speed

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

Post Reply
elzi
Posts: 69
Joined: Mon Apr 02, 2007 1:34 pm

speed

Post by elzi »

Posto nisam bila jako dugo otvorila sam novu temu,kod mene sta ima?
ovako posle dvije godine patnje i tuge,odlucila sam reci njegovim roditeljima sve i upravo ovo dok pisem njegov otac razgovara s njim.
Pitanje za vas koje taplete koristiti za odvikavanje od speeda i gdje otici na razgovore u Sarajevu.
Kod njega je sve veca paranoja, depresivnost,agresija na djecu i mene i opcenito na sve
Sta raditi dalje??????
User avatar
azraaa
Posts: 407
Joined: Sun Apr 08, 2007 8:40 pm

Re: speed

Post by azraaa »

oh draga elzi pa gdje si? bas mi je drago sto si se javila konacno! nije ni mene bilo dugo, al evo me opet! kako si? to sto si uradila i potrazila pomoc od njegovih roditelja je super potez, svaka cast, ne daj se! kako su ti djecica? pisi i puno pozdrava!!!!!!!!!!
PDT_Love_07
elzi
Posts: 69
Joined: Mon Apr 02, 2007 1:34 pm

Re: speed

Post by elzi »

Nisam vise mogla izdrzati,sada sjedim na poslu i strepim sta ce se dogoditi,djeca su relativno dobro ovaj stariji je sav zbunjen,puno svada je cuo i puno je vidio raznih gluposti
User avatar
azraaa
Posts: 407
Joined: Sun Apr 08, 2007 8:40 pm

Re: speed

Post by azraaa »

ma bice to ok, ovo sto si uradila to je super, vjerovatno ces imati jos da se boris, ali ne znaci da neces uspijeti! sretno i pisi!!!!!!!!!!!!!
PDT_Love_07
User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Re: speed

Post by cokapeace »

Speed....nemoj da te laže,skidanje sa speeda je mnoooogooo fizički lakše od dopa...znam iz ličnog iskustva..samo volja ,ništa drugo...Normalno,praćeno je besom,nervozom..paranojom,ali to kratko traje....probaj da udaljiš decu malo,za tih nedelju -dve,ne moraju to da gledaju...nek se zatvori u kuću,kupi testove(speed ostaje u organizmu max 2 dana kod stalnih korisnika),i trudi se da ne izazivaš njegov bes dok sve to ne prodje,a posle...kada prodje sva ta nervoza,koja mu čini se ,izlazi iz pogleda,reci sve što ti je na duši....
I ,..DRŽI SE ...(bar nije dop.....)
...I havent moved from the spot where you left me
This must be a bad trip
All of the other pills, they were different
Maybe I should get some help...PINK ~Just like a pilll~
User avatar
coacoa
Posts: 37
Joined: Sun Nov 04, 2007 11:03 pm
Location: Beograd- Bar

Re: speed

Post by coacoa »

Ja sam se sa speeda skidao ketaminom.
Izbegao sam tako svu bezdusnost, bes, nervozu, prazninu, bedak i sve sto speed ostavlja za sobom.
Naravno, zamenio sam tada jednu drogu drugom, mnooogo manje opasnijom, od koje ne mozes postati fizicki/psihicki zavisnik...
Psihicki da, ali u oooggrroommmnim kolicinama i godinama uzimanja ketamina....

Kad malo bolje razmislim, zaista mi je pomogao...Citao sam dosta o ketaminu pre toga, nisam samo hteo da probam, pa ta odluka nije tek tako pala....U ostalom, imate google, pa trazite kako i sta s ketaminom....
Ja sam voleo da experimentisem, i K- Hole mi je bio krajnji cilj, a postize se iskljucivo upotrebom ketamina!( near death experience)....Ma kakav Lsd, lsd je malo detence za ket !
Moj ortak, odnosno diler speeda, koji je bio na neverovatnih 5 mica vrhunskog speeda, poslusao me i on se skinuo sa speeda, pomocu ketamina...Kada sam mu posle par nedelja rekao da vise nema keta, niti je bio u frci, niti bilo sta...
Znak - da nema nikakve zavisnosti ! Poceo je da pije neke antidepresive, ....I ...ok je...

Naravno, kombinacija antidepresiva i lekova za cooliranje je neizbezna...

Toliko od mene, naravno, ne zelim da kazem da je lek za skidanje ket, samo sam opisao sta sam ja radio i taj prijatelj....
...Posle toga speed sam kombinovao samo s dopom i to jako retko......Ovako, speed samo - vise nikad!
Ajd Pozdrav...i sve najbolje...
->
Unsuccessfully Coping With The Natural Beauty Of Infidelity
<-
User avatar
Tobi
Posts: 8
Joined: Wed Nov 14, 2007 11:07 pm

Re: speed

Post by Tobi »

Malo je glupo reci ali ako je tako neka proba sa laksom drogom i onda kad ga prodje kriza speeda onda moze da ostavi i to,trajace _2 do max 3 nedelje ali ce biti efikasno i bezbolno...Kad mi tesko ja tako radim i skinem se brzo i bezbolno...Pozzzzz
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Re: speed

Post by zvrky »

Hahhaahahahhahahaha odlican si joj savet dao ,svaka cast :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: speed

Post by saša-ex »

Tesko da se mogu sloziti sa svim sto je gore napisano... Speed je droga koja zahteva ozbiljan pristup lecenju, bas kao i svaka druga, pa i heroin. Jer retko je u pitanju samo uzimanje speeda, najcesce se uzimaju jos neke stvari, posebno kada treba da se spustis. Uostalom, svako uzimanje droga je prouzrokovano nekim razlozima, koji se naravno ne mogu resiti samo nekim tableticama, vec ozbiljnom psihoterapijom ili odlaskom u komunu. Veliki problem sa speedom je to sto ga ljudi kapiraju vrlo olako, a osnovni razlog je taj sto ne dolazi brzo do nekih drasticnih posledica (kao kod heroina) i sto je mnogo jeftiniji. Da rezimiram-potrebno je ozbiljno lecenje, metode "uradi sam" ne vrede na duze staze.
Sto se tice ketamina, ili kako mu tepaju iz miloste-keta, radi se o jednom od najgorih sranja koje postoje i malo je reci da ga treba izbegavati. Naucnici su otkrili da ono sto on pravi u mozgu ne moze da se poredi cak ni sa lepkom, cije duvanje pravi nepopravljivu stetu u mozgu. Uostalom, to je lek koji se koristi u veterini, sta vise reci...
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
coacoa
Posts: 37
Joined: Sun Nov 04, 2007 11:03 pm
Location: Beograd- Bar

Re: speed

Post by coacoa »

sale sale,
o ketaminu jako malo znas, a nikada ga nisi ni koristio za razliku od lepka :)

Ketamin nije" lek koji se koristi u veterini" vec anestezija koja se ne koristi samo u veterini, vec se primenjuje i na maloj deci !!!Rusi ga koriste kao terapiju samoubicama i narkomanskih ovisnika...

What Is Ketamine?

Ketamine, or ketamine hydrochloride, is a non-barbiturate, rapid-acting disassociative anesthetic used on both animals and humans; it also has been used in human medicine for pediatric burn cases and dentistry, and in experimental psychotherapy.

What Are Ketamine's Effects?

Ketamine produces a dissociative state in a user. Effects can range from rapture to paranoia to boredom. The user feels its hallucinogenic effects and experiences impaired perception. Ketamine commonly elicits an out-of-body or near-death experience; it can render the user comatose.

Is Ketamine Legal?

Yes, but only for medical uses.


Ketamin se koristio kod uvodjenja u totalnu narkozu kod ljudi, ali je izbacen iz upotrebe kod nekih zemalja zbog cudnih efekata koji ukljucuju halucinacije, iskustva vrlo slicna klinickoj smrti (napustanje tela i sl...).
Sa ketaminom i ibogainom se poslednjih godina dosta eksperimentise u lecenju heroinskih ovisnika zbog toga sto se u dosta slucajeva ljudi 'preobracaju' posto dozive taj pomenuti 'near death experience'.
Taj efekat koji iboga i ket imaju na covekovu psihu, strucnjaci su nazvali 'reprogramiranje' .

Eto tako, da malo pojasnimo stvari vezane za ket....:)
Ajde da prijavim i to: kada sam bio , pisao sam o tome, u "specijalnoj bolnici za bolesti zavisnosti, Dr Vorobljev",
lik predamnom narucuje lekove, izmedju ostalog i KETAMIN.
Na moje satro nevino pitanje, : ...pa zar se ketamin ne koristi kod zivotinja...?
Dr kaze: " ...pa ...covek je jedna velika zivotinja !!"
lol
Mozete mi o svemu ovde govoriti, i "drzati slovo" za sve gudre......
Ali, kada je ketamin u pitanju - 8) ...lol
->
Unsuccessfully Coping With The Natural Beauty Of Infidelity
<-
Post Reply