Potreban mi je savet i misljenje

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

alice
Posts: 22
Joined: Wed Jan 16, 2008 2:47 pm

Re: Potreban mi je savet i misljenje

Post by alice »

Hvala vam,sada sam u takvom stanju da mi mnogo znaci kad neko komunicira samnom,pogotovo kad je upucen...

Ne,on ne pusi cigarete,a kafu nemam pojma,onako, tu i tamo....

Za ovog rodjaka on njega toliko opravdava da me to izludjuje.Kao on je dobar u dusi,nije on kriv sto je posrnuo,sta sad jel treba da se pobiju svi koji su takvi......

Sta je to HCV? On kad je bio u bolnici radili su mu testove na sve zivo i nista...nema ni hep c,ni hiv,nista...

Inace pre dva dana kad smo vodili polemiku oko tog rodjaka preko poruka ja sam blefirala i htela sam da ga malo isprovociram da mu vidim reakciju.

Rekla sam,da, taj rodjak ima problem i treba mu pomoci,a treba i tebi.Ja znam da ti imas problem i ja cu ti pomoci i bice sve u redu.
Ocekivala sam da on nesto kaze,da kaze ma sta ti je,sve je u redu,ali on nije nista odgovorio i juce mi se nije javio,ni danas,a obicno mi pise svaki dan....
alice
Posts: 22
Joined: Wed Jan 16, 2008 2:47 pm

Re: Potreban mi je savet i misljenje

Post by alice »

Idem za vikend pa cu da ponesem taj test.

Nazalost od snaje nikakva vajda.A ni komunikacija nam nikad nije bila ponajbolja.Jednostavno ja nju ne mogu da shvatim.Ona je sva lenja,samoziva,imam utisak da je briga i za brata i za sve nas...vazno se ona udomila..starija je od brata 9 god i ima vec dete iz prvog braka....

I u bolnici on kad je bio nikakvu pomoc ni saradnju s njom nisamo imali, a njemu cestito za mesec dana nije dosla ukupno ni 2 puta u posetu,slala mu je samo SMS.....

Eto...to nikako nije nesto sto olaksava situaciju...

Ona skoro s nama nece ni da prica,sve je zauzeta oko bebe,nalazi opravdanja da nas izbegne na sve nacine...a prica samo onda kad joj je potrebna pomoc,kad se posvadja nesto s njim pa pokusa da nas izmanipulise da stanemo na njenu stranu...Rekla je da je pokusala s njim da prica o novcu,ali ona nekako nije odlucna osoba,onako otresita,nego..nemam ni ja pojma....
User avatar
Tužna
Posts: 613
Joined: Thu Apr 20, 2006 8:29 pm

Re: Potreban mi je savet i misljenje

Post by Tužna »

Pa to za snaju sam i pretpostavila ,pogotovo sada kada si rekla da je starija od njega i da ima dete iz prvog braka,tako da nju faktički baš briga za njega.
A HCV je virus hep.C-super što ga nema.
Možda se on ni ne drogira možda je u pitanju nešto drugo na primer da ta žena sa kojom je uopšte nije za njega i to ga jede iznutra a on neće nikom da se otvori i iskreno da sa nekim popriča,jedino da budeš sigurna da se drogira je da uradi test na droge, a to možeš da kupiš u skoro svakoj apoteci.
Piši kad bude šta novo!
Pozz!
alice
Posts: 22
Joined: Wed Jan 16, 2008 2:47 pm

Re: Potreban mi je savet i misljenje

Post by alice »

Znam da postoji i ta varijanta da je on nesrecan u braku pa propada,ali on se tek ozenio,nema ni god dana,pa ja ne znam koliki stres treba da ima neko da bi imao sve ove simptome.

Pa i moji roditelji nisu imali srecan brak pa mi se cini da nije bilo bas ovako...nemam pojma..

Oprosti mi boze ali samo ako nije u pitanju droga taj brak zaista bi mozda trebalo da se dovede u veliko pitanja,ali to je zasebna tema i mozda ne bas moja stvar.....idem za vikend...osecam se manje uplasena,to je vazno.
User avatar
Tužna
Posts: 613
Joined: Thu Apr 20, 2006 8:29 pm

Re: Potreban mi je savet i misljenje

Post by Tužna »

Iskreno se nadam i volela bih da nije u pitanju droga,jer to je đavo nad đavolima.Znam iz iskustva koliko je teško boriti se i biti jak da bih se izlečio,naročito osobe koje uzimaju heroin.Ja sam dve ipo godine čista pa još uvek se borim i pijem terapiju i ko zna koliko ču još.
Ti popričaj sa bratom,možda je upao u depresiju zbog nečega pa se tako ponaša,i najbolje bi bilo da se uopšte ne druži sa tim vašim rođakom ili drugom,ma koliko mu on značio.
Poz!
alice
Posts: 22
Joined: Wed Jan 16, 2008 2:47 pm

Re: Potreban mi je savet i misljenje

Post by alice »

Pricala sam s abr4atom i on je u fazonu,ma sve je u redu,sta ti je....zeza s enesto sa mnom..odbija ozbiljan razgovor....to smo pricali telefonom.Rekla sam mu da dolazim sutra.

Onda me zove snaja i kao ajde da ne dolazim sutra,Bojan se uznemirio od naseg razgovora,ona nece biti tu.....ja joj reko ma zeno ja dolazim da ga testiram i ona meni..ma kakv test?Kazem pa onaj test sto smo pricale...ona ko da je zaboravila sta smo pricale pre 3 dana i akkve strahove je pokazala tada....

I eto,ja joj reko ja svakako dolazim,ona nece biti tu nego kod majke,bas me briga z anju...mada imam problem,jer mi ona treba da ga testiramo zajedno..ovako nije to to....
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: Potreban mi je savet i misljenje

Post by Modesty »

ne obaziri se na nju draga,nisu to čista posla taj njen nenadani strah....ne treba ti ona jer ćeš ga iznenaditi i nevjerujem da ima spremljenu "čist" urin..........uradi ti ako nizbog čega,ono zbog sebe jer kako vidim,to ta jako muči.
Svako dobro i istraj u borbi dok postoje mogučnosti da se boriš.
User avatar
azraaa
Posts: 407
Joined: Sun Apr 08, 2007 8:40 pm

Re: Potreban mi je savet i misljenje

Post by azraaa »

jednu stvar cu ti samo jos reci : ako imas MALO SUMNJE onda to nije bezveze. vjeruj mi. ne daj se. i ja sam morala ici u drugi grad i trebalo mi je godinu dana, ali na kraju je sve super!!!
PDT_Love_07
alice
Posts: 22
Joined: Wed Jan 16, 2008 2:47 pm

Re: Potreban mi je savet i misljenje

Post by alice »

Testirala sam ga,negativan je. Bilo je jako napeto i jako neprijatno iskustvo.
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: Potreban mi je savet i misljenje

Post by Modesty »

Ajde,baš mi je drago...nego,je li to onaj teast za 5 droga?
Kako je reagovao?
Post Reply