Potreban mi je savet i misljenje

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

User avatar
azraaa
Posts: 407
Joined: Sun Apr 08, 2007 8:40 pm

Re: Potreban mi je savet i misljenje

Post by azraaa »

juhu! super! drago mi je!!!!!
PDT_Love_07
alice
Posts: 22
Joined: Wed Jan 16, 2008 2:47 pm

Re: Potreban mi je savet i misljenje

Post by alice »

On je bio jako iznerviran sto sumnjamo u njega, bas je bio pod stresom...kao i svi mi...osecala se tenzija...nervoza..on je bio sav cinican...evo vam vas test..jeste srecne...

Kupila sam test za heroin,kodein i morfin..valjda...nisam imala pare za onaj skuplji...

A kad sam usla u stan snaja je pocela da urla na mene zasto sam dosla danas a rekla mi je da ne dolazim...dete joj bolesno..ona dobila...i ja joj reko da sam dosla da vidim brata a ne nju...
Osecala sam se bezveze..mozete misliti kakva situacija..putovala sam 2 sata, dala poslednje pare za test i za put...i ovakav docek...brat cuti...njihov odnos je skroz specifican...ovamo se kao slazu..pa se deru jedan na drugog..pa ona hoce da ga napusti..pa on nju isteruje...ma sou...
Po meni njegovo ponasanje nije u redu..jer on ne treba da bude cinican i reaguje emotivno nego da razgovaramo sta je to zbog cega se sumnja...prosto fali razgovor da se neke stvari isteraju na cistac...ali ja nisam imala snage ni zelje da budem advokat koji ce da istrazuje njihove finansije..a ni terapeut koji ce da im pomaze da izglade svoje odnose...

Ja sam posle ovog rekla sebi..ja izlazim iz njihove price..ne mogu da budem deo te psihoze...tacno vidim danas sam sva unezverena...sta ce mi to?
alice
Posts: 22
Joined: Wed Jan 16, 2008 2:47 pm

Re: Potreban mi je savet i misljenje

Post by alice »

Mada posle tog tetsiranja izasli smo iz stana da netso kupimo i on cuti..pa ce da kaze meni: kako si naivna,jao kako si naivna..kao da hoce da kaze zar ne znas da mogu da te prevarim ili tako nesto....
Ali,zasto bi tako razmisljao? Jel cilj da podvaljujemo jedan drugome...

Ali situacija je skroz zeznuta...sve se nesto taji...uopste ne postoji otvoren odnos a god dana u braku...ja sam mislila da ce snaja da prica s njim o parama i svemu sto je muci...ali NE!

Cak je trebalo da se precuti taj nas razgovor gde ona sumnja u njega i gde mi govori neke stvari...

Pa onda ni njena majka ne treba da zna o njihovim razmiricama..ma hiljadu nekih skrivanja...Nije lako tako ziveti...
User avatar
Tužna
Posts: 613
Joined: Thu Apr 20, 2006 8:29 pm

Re: Potreban mi je savet i misljenje

Post by Tužna »

Drago mije što si ga testirala i što je ok,ali moje mišljenje je da je tvoj brat takav zbog te njegove žene i te njihove finansije idu verovatno samo na nju.Jer kako si rekla da se stalno svađaju i da on nju tera nema od tog braka ništa.Kažeš da su tek godinu dana u braku,znači to je jako malo da bi on skontao da ona verovatno nije za njega pogotovo po meni i razlika u godinama ima veze.Kao što si rekla ona se udomila i brine samo za sebe samu i svoje dete,a njega verovatno zapostavlja.On se čovek sigurno zaljubio u nju a sada kada su u braku možda je uvideo da je pogrešio,i ti tu draga moja ne možeš puno da pomogneš,to moraju oni sami među sobom.Znam da se puno trudiš i pokušavaš na sve moguće načine, ali mislim da je tu u pitanju samo ta njegova žena, da je on takav zbog nje,E sad ako on taj svoj problem u skorije vreme nereši postoji mogučnost da stvarno nedaj bože počne iji da pije ili da se drogira.
Popričaj ti još sa njim ali ne u vezi droge nego onako kako muje u braku i tako neka pitanja.
Puno te pozz!
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: Potreban mi je savet i misljenje

Post by Modesty »

jako bih voljela da znam,nikako iz puke znatiželje nego sa razlogom...zašto ti je ponavljao da si naivna?Mislim da definitivno nešto ne štima...pokušaj ga nazvati i zamoliti da ti samo taj dio objasni.
Tebe svakako podržavam u tome da ne trebaš toliko da se investiraš i trošiš svoje zdravlje,na kraju krajeva,treba da misliš na sebe i svoj život...pokazala si interesovanje u slučaju da problem postoji a ako im bude trebala,tražiće...ionako se nikom na silu ne može pomoći.
alice
Posts: 22
Joined: Wed Jan 16, 2008 2:47 pm

Re: Potreban mi je savet i misljenje

Post by alice »

More,znate sta...nista ja vise necu pitati..ni sto sam naivna ni ovo ni ono...nek resavaju sami svoje probleme...meni niko ne pita kako ja zivim...i na kraju ispadnes ti budala..

Nek rade sta oce i ovo ako im je volja :axe: , a mogu i ovo :rock: , kako misle da je njima ok..pa zar nije tako?

Sto da sebi punim glavu glupostima i okupiram se ovakvim neprijatnostima kad mogu sebi zivot da ulepsam i bavim se lepim stvarima kao i do sada...

Ajde u zdravlje svima i toplo preporucujem isto to! I naravno,hvala na komentarima...!
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: Potreban mi je savet i misljenje

Post by Modesty »

Tako je sesto,dača si sve od sebe i jasno je to svima nama da je često vrlo nezahvalno nekome pomagati...zato treba čekati da sami zatraže pomoć i tek onda se investirati......vodi ti svoj život i gledaj da svoju dušicu ispuniš mirom i radošću.
jana
Posts: 585
Joined: Wed Sep 12, 2007 12:47 am

Re: Potreban mi je savet i misljenje

Post by jana »

Da se i ja prikljucim ovoj temi.Alice je jedna brizna sestra,koja ima sasvim normalne emocije za svojega brata i za njegovo stanje.Briga,ima toliko toga nejasnog,i bliski clan obitelji trazi uzrok takvog stanja.
Jako mi je poznato to stanje svijesti,stanje preduzimanja radnji da se nesto razjasni,promjeni,stavi na stabilne noge,da se pomogne...Ali,to je jedan mukotrpan i nezahvalan posao.Izmanipuliran i ojadjen,covjek se na kraju distancira.Prepusta vremenu i jasno odredjuje svoje limite.
User avatar
Tužna
Posts: 613
Joined: Thu Apr 20, 2006 8:29 pm

Re: Potreban mi je savet i misljenje

Post by Tužna »

Draga moja stvarno ti si se toliko trudila da pomogneš ali vidiš da oni izgleda ne žele tvoju pomoć,i zato kao što su i ostali rekli gledaj sebe i uživaj u životu.
Puno te pozdravljam i želin ti sve naj,naj!!!!!!!!!!!!!!!
marijaa
Posts: 29
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:15 am

Re: Potreban mi je savet i misljenje

Post by marijaa »

i ja sam ovde od pre neki dan, moracu biti iskrena, mislim da je ovisnik o heroinu! Sreca sto si posumnjala i javila se. Ja 6 godina nisam znala, bol u kuku je njegova velika muka bila, znojenje i pospanost.
Post Reply