gubi nadu ne bi postojali narcotic annonymous sastanci gdje bas pricaju o tome...kako su svi dosli tu trazeci spas i ljubav i nekoga da vjeruje u njih i ne digne ruke od njih..to puno znaci.
nisam na nivou 16god...znam sta ste mislili s tim reci..vise na emocionalnom nivou...ali i onima sto su poceli sa 30 i sada im je 36 isto toliko treba neko da vjeruje u njih...
ja sam jaka licnost bila....kad nesto zacrtam to je to....ali drogiranje je to malo sjebalo i napravilo nas slabim...robovima....jer vjerujte mi da se to ne desava ljudi bi se skidali i lijecili mnogo lakse. Nazalost tako je...
kad si na dnu dna i bukvalno nemas sta vise da izgubis samo te necija ruka moze izvuci...sam ne mozes nikako....
i da naravno..ovaj put to radim za sebe ne za nekoga drugog...to je jedini nacin
erineja,potrazi savjetnicu neku i idi kod nje redovno-psiholog ili terapista...ne psihijatar ok?
pisi lakse ce ti biti
Luna
User avatar
Spirit
Posts: 145
Joined: Wed Aug 17, 2005 4:42 am
Location: Beograd

Post by Spirit »

tesla nije bio na heroinu.....
Samo sam napravila malu salu. Htedoh reci u stvari, da moras prevashodno da se uzdas u svoju volju i snagu i da ne obracas paznju na to sta drugi misle i govore o tebi. Tek tada moze dati se pruzi pomoc sa strane i da se koliko toliko garantuje neki uspeh.
nisam na nivou 16god...
Samo sam uzela najdrasticniji primer, ja u stvari i ne znam koliko ti imas godina. Tu je stvarno razlika koja je uocljiva, jer imas recimo odraslu osobu sa razmisljanjem pubertetlije. Kod onih starijih je ista stvar, samo sto se razlika teze uocava, jer kad je poceo bio je vec oformljena licnost. Mali dodatak, zato je kod ovih drugih lecenje mnooooogoooo teze.

Pozdrav
User avatar
Erineja
Posts: 116
Joined: Thu Aug 18, 2005 6:48 am
Contact:

Post by Erineja »

Mozda je plakanje gubljenje vremena, ali ne mogu sve emocije vecno drzati u sebi. Poslednjih par meseci se trudim da izgledam normalno i jako. Otprilike radim ono sto je M4j4 predlozila:
NEMOJTE IZGLEDATI JADNO (to nas odbija,pomislimo da ste jadniji od nas i cak dobijemo zelju da se izivljavamo nad vama) .GORE GLAVU,OSMEH,SMINKU,POKAZITE DA IMATE SVOJ ZIVOT. KAD TAKO NESTO VIDIMO ,MI MAKAR `PROVIRIMO` U TAJ VAS ZIVOT KAD VEC DELUJETE USPESNO...
Trudim se da ponovo uspostavim kontakte sa ljudima, da radim, da izlazim, da zivim normalno. Problem je sto je sve to gluma i strasno zamara i iscrpljuje. Kad padne noc i ostanem sama, sve ono sto sam u toku dana potiskivala jednostavno pokulja iz mene. Moja cerka noci provodi van kuce tako da to ne vidi. Kad dodje kuci, mama izgleda sasvim normalno. A pokusavam cak i ovo:
PRAVITE SE KAO DA VAM JE KCERKA SAVRSENO NORMALNA,NE POMOINJITE DOP! LEPO SE OBUCITE,IZADJITE,A SA NJOM POLAKO POCNITE DA PRICATE O OVOM-ONOM STO VI RADITE A STO BI VAM ONA MOGLA POMOCI-UCESTVOVATI,DAJTE JOJ DO ZNANJA DA VAM TREBA NJENO MISLJENJE-POMOC,DA SE OSETI VREDNOM.
samo mi to bas i ne uspeva. Ona sada nema vremena za mene i ne zeli da mi u bilo cemu pomogne. Pokusavacu i dalje jer to je, cini mi se, jedino sto jos nisam probala. To je otprilike priblizno i Katarininom predlogu:
Probajte i taktiku "Baš me briga!"
Ne pitam je ni gde ide, ni sta radi, ne pominjem dop. Trudim se da vidi da brinem o sebi, da se ponasam kao da je sve OK. Strah me je samo onoga o cemu pise Luna, da ne pomisli da sam digla ruke od nje.
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

sve zavisi kakav je tip covjeka...da li je bila vezna za vas prije? Da li je njezna i osjetljiva? Iako to ne pokazuje..vi to znate. Kao dijete kakva je bila? Sve do drogiranja kakva je bila? Napisite mi to pa cemo znati koji je tip i s'tim sta je vise efikasno...
ne znam..moja mama kad se pravila da ne vidi, ja znam da vidi ali nakon izvjesnog vremena dop te natjera tj zamagli ti um pa i ti kontas kako ona stvarno ne vidi..i super..uh dobro sam prosla. Ili cim ona ne vidi znaci da nije tako strasno...i onda vjerujes kako nije strasno jer da jeste vidjela bi. Vidite heroin je djavo koji upravlja tobom dok ga koristis. svi mi sada govorimo iz nase perspektive ali ja znam kako sam vidjela i razumjela stvari dok sam koristila..upravo kako sam i rekla. On se igra s tvojim umom i ti nemas kontrole dok ne budes htio da imas kontrolu. Vi je znate bolje nego m svi...samo ako probate taj nacin i ne vidite nikakve promjene i osjetite da je mozda i gore...pridjite joj. Kazem vam sve zavisi od covjeka...mozda bas to i upali. ALi opet to u njenog glavi mora da upali prvo pa ce onda sve ostalo. I kao sto rekoh decko je velika opasnost i otpor u svemu tome....pisite
sretno
Luna
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Nemojte baš toliko da izlazite i neobraćate pažnju na nju,da je ne pitate gde ide i kad se vraća,to su jedine dve rečenice gde ona može da vidi da se brinete za nju,ako je totalno ignorišete i vodite svoj život sigurno će pomisliti da ste digli ruke od nje :!: Živite vi svoj život ali uporedo se borite i za nju :!: :!: :!: Puno sreće :!: Meni sve ovo jako teško pada i ne znam kako da se otrgnem,kako da me toliko ne pogađaju sve ove stvari,možda sam upala u neku paranoju ne znam...i ko zna šta sam sad napisala i da li to ima smisla ili je sve s brda s dola...ne znam :!:
M4j4
Posts: 596
Joined: Tue Aug 23, 2005 10:29 pm
Location: ucmala sredina smor-city

Post by M4j4 »

Secam se odlicno tog osecaja :joj dobro sam prosla,nije me videla...ja sam cak dozivela to da me keva natera da se skinem pred spavanje i da njoj dam stvari na pregled. Jednom sam sakrila u dzepic od brushaltera,pa kad me ujutru budila da ustanem ja sam ispod jorgana smrkala a ona stoji pored kreveta! Sa druge strane,koliko god bio dobar taj osecaj kad nekoga kako da kazem,zajebes da te ne provali,ja se verovatno nikad ne bih skinula da mi se bas nije totalno smucilo kevino zvocanje,pretresanje,zapitkivanje,jednom reci psiho-tortura...nisam mogla vise to izdrzati pa sam rekla sebi : daj da se skinem makar privremeno samo da me ostavi na miru,pa cu kad povratim poverenje opet,ali nije bilo tako,ja eto ostadoh strejt,ali opet sve zavisi sta kod koga deluje.
Image
M4j4
Posts: 596
Joined: Tue Aug 23, 2005 10:29 pm
Location: ucmala sredina smor-city

Post by M4j4 »

Jos jedna bitna stvar: njen decko. To je mozda i najbitnije,jer je meni decko bio vazniji i od keve,mislim,otisla sam od keve kod decka,pa se ni tako ne postize nista,nemojte je preterano pritiskati ako ima tu mogucnost da se odseli od vas,ali ako nema tu mogucnost,ako mora ostati kod vas na stanu i hrani,tako da kazem,onda pritisnite maksimalno! I kupujte joj garderobu! Znaci,kupite joj,samo joj ne dajte pare u ruke!!!Ja kad sam bila kod decka,i kad smo krali i svasta,otpadne mi djon na jedinim patikama i onda je moj decko odbio da mi kupi najjeftinije patike jer nije hteo da se odrekne ni dinara,e onda sam popizdela i na njega,i nisam znala sta drugo pa sam zvala mamu i rekla da idem prakticno bosa i pitala da mi kupi patike...eto sta sve moze da bude bitno...to je skup i lancana reakcija kojekakvih sitnica a sve one mogu biti kap u casi i prevagnuti ili na jednu ili na drugu stranu...
Image
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Šmrčeš ispod jorgana :smt044 sram te bilo,možda nije smešno ali ovo me je nasmejalo,šta sve možemo da smislimo... Što se tiče dečka m4j4 je upravu u potpunosti :!: Pare u ruke nikako...
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

jorgan...vidis ovdje se to rijetko koristi pa bi bilo malo ofirno pod carsafom :-D ...ma salim se ..dokle ta bolest ide...bez granica. sve je bas tako slazem se...opet sve zavisi od osobe i koliko je vezana za mamu/tatu ili s'kim vec zivi. Ne znam nista o decku, ni kakav je ni s'kim zivi ni koliko je star nista...pa vam ne mogu puno recci alli samim tim sto se dogira je problem...zbog kog ona i ne prestaje vjerovatno...moj najbolji drug i njegova djevojka su cist primjer. Oboje su kod roditelja zivjeli...i ni jedno nije imalo posao na kraju...uglavnom...ona hoce da prestane...uspije par dana biti cista cim se sretnu gotovo...jedno drugo su vracali u to ..sve i da on nije pristao da joj da, ne mozes biti s nekim ko je ubijen cist...kad se volite...ono kao sta god ja to i ti....mislim ima jakih licnosti koje su ciste i s nekim su ko je i dalje u sranju...ali i to te sjebe...boris se iz dana u dan za drugog, molis, kumis, prijetis, ludis...
ja sam vam rekla da odete zajedno u centar anonimnih narkomana...to vam je najbolje sto mozete uraditi. Recite joj da ces je smjestiti u komunu ako ne prestane ili ne pokaze znake da zeli...komuna bi njoj najbolji izlaz i bila...po svemu sto ste do sada napisali zvuci kao osoba za komunu. Nije za svakoga ali oni koji odu i budu duze vrijeme oni i uspiju...bas ta cura od mog druga je u komuni tu negdje...i okrenulo joj je zivot za 180stepeni-nabolje naravno...
probajte
Post Reply