speed

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

Jassi
Posts: 1
Joined: Fri Jan 05, 2018 11:03 pm

Re: speed

Post by Jassi »

Pozdravljam sve. Ako mogu da se nadovezem na temu i usput potražiti savjet. Kod mene je obrnuto majka s djetetom uzima spid, najprije heroin. Kolicine i vrijeme trajanja koliko ja znam 2god. Skrivanja, lazi i prevare, krediti i micro krediti sve na brzinu. Sad u jan. nam je sudski razvod. Vec 2 god sam se borim, sve je povezano pricom da ima psihičkih problema, boravila i na detox-u samovoljno napustila. Stalno opravdanja da ne duljim,. Krije stalno ali od mene ne moze sakriti. Najvise me zanima kako se pobrinuti za djete. Hvala svima!
Atomiswave
Posts: 4
Joined: Wed Feb 26, 2020 7:51 pm

Re: speed

Post by Atomiswave »

Imam slican problem sa meni dragom osobom, u pitanju je kombinacija spida i ekstazija. Ne znam sta da radim, osecam se kao saucesnik u celoj situaciji....
Adrijana
Posts: 43
Joined: Tue Jun 15, 2021 10:43 pm

Re: speed

Post by Adrijana »

Atomiswave wrote: Mon Mar 09, 2020 9:49 am Imam slican problem sa meni dragom osobom, u pitanju je kombinacija spida i ekstazija. Ne znam sta da radim, osecam se kao saucesnik u celoj situaciji....
Šta je bilo na kraju?
Pošto ja sad prozivljavam taj pakao sa sad već bivsim deckom
Sansra
Posts: 1
Joined: Fri Jul 09, 2021 12:46 am

Re: speed

Post by Sansra »

Pozdrav,

imam neke posledice uzimanja speeda sto ne znam sta da radim…. Probala sam speed prvi put sredinom januara, nisam ga aktivno uzimala ali se na pocetku spajalo pr dana pa nekoliko dana pauze i opet tako u krug. Kako sam u maju i junu mozda dva puta ili tri puta doslo je do koznih promena ali to samo na levoj nozi. Izlaze mi vrlo bolne bubuljice koje su crvene, otekle, tople i neke su dosta vece od drugih… imam ih trenutno 4, ne znam kako da ih se resim i dobijam uvek novu tu oteklinu… Zadnji put sam uzela speed pre 2 dana i od tada mi je izaslo ot tih 4 3 te podkozne bubuljice. Nikako da odu… Jel ima neko savet sta da radim sa bi se povukle i da se ne stvaraju ponovo? Prestala sam sa uzimanjem speeda…
Dorat
Posts: 46
Joined: Sat Jun 19, 2021 11:23 pm

Re: speed

Post by Dorat »

Sansra wrote: Fri Jul 09, 2021 12:53 am Pozdrav,

imam neke posledice uzimanja speeda sto ne znam sta da radim…. Probala sam speed prvi put sredinom januara, nisam ga aktivno uzimala ali se na pocetku spajalo pr dana pa nekoliko dana pauze i opet tako u krug. Kako sam u maju i junu mozda dva puta ili tri puta doslo je do koznih promena ali to samo na levoj nozi. Izlaze mi vrlo bolne bubuljice koje su crvene, otekle, tople i neke su dosta vece od drugih… imam ih trenutno 4, ne znam kako da ih se resim i dobijam uvek novu tu oteklinu… Zadnji put sam uzela speed pre 2 dana i od tada mi je izaslo ot tih 4 3 te podkozne bubuljice. Nikako da odu… Jel ima neko savet sta da radim sa bi se povukle i da se ne stvaraju ponovo? Prestala sam sa uzimanjem speeda…
Jedini savjet koji ovdje možeš dobiti, uostalom kao i bilo gdje je da ne uzimaš više spid. Za ostalo se obratiti dermatologu.
"Svakoga dana u svakom pogledu sve više napredujem".
Adrijana
Posts: 43
Joined: Tue Jun 15, 2021 10:43 pm

Re: speed

Post by Adrijana »

Citam ove vaše postove, i razmisljam Bože dragi, kako sam se ja spasila. Ovde su u pitanju godine koje žene prolaze pakao sa muževima narkomanima. Ja sam se borila dva meseca. Za to vreme sam smrsala 15kg i gutala bromanzepane. I, rekla sebi...
Mlada si jos uvek (38) zgodna si, nećeš više da se unistavas zbog jednog klosara koji je slabic...
Istina, nismo imali decu, ali sta i da jesmo?
Opet bi ga ostavila, jer sta jedan raspali narkoman sa razlupanom glavom može da mi pruži. Nije mi jasno kako neke zene mogu da trpe toliko godina narkomane muževe?
Ja sam trpela dva meseca i to je to.
Ponudila mu podršku (on bezobrazan)
Ponudila mu lečenje (on bezobrazan?)
Onda marš od mene i to je to.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: speed

Post by Akkasha Come Back »

Adrijana wrote: Tue Aug 24, 2021 2:26 pm Citam ove vaše postove, i razmisljam Bože dragi, kako sam se ja spasila. Ovde su u pitanju godine koje žene prolaze pakao sa muževima narkomanima. Ja sam se borila dva meseca. Za to vreme sam smrsala 15kg i gutala bromanzepane. I, rekla sebi...
Mlada si jos uvek (38) zgodna si, nećeš više da se unistavas zbog jednog klosara koji je slabic...
Istina, nismo imali decu, ali sta i da jesmo?
Opet bi ga ostavila, jer sta jedan raspali narkoman sa razlupanom glavom može da mi pruži. Nije mi jasno kako neke zene mogu da trpe toliko godina narkomane muževe?
Ja sam trpela dva meseca i to je to.
Ponudila mu podršku (on bezobrazan)
Ponudila mu lečenje (on bezobrazan?)
Onda marš od mene i to je to.
Nisam te videla i ovde, odgovorili smo ti tamo na onoj drugoj temi. Pametno si postupila uzevši sve u obzir.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: speed

Post by Akkasha Come Back »

Nego ja došla ovde da pitam zašto muškarci nisu suovisnici? Nikad?
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: speed

Post by StopBup »

Akkasha Come Back wrote: Sun Aug 29, 2021 10:47 pm Nego ja došla ovde da pitam zašto muškarci nisu suovisnici? Nikad?
Bilo je oceva, muzeva, verenika, momaka medju suovisnicim, ali istina, znatno vise osoba zenskog pola. Na ovom forumu, znatno vise pisu zene generalno...
Ti i tvoja "mrznja" prema muskarcima. :)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: speed

Post by Akkasha Come Back »

StopBup wrote: Sun Aug 29, 2021 11:08 pm
Akkasha Come Back wrote: Sun Aug 29, 2021 10:47 pm Nego ja došla ovde da pitam zašto muškarci nisu suovisnici? Nikad?
Bilo je oceva, muzeva, verenika, momaka medju suovisnicim, ali istina, znatno vise osoba zenskog pola. Na ovom forumu, znatno vise pisu zene generalno...
Ti i tvoja "mrznja" prema muskarcima. :)
Zar i ti, sine Brute? :lol:
Ma ne mrzim ja nikoga, a da mrzim, mrzela bih ceo svet, zašto samo jednu stranu? ;)
U pravu si, samo što muškarci "ne idu okolo i traže savete" i ne kukaju, kad razmislim imala sam dečka suovisnika...hm.
Da, muškarci više ćute, pa i ako ih ima, nisu ovde.
Post Reply