ako netko zna neka piše!

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

leptirić
Posts: 3
Joined: Sat Nov 24, 2007 7:14 pm

ako netko zna neka piše!

Post by leptirić »

Bok, ekipo....svoje ime neću govoriti, zapravo ono što me zanima i pravi razlog zašto sam ovdje je taj što imam par pitanja,zapravo mnogo pitanja. Međutim ja nisam nikakva ovisnica o ničemu, pokušavam živjet što zdravije, hranim se koliko je to moguče zdravom prehranom, i pijem vrlo mnogo vode.....ali nisam tu da pričam o sebi, naime, imam 22 godine i u vezi sam sa jednim jako dragim i nježnim dečkom, kada smo počeli furat rekao mi je da je prebolio hepatitis c, sad je već godinu dana negativan :wink: ali, imajoš uvijek onaj prokleti porok, iglomanija, pokušava se skinut već neko vrijeme, ali nikako da uspije. ono što je bitno svijestan je cijele situacije, i želi se maknut od toga što prije i što bezbolnije, a zapravo je to malo teže....ja sam odlučila biti uz njega dan i noć ako treba kako bi mu pomogla.
Nedavno sam bila s njim kad mu je postalo loše, zapravo do tada nisam shvačala što je to ta tzv. kriza, srah je ušao u mene i neka tuga da ga ne izgubim zbog tih gluposti, imam mnogo strpljenja, i volim poslušat ljude kada su u pitanju problemi, ta kriza nije bila toliko jaka ali njemu je bila očito jako strašna, kosti ga bole, znoj ga oblijeva....zaparvo vjerujem da vi to tu znate.......jako dobro......

volim tog dečka na neki čudan način makar se ponekad pitam jer meni treba život sa bivšim ovisnikom, ili nedaj bože ovisnikom još uvijek....ali takva sam želim pomoći, neznam što da radim i na koji način?
Ja jesam završila medicinsku školu ali sve je to površno znanje, pročitala sam hrpu knjiga ali ipak stojim iza toga da kad mi neko kaže iz prve ruke da je to to......kako da postupam u toj situaciji, on je ovisnik o tome nekoliko godina, ne puca se svaki dan ali jednom tjedno mislim da je ono što radi......
zanima me samo kako se prepustiti i kako reagirati u pojedinim situacijama, želim mu pokazati da da sam tu uz njega i da se nemora bojat reći mi što ga mući, ili skrivat od mene kada se pukne još jednim, to samm mu otvoreno rekla tako da je svijestan toga....zanima me koliko te krize traju kad se skidaš, kako djeluju, što pomaže i smiruje, da li pale dugosatni razgovori o prolaznosti života kako bi iz sebe izbacio sve što ga mori, koliko treba biti uporan u svemu tome, ?????'

Naime imala sam i jednog frenda zapravo još uvijek ga imam on je pušio dop oko 6 mj, ali sam mu pomogla da se skine i uspijeli smo, drago mi je zbog toga, i znam da mogu i svom dragom pomoć ali ono što me brine je to što je on malo previše u tome....pa ipak mislim da je kompliciranije, voljela bi samo par savjeta dobronamjernih, svaki će mi bar malo vjerujem pomoći......hvala... :rolleyes:
User avatar
netko
Posts: 187
Joined: Fri Nov 09, 2007 2:01 pm
Location: dvije obale

Re: ako netko zna neka piše!

Post by netko »

leptirice.. bas si leptiric koji leti, znas i sama da leptirici ne zive dugo i isto tako ti se neces moci boriti sa iglom jos dugo... lijepo je sve to pomoci, zeljeti pomoci i biti tu... ne kazem ti da odes, niti da bjezis.. ali kao osoba iz slicnog iskustva mogu ti reci da nisi spremna da se boris sa tim deckom i s njegovom iglom, nisi spremna, nikakva knjiga tu ne moze pomoci, ni rijeci, ni savjeti, ni suze, apsolutno nista, jer on sam obuzet je osjecajem i zivi u svijetu ljepote koja mu donosi jutro u krizi, jutro koje mu nitko ne moze promijeniti osim dopa, isto tako provjeri koliko puta se on koristi iglom jednom tjedno ili jednom u danu.. ono sto ti mozes uciniti je otvoreno ga pitati sto on zeli, zeli li se rijesiti dopa, zeli li osjecati stvarnost zivota i tebe... ako zeli on ce to uciniti, dug je put do oporavka i tezak, mnogo bitki se izgubi ali rat traje, zato leptirice tvoj dragi moze se skinuti uz komunu, strucnim ljudima, a najvise uz svoju volju, jakost i borbu.... on samo sada osjeca dop, ni sebe ne osjeca nista, ni tebe.. ne dopusti da mu svojom prevelikom paznjom dopustis da se drzi za posljednju nit osobe koja je tu a to si ti, jer dok kod se drzi za tebe hodat ce istim putem ali ako se malo pomaknes i on osjeti da pada sam ce potraziti svoju nit koju ce tek onda vezati uz tvoju.. nemoj biti u zabludi.... :smt073
....Ipak bit će bolje, naucila sam nesto iz proslosti one....
User avatar
coacoa
Posts: 37
Joined: Sun Nov 04, 2007 11:03 pm
Location: Beograd- Bar

Re: ako netko zna neka piše!

Post by coacoa »

netko wrote:ne dopusti da mu svojom prevelikom paznjom dopustis da se drzi za posljednju nit osobe koja je tu a to si ti, jer dok kod se drzi za tebe hodat ce istim putem ali ako se malo pomaknes i on osjeti da pada sam ce potraziti svoju nit koju ce tek onda vezati uz tvoju.. nemoj biti u zabludi.... :smt073

U ovo je do jaja.....
Potpisujem...(i to kao muskarac...)
Svaka cast !
Last edited by coacoa on Tue Nov 27, 2007 11:22 am, edited 1 time in total.
->
Unsuccessfully Coping With The Natural Beauty Of Infidelity
<-
User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Re: ako netko zna neka piše!

Post by cokapeace »

I ja!!!
Da mi je ovo bar bilo jasno pre nekih 3-4 godine....mnogo bi me život manje gazio !
...I havent moved from the spot where you left me
This must be a bad trip
All of the other pills, they were different
Maybe I should get some help...PINK ~Just like a pilll~
User avatar
nenormalan-a-lud
Posts: 292
Joined: Mon Oct 17, 2005 6:30 pm
Location: beograd

Re: ako netko zna neka piše!

Post by nenormalan-a-lud »

ubiste devojku u pojam,mislim da nece vise pisati,mada se slazem u potpunosti sa vama.....i ne znam nikoga ko uzima dop jednom nedeljno jer je to nemoguce
bilo nas je 4oro brace i svi su trazili svoju zlatnu pticu srece,jedan je poginuo u ratu,jedan je umro od sushice,jednog su ubili na tvrdjavi....ja svoju vishe ne trazim

Mesha Selimovic
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Re: ako netko zna neka piše!

Post by zvrky »

I ja se slazem sa vama.
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: ako netko zna neka piše!

Post by Modesty »

coacoa wrote:
netko wrote:ne dopusti da mu svojom prevelikom paznjom dopustis da se drzi za posljednju nit osobe koja je tu a to si ti, jer dok kod se drzi za tebe hodat ce istim putem ali ako se malo pomaknes i on osjeti da pada sam ce potraziti svoju nit koju ce tek onda vezati uz tvoju.. nemoj biti u zabludi.... :smt073

U ovo je do jaja.....
Potpisujem...(i to kao muskarac...)
Svaka cast !
100% istina,potpisujem i ja(kao žena :wink:
User avatar
azraaa
Posts: 407
Joined: Sun Apr 08, 2007 8:40 pm

Re: ako netko zna neka piše!

Post by azraaa »

ova ko ja prije nekih 10 mjeseci!
zelim ti puno snage za predstojecu borbu jer kako vidim, neces ti njega tek tako lako napustiti!
sretno leptirice
PDT_Love_07
User avatar
heroinapg
Posts: 3087
Joined: Fri Dec 14, 2007 5:03 am

Re: ako netko zna neka piše!

Post by heroinapg »

Međutim ja nisam nikakva ovisnica o ničemu, pokušavam živjet što zdravIJE..
leptiricu..NISTA NIJE SLUCAJNO..PA NI TVOJ USERNAME..
realnost-bolna da veza sa zavisnikom uzrokuje ili prekid ili pridruzivanje istom.
Iz najvece ljubavi ces i si pravila greske.
Govori ti osoba koja je i sama pocela uzimati tako sto je voljela jednog zavisnika.
Ne kazem da je to ono sto ce se tebi desiti.ZELIM DA DRUGACIJE PRODJES!
Ali, nazalost statisticki, naucno..te veze ne uspijevaju-ili ili
Ali, dusice, da nisi ti zavisna od njega.
A to.dobar, njezan..Dusho, ljudi su u tom stanju takvi..dok stanje traje..Emocije ti ne moze pokazivati jer ih nema..Necete se vo svadjati, nema on snage da se svadja.(stura istina-i moja istan je takva bila).Do svadje ce doci tek kada ponestane..
Obrati mi se sllobodno, licnije, jer sam "prosla" kroz to

I biraj cvijece..pokjupi meda
A sebi budi na 1. mjestu!
"Lako je pricat"-reci ces...Nije-prosla sam kroz to!
djevojcica
Posts: 3
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:44 pm
Location: tuzla

Re: ako netko zna neka piše!

Post by djevojcica »

draga djevojko, ne budi u zabludi! igloman ne koristi iglu samo jednom sedmicno! koristi ju ili jednom dnevno ili vise puta dnevno! makni se od njega. nema on emocija ni za svoju mamu a kamoli za tebe! citav njegov svijet se vrti oko heroina. ti si tu potpuno nevazna. pokusaj ga ostaviti. prosla sam tu situaciju i nisam se bas lijepo provela. ne mozes ih sve spasiti. ne mozes pomoci onome ko nece da mu se pomogne. ne trati svoj zivot. idi dalje. mozda se skine kad ga ostavis-tako je bilo u mom slucaju. ali znaj da ti takav zivot ne treba. bez uvrede, ali vecina ovisnika su labilne osobe i samo je pitanje dana kad ce ih nesto potresti do te mjere da se ponovo vrate heroinu. ne zelis zivjeti u iscekivanju!!! ne mozes pomoci osobi koja ne zali da joj se pomogne!!!
Post Reply