speed

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Re: speed

Post by cokapeace »

Jesi li pokušala mirno,bez nervoze,uz kaficu(pošto pretpostavljam da je straaašnoo nervozan) da mu to kažeš? Znači progutaš na 10 min. ponos,mrštenje i visoke tonove,i probaš da mu to kažeš onim našim ženskim adutima-mirnim glasom,bez (očitog)prebacivanja i napada(mada te razumem-u potpunosti),potrudiš se da izgledaš kao malo,uplašeno mace...NE KAŽEM DA TO TREBA I DA BUDEŠ-da se razumemo!Gledaj na to kao na trik kojim ćeš pokušati da dopreš do njega zarad svoje dece i sebe.Dugo ste zajedno..neko osećanje mora da je ostalo u njemu negde sakriveno,pokušaj da ga "zagolicaš "na tu stranu,pokušaj da vodiš sa njim razgovor kao kad ste se zavoleli,kad još nije bilo ovog tereta medju vama...ako i to ne upali,a želiš da ostaneš sa njim,probaćemo da smislimo nešto drugo...
To je kod mog Ex-a palilo makar toliko da se nakani da se skine,to što on uopšte nema karaktera,i uvek se vraća na staro,..jbg.ljudi nisu isti,ne znači da tvoj muž ne može stati,baš naprotiv.
Drži se,i kuckaj,biće ti lakše! :goodman:
...I havent moved from the spot where you left me
This must be a bad trip
All of the other pills, they were different
Maybe I should get some help...PINK ~Just like a pilll~
Andrijana
Posts: 123
Joined: Thu May 03, 2007 10:56 pm
Location: Kragujevac
Contact:

Re: speed

Post by Andrijana »

Elzi,

imas li gde se skloniti od takvog zivota?
elzi
Posts: 69
Joined: Mon Apr 02, 2007 1:34 pm

Re: speed

Post by elzi »

sve sam probala,trenutno smo se dogovorili da idemo kod psihijatra obadvoje!
Mada to mi prica kad pretjera


Jeli moguce radi alkohola da uzima to sranje i Ivane ne zelim ga sada napustiti jer ga volim !!!
User avatar
azraaa
Posts: 407
Joined: Sun Apr 08, 2007 8:40 pm

Re: speed

Post by azraaa »

najbolje je da ti unaprijed pronadjes nekog psihica, a kad on kaze da hocete da idete da ODMAH krenete!!! nesto moras uraditi, kreni od toga! sretno i pisi! ne daj se!!!!
PDT_Love_07
Andrijana
Posts: 123
Joined: Thu May 03, 2007 10:56 pm
Location: Kragujevac
Contact:

Re: speed

Post by Andrijana »

I sama znas da je to jos jedna od prica kojom ce on "kupiti jos malo vremena", pitanje je samo da li zelis da verujes u to.
U sebi moras naci snage da se brines o sebi i deci, jer tim stavom kojim nastupas prema njemu previse manipulise tobom i tako mu omogucavas nesmetano aktivno drogiranje, a na drugoj strani previse energije i zivaca gubis na tu borbu koja ne daje rezultate.Naime, on unapred zna da ces popustiti i preci preko svega, jer je , priznaces ,milion puta bilo tako. Tako samo upadate sve dublje u problem ,ne pomazes ni deci, ni sebi , ni njemu.Sve je to jako tesko i lako je pricati o tome , a tesko to uraditi, ali veruj i budi jaka.

Veliki pozdrav
User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Re: speed

Post by cokapeace »

IVAN wrote:I sama znas da je to jos jedna od prica kojom ce on "kupiti jos malo vremena", pitanje je samo da li zelis da verujes u to.U sebi moras naci snage da se brines o sebi i deci, jer tim stavom kojim nastupas prema njemu previse manipulise tobom i tako mu omogucavas nesmetano aktivno drogiranje, a na drugoj strani previse energije i zivaca gubis na tu borbu koja ne daje rezultate.Naime, on unapred zna da ces popustiti i preci preko svega, jer je , priznaces ,milion puta bilo tako. Tako samo upadate sve dublje u problem ,ne pomazes ni deci, ni sebi , ni njemu.Sve je to jako tesko i lako je pricati o tome , a tesko to uraditi, ali veruj i budi jaka.
Nažalost,iz ličnog iskustva,koje se poooonaavljaloooooooo...potpisujem. :roll:
Last edited by cokapeace on Fri Dec 07, 2007 8:02 am, edited 1 time in total.
...I havent moved from the spot where you left me
This must be a bad trip
All of the other pills, they were different
Maybe I should get some help...PINK ~Just like a pilll~
jana
Posts: 585
Joined: Wed Sep 12, 2007 12:47 am

Re: speed

Post by jana »

Elzi,ne daj se.Ljubav ima svoj hod kroz vrijeme.Svi mozemo voliti do jedne granice.Mozemo cuvati zajednicu zbog djece,komsiluka,familije,ali kad se limiti ispune,spasavamo samo glave.Ti ocito nisi dotakla limit.Pusti,neka ide svojim tokom.Jednoga jutra rece ti se samo.Tada ces znati sta treba raditi.Nema nista prije vremena,a nema nista ni od jalovog ubjedjivanja.
Cuvaj se za djecu,jedino to ti mogu reci.I,skloni ih koliko god mozes od svojih problema.
Tramontana
Posts: 6
Joined: Sun Dec 02, 2007 6:18 pm

Re: speed

Post by Tramontana »

Draga moja Elzi pretezak je teret koji nosis, nece ti doneti nista dobro, moras misliti na sebe, jer si potrebna deci.

Drzi se, moras napred
elzi
Posts: 69
Joined: Mon Apr 02, 2007 1:34 pm

Re: speed

Post by elzi »

Da se i ja javim,pozz svima !Kod mene nista posebno se nije promjenilo osim sto prokleti speed uzima svoje!!!!!
Zdravlje mu je otislo a psiha totalno sjebana
ZNA LI KO KAKVE SE TABLETE PIJU ZA TU VRSTU DROGE
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: speed

Post by Modesty »

Oooo draga moja,počeh te čitat od početka i kad sam prelazila na drugu stranicu...toliko sam se nadala da se nešto promjenilo....a to što se nije ništa promjenilo nego je postalo još gore,samo potvrđuje da su ljudi koji su ti pisali bili u pravu......boriš se sa vetrenjaćama:DJECA I TI STE ŽRTVA.....neznam šta bih ti više rekla osim da nikakve tablete niti čarobni štapić ne postoje.....odbaci više tu iluziju: NE POSTOJE.....bori se za sebe i za djecu jer će ostati sama.
Post Reply