speed

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

User avatar
misty
Posts: 201
Joined: Thu Feb 21, 2008 9:02 am
Location: Srbija
Contact:

Re: speed

Post by misty »

E draga elzi, dosta sam čitala tvoju temu, pošto imam identičan problem kao i ti, skroz sam se našla u tvojoj priči i iste stvari su mi se dešavale sa dečkom kao i tebi sa tvojim mužem!
I njemu je psiha bila totalno sjebana, koristio je speed neke 3 godine sigurno i sama ne znam tačno u oooogroooomniiiiiim količinama!Ja bukavlno nisam mogla da ga prepoznam!
A onda je napravio neko sranje što mislim da ga je trglo da je on sam onda shvatio dokle je došao i da mora da odluči kojim putem će dalje.Hvala Bogu pa je izabrao pravi put, ali eto ja sam još uvek u strahu, ali imam i razloga jer je posle 6 meseci napravio recidiv, opet je uzeo speed i kokain, ali dobro je nije nastavio dalje!Ide na terapiju kod psihijatra i evo baš danas idemo u ordinaciju ''Singidunum'' za koju sam čula ovde na forumu, nadam se da će sve proći kako treba! :)
ZNA LI KO KAKVE SE TABLETE PIJU ZA TU VRSTU DROGE
Ja ti mogu reći šta moj dečko pije, ali mislim da ne bi trebala ništa da mu daješ na svoju ruku nego da to moraš da vidiš sa lekarom, jer su njemu radili i neke analize krvi, valjda da vide u kakvom mu je stanju jetra itd da bi znali šta mogu da mu daju od lekova, pa ti zato ne preporučujem ništa na svoju ruku.Od lekova pije zoloft (antidepresiv), risar (to je valjda lek koju sprečava tu paranoju, nisam sigurna), tegretol i leksilijum za smirenje.
Javi mi se slobodno na pp ako te još nešto zanima pošto smo u veoma sličnoj situaciji.
Ljubim te i drži se, želim ti puno sreće!! :heart: :heart: :smt006
elzi
Posts: 69
Joined: Mon Apr 02, 2007 1:34 pm

Re: speed

Post by elzi »

ima li iko pametan nacin skidanja sa speeda,pogotovo ja mislim da je psihicki ovisnik
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: speed

Post by sanela »

elzi wrote:ima li iko pametan nacin skidanja sa speeda,pogotovo ja mislim da je psihicki ovisnik
A što ne odete ljekaru?
Ipak ovo nije baš mjesto gdje ti neko na neviđeno može preporučiti neku terapiju...
Sretno!
User avatar
misty
Posts: 201
Joined: Thu Feb 21, 2008 9:02 am
Location: Srbija
Contact:

Re: speed

Post by misty »

Elzi,
JEDINI način za skidanje sa speeda je njegova ODLUKA!
Na žalost za tu vrstu droge ne postoje nikakvi blokatori ili slično koji bi mogli da mu pomognu!
On sam mora da shvati dokle je stigo, da mu speed ne donosi ništa dobro, kakve je posledice ostavio po njega, drugačije ne vredi i ništa mu ne može pomoći dok on ne donese takvu odluku!Da prestaje sa tim i da mu treba stručna pomoć!
Jesi li razgovarala sa njim da odete kod lekara, šta kaže on?Jel shvata da u opšte ima problem?
elzi
Posts: 69
Joined: Mon Apr 02, 2007 1:34 pm

Re: speed

Post by elzi »

nagovar mu ili predlazem kako god hocete,ali on nece kaze da nema problema nikakvih i da mu nije potrebna strucna osoba
BOLI GA SVE OD STOMAKA ,GLAVE ZUBA PLOMBE MU ISPADAJU VEC JE DUGO NA SPEEDU OKO DVIJE IPO GODINE A RASPOLOZENJE NIKAKVO STALNO JE NERVOZAN
User avatar
misty
Posts: 201
Joined: Thu Feb 21, 2008 9:02 am
Location: Srbija
Contact:

Re: speed

Post by misty »

Elzi jako mi je žao što ti se to sve dešava. :(
Strašne su to stvari, teško da ćeš ti tu išta moći da uradiš ako on misli da nema nikakav problem!
I ja sam mog dečka godinama nagovarala da idemo kod doktora ali ništa nije uspevalo, dok on sam nije shvatio da ima problem, i sad kad je shvatio opet to sve nekako teško ide..
Jel si probala nekako da ga uceniš da mu kažeš ili ti i deca ili speed?
Čuvaj se! PDT_Love_04
User avatar
misty
Posts: 201
Joined: Thu Feb 21, 2008 9:02 am
Location: Srbija
Contact:

Re: speed

Post by misty »

Elzi kako je?
Ima li šta novo?
elzi
Posts: 69
Joined: Mon Apr 02, 2007 1:34 pm

Re: speed

Post by elzi »

dajte mi neka misljenja o speedu i uzrokovanje koje ostavlja speed JER HOCU DA MU OVO ISPRINTAM I POKAZEM,MOLIM VAS DETALJE I STA MU SLIJEDI DALJE AKO NASTAVI


IZVINITE AKO SAM DOSADNA ALI NIKAKO MU UTUVITI U GLAVU DA MORA ICI LJEKARU!!!!!!!!!!!!!!!1
elzi
Posts: 69
Joined: Mon Apr 02, 2007 1:34 pm

Re: speed

Post by elzi »

I JAKO BI MI ZNACILO DA MI NEKO DA INFORMACIJU GDJE U SARAJEVU OTICI NEKOM LJEKARU
User avatar
misty
Posts: 201
Joined: Thu Feb 21, 2008 9:02 am
Location: Srbija
Contact:

Re: speed

Post by misty »

Amfetamin ("spid", "viz", "bil")

Amfetamin ili spid jeste stimulans koji osobu cini energicnijom i opreznijom. To je, zapravo, droga koja je napravljena pre vise od sto godina. Pojavljuje se u vidu belog praska, ponekad kao pasta ili pilule. Spid je najmanje opasan kada se proguta. Ubrizgavanje je izuzetno opasno posto srce cesto ne moze da izdrzi sok.
EFEKTI KOD UZIVAOCA: Za 20-30 minuta (krace ako je usmrkan ili ubrizgan) kroz telo prolazi "struja" i korisnik se oseca punim energije, sigurnim u sebe i spremnim da se suoci sa svim izazovima. Sve je ubrzano. Korisnici postaju izuzetno pricljivi i mogu dugo da ostanu budni. Spid povecava telesnu temperaturu, sto moze da bude vrlo opasno ako se mesa sa ekstazijem ili alkoholom. Korisnik moze da oseti strah i paniku. I nakon 12 sati od uzimanja droge ostaju njeni efekti.
OPASNOSTI: Visoka telesna temperatura moze da dovede do toplotnog udara. Ako se popije velika kolicina vode za kratko vreme, moze doci do trovanja. Cak i ako je korisnik mlad i zdrav, uzimanje spida moze da dovede do srcanog udara. Ostecenja jetre i bubrega javljaju se ako se spid kombinuje sa alkoholom. Visok krvni pritisak moze da dovede do mozdanog udara, kome ili paralize. Visoke doze i dugotrajno uzimanje dovode do mentalnih oboljenja, psihoza. Mnogi korisnici postaju anksiozni, sumnjicavi ili samoubilacki nastrojeni.

Evo ako neko ima još nešto neka piše!

Ej elzi ne brini nisi dosadna, potpuno te razumem i kakvom se stanju nalaziš!
Želim ti da istraješ u svojoj borbi!
javljaj šta se dešava!
Post Reply