Angel i njena sestra

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

User avatar
angel
Posts: 20
Joined: Wed Jun 22, 2005 5:24 pm
Location: Osijek

Post by angel »

pokusala sam objasniti nasim roditeljima koliko je ozbiljna situacija u drogiranju Angel, ali oni nisu htjeli cuti ni a od onoga sto sam im govorila. bili su u svom nekom filmu da to ona radi kako bi privukla paznju. ja sam i prije onog dogadjaja od prije par dana znala da se moja sestra stvarno drogira, ali mozda jednostavno nisam htjela prihvatiti tu cinjenicu....nije istina ono sto je napisala, da je se stidim, pa kako da se stidim svoje mladje sestrice. volim je usprkos svemu, ali ona vidi ocito samo losu stranu svega.
nisam znala za silovanje i sada se osjecam grozno jer joj nisam pokusala pristupiti kao sestra kojoj bi se mogla povjeriti nego kao starija osoba s kojom ona nema sta raditi. nemogu vjerovati da se to njoj dogodilo i to sa 12 godina, pa bila je tako slatka sa 12 godina, bila je dijete....
nemora mi vjerovati, ali najradije bi se zamjenila s njom jer iz ovog sto sam procitala da je napisala vidim da joj jos nijedan trenutak u zivotu nije bio sretan. odlucila sam joj pomoci koliko god mogu. rekla sam sama sebi da cim upisem godinu na faxu, a to ce uskoro, da je vodim sa sobom u Zg, tamo cu je upisati u skolu kako bi imala bar neku zanimaciju, pazit cu na nju kao kap vode na dlanu, necu dopustiti da joj se dogodi nesto lose, vise nikada. shvatit ce da ovo njezino drogiranje, da ju ono nije dovelo do samog dna, da ima jos puno razloga za zivot, da smrt njezinog decka kojeg je stvarno voljela, ai on nju, nije kraj svijeta i da ona nemoze napustiti ovaj svijet i mene sada kada bi trebala uzivati u svemu sto joj mladost pruza, ali na normalan nacin. molim vas samo za malu pomoc, ako mi mozete napisati kako izgleda odvikavanje na suho, kako se ta osoba tada ponasa, kako se uope ponasati prema toj osobi, da li ima neki poseban nacin pristupa tome svemu? jednostavno zelim znati da se mogu pripremiti na to sve sto me ceka s njom....hvala vam!

i da, Angel, volim te.znam da ces ovo sve procitati i volim te. znam da ti to nisam govorila, a ni pokazivala, ali sada zelim da znas da te volim i da cemo zajedno proci kroz to sve...ako zelis, naravno! i molim te da kada ovo procitas da razgovaramo i budi malo cesce kod kuce, gdje spavas uopce? ako je to zbog onog sto si napravila predamnom i sada me izbjegavas, ne trebas, to si trebala i prije napraviti....VOLIM TE!PDT_Love_09

Angelova sestra
User avatar
Igla.U.Plastu.Sijena
Posts: 76
Joined: Wed Jun 01, 2005 11:21 pm

Post by Igla.U.Plastu.Sijena »

Angelova sestra, tvoj gest je za svaku pohvalu. Imas predivnu sestru i cuvaj je..
User avatar
katarinadimedici
Posts: 430
Joined: Sat Apr 16, 2005 3:25 am

Za sestru

Post by katarinadimedici »

To što si pronašla ovaj Forum i mesto gde nam se tvoja sestra obraćala,očiti je znak da ti je zaista stalo i da nećeš ostati samo na rečima,jer si već prešla na dela,javljanjem ovde.Angel je svojim detinjastim postupkom učinila ustvari pravu stvar.Za to se malo osećam kriva,jer sam je ja nagovarala da na taj način otvori oči roditeljima(naravno ne da pritom padne,kako se dogodilo)ali je ona izabrala tebe umesto njih,verovatno imajući u tebe i tvoja osećanja više poverenja,nego u njih,bez obzira što ovde piše sa toliko gneva o tebi.Taj gnev koji izbacuje i kojeg će biti još,primeren je njenim godinama.
Ovde ćeš zaista naći pomoć u svemu što ti bude zatrebalo što se tiče načina lečenja koji ćete zajedno sprovesti,ali na prvom mestu je da vas dve porazgovarate,da jedna drugoj otvorite dušu i pokažete ljubav,čemu vas roditelji očigledno nisu naučili.Moraš biti spremna na sve ono što te očekuje,jer nije dovoljno to što ćeš je odvojiti uz sredine i što će se skinuti,na suvo ili već nekako drugačije.Mukotrpan je to posao,teška je borba sa ovim zlom protiv kojeg svi ovde pokušavamo da se izborimo,nema vremenskog ograničenja!Govorim ti zato što i ti imaš malo godina,imaš svoj život obaveze i sada sve to treba da zanemariš da bi pomogla sestri,a ishod je neizvestan?!Ne daj Bože da te odgovaram od svega,ti si jedina koja joj očigledno možeš pomoći,ali trebaš biti spremna na sve!Nagrada za delo koje ćeš učiniti je zaista velika,spasićeš život svoje sestre,koja je očigledno počela da tone na samo dno,sama,bez igde ikoga!Još uvek ne mogu da shvatim vaše roditelje,koji dozvoljavaju da joj se sve to dešava,daju joj novac i time umiruju svoju savest!?Pretpostavljam da ih ti vidiš malo drugačije od nje,pa pokušaj malo da utičeš na njih,ne mogu da verujem da su nezainteresovani za ono što se dešava?!Zar se nisu pitali,šta joj to nedostaje ako su već znali da ''privlači pažnju na sebe''!?Kako mogu da dozvole da ne znaju gde im dete spava i da baš ništa ne preduzimaju??I ja sam roditelj i sama sam napravila mnoge greške,ali moramo da pokušamo da ih ispravimo,kada već shvatimo gde smo grešili!Nađi svoju sestru,potrebna si joj!Ona je samo jedna usamljena mala devojčica,koja je očigledno već prošla pakao od života!Izgubila je i tog dečka u čiju ljubav očigledno jedino nije sumnjala,zamisli kako je to strašno?!Ponudi joj svoje srce,svoju ljubav!Ponudi joj svoje rame,da može da se isplače ali i osloni na njega!Budi jaka i snagom svoje ljubavi,pomozi joj da pobedi zlo!A mi ćemo svi koliko nas ima ovde uvek biti uz vas!
:heart:
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

nedaj sestru

Post by zvrky »

Bravo za sestru,imate podrsku i sa moje strane :smt038 ,treba da se pripremis na uzasne promene raspolozenja tvoje sestre i to nemoj da joj uzmes za zlo,ako joj mnogo nije dobro nadjite neke lekove za spavanje i bolove pa joj to daj u kriticnim situacijama,skidanje na suvo je mnogo teska stvar,uzasno je....u svakom slucaju budi uz nju i nemoj odustati kako god se ona ponasala prema tebi u toku skidanja,zelim vam puno srece i uspeha Zvrky :!: Pozdrav i cuvaj sestru drugu nemas,potrebna si joj sad vise nego ikada :!: :!: :!:
User avatar
Igla.U.Plastu.Sijena
Posts: 76
Joined: Wed Jun 01, 2005 11:21 pm

Re: Za sestru

Post by Igla.U.Plastu.Sijena »

katarinadimedici wrote:.Angel je svojim detinjastim postupkom učinila ustvari pravu stvar. :heart:
jos uvijek ne mogu da vjerujem da si ti, zrela zena, mogla dati onakav savjet..........................

nadam se da ce Angel javiti uskoro, u nekom boljem rasoplozenju..
User avatar
katarinadimedici
Posts: 430
Joined: Sat Apr 16, 2005 3:25 am

Ne znam na šta misliš?

Post by katarinadimedici »

Ne shvatam na šta misliš kada si mi napisala da ne razumeš zašto sam joj dala takav savet?Ja je nisam nagovorila da overi pred njima ili je nagovarala na fiksanje!To je ono što je ona već radila svakodnevno,a njeni su odbijali sebi to da priznaju!Morali su da se suoče sa istinom i to na šokantan način,jer sve ono što ne vide ne mora ni da postoji?!Očigledno je bilo tako!Kao što je i očigledno da ona to nije uradila prema bilo čijem savetu,već joj se prilika namestila.Verovatno je tako i trebalo da bude,kao što je sigurno da je loša stvar donela pozitivne rezultate!To je bar očigledno,tako da mi nije jasno čemu pitanje,sada?
User avatar
angel
Posts: 20
Joined: Wed Jun 22, 2005 5:24 pm
Location: Osijek

Post by angel »

evo me, vidim moja je sestra vec postala detektiv...zanimljivo...volis me? ne bih bas rekla, osoba koja voli nekoga neposnasa se prema toj osobi onako kako si se ti ponasala prema meni u mojih jebenih 16 godina zivota...i sta bi ti sada, promjenila sve u jednom danu...ne ide to tako...mislis da sam se ja nafiksala pred tobom kako bi me ti i tvoje frendice zalile...ne duso, nisam...pomoc iz sazaljenja mi netreba...ja sam to napravila da napokon shvatite sta se sa mnom dogadja, a ne da me zalite, to mi ne treba...NECU DA ME ZALITE....jebite se svi, necu da me zalite, necu da me zalite, necu, necu, NEEEEECUUUUUUUUU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
nemoj molim te sada govoriti da me volis, molim te nemoj, povraca mi se svaki put kad to procitam....sad se tu pred drugima pravis fina, kao pomoci cu ti, rjesit cemo tozajedno...zasto nisi napisala kako si se odnosila prema meni, kao prema zadnjem proljevu...kucko jedna glupa...mrzim te...zasto to nisi napisala, nego odma krenes na stvar kako ces mi pomoc, da ispadnes dobra sestra koja nije shvacala kako je situacija ozbiljna...mrzim te, razumijes, organski te nemogu prihvatiti, dize mi se zeludac svaki put kad te vidim, kada progovoris, kada trepnes....tuko jedna ........ajde ako si stvarno dobra sestrica napisi kako se ponasas prema meni, ako te nije stid, ajde napisi...ti bi da se ja tebi povjerim, da s tobom rjesim nesto....prvo se pocni ponasati prema meni kao prema ljudskom bicu, prvo to, a onda cemo dalje pricati....ja imam vremena koliko god hoces hehe....i da nemoj da vise pises pod mojim nadimkom polomit cu ti prste....jel ti jasno!!!! i sta te briga gdje sam, koji kurac hoces od mene....sta se pravis fina, da se sada kao brines, kurac moj se brines, stalo ti je samo da te ljudi smatraju dobrom osobom, a potrudila si mene prikazati kao govno, da me svi izbjegavaju, ajde napisi sta si sve radila kako bi mi pomogla, ajde napisi....kucko jedna dvolicna, svinjo....odjebi od mene, ne podnosim te i jos hoces da se s tobom skinem s heroina, pa prije bi ja tebe navukla na njega.......odjebi lagano od mene......mozak mi je vec umoran od mene.....
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

angel!!!
Procitala sam tvoju pricu koja me dobro potresla ponajvise zbog reakcije tvojih roditelja, njihovog nerazumijevanja, odbijanja i hladnoce. Tesko mi je i da si predocim kako se zapravo osjecas duboko u sebi i zasto je tvoj put tako tezak.
No, ne znam stvarno da li ti je sestra glumica, da li se folira ili ne..No savjetujem ti da popricas sa njome bez tog bijesa i ljutnje koju imas u sebi.Pricaj i probaj vidjeti ako joj je uistinu zao sto se tako ponasala prema tebi, mozda jeste.?..Mozda nije bila svjesna...mozda te nije imala namjeru povrijediti..mozda jednostavno nije razmisljala...moj savjest je da nadjes svoje odgovore.
Njezin post mozda nije iskren no djeluje tako.Djeluje iskreno i pun je emocija.Ako ti se izvini prihvati njezino izvinjenje jer je to jedna od zivotnih lekcija koju sam ja relativno kasno naucila ali mi svejedno pomaze da idem naprijed.A to je da kada ti netko kaze da mu je zao sto je pogrijesio i kada te moli da mu oprostis onda bi to trebao uciniti ako ti ta osoba nesto znaci u zivotu i vise ne okretati i predbacivati te greske nego je jednostavno to zavrsena tema.
Tvoja ljutnja, bijes, ogorcenost spram roditelja i sestre pa cak i mrznja te nece daleko dovesti nego ces samo sebe sve vise muciti i ranjavati.Digni se iznad svega time sto ces sebe prihvatiti kakva jesi sa svim dobrim i losim stranama.Nauci da si ti prva sama sebi i najbitnija, od tebe sve polazi, prvo ti pa svi drugi.Zavoli se.Upoznaj se.Zazeli sebi sve najbolje na ovome svijetu.Reci sebi da zasluzujes dobar, normalan zivot da vise ne zelis unistavati i ranjavati svoje tijelo i dusu.Postavi si ciljeve,pocni od onih kracih ili svakodnevnih pa polako povecavaj korake.Izbori se za samopostovanje.Nadji snagu u sebi i ljubav jer je imas.
Moj ti je samo savjet da se koncentriras na sebe usprkos svima i svemu jer ti to zasluzujes.
User avatar
katarinadimedici
Posts: 430
Joined: Sat Apr 16, 2005 3:25 am

Razmisli

Post by katarinadimedici »

Angele!
Nemoj da budeš tako isključiva!ne dozvoli da bes vlada tobom!I nemoj da uprkskaš stvar sada već na početku!Ono što se dešavalo između sestre i tebe mi ne znamo,znate vas dve šta je prava istina!Razmisli samo malo bolje i izbroj do deest pre nego što nešto kažeš ili učiniš!Bez obzira na to šta je prava istina,jedno je sigurno a to je da se ona nije iz sažaljenja ili foliranja pojavila na ovom forumu!Šta nju boli uvo da se folira pred nekih stotinak bivših i sadašnjih narkosa i pred njima otvara svoju dušu?Razmisl malo o tome!Nastavila bi kao da se ništa nije dogodilo,da ne oseća ništa baš prema tebi,kako ti to vidiš!Sigurno je da si povređena,sa njene a i sa strane roditelja,ali pokušaj da taj revolt ostaviš po strani,jer se u suprotnom nećeš pomaći sa mrtve tačke.Ne odbijaj ruku koja ti je pružena,jer ti je sledeći put možda neće pružiti.Vas dve ste sestre,niste birale jedna drugu i trebate da se volite,što vas roditelji očigledno nisu naučili.Sigurna sam da ti i pored ovih ružnih reči,voliš svoju sestru,jer da nije tako,ne bi te ni vređalo njeno ponašanje,niti bi te interesovalo njeno mišljenje o svemu!Ne možeš sama,imaš suviše malo godina,a i bez obzira na to,svakom čoveku je potreban neko!Nemoj mi reći da su ti sa kojima provodiš vreme tvoji prijatelji i da te oni vole,da će ti pomoći u životu?!Do sada si bila sama,pokušavala si da se izboriš sa svim onim što nosiš u sebi,to je i dovelo da budeš tu gde jesi!Sada kada ste se našle na ovim stranicama,pokušaj sa sestrom da razgovaraš otvoreno,da prevaziđete sve što je bilo i da krenete ispočetka.Mi nismo sudije,ali možemo biti tvoja podrška,a njoj pomoć u tome da te izvede na pravi put.I opet ti kažem,razmisli malo!Tvoja sestra je takođe mlada,ima svoj život,svoje prijatelje,možda ni njoj nije uvek bilo lako,a da li si ti tada bila uz nju?!Sigurna sam da nisi,da si imala svoje probleme,a da misliš da ona nema nikakve,da joj u životu sve ide od ruke,a nije tako!
Uostalom,sada će se videti koliko je bila iskrena i da li zaista želi da ti pomogne!Ako je stvarno tako,registrovaće se ovde pod drugim imenom i nastaviće priču sa tobom,preko nas, u suprotnom,neće se više javljati,pomisliće:''Ja sam htela da joj pomognem,a ona me još vređa!Ma,boli me uvo,nek' se izvlači sama!''Ako se javi,ja te molim da joj pružiš šansu da ti dokaže da te voli!
Moja mlađa ćerka je bila isto tako ogorčena na sestru kad je počela da se drogira.Mrzela je,stidela je se,''cinkarila'' je za sve šta uradi!Tražila je od nas daq je oteramo iz kuće,plašila je se,nije htela da je vidi,tako da se i kod Sandre,stvorio revolt prema njoj,nisu mogle da podnesu jedna drugu.Sada je potpuno drugačija situacija.Kad je otišla u Italiju,Sandra je najviše patila za sestrama,od svake plate bi im nešto kupila,a i ona Ivani mnogo nedostaje,očajna je što je ova u zatvoru.Vreme neminovno stvari postavlja na svoje mesto,čovek samo treba biti tolerantan i strpljiv!Neću da te vređam,ali nažalost,strpljenje i tolerancija nisu baš odlika tvojih godina!
Još jednom te molim,pruži sestri šansu!
Ljubi te tvoja mama!
oxo
Posts: 339
Joined: Sun Apr 17, 2005 4:41 am
Location: Beograd

Post by oxo »

i don't buy it

bolje da ne napishem shta mislim o ovoj "svadji"
Locked