Jos jedna sestra - treba mi pomoc

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

josJednaSestra
Posts: 29
Joined: Sat Oct 06, 2007 5:48 pm

Re: Jos jedna sestra - treba mi pomoc

Post by josJednaSestra »

Procitala sam Janin odgovor na temu "Roditelji stite narkomana..." i malo mi je ulila nade da i ovo figuriranje u njegovom zivotu nekad donese nesto dobro. Jer povremeno sebi izgledam kao neko bez inicijative, neko ko bi mogao da rijesi problem, a ne da ga samo odlazem...

Ja se sa svojim bratom cujem svakih nekoliko, pricamo o svakodnevnici. Maloprije smo pricali, kaze da je doveo malu iz vrtica i da su svi legli da odmore. Tako smo pricali jedno 10-ak min. On je zvucao pospano ( kaze da sam ga probudila ). Koliko sam shvatila, jos uvjek je bucko, pa se nadam da to znaci nesto dobro. Sta tacno, nije mi jasno :?:

Dok je prosli put bio na heroinu imao je idealnu kilazu i bio je sladak.
Kad se skinuo se ugojio strasno puno.. i bio je bas bas debeo. E, onda je odlucio da se malo pozabavi linijom, i sad vise nije tako debeo, ali je i dalje debeo. Nadam se da mu dop nije vrsta dijete, posto znam za tipa iz Pg koji je poceo da uzima dop da bi smrsao :shock: ili mu je to bio izgovor...

Uh, eto to je to... samo malo da vas davim svojim razmishljanjima.
Tako se nadam da cu jednog dana ovdje napisati da je moj brat sad OK.
User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Re: Jos jedna sestra - treba mi pomoc

Post by cokapeace »

Sestro,..i ja se nadam,i od srca ti to želim. :)
...I havent moved from the spot where you left me
This must be a bad trip
All of the other pills, they were different
Maybe I should get some help...PINK ~Just like a pilll~
josJednaSestra
Posts: 29
Joined: Sat Oct 06, 2007 5:48 pm

Re: Jos jedna sestra - treba mi pomoc

Post by josJednaSestra »

Imam lose vijesti :(
Definitivno je na dop-u, sad nema nikakve sumnje :(:(

Kuma mi je bila u PG, srela ga je na ulici, smrsao je, zubi su mu u groznom stanju, sav znojav, sa cerkom. Ona ga je pozvala, on joj se javio, rekao joj da ga ne ljubi jer je sav znojav. Kaze da je mala porasla i da je mnogo slatka, da joj se nasmijala. Sa njom je usao u apoteku, nesto se prepirao sa apotekarkom i brzo izasao. Ona je srela neke ljude tu i nije mogla da udje da pita sta je trazio, ali zar je to uopste bitno :?:

Ljudi, pa vi nemate pojma kako se osjecam. Stomak mi gori, tresem se onako neprimjetno. Pokusavam da nadjem resenje, ali ga ne znam :( Da li da dodje u BG? Ja znam samo za Lorijen, ali kako da ga vodim tamo svaki dan kad imam bebu. Da li ima nesto ok u Pg? Da li ima neko privatno mjesto sa hospitalizacojom dok ne prodje fizicka kriza?
Kako stoje stvari sa tim u Crnoj Gori, jel zna neko?

Mislila sam se da dodje ovamo sa cerkom, jer vidim da je po cio dan sa njom. Kad god ga zovnem ona je tu negdje, sto znaci da mi je zena vjerovatno u gorem ( ako postoji ) stanju od njega.
Malu bih mogla da pricuvam, ali kako i njega i nju i moju bebu. Zbog bebe mi paznja nece biti 100% i on ce to mozda lose iskoristiti.

Jao, ponekad stanem pa pomislim: Ima toliko meni dragih ljudi koji imaju zdravstvenih problema, koje nisu zasluzili i na koje nisu uticali, pa im je zivot neizvjestan. Zasto i njega ne stavim u taj kos, i kazem: jbg, ima rak. ako nadju lijek bice bolje, ako ne...vidjecemo koliko ce prezivjeti.

Planiram da ga zovem sjutra. Jel imae savjet kako da izgleda nas razgovor? Da li da ista pominjem? Sredinom sledece nedelje idem za Pg, i najavila sam mu vidjenje. Mozda zato sad pokusava da se skine, da bi mi dokazao testom da je cist :?: Jel ima nesto sto bih mogla da uradim dok sam tamo?

Uh, ceznem za nekim konstruktivnim odgovorom. Hvala
josJednaSestra
Posts: 29
Joined: Sat Oct 06, 2007 5:48 pm

Re: Jos jedna sestra - treba mi pomoc

Post by josJednaSestra »

VIdjeli smo se u Pg. Imao je OK zenice ( nisu nbile ni male, ni velike ).
Jeste smrsao, ali nije kost i koza. Malo se sredio, frizuru i tako to.
Dijete je preslatko, ali prica samo da, ne, tata :(

Zena mu je u zatvoru, on je sam sa cerkom.
Nocas mi je napokon to priznao ( kad nije imao kud ). Na kraju je poceo da place kako je sam i kako mu je tesko.
Kako nikome ne moze pare da trazi, kako ga odmah svi sumljicavo gledaju. Ja mu vec 5 god nikad nisam dala pare na ruke, ali mu kupim po nesto, platim po neki racun , i tako to.

Sto se droga tice, tvrdi da je cist trenutno. Da je mislio da cu da mu radim test kad se vidimo, i da se iznenadio kad je vidio da necu. Da samo povremeno koristi bensedine i diazepame kad ne moze da zaspe. Da je imao ljetos epizodu sa h. , ali da trenutno ne uzima. Moje je inace misljenje bilo da je odlucio da se skine za moj dolazak. A, vjerovatno i morao od problema koji su ga snasli. Uf nemam pojma.

Nemate pojma kako mi je tesko, mene sve boli trenutno. Znam ja da je to njegov zivot, sam pao sam se ubio, ali ipak mu zelim pomoci. Sta da radim brat mi je - volim ga.
User avatar
Zamma
Posts: 1
Joined: Mon Mar 10, 2008 7:22 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: Jos jedna sestra - treba mi pomoc

Post by Zamma »

Veliki pozdrav... Ovo je ujedno moj prvi post, a verovatno ne poslednji. Imam brata 76-o godishte, narkoman je vec 17 godina. Do skoro nije zeleo da prizna da mu je lechenje zaista potrebno, a pokushala sam sve, od lepih i dugih prijateljskih razgovora, preko plakanja i moljenja da prestane, da se spasi dok je vremena, do prijave za zlostavljanje u porodici preko suda... Nishta nije pomoglo... :cry: Od kad znam za sebe, zivim da njemu pomognem da se izvuche iz svega, ja sam mladja od njega 7 godina i uvek sam zelela najbolje za njega, i pribojavala sam se... da jednog dana samo nece doci kuci... Sada je pristao na lechenje, ali ne znam koliko ce ga to drzati... rekao je samo, ja idem, vi mi nadjite gde i kazite datum i ja odoh...
Shta mislite, da li od toga ima neshto, ja sam se raspitala za Marjanovac... i sutra bih trebala da zovem... ufff... vishe mi je muka od svega... i ne znam gde samo nalazim snage za dalje :(
A shta je vetar, ako ga ne osecash na svom licu, shta je ljubav, kad je ne mozesh prigrliti, shta je radost, ako nema njenog sjaja u tvojim ochima....
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: Jos jedna sestra - treba mi pomoc

Post by Boban »

zamma da li si zvala sta se desava?
Post Reply