Angel i njena sestra

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

User avatar
katarinadimedici
Posts: 430
Joined: Sat Apr 16, 2005 3:25 am

let it be

Post by katarinadimedici »

To da li je svađa ili ''svađa'' i nije tako važno!Daj Bože da Angel ima nekoga!Te roditelje bih ja prijavila Socijalnoj službi ili kako se već kod vas zove!Neverovatno mi je da jedne devojčice nema kod kuće nedelju dana,a da oni ništa ne preduzimaju,pa neka je to i njeno uobičajeno ponašanje!Izvini ali takvi roditelji ne bi smeli biti staratelji jedne maloletne devojčice!Mada mi nešto tu nije jasno:taj račun u banci?!Sa kojim dokumentom ona može podići novac i kako je njima uopšte palo na pamet da joj otvore račun?Ko još detetu na taj način daje džeparac?Pored takvih roditelja,Angel nema velikih šansi!
A onda dolazimo na temu,na kojoj smo bili nebrojeno puta!Ovde su zaista,apsolutno svi dobronamerni!Svako ima pravo na svoje mišljenje i komentar,a na ovom forumu,tvrdim,da smo zaista ostali oni pravi,ljudi koji traže pomoć i koji su isto tako spremni pomoći drugima,za razliku od starog foruma,gde je bilo zluradih komentara,ironije itd. Zatvaranjem starog foruma jednostavno su nestali ,ostali su ONI PRAVI! :supz:
User avatar
angel
Posts: 20
Joined: Wed Jun 22, 2005 5:24 pm
Location: Osijek

Post by angel »

gdje sam...sta vas briga....na mjestu sam na koje necete nikad ni pomislit da postoji...jednostavno ste precisti za takvo mjesto....odjebite!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

devojko tebi definitivno treba pomoc........
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

definitivno.....a ko je rekao da smo cisti??? jednom polovinom jesam...ali drugom...
angel idi u komunu prije nego sto dozivis pravi pakao a cini mi se da jos uvijek nisi...jer da jesi trazila bi pomoc ne bi odjebavala sve odreda...ma to je najlakse...ko vas jebe idite svi u pm...a ja cu da radim ono sto mi se radi!!! Jel to??????
sta ti je curo draga?? ti mislis da si ti jedina prosla kroz sranje??? i da je tebi najgore??? I da tebe niko ne razumije?????
Varas se....pa barem te ovde svi razumiju...idi na NA sastanke idi covjece u komunu spasi se...nacis ces pomoc, podrsku, upoznaces fine ljude....
za neke ljude je to jedini izlaz a ti si jedna od njih...
e sada ako ti nisi rascistila sama sa sobom hoces da prestanes ili ne to je drugo...u tom slucaju nemoj kriviti nikoga osim sebe....i opet ti kazem IDI U KOMUNU!!!!!
dijete drago sta zelis da postanes Kristijana????jel to? ako ne znas ko je kristijana...mozda je bolje da ne znas...ali ako ne stanes znaces i bez citanja knjige. Ionako zivis sama svoj zivot ne ovisno o porodici jel' tako....pa onda se fino spakuj i u komunu...jebi ga sestra ti moze pomoci oko placanja a ima i drugih nacina da se to uradi sigurna sam....
samo prestani...
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Ja ne znam ovako opsirno da pisem i ako sam bila malo gruba izvini,jebiga ali otera ti i nas u kurac itd. zato je tu moja drugarica luna da ti to mirnim tonom objasni,luna slazem se sa tobom ali ja jednostavno ne umem drugacije,gruba sam sta da radim,nek mi niko ne uzme za zlo....... :!:
oxo
Posts: 339
Joined: Sun Apr 17, 2005 4:41 am
Location: Beograd

Post by oxo »

kazem ja dok neko stvarno ne lupi o dno nece zatraziti pomoc.....
andjele ti ne trazish pomoc nego paznju,moli se da ti prava pomoc ne zatreba
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

da,da moli se da ti prava pomoc ne zatreba,i nemoj zbog ovih komentara opet da nas oteras u pm.................. ;-)
User avatar
katarinadimedici
Posts: 430
Joined: Sat Apr 16, 2005 3:25 am

nesporazum

Post by katarinadimedici »

angel wrote:gdje sam...sta vas briga....na mjestu sam na koje necete nikad ni pomislit da postoji...jednostavno ste precisti za takvo mjesto....odjebite!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Koliko sam ja shvatila,ovo je odgovor ''sestri'' a nije upućeno nama,izgleda da je došlo do nesporazuma!
Oxo,ti si potpuno u pravu što se tiče privlačenja pažnje,ali ne i u onom delu da joj ''prava pomoć'' ne treba!Treba joj,još kako,jer je izabrala pogrešan način!Mene je potreba za pažnjom roditelja dovela ovde gde sam sada!Angel očigledno nije uspela u nameri da narkomanijom skrene pažnju roditelja na sebe.Sada se to već pretvorilo u nešto drugo!Očigledno joj je potrebna pomoć i zato je došla ovde,a našu pažnju ne mora da privlači,mi i jesmo ovde da bi pomogli jedni drugima,što pre to shvati,biće joj bolje.Samo,posle pažnje,na red dolazi poverenje,a Angel mora da shvati da ga ovakvim postovima sigurno neće zadobiti,a onda je uludo utrošeno vreme provedeno ovde!
Angel,kad već dolaziš ovde,želiš da se družiš sa nama,reci nama gde si i šta se događa sa tobom?!Ne treba nama adresa,samo da znamo u kakvom okruženju živiš,šta ti se dešava i šta želiš ili ne želiš?!Sa ''sestrom'' možeš da se svađaš i kod kuće!Mnogo je efektnije!
Locked