Heroin-posledice?

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

Post Reply
User avatar
subject7
Posts: 2
Joined: Sun Feb 11, 2007 2:44 am

Heroin-posledice?

Post by subject7 »

Malo sam pretrcala po forumu i cini mi se da je najbolje mesto za moje pitanje ovde u delu o suovisnicima, ako sam pogresila moderatori neka ga prebace u pravo odrediste...
Naime moje pitanje tice se heroina... tacnije posledica...
Zivim sa osobom koja je bar 8 godina bila u prici heroina, to odmah nisam znala ali to je i ne bitno...
On ima svu moju podrsku za izlaz i zaista se trudi...sam... verujem u njega. Mnogo mi je trebalo snage i razumevanja da shvatim kakva mu podrska treba ali ljubav ucini cuda i iako sam ceo zivot bila daleko i zasticeno od svega toga i uz to imala odboj prema narkomaniji, uspevam da bezuslovno budem uz njega, razumem da mu je tesko jer sam se skida i prodju meseci da je cist, pa opet neka iskusenja...pa opet trud...ali verujem da ce se izvuci...
Izvinite sto sam odlutala od naslova teme...naime trebaju mi informacije o stetnosti heroina, znaci nije koristio igle, samo usmrkavanjem, barem tako kaze i sad ipak je to duzi period, i uz te prekide zanima me koliko moze doci do ostecenja jetre...ili cega jos ? Brinem se jer se desava da kad je cist, recimo 3-4 meseca u tom periodu ne koristi bensedine...tj tu grupu lekova ali uzima vise brufena i kafetina pa me i to brine...
Nadam se da ce mi neko odgovoriti...jer ponavljam ipak je period duzi a ako su posledice neminovne treba na vreme reagovati...
Puno hvala unapred i pozdrav za sve forumase... :smt039
User avatar
azraaa
Posts: 407
Joined: Sun Apr 08, 2007 8:40 pm

Re: Heroin-posledice?

Post by azraaa »

pa manje su stete ako je samo smrkao. samo to je sve individualno. ja imam iskustvo sa covjekom koji se prestao drogirati pa nekad ima crne rupe u sjecanju. nekad je malo i cudan, ali nije agresivan, sto je opet njegova urodjena osobina. da ne govorim da se jos uvijek brinem da li je opet uzeo, gdje je, s kim je, sta radi, jednostavno ludim, ali pokusavam da to izrazim na sto bezbolniji nacin.
ali ti prvo moras da kazes kako se on skida, sta uzima? nije mi jasno gotovo nista iz tvoje price. ispricaj sve pa ce ti neko ko ima vise iskustva sa heroinom moci dati tacnije informacije, ja sam samo djevojka bivseg narkomana tako da ne znam bas mnogo. pisi samo, ovdje ces dobiti sve informacije i meni je mnogo pomoglo!
PDT_Love_07
User avatar
joesspappa
Posts: 775
Joined: Mon Sep 18, 2006 6:15 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: Heroin-posledice?

Post by joesspappa »

Bez obzira na nachin na koji se uzima heroin ostavlja posledice. Na mozak, na jetru, na dushu. U to budi sigurna.
Najsigurniji nachin da se uverite ima li ikakvih zdravstvenih tegoba je analiza krvi. Postojalo je negde na forumu koje sve analize treba da se urade. Znam sigurno za transeminaze (jetra), na Hiv i Hcv. A uostalom idite kod nekog dr.pa nek vam prepishe koje sve testove treba uraditi.
Psihicke tegobe su druga stvar. Umeju da budu zajebane i da dugo traju. Ali i to nije neizlechivo. Jel?
Lako je prutu da se sokoli, dok bije decu njega ne boli.
User avatar
selma
Posts: 807
Joined: Thu Oct 11, 2007 2:52 pm
Location: Beograd

Re: Heroin-posledice?

Post by selma »

Pa cuj,
jetra se ostecava od obicnih tableta ,ako ih pijes puno.Zamisli onda sta radi heroin koji danas u sebi ima vise misomora nego pravog heroina.Ja imam hepatitis C i jetra mi je vise- manje dobra jer se vise ne drogiram.Svi medikamenti i sl. stvari ostecuju jetru.Virus nema,ali mu je sigurno ocajna jetra. :!: :?:
Grad razoren bez zidina, takav je čovjek koji nema vlasti nad sobom.
User avatar
subject7
Posts: 2
Joined: Sun Feb 11, 2007 2:44 am

Re: Heroin-posledice?

Post by subject7 »

Hvala puno na brzim odgovorima...
Ma bilo bi sigurno najbolje analizom krvi, samo ako uspem da ga nagovorim, pretrazicu po forumu kakve tacno analize su potrebne...
Inace sa njim pricala sam o tome,ali on potpuno iskljucuje posledice...ja verujem da ih je svestan ali jednostavno ne zeli da razmislja u tom smeru...
i tako da je na meni da se dobro raspitam pa da ga ubedim....
Pitali ste kako se skida, pa jednostavno snagom volje...presece i neka 3-4 meseca ne uzima nista, samo pije kao sto rekoh kafetin, brufen...( oko 6-7 tableta dnevno )...prve-druge nedelje mu je najteze, mislim da je depresivnost i bezvoljnost jos i bezbolna u odnosu na to sa cim se bori u glavi ( to pretpostavljam, jer razmisljala sam... bio je u toj prici toliko godina i da to stanje ne voli ne bi to toliko trajalo, i sad ako je spreman da izadje iz toga...ja ne mogu ni da ocekujem ni da zahtevam, ma koliko zelela, da se to jednostavno desi preko noci...)
Znam da mu je isuvise tesko i bez mojih pitanja tako da sam ja jednostavno samo tu...kaze da mu je to najvaznije i da sam mu snaga...ja naravno cenim to sto se trudi, volim ga i bicu uz njega uvek...i iskreno se nadam da ce biti sve ok. uz njegovu snagu volje i ja kazem uz Boziju pomoc...

Hvala puno jos jednom na odgovorima... PDT_Love_02


Post Reply