istina o blokatorima

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

Post Reply
User avatar
draguljce
Posts: 163
Joined: Fri Nov 24, 2006 2:54 pm

istina o blokatorima

Post by draguljce »

ljudi ne serite o blokatorima ako niste bili u toj prici!!
dope ti pricas a siguranb sam da pojma nemas o blokatorima, pa najzad da imas pojma nebi se jos uvijek ubijao tramalima!!
JA SAM NA BLOKATORIMA VEC GODINU DANA I MENI SU POMOGLI!!!
Znam jois puno ljudi koji su uz pomoc "tog sranja"(kako ih zovete) uspjeli da predeveraju kroz najteze, naravno uz puino truda!!
Najzad hajde recite mi sto nisu dobri?? Dali je bilo bolje dok se uzimalo po 25-30 tramala (kad se nema kinta), iliu kad na drugi dan dobijes kutiju hepova(terapiju) pa ih srucis u venu, ili kad se rokas sa bog zna koliko heroina (jos ako si politoksikoman kao sto sam bio ja) i sa brukom tableta!!
Ili je bolje sad kad sam na pola tablete REVIE i jednom Zoloftu dnevno, redovno jedem i izgledam kao covjek??
Ko god ima mogucnost da uzima blokatore, treba da ih uzima, pa taman to zvali "kupovinom vremena",a nije samo to 100%!!!
UH!!!! Samo sam htio reci da je Samantha u pravu, jer slucajno znam njen slucaj, i tiu su blokatori odradili 100% svoj posao!!

ako nekog nesto zanima o tome, slobodno PITAJTE, a ne lupajte ko Maksim po diviziji!!
SASA tebi svaka cast, citao sam puno tvojih postova, ali se ovdje ne slazem sa tobom!!

pozdrav i zivjeli!!! :partyman:
dope_sweet_dope

Post by dope_sweet_dope »

upravu si..ja nemam pojma o toma majke mi...trazim neke info o ttom imlatnu..sta treba da uradim da ga dobijem..kolko treba da budem str8...na kom principu radi...pozz
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Post by saša-ex »

Draguljce, nisam rekao da su blokatori sranje. Ali stojim iza toga da nije dovoljno samo njih uzimati(ili ih dobijati u vidu implanta), pored njih treba i nesto raditi na sebi. Pa nije najveci problem u narkomaniji NE UZIMATI DROGU, najveci problem je promeniti toliko zivot, nacin razmisljanja, navike i sve ostalo, da bi dosao do toga da te to stvarno ne interesuje. Sta mislite, zasto se niko nije skinuo u zatvoru, pa i proveo 5 godina bez droge. Zato sto ljudi izadju isti i ne postoji nista sto bi ih sprecilo da opet krenu.
Poenta cele price-iskoristite vreme koje ste kupili blokatorom.
User avatar
draguljce
Posts: 163
Joined: Fri Nov 24, 2006 2:54 pm

Post by draguljce »

Da Sasa tu se u potpunosti slazemo, ali samim tim kad se odlucis na uzimanje blokatora (tableta ili implanta), valjda si i odlucio da poradis na sebi, da ti je dosao kanap do kraja i da se drzis jos samo za niti. E onda blokatori imaju veoma dobar ucinak, jer i pored njih prolazis kroz fizicku i psihicku krizu, to je opste poznata stvar, jer u narkomaniji (kao i svim drugim boleestima) ne postoji carobni stapic!! Ali s vremenom nestaje i zelja garantujem!! Ja sam probao skidanje u zavodima, pa samsamo dobio metadonsku supstituciju, pa sam probao tramalima i samo se jos vise nakacio!! Pa sam probao i na P2 (psihijatriji) i sve bezuspjeha, a na suho NIKAKO (PAR DANA PA ONDA HAJDE SAMO CU JOS JEDNOM DA SE NASPAVAM I ...). Onda sam otisao i probao sa blokatorima, dr. znajuci moju pricu htio je da uzmem suboteks, ali posto sam se sam spustio na 5-6 tramala uzeo sam blokatore.. NIje bilo bas REVIA=ZDRAV!!! Mnogo truda i znoja je ulozeno (i moga i drugih) u ovo sto sam sada, a neuporedivo je!!
Htio sam reci samo da covjek koji uzme blokatore valjda je raskrstio neke stvari sa sobom i shvata da mu je to mozda zadnja sansa!!
Puno je lakse sa blokatorima nego na suho vjerujte mi!!!
Poslacu ti na Pm svoja pisma lijecniku (prvo- zadenje, a ako hoces i otpusna pisma iz zavoda) pa sam uporedi i vidi dali su blokatori sasmo kupovina vremena.Jer ima nas kojima su puno pomogli!! Vlado je primjer, bio je cist oko 18 mjeseci uz blokatore, a sad je ponovo na implantu..

pozzz... :wink:
User avatar
draguljce
Posts: 163
Joined: Fri Nov 24, 2006 2:54 pm

Post by draguljce »

dope ako zelis napisacu ti jedan referat o blokatorima, pa kad se smanjis sa tim tramalima, pokusaj, nista ti ne moze nastetiti. Razmisli o tom.

pozz... :smt017
all I need!
Posts: 95
Joined: Wed Aug 29, 2007 10:42 pm

Post by all I need! »

sasa je u pravu, da ako se ne promijeni svijest... vracamo se na isto... opet ponavljam po ko zna koji put... NAJLAKSE JE SKINUTI SE.... problem je ostati cist... ja znam dosta ljudi koji su imapli implant ugradjen i kad bi on prestao da djeluje, oni bi se vratili na staro... Siguran sam da ima osoba kome je to pomoglo, ali po meni ugradjivaje implanta nije bas naj naj bolji nacin da se covjek skine, jer mi to na neki nacin dodje prisilno skidanje... Podrzavam implant samo ako osoba koja ga koristi, radi na svome drustvenom zivotu, a ne ugradi ga i hoda po gradu s drugim narkomanima i prica lovacke price kako se on skino... Sve je u glavi i kad neko HOCE da se skine, nije mu potrebna ni komuna ni blokator, ni tableta... Samo je mozda na mjesec dana da promijeni sredinu... Ali ako on HOCE
User avatar
STELAMARIS
Posts: 80
Joined: Wed May 30, 2007 11:22 am
Location: Vogosca

Post by STELAMARIS »

all I need! wrote:sasa je u pravu, da ako se ne promijeni svijest... vracamo se na isto... opet ponavljam po ko zna koji put... NAJLAKSE JE SKINUTI SE.... problem je ostati cist... ja znam dosta ljudi koji su imapli implant ugradjen i kad bi on prestao da djeluje, oni bi se vratili na staro... Siguran sam da ima osoba kome je to pomoglo, ali po meni ugradjivaje implanta nije bas naj naj bolji nacin da se covjek skine, jer mi to na neki nacin dodje prisilno skidanje... Podrzavam implant samo ako osoba koja ga koristi, radi na svome drustvenom zivotu, a ne ugradi ga i hoda po gradu s drugim narkomanima i prica lovacke price kako se on skino... Sve je u glavi i kad neko HOCE da se skine, nije mu potrebna ni komuna ni blokator, ni tableta... Samo je mozda na mjesec dana da promijeni sredinu... Ali ako on HOCE
Momak, (zovem te momak, jer si Azrin dragi)

ovaj tvoj komentar je odlican, vidi se da iz tebe progovara normalan covjek bez dopa i pri punoj svijesti. Nadam se da ces istrajati ovako kako si i do sada 5 mjeseci cinio. Jer znas, svi mi znamo lijepo pricati i tipkati, ali kao sto kazes, nije tako tesko skinuti se sa dopa, najteze je ostati cist!

Zato mi je posebno drago sto si dobro, samo nastavi tako.

Puno pozdrava saljem tebi i Azrici, javite se ponekad!
Sto me ne ubi, ucini me jacim!
Ziv pas vrijedi vise nego mrtav lav!
all I need!
Posts: 95
Joined: Wed Aug 29, 2007 10:42 pm

Post by all I need! »

hvala hvala hvala, azra vas isto puno pozdravlja, a, da me nemoras zvati tako kako me zoves, recu cu ti jednu tajnu... :) ja sam Sule
Post Reply