gdje smo mi stigli

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: gdje smo mi stigli

Post by Modesty »

Draga moja,da ti samo znaš kako se teško odlučuju na komunu momci koji nemaju ni curu a kamo li muškarcii koji su oženjeni,što to znaći,muškarci koji vole!!!!
Svaka čast tebi što si sa njim rekla to sudbonosno DA ali,brate,svaka čast i njemu.
Kao što ti već napisah,sve dok je na pravom putu,zaslužuje maksimalnu podršku i ljubav sa tvoje strane.
A to što se bojiš i što su ti noći teške i puste...bojiš se ali nemoj ga tim strahom opterećavat jer u jednu ruku znači nepovjerenje..to bi ga bolilo sada kada se odvažio za težak i ispravan put i to što ti nedostaje.......isto tako edostaješ i ti njemu,njemu je još i gore jer zna da je on rkriv za to a sebi je najteže oprostiti.
Na kraju krajeve to je obostrana žrtva za vašu ljubav.........
olja
Posts: 18
Joined: Mon Jan 07, 2008 11:48 pm
Location: tu negde

Re: gdje smo mi stigli

Post by olja »

Odluka o tome da li da ostanes, ili da odes je samo tvoja. Tu odluku niko ne moze doneti umesto tebe. Ako ostajes moras biti spremna na borbu, borbu za njega, za vas. Ne znam kako to funkcionise u komunama, al' bi i ti trebala biti ukljucena u proces lecenja. Moras imati podrobne informacije o svemu, sta i kako mozes da ocekujes da bi bila spremna.
SESTRA
senida
Posts: 15
Joined: Wed Jan 30, 2008 12:26 am
Location: BiH

Re: gdje smo mi stigli

Post by senida »

Da i pored svega moju podršku ima u punom smislu i podršku i ljubav. Da trebalo bi da mu to ne pokazujem ono nepovjerenje trebala bih na kraju da stvarno budem zahvalna Bogu što je sve to primio tako sa osmjehom i liječenje i komunu ipak godinu dana nije mala stvar.
senida
Posts: 15
Joined: Wed Jan 30, 2008 12:26 am
Location: BiH

Re: gdje smo mi stigli

Post by senida »

Da i naravno da ostajem s njim ako ništa sve dok on bude htio normalan i zdrav zivot trebala bih biti uz njega jer brak je ipak zavjek u bolesti i zdravlju, sve dok on hoće da bude i zdrav i normalan.
Ljubav ipak nešto znači tek se vidi u najgorim situacijama i koliko je čovjek nesvjestan svoje ljubavi tek sada vidim to.
A mislim da sam spremna na borbu, informacija imam za sve ako ništa što se tiče lječenja već 2 godine sam sedmično 2 puta na razgovorima sa doktorima i socijalnim radnicima, psiholozima o samoj bolesti i o slučaju svog čovjeka pratila sam ga na svaki razgovor i test i ne znam sta već i to još i sada traje još i sada uvijek neke nove informacije.

Sve za ljubav heh evo sam danas puna elana.
hvala za podršku!!
olja
Posts: 18
Joined: Mon Jan 07, 2008 11:48 pm
Location: tu negde

Re: gdje smo mi stigli

Post by olja »

Svaka cast. Samo napred. Srecan je sto te ima.
SESTRA
senida
Posts: 15
Joined: Wed Jan 30, 2008 12:26 am
Location: BiH

Re: gdje smo mi stigli

Post by senida »

hvala a i ne bih da on nije pokazao stvarno jaku zelju da se izlječi i zato sam i ostala
mogla sam se i okrenuti hiljadu puta od njega koliko me puta povrjedio i to do srzi i mogla sam i nastaviti dalje sa svojim zivotom al ipak je i zasluzio da ostanem do kraja s njim, kroz ovu borbu.
evo čula sam se sa doktoricom i ona kaze pričala s njim i kaze da je sve super i da neće nikada izaci iz komune tako mu je dobro nadam se da ce ostati i tako
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: gdje smo mi stigli

Post by saša-ex »

Kakva doktorica?
SAMO CEO ŽIVOT...
senida
Posts: 15
Joined: Wed Jan 30, 2008 12:26 am
Location: BiH

Re: gdje smo mi stigli

Post by senida »

doktorica koja ide u posjet u komuni pa se ja čujem s njom Dr. Sena sa Koševa
User avatar
azraaa
Posts: 407
Joined: Sun Apr 08, 2007 8:40 pm

Re: gdje smo mi stigli

Post by azraaa »

sve je to individulano...lijecenje je moguce samo ako on zeli to. moj momak je bio 6 godina na heroinu, tokom nase veze sa 2 recidiva, ali sad je cist. i znam ovaj put da ce takav i ostati. sretno!
PDT_Love_07
senida
Posts: 15
Joined: Wed Jan 30, 2008 12:26 am
Location: BiH

Re: gdje smo mi stigli

Post by senida »

Zanim me još jedna stvar odnosno ne da me zanim nego me muči i proganja.
A to je stah da mu neću značiti košto sam prije svega ovoga i nebitno što smo u braku strah me njega kada me bude ponovo vidio. Da li je moguće da sam dostigla takvu vrstu razmišljanja da vjerujte mislim da mu neću ništa značiti kada me vidi jer tri godine konstantnog drogiranja su prouzrokovale lažne emocije i lažan sav život. Ljubav izmedu nas je i prije i za vrijeme drogiranja bila jaka ali imam takav strah da više to neće biti to (ne sa moje strane) ja njega neizmjerno volim uvijek sam i sada i mislim da će tako zauvijek i biti.
Ali da li je sa njegove strane to bilo to je li moguće da može ljubav sa njegove strane biti lažna košto je sve bilo kod njega.
pls help

I neka mi neko kaže da li je ovo normalno razmišljanje?
Post Reply