Pozdrav svim suovisnicima

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

Post Reply
jana
Posts: 585
Joined: Wed Sep 12, 2007 12:47 am

Pozdrav svim suovisnicima

Post by jana »

U dobru te nasla coka.I Vas Stelamaris!
Eto,Usla sam u sedmu godinu suovisnistva.Bilo je strasno u pocetku.Nista me nije srusilo kao ta spoznaja.Bila sam bolesna,jako bolesna.Nisam znala kako izaci iz tog kruga manipulacijeSvi ljudi u odjednom nestali,a ja se slozila,bukvalno slozila.U pocetku sam radila pun i kupovala vrijeme.Na kraju sam vidjela,da nikome nisam prava i da cu umrijeti gledajuci sva ta cuda.Na sve sam pomislila samo ne na drogu.Nije mi bilo jasno.Mislila sam,rat,emigracija,kriza odrastanja,pa mozda neka dusevna bolest,sve,sve sam mislila,samo ne na drogu.
Zao mi je sto je Teodora otisla.Divno jedno mlado i humano stvorenje.
Sada sam bolje,ali jednako svaki dan molim za svoje dijete i za sve koji su zrtve ovog poroka,direktno i indirektno.
Pozdravljam Javora,divnog mladog covjeka.Mnogo mi je pomogao svojim predstavljanjem ovdJE.Hvala na javljanju.
User avatar
Zona Sumraka
Posts: 1552
Joined: Fri Apr 15, 2005 10:50 pm
Location: SA/USA

Post by Zona Sumraka »

roditelji rijetko misle na drogu...valjda zato sto gledaju na to kao na neki sopstveni propust u odgoju...sto u vecini slucajeva nema veze sa realnoscu...
Post Reply