speed

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

OvOima
Posts: 39
Joined: Thu May 26, 2016 8:04 pm

Re: speed

Post by OvOima »

Pozdrav svima,povremeno sam na temi "Skidanje sa bupa" ali sad sam ovde sa drugim problemom a to je naravno speed...Poceo sam da uzimam spid pre 3 meseca naravno nisam to planirao a uzimao sam ga da bih lakse smanjio dozu bupa sto sam i uradio i sa 4 mg sam smanjio na 1,75 a da nisam ni osetio mada se i spida nisam manuo,najgora stvar sto pre 10ak dana po prvi put u zivotu ja sam poceo da ga uzimam na gan i to se nikada u zivotu nisam ubo nikakvom drogom sve do sada....Pijem bup,sedative i antidepresiv a nenormalno me psihicki vuce da ga svakog dana pucam...Kako da se najlakse manem toga,koliko je stetnije nego na nos,ruke su mi modre i izbusene jer sam u pocetku zbog neiskustva par puta promasio pa nosim bluze jer ne mogu ni kuci ni na poslu u majicu da se skinem...Skoro sam se razveo jer me zena varala sa kolegom godinu dana a i dete imamo i to bas kad sam se sredio,manuo svega sem bupa i trenutno sam u haosu..Molim za bilo koj savet,dobro ce mi doci!!!!
User avatar
glupaca
Posts: 37
Joined: Wed Oct 11, 2017 9:26 pm

Re: speed

Post by glupaca »

OvOima wrote:Pozdrav svima,povremeno sam na temi "Skidanje sa bupa" ali sad sam ovde sa drugim problemom a to je naravno speed...Poceo sam da uzimam spid pre 3 meseca naravno nisam to planirao a uzimao sam ga da bih lakse smanjio dozu bupa sto sam i uradio i sa 4 mg sam smanjio na 1,75 a da nisam ni osetio mada se i spida nisam manuo,najgora stvar sto pre 10ak dana po prvi put u zivotu ja sam poceo da ga uzimam na gan i to se nikada u zivotu nisam ubo nikakvom drogom sve do sada....Pijem bup,sedative i antidepresiv a nenormalno me psihicki vuce da ga svakog dana pucam...Kako da se najlakse manem toga,koliko je stetnije nego na nos,ruke su mi modre i izbusene jer sam u pocetku zbog neiskustva par puta promasio pa nosim bluze jer ne mogu ni kuci ni na poslu u majicu da se skinem...Skoro sam se razveo jer me zena varala sa kolegom godinu dana a i dete imamo i to bas kad sam se sredio,manuo svega sem bupa i trenutno sam u haosu..Molim za bilo koj savet,dobro ce mi doci!!!!
Nisam bas strucna da dajem savjete obzirombda sam i sama u neredu zescem....trenutno sam ljuta na sebe,na "njega",na Boga,na zivot ....pa nemoj zamjeriti sto mi je prva misao bila da ti kazem..uglavnom ruzne rijeci,oprosti...Bitno je da si svjestan da imas ogroman problem....Zao mi je,jbga....Mislim da sam ne mozes...Dovoljno je tesko i kad je cijela armija ukljucena u borbu,ono jeste da si ti glavna uloga i da nema nista sve dok sam ne odlucis da je to to....ali treba ti ipak podrska,neko da bude uz tebe,neko s kim mozes otvoreno pricati,ko zna kako da ti pomogne....ja nisam ta,jbga...ja samo lupam trenutno ono sto mislim da je najbolje.....speed je zlo prijatelju...nema male i velike droge,sve je to sranje...a ti si zaglavio zesce...pa ti onda naravno treba nesto za spustanje....ili kao stobi meni moj muz rekao kad sam ja onako glupo pitala ali ti si sada bio samo na speedu jel tako...kaze kralj,jesi ti normalna pa morao se spustit s necim....predivno....uglavnom...moj muz je u komuni....a ja sam u sopsvenom paklu...10 krug je ovo,10 krug pakla za glupe suovisnice......Uglavnom poduzmi nesto pod hitno ako zelis ostati ziv..zdrav vise nikad neces biti....i ono sto najvise ne zelis da uradis,e bas to uradi....nadam se da si me bar na sekund skontao..zelim ti sve najbolje....p.s...trazi jos odgovora,mozda i nisam rekla dobro,trudim se jbga....
Um.
Predivan sluga.
Opasan gospodar.
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: speed

Post by Caty »

Savet: ne radi to vise nikad, sjebaces zdravlje, vene,.navuci ko zna kakve bolesti i imati uzasne posledice, mislim da je to dovoljno razloga! N I K A D ! ! !
Na iglu se.navlace pajdomani a ti to nisi i pusti te priče znaci sa tim je zavrseno i kraj, dovidjenja, vidimo se nikad!
OvOima
Posts: 39
Joined: Thu May 26, 2016 8:04 pm

Re: speed

Post by OvOima »

glupaca wrote:
OvOima wrote:Pozdrav svima,povremeno sam na temi "Skidanje sa bupa" ali sad sam ovde sa drugim problemom a to je naravno speed...Poceo sam da uzimam spid pre 3 meseca naravno nisam to planirao a uzimao sam ga da bih lakse smanjio dozu bupa sto sam i uradio i sa 4 mg sam smanjio na 1,75 a da nisam ni osetio mada se i spida nisam manuo,najgora stvar sto pre 10ak dana po prvi put u zivotu ja sam poceo da ga uzimam na gan i to se nikada u zivotu nisam ubo nikakvom drogom sve do sada....Pijem bup,sedative i antidepresiv a nenormalno me psihicki vuce da ga svakog dana pucam...Kako da se najlakse manem toga,koliko je stetnije nego na nos,ruke su mi modre i izbusene jer sam u pocetku zbog neiskustva par puta promasio pa nosim bluze jer ne mogu ni kuci ni na poslu u majicu da se skinem...Skoro sam se razveo jer me zena varala sa kolegom godinu dana a i dete imamo i to bas kad sam se sredio,manuo svega sem bupa i trenutno sam u haosu..Molim za bilo koj savet,dobro ce mi doci!!!!
Nisam bas strucna da dajem savjete obzirombda sam i sama u neredu zescem....trenutno sam ljuta na sebe,na "njega",na Boga,na zivot ....pa nemoj zamjeriti sto mi je prva misao bila da ti kazem..uglavnom ruzne rijeci,oprosti...Bitno je da si svjestan da imas ogroman problem....Zao mi je,jbga....Mislim da sam ne mozes...Dovoljno je tesko i kad je cijela armija ukljucena u borbu,ono jeste da si ti glavna uloga i da nema nista sve dok sam ne odlucis da je to to....ali treba ti ipak podrska,neko da bude uz tebe,neko s kim mozes otvoreno pricati,ko zna kako da ti pomogne....ja nisam ta,jbga...ja samo lupam trenutno ono sto mislim da je najbolje.....speed je zlo prijatelju...nema male i velike droge,sve je to sranje...a ti si zaglavio zesce...pa ti onda naravno treba nesto za spustanje....ili kao stobi meni moj muz rekao kad sam ja onako glupo pitala ali ti si sada bio samo na speedu jel tako...kaze kralj,jesi ti normalna pa morao se spustit s necim....predivno....uglavnom...moj muz je u komuni....a ja sam u sopsvenom paklu...10 krug je ovo,10 krug pakla za glupe suovisnice......Uglavnom poduzmi nesto pod hitno ako zelis ostati ziv..zdrav vise nikad neces biti....i ono sto najvise ne zelis da uradis,e bas to uradi....nadam se da si me bar na sekund skontao..zelim ti sve najbolje....p.s...trazi jos odgovora,mozda i nisam rekla dobro,trudim se jbga....
Danima lazem sebe da cu smanjiti speed,bup,sedative,antidepresive ,alkohol.Zena nikada nije bila uz mene i nije je zanimao moj problem iako me je ovakvog birala i kad sam ostao samo na 2 mg bupa ona me godinu dana varala sa kolegom sa posla dok je nakon toga spavala u mom krevetu!!!!I kako da ne prsnem?kako da ostanem pribran?bijem bitku sa vetrenjacama 5 godina i na kraju,sta?9 godina cega?na kraju dete dobilo oca narkomana i majku kurvu?Kazu nada umire poslednja,ja sam svoju izgubio samo mi je zao sto povredjujem ljude oko sebe koji me vole...!!!
User avatar
glupaca
Posts: 37
Joined: Wed Oct 11, 2017 9:26 pm

Re: speed

Post by glupaca »

[/quote] Kazu nada umire poslednja,ja sam svoju izgubio samo mi je zao sto povredjujem ljude oko sebe koji me vole...!!![/quote]

Nije prijatelju nada izgubljena sve dok si ziv....Sta da ti kazem,ne mogu te ja razumijeti,nisam ja to prosla pa da ti pametujem,onako ja samo kazem ono sto mislim da je najbolje jebiga...Ne znas se ti boriti ni s malim problemom a kamoli s vjetrenjacama,tako da ti je jebada jos veca sto imas brdo problema...Zao mi je sto je tako...svjestan si da ti treba pomoc,trazi je jebemu,kako god,gdje god...starci,prijatelji,komuna...onako pod hitno rijesi se tog sranja nekako,sve se moze polako uz Boziju pomoc...citaj malo po forumu,ima jos tuznih sudbina sa sretnim krajem.... ;)
Um.
Predivan sluga.
Opasan gospodar.
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: speed

Post by Caty »

OvoIma, prvo i ja se slazem sa glupacom :D (stvarno ti treba novi nick) znaci ako to ne resis nagomilace ti se mnogo veci problemi, prvo mozes posao da izgubis, drustvo si vec izgubio, porodica te nece dugo tolerisati, mozes izgubiti starateljstvo nad detetom, jer tako drogiran i u takvom stanju decko ti mozes nekome i da naudis ne razmisljas ciste glave tako da ni sam ne znas na sta si spreman. Znaci to sto ti osecas je depresija, poceo si das se zatrpavas svim i svacim da ne bi bio depresivan, a depresija se leci drugim lekovima, to sto ti radis je drogiranje i time nista dobro neces dobiti vec samo jos tonu drugih problema, poslovnih, zdravstvenih i td. Moj ti je savet cupaj se dok nije prekasno, sa tolikim brzinama i tolikim spustalicama u vidu bensedina, bupa, lorki.. mozes i infarkt da dozivis i da se prosto ne probudis a ti se zapitaj da li to zelis? zivot je pred tobom a ti ga unistavas!
User avatar
glupaca
Posts: 37
Joined: Wed Oct 11, 2017 9:26 pm

Re: speed

Post by glupaca »

Caty wrote:OvoIma, prvo i ja se slazem sa glupacom :D (stvarno ti treba novi nick) znaci ako to ne resis nagomilace ti se mnogo veci problemi, prvo mozes posao da izgubis, drustvo si vec izgubio, porodica te nece dugo tolerisati, mozes izgubiti starateljstvo nad detetom, jer tako drogiran i u takvom stanju decko ti mozes nekome i da naudis ne razmisljas ciste glave tako da ni sam ne znas na sta si spreman. Znaci to sto ti osecas je depresija, poceo si das se zatrpavas svim i svacim da ne bi bio depresivan, a depresija se leci drugim lekovima, to sto ti radis je drogiranje i time nista dobro neces dobiti vec samo jos tonu drugih problema, poslovnih, zdravstvenih i td. Moj ti je savet cupaj se dok nije prekasno, sa tolikim brzinama i tolikim spustalicama u vidu bensedina, bupa, lorki.. mozes i infarkt da dozivis i da se prosto ne probudis a ti se zapitaj da li to zelis? zivot je pred tobom a ti ga unistavas!
Hahahahaha,kako me nasmija Caty...Ma neka stoji taj nick,to je bilo u bijesu napisano,ali nisam ni daleko dok sam tu gdje jesam ;)
I ja se naravno slazem s tobom u svemu sto si mu rekla ;)
Um.
Predivan sluga.
Opasan gospodar.
OvOima
Posts: 39
Joined: Thu May 26, 2016 8:04 pm

Re: speed

Post by OvOima »

ma vidi sopid ko spid uzeo sam ga da prepolovim bup sa 4 na 2 i uspeo u tome ali taj spid je ostao kao neki nezeljeni efekat jer ponekad zelim da dignem malo glavu i osecam se vedro pa uzmem spid i tako i bude pa za par sati pocne da mi smeta ta dizalica jer sam naviko da budem spusten pa se onda spustam ali kakodje je bitno da ja ne uzimam nikakve droge koje uticu na toliku promenu svesti pa da ne znam sta da radim i napravim sranje neko,gotovo je sa tim uskoro,neki sedativ mora da osrane jer me strah sta cu posle?A do duse i dugolecenom narkomanu naravno sleduje neka terapija...Ma samo da ne radim,samo da imam mesec slobodno da legnem u krevet i zavrsim sve kao sto samn zavrsio sa 15 ksalola dnevno,travu,met i rakiju pa overim i zavrsim na endokrinologiju na reanimacije oa u knez selio...DIvota.OTAC ZA PRIMER!!!
User avatar
glupaca
Posts: 37
Joined: Wed Oct 11, 2017 9:26 pm

Re: speed

Post by glupaca »

Nemoj to raditi majstore...ne znam koliko imas godina...ali nikada nije kasno da pocnes zivjeti....samo jaka volja i Bog...ne znam sta vise...Vidi se da osjecas krivicu zbog djeteta..to je dobro ali opet nedovoljno...zlo je jace od tebe jebiga...u to sam se imala priliku uvjeriti s mojim muzem koji je inace najbolji otac na svijetu,ali kad je droga pocela sa uzima njega...znas dalje...prodao bi djecu,majku,mene,samo reci....Nas prijatelj se ubio...prije par godina....zena mu se ponovo udala normalno i sada mu drugi odgaja kcer....dusa me boli kad gledam to...milion puta pomislim pa zasto...zasto...zasto....Kakav god da si....sve dok volis svoje dijete najbolji si...znam i to iz vlastitog primjera....moj tata je bio alkos i maltretirao me kada je pijan....svakako....ali znam da me je volio i da bi se ubio kada se probudi trijezan....to su samo slabi ljudi ali sa ogromnim srcem....zato su slabi...i zato su u kurcu....eto...tako ja gledaam na to.....Zato radi kako znas ali radi na sebi...trazi pomoc...da bi za 4-5 godina bio neki drugi covjek,isti ti,ali s drugim zivotnim vrijednostima.....Meni je prvo bilo da on ne moze u komunu,pa to je za teske narkomane,a i kako cu ja na posao,on ce izgubiti posao,sta ce djeca,sta cu ja,sta ce narod reci?! Sada...boli me kurac za narod da izvines....narod ce lajat svakako a prijatelji su ostali uz nas....On je ziv i zdrav,Bogu hvala...bolji covjek od mene,uvijek bio....Ti vidi....Sta god...samo bori se i pobjedi...Sretno
Um.
Predivan sluga.
Opasan gospodar.
Nemam_nick
Posts: 1
Joined: Wed Nov 08, 2017 9:37 am

Re: speed

Post by Nemam_nick »

Hey cao vidim ovdje ima puno vas koji ste upoznati za speedom xD
Zanima me jedna stvar da li je tacna
Naime suprug je kao momak uzimao speed povremeno i u braku dok ga nisam "uhvatila"i prestao je.Stvarno jeste.Medjutim cula sam da dok si pod dejstvom speeda da se krive usta ( vilice ) i da se "skripi"zubima (ako znate na sta mislim) . Da li je to tacno?
Hvala unaprijed
Post Reply