Potreban mi je savet i misljenje

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

alice
Posts: 22
Joined: Wed Jan 16, 2008 2:47 pm

Potreban mi je savet i misljenje

Post by alice »

Postovani,

prvi put sam ovde a razlog je moj brat i sumnja u njega da koristi narkotike.
On ima 27 god a ja 29. On je jos kao tinejdzer bio labilan,koristio travu kako sam kasnije saznala tokom svojih studija(studirao je u inostranstvu), bezao od kuce,pokusao i samoubistvo...a tada se druzio sa jednim rodjakom koji je sada heroinski zavisnik,njegov vrsnjak.Takodje su zajedno i krali novac od naseg oca.Sto se tice porodice poticemo iz jako neharmonicne porodice sa ocem nasilnikom koji je tukao i nas i majku i vikao i traumirao nas sve...

Prosle god se brat ozenio i tada smo primetili da je jako smrsao i izgledao ruinirano.Tri meseca nakon vencanja se naglo razboleo a simptomi su bili sledeci: jako visoka temperatura, jak bol u kuku i zglobovima i kao rezultat nepomicnost.Te noci kad ga je jako nesnosno boleo rekao je snaji da pozove tog rodjaka.Naravno,ona se izbezumila od toga.

Zavrsio je u bolnici gde je bio mesec dana,primao infuzije preko celog dana. Izvrsena su ispitivanja na sve zivo,nista nije pronadjeno po pitanju bolesti.Tih mesec dana njegovih u bolnici su za nas sve bili pakao,izgledao je kao duh. Ali,na drogu nije testiranTo je mozda nasa greska jer nismo rekli doktorki da sumnjamo na to.

Nakon sto je izasao iz bolnice vise nikada nije hteo da ode na kontrolu.Pravda se da nema vremena i da je zauzet.

Sa zenom se ne slaze.Ima napade besa i cak je isterivao napolje,mada je on po prirodi nervozan, i otac mu je takav,mada nije ni narkoman ni alkoholicar.

Rekla nam je da joj je prizao da je pre 2,3 god uzeo samo jednom heroin.Inace je jako dobro upucen koliko kosta heroin itd.Pre godinu i po, bio se vratio iz beograda i video se sa tim rodjakom nesto i snaja kaze da je bio sav usporen i ona je plakala i rekla mu da prizna i on nije nista hteo da kaze mada je ona sigurna da tada on nije bio kako treba.

Mi smo ga pitali da li koristi drogu,on odrice,u smislu da li smo normalni.I to sa smeskom.Cak je meni rekao ako hocu da mu dam novac da ide da se testira.I ja sam se iznenadila zasto trazi novac od mene,a zna da sam podstanar,itd,I on je rekao da nece da daje novac na gluposti kad ne koristi nista.

Inace je jako inteligentan i jako vredan.Radi kao profesor u skoli.Po pitanju radnog ucinka nema smanjenja,osim sto je fizicki propao,nervozan je i nema apetit.

E,sada,da li neko moze da izvuce nesto od ovoga,da li ima mesta ovom strahu koji me ne napusta,ali ne znam kako da postupim u ovoj situaciji.Nezgodno je sto ne zivimo u istom gradu i ne mogu da pratim njegovo ponasanje.

Molim vas,napisite mi sta vi mislite iz svega ovoga.
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: Potreban mi je savet i misljenje

Post by Modesty »

Zbilja neznam šta bi mogla da uradiš za oženjenogi zaposlenog čovjeka koji je još uz to i u drugom gradu ali razloga za sumlju imaš i to debelog.
Dobo nam došla na forum i nadam se da će i drugi da ti daju svoje mišljenje ili savjet.
alice
Posts: 22
Joined: Wed Jan 16, 2008 2:47 pm

Re: Potreban mi je savet i misljenje

Post by alice »

Hvala,nadam se da ce mi neko jos odgovoriti,mada je sigurno tesko na ovakav nacin davati prognoze ili dijagnoze.

Samo jos da dodam da sma primetila da on ovako u situacijama tipa veselja,itd,pije alkohol.Ralog zasto ovo kazem je zato sto sam negde cula da heroinski zavisnici ne piju alkohol. Mozda se i varam, prosto sklapam sliku.....
alice
Posts: 22
Joined: Wed Jan 16, 2008 2:47 pm

Re: Potreban mi je savet i misljenje

Post by alice »

Htela sam reci,izbegavaju alkohol jer je heroin i alkohol smrtonosan. Onda kada je bio bolestan i imao jake bolove,dolazila je hitna koja mu je bila dala lek trodon.Kkao je kasnije nama govorio od tog leka mu je mozak skroz bio otupljen a bolove je osecao i dalje....

Uhvatila sam ga da me jednom slagao.Otvoreno sam ga pitala da li se drogira i on je rekao NE. Samo je priznao za travu...a ne zna da nam je snaja rekla za heroin sto joj je rekao...

Inace,kada ja nesto pomenem o drogi,on kaze sta ti je,pa ti ljudi su jako demotivisani,sto za njega nije slucaj.Jer on stvarno radi puno i privatno i kucu svoju sredjuje...i to me tako tesi...a onda se setim kako izgleda,kako slabo jede a koliko radi i cujem od snaje da je imao napade agresije i vikanja i onda se zabrinem....
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: Potreban mi je savet i misljenje

Post by Modesty »

bio heroin ili ne,nešto nije u redu,definitvno...
User avatar
MAKI
Posts: 355
Joined: Wed Feb 21, 2007 1:33 pm
Location: IZGUBLJENI ANĐELI TUGE

Re: Potreban mi je savet i misljenje

Post by MAKI »

Da uskocim i ja na trenutak! Kao prvo dobro nam dosla! Nije tacno da heroinski zavisnici izbegavaju alkohol...heroin samo umanjuje dejstvo alkohola,dakle mozes ga piti al ga ne osetis. Govorim ti iz licnog iskustva! A ono sto posle sledi je nervoza,cesta promena raspolozenja i ostale neprijatne situacije...!
User avatar
azraaa
Posts: 407
Joined: Sun Apr 08, 2007 8:40 pm

Re: Potreban mi je savet i misljenje

Post by azraaa »

dobrodosla! iskreno, ja mislim da se on drogira. napadi bijesa (pred krizu), nervoza, pretjeran rad (trebaju mu pare), mrsav, ne jede... potrebno je da provodis vrijeme s njim ako mu zelis pomoci. morate svi da se uvezete, i ti, i snaja, i sto je vise moguce ljudi iz njegovog okruzenja da mu pomognete. ali opet ni ja ne znam. ja ti to govorim iz nekog svog ugla, a opet ako uradis test, to ce ti sve reci. skrati sebi muke i uradi test. sretno i pisi
PDT_Love_07
alice
Posts: 22
Joined: Wed Jan 16, 2008 2:47 pm

Re: Potreban mi je savet i misljenje

Post by alice »

Setila sam se jos necega kad je bio bolestan,u bolnici da dopunim.Naime,njemu uopste nije otkriveno sta se desilo s njim da je zavrsio u bolnici sa sepsom i jakim bolovima u zglobovima, koji su prestajali uz infuziju i duo diklofenakom...

Neposredno pre nego sto je hospitaliziran, kad je bila hitna pomoc davali su mu trodone od kojih mu je mozak bio blokiran a bol i dalje jak.Pa me zanima ako je neko na heroinu da li mu mozda taj trodon i ne deluje??

Inace,jedan od vaznih razloga zasto on tada u bolnici nije testiran na drogu jeset sto je nas otac bio kategoricki protiv te pomisli i on i dan danas smatra da smo sestra i ja LUDE kako smo to mogle i da pomislimo....a ja se kajem sada zasto sam ga poslusala.
olja
Posts: 18
Joined: Mon Jan 07, 2008 11:48 pm
Location: tu negde

Re: Potreban mi je savet i misljenje

Post by olja »

Tako su i mene izjedale sumlje i nema nista gore od toga. Zasto covek u tim momentima ne uzme test i ne prekine agoniju tesko je reci. Ono sto ti sad moras da uradis to je da uzmes test. Test kosta samo 275 dinara, ali to je test jedino na heroin. Al' posto sumljas da on koristi bas tu drogu tebi drugi ni ne treba. Neka ga testira snajka, ako vec niste u istom gradu. Tad ce sve promeniti tok i morace nesto da se preduzima. Tada se javi, pa cemo probati da te posavetujemo sta dalje.
SESTRA
alice
Posts: 22
Joined: Wed Jan 16, 2008 2:47 pm

Re: Potreban mi je savet i misljenje

Post by alice »

Hocu, nemam nista protiv testiranja, kupicu taj test i dacu ga njemu prvom prilikom cim odem kod njih.Mada razmisljam da ja to obavim,da ja njemu dam licno,nemam bas bliskost najvecu i poverenje u snaju.Malo mi deluje nepreduzimljiva.

A kako mi je odgovorila Olja,kao da sumnja da ce test biti pozitivan, ili imam pogresan utisak?
Post Reply