Problem..Sa prijateljem.

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

User avatar
Vlado_M
Posts: 1456
Joined: Sun Apr 17, 2005 7:42 pm
Location: SFRJ

Re: Problem..Sa prijateljem.

Post by Vlado_M »

Uradila si dobru stvar. Nemoj samo ocekivati da ce njegovi roditelji biti otvoreni prema tebi i da ce ti servirati nove informacije... Ali jednog dana ce ti i prijatelj biti zahvalan, nadam se.
User avatar
eetfuk
Posts: 32
Joined: Tue Feb 26, 2008 1:23 am

Re: Problem..Sa prijateljem.

Post by eetfuk »

Tako mi sporo ovi dani prolaze....Dosta čitam ovaj forum..Jako je dobar, sviđa mi se. Vidim da zapravo ja nemam tolko velik problem, a činilo mi se da je moj najveći..Glupo mi je što postam samo na ovom topicu, ali ja nemam baš iskustva i ne znam šta bi napisala drugima.. Nadam se da nije bed.
Joj, samo o utorku razmišljam..Imam popodne školu. Trebala bi poslje škole (otić ću ranije, bolit će me trbuh, nešto već) i otić do njih da mi kažu kaj je bilo. Ne mogu dočekat....Samo o tom razmišljam...
User avatar
eetfuk
Posts: 32
Joined: Tue Feb 26, 2008 1:23 am

Re: Problem..Sa prijateljem.

Post by eetfuk »

Ispao se negativan!!! Ma nemoguće je da je čist! Ne znam opće kaj da mislim! Tako sam se ljuta sad. Ljepo su mi njegovi starci dali do znanja da se previše brinem i da je sve zapravo ok.. Kaj sam se ja opće išla petljat! Sad sam ispala neka tu lažljivica još. A 100% su se derali na njega i tukli ga kad sam im ja rekla jer znam da su takvi kad nema publike i još sam ih ja uvjerila da se drogira. Još sam mu natovarila 100 problema na vrat, kako je i viola rekla. A on ziher neće više pričat sa mnom. Sve sam sjebala!! Jel moglo gore? I tako me danas sa podsmjehom gledao, ali me nije niti pozdravio dok je on izlazio iz škole, a ja ulazila...Nisam znala zašto sve dok nisam došla kod njega doma..
Ahhhhhhhhh...Pojela bi se sad. Tako sam ljutaaaa. A ne znam ni na koga uopće?!
Jel moguće da je on varao na tom testu il je stvarno čist? Al kako može bit nakon svega uopće.. Jel se često ovdje vara na tim testovima? Ima on dost veza ovako.. Rekli su mi njegovi starci da su ga jučer testirali. Prepostavljam da su mu već u petak očitali bukvicu.. Nisu ziher cijeli vikend šutili o tom..
Ma joj.....ne znam...ne znam kaj da mislimmm :evil: :evil: :evil:
User avatar
misty
Posts: 201
Joined: Thu Feb 21, 2008 9:02 am
Location: Srbija
Contact:

Re: Problem..Sa prijateljem.

Post by misty »

Jel moguće da je on varao na tom testu il je stvarno čist?
Postoji mnogo načina da se prevari test!

Jako mi je žao što se tako osećaš ali ne daj se, najbitnije je da si ti rekla njegovima!I ako je ispalo bez veze sa testom oni će sad sigurno mnogo više pažnje obratiti na njega, kako se ponaša sa kim se vidja, kako provodi vreme...
Ti si uradila šta si mogla!
Ne znam da li si još u kontaktu sa njima, a ako jesi, objasni im da je možda varao na tom testu pa možda da ga ovedu kod lekara da mu on ponovi test..
Budi jaka i javi šta se dešava!
Pozdrav!
jana
Posts: 585
Joined: Wed Sep 12, 2007 12:47 am

Re: Problem..Sa prijateljem.

Post by jana »

Moje je misljenje,da ti vise ne treba da cinis nista.Ti si svoje uradila,saglasno svojoj savjesti,i mislim da si ucinila dobro.Ti ne mozes znati da li su ti njegovi roditelji rekli istinu.Ima mnogo manipulacije izmedju nas ljudi ,kad je u pitanju cuvanje interesa i "obraza"familije.To je strasno,na koje smo sve nacine,i u kojem uskom interesu u stanju da sakrivamo istinu i od sebe i od drugih.Ponos i sebicnost limitiraju nas u tom dijelu.
User avatar
eetfuk
Posts: 32
Joined: Tue Feb 26, 2008 1:23 am

Re: Problem..Sa prijateljem.

Post by eetfuk »

Nisam ja u kontaktu ni s njim ni s njima više..
A ne znam..Dal da više nešto pokušavam..?
Btw, djelovali su mi iskreno kad su rekli da je ispo negativan..
User avatar
misty
Posts: 201
Joined: Thu Feb 21, 2008 9:02 am
Location: Srbija
Contact:

Re: Problem..Sa prijateljem.

Post by misty »

Ne znam, mislim da za sada ne bi trebala ništa više da radiš.Ti si uradila šta si mogla i šta je bilo do tebe, moguće stvarno i da ih je prevario za test...
A zašto više nisi sa njima u kontaktu, jel oni misle da si ti izmislila celu priču?
Znam da ti je sada jako teško ali drži se moraš da budeš jaka!
Piši šta se dešava, kako se ti osećaš sada?
nadam se da će sve biti bolje i znaj nisi sama!
:heart:
User avatar
eetfuk
Posts: 32
Joined: Tue Feb 26, 2008 1:23 am

Re: Problem..Sa prijateljem.

Post by eetfuk »

Ne znam zašto se više s njima ne čujem. Nisam se čula s njima otkad su mi to rekli i mislim da će tako ostat. Ne znam ja kaj oni misle dal sam ja to sve izmislila..
Kako se osjećam? Ne ću sad tu pisat jadikovke, al sam globalno tužna, bez volje.
Da se bar on na mene ne ljuti..(L) Ja ću se javit njemu.. Da vidim kaj je to sve bilo sad.
I hvala ti Misty, lakše mi je kad vidim da nisam skroz sama, da neko pročita kaj ja tu napišem.
User avatar
misty
Posts: 201
Joined: Thu Feb 21, 2008 9:02 am
Location: Srbija
Contact:

Re: Problem..Sa prijateljem.

Post by misty »

Samo se ti drži malena i glavu gore!
Mislim da sam ti već negde to pisala, logično je da se on sad ljuti na tebe, jer on misli da nije u problemu i da sa drogom može prestati kad hoće...
On kad bude shvatio da je zaglibio i da je u velikom problemu on će se setiti tebe i da si ti bila ta koja je želela da mu pomogne a ne da mu napravi problem sa roditeljima
Uradila si sve što si mogla, sada ti jedino ostaje da čekaš..
Kiss
User avatar
viola
Posts: 89
Joined: Wed Apr 19, 2006 7:56 pm
Location: beograd

Re: Problem..Sa prijateljem.

Post by viola »

Draga moja, ja ne znam sta ostali misle, ali ja nekako ne mogu da se otmem utisku da je tebi cela prica sa narkomanijom i narkomanima kao neki uzbudljivi, akcioni film u kome, bojim se, sebe zamisljas kao Brus Vilisa u filmu ,,Umri muski 99`` sama protiv svih tih sto shmrcu, pucaju (sebi u venu), akcija ide! A nasha mala Eetfuk sa svojih celih 15 godina resava sve, i spasava svet (ili bar najboljeg druga) :-D Nemoj, dusho, da mi zamerish, imala sam i ja 15 godina i znam da sam tada mislila da mnogo znam i mnogo mogu sama, i bolje od odraslih... Ali, avaj, shmrc, shmrc, kada imamo samo 15 godina a hocemo da resimo jaaako ozbiljne probleme u drushtvu za koje je potrebno puno toga, obicno se to zavrsi onako kako mi nismo ocekivali. Sada imas situaciju da je tvoj drug ljut na tebe, njegovi te ignorisu (umesto pohvale za tvoju pozrtvovanost, i zahvalnosti koju si, priznaj, priznaj, ocekivala :D ) a sta je najcrnje u svemu? To sto tebi jos nije jasno zasto film ne tece po tvom scenariju, i ti bi, ako moze, opet, pa da bude kako si zamislila!
Da se razumemo, vec sam ti rekla, lepo je sto brines za druga, i o.k. sto si rekla njegovima, nebitno da li si u pravu ili ne, ali, hajde sada dosta o tome. Meni se cini da je vreme da se vratis svom zivotu i svojim problemima. Nekako ne verujem da ti je u 15. godini najveci problem to sto sumnjas da ti je drug narkoman? :D Ponavljam, imala sam i ja 15 godina, i bavila sam se problemima vecine svojih drugarica, a svoje nisam videla ni htela da resavam. Narkomanija je ozbiljna bolest i njome se bave za to kvalifikovani strucnjaci. Ukoliko te bas jako zanima, mozes da nakon srednje skole upises fakultet psihologiju/defektologiju/medicinu i sl. pa ces biti u prilici da naucis kako da na pravi nacin pomognes u ovako slozenim porodicnim problemima. Do tada, pusti roditelje svog druga da se bave svojim detetom, a ti slobodno mozes da budes ponosna na sebe, jer si im ukazala na to. I ne kukaj sto su takvi prema tebi, sta bi ti uradila da ti neka klinka dodje na vrata i kaze da ti je sin narkoman? Imas cmokic i :D od mene, i budi mi dobro! :D
Post Reply