Kako uociti da se leceni narkoman povremeno drogira?

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

User avatar
Tužna
Posts: 613
Joined: Thu Apr 20, 2006 8:29 pm

Re: Kako uociti da se leceni narkoman povremeno drogira?

Post by Tužna »

netko wrote:misty, rusalka... iskreno cuvajte se i dobro razmislite vrijedi li se boriti za ono s cime se borite .... tesko....
Uvek se vredi boriti!
User avatar
netko
Posts: 187
Joined: Fri Nov 09, 2007 2:01 pm
Location: dvije obale

Re: Kako uociti da se leceni narkoman povremeno drogira?

Post by netko »

Tužna wrote:
netko wrote:misty, rusalka... iskreno cuvajte se i dobro razmislite vrijedi li se boriti za ono s cime se borite .... tesko....
Uvek se vredi boriti!
vrjedi znam u tome sam ali u ovoj situaciji mozes odvaliti toliko da se onda moras sam za sebe boriti..
....Ipak bit će bolje, naucila sam nesto iz proslosti one....
User avatar
Tužna
Posts: 613
Joined: Thu Apr 20, 2006 8:29 pm

Re: Kako uociti da se leceni narkoman povremeno drogira?

Post by Tužna »

netko wrote:
Tužna wrote:
netko wrote:misty, rusalka... iskreno cuvajte se i dobro razmislite vrijedi li se boriti za ono s cime se borite .... tesko....
Uvek se vredi boriti!
vrjedi znam u tome sam ali u ovoj situaciji mozes odvaliti toliko da se onda moras sam za sebe boriti..
pa to je logično da se moraš sam za sebe boriti,jer nitko ti drugi neće pomoći pogotovo u toj situaciji ako prvenstveno ti ne želiš pomoći sama sebi,ostali su samo podrška,koja je naravno uvek dobrodošla.I jeste naravno da je "jako teško"...
User avatar
netko
Posts: 187
Joined: Fri Nov 09, 2007 2:01 pm
Location: dvije obale

Re: Kako uociti da se leceni narkoman povremeno drogira?

Post by netko »

Tužna wrote:
pa to je logično da se moraš sam za sebe boriti,jer nitko ti drugi neće pomoći pogotovo u toj situaciji ako prvenstveno ti ne želiš pomoći sama sebi,ostali su samo podrška,koja je naravno uvek dobrodošla.I jeste naravno da je "jako teško"...

hocu reci da je suovisnik tesko biti i ne znam kolko se zato vrijedi boriti kad te jedan ovisnik iznova pravi budalom a ti mu pokusavas pomoci
....Ipak bit će bolje, naucila sam nesto iz proslosti one....
User avatar
Tužna
Posts: 613
Joined: Thu Apr 20, 2006 8:29 pm

Re: Kako uociti da se leceni narkoman povremeno drogira?

Post by Tužna »

netko wrote:
Tužna wrote:
pa to je logično da se moraš sam za sebe boriti,jer nitko ti drugi neće pomoći pogotovo u toj situaciji ako prvenstveno ti ne želiš pomoći sama sebi,ostali su samo podrška,koja je naravno uvek dobrodošla.I jeste naravno da je "jako teško"...

hocu reci da je suovisnik tesko biti i ne znam kolko se zato vrijedi boriti kad te jedan ovisnik iznova pravi budalom a ti mu pokusavas pomoci
Pa to zavisi koliko ti ta osoba znači u životu,ali i pored toga ovisnik koji se lečio pa ponovo počeo po starom znači da je stvarno teško,i moje iskreno mišljenje je da ne-vredi.Kao bivši ovisnik za koga se još u potpunosti i ne može reći da sam izlečena,jer po nekim lekarskim pravilima ovisnik je izlečen posle 7god. apstinencije,a ja sam čista 3god.
Tako da bolje ti gledaj sebe i svoj život,ako ta osoba ne želi da pomogne sama sebi ti joj pomoći ne možeš,ne ti,nego niko.
Jer i moja prava heroinska karijera je počela kao suovisnik,ali opet svi smo mi različitog karaktera,eto moj karakter je bio slab,i postala sam gori ovisnik od onoga kome sam htela da pomognem jer jednostavno nisam mogla više,kao što kažu ako ne možeš da pobediš ti se pridruži....ŠALU NA STRANU,ali tako je bilo kod mene.
Zato ti kažem pruži mu još koju šansu ako i to prokocka i opet te pravi budalom onda si stvarno budala ako nastaviš dalje.
User avatar
netko
Posts: 187
Joined: Fri Nov 09, 2007 2:01 pm
Location: dvije obale

Re: Kako uociti da se leceni narkoman povremeno drogira?

Post by netko »

Tužna wrote: Zato ti kažem pruži mu još koju šansu ako i to prokocka i opet te pravi budalom onda si stvarno budala ako nastaviš dalje.
on tu sam sebi pravi budalom ako misli da mene pravi ali onaj sve je ok sto se toga tice normala to je bilo jos prije stara moja prica i on je ok iako je nesto sitno bio na dopu ali nista posebno .. uglavnom ok sam i imam svoj put ako zeli nek me prati lose mu nece biti ako ne zeli jbg ja odo....
....Ipak bit će bolje, naucila sam nesto iz proslosti one....
User avatar
Tužna
Posts: 613
Joined: Thu Apr 20, 2006 8:29 pm

Re: Kako uociti da se leceni narkoman povremeno drogira?

Post by Tužna »

netko wrote:
Tužna wrote: Zato ti kažem pruži mu još koju šansu ako i to prokocka i opet te pravi budalom onda si stvarno budala ako nastaviš dalje.
uglavnom ok sam i imam svoj put ako zeli nek me prati lose mu nece biti ako ne zeli jbg ja odo....
Tako i treba... :wink:
User avatar
netko
Posts: 187
Joined: Fri Nov 09, 2007 2:01 pm
Location: dvije obale

Re: Kako uociti da se leceni narkoman povremeno drogira?

Post by netko »

Tužna wrote:
Tako i treba... :wink:
hvala ti cuvaj se.... :wink:
....Ipak bit će bolje, naucila sam nesto iz proslosti one....
User avatar
Tužna
Posts: 613
Joined: Thu Apr 20, 2006 8:29 pm

Re: Kako uociti da se leceni narkoman povremeno drogira?

Post by Tužna »

netko wrote:
Tužna wrote:
Tako i treba... :wink:
hvala ti cuvaj se.... :wink:
i ti takođe želim ti sve naj naj,u ovoj ne baš lakoj borbi.
Post Reply